Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 20:40:09
Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hrúbka a kvalita strún  (Prečítané 113814 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #15 kedy: 01. Máj , 2004, 22:15:43 »

v zivote mi nezhdzaveli struny. vlastne dokonca ani neskorodovali:) zatial som pouzival len niklove.
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #16 kedy: 02. Máj , 2004, 11:43:02 »

Nepouzivate tu niekto Fender struny? Ja som ich pouzival asi 2 roky, furt tie iste(nemal som s cim porovnavat) tak som ich odporucil znamemu ten si ich kupil a stazoval sa na velmi cinkavy zvuk, tak som nakoniec aj ja zvazil a vcera som si kupil Ernie Ball RPS 11(Slash pouziva), ked mi pridu snimace tak ich tam natiahnem, dufam ze to bude lepsie.
Zaznamenané

Keep rockin´
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 02. Máj , 2004, 12:52:09 »

ja som mal nilonky fender. ziadna spokojnost. po dvoch hodinach hrania sa mi rozislo vinutie na basovych strunach. teraz mam aj na klasiku aj elektriku dadaria. tie su v pohode. dlho vydrzia a udrzuju si kvalitu. ine som neskusal s tymito som spokojny. viem ze su aj lepsie ale ta cena.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 05. Máj , 2004, 20:41:47 »

ja som pouzival na spanielke kedysi Orion-y (naozaj najlacnejsie), potom Sirius-y a nakoniec Stamar (muslim ze .09 alebo .10). ked som prvy krat na tu moju samozvanu spanielku(cremona CSSR) Stamary, tak som nemohol uverit vlastnym usiam, mala zvuk skoro ako 'ozajstna' spanielka :) a potom ked som kupil elektriku, boli na nej vraj velmi kvalitne nemecke struny, akoze nemohol som si stazovat. vsetky tie struny stali uz neskor po zdrazeni cca 120Sk. neskor ked som uz mal aj vlastny prijem som si kupil v auparku (mi poradil predavac, ktory sa viditelne vyznal v gitarach) rotosoundy .10 zlte (250Sk) a tie mam do teraz. ked som tie natiahol, tak som gitaru doladoval este raz, na druhy den. potom normalne po tyzdni bola este v naladena gitaru. a ked sa rozladila, tak som to pripisoval staremu mostiku. to som si potom povedal, ze uz budem radsej kupovat drahsie... a este jedna pikoska, neviem ci to bola nejaka specialna seria rotosoundov, ale mali v sebe este jedno tenke E-cko zadara, co niekedy dokaze potesit :)
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 25. Máj , 2004, 20:37:24 »

Ja pouzivam sirius S-350 na svojej akustike a to len preto, lebo tu u nas(kde byvam) je taky skurvety system. Ziadne ine struny ti nepreda po jednej a to je v pici. Raz som si kupil Yamahy za 350love a o tyzden mi presklo E a bol som v :pici! Co som mal kupit dalsie balenie? A keby mi zase praskla ta ista? Zase nove balenie? Takze tak to je. Ostal som pri siriuskach. Chapete?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 25. Máj , 2004, 22:31:46 »

Po jednej borovičke myslel. Mal si kúpiť celú fžašu.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 25. Máj , 2004, 23:48:24 »

niektore lacne sady sa predavaju po jednom kuse. cize si kupis iba jednu strunu. tu ,ktora ti prave praskla. co sa tyka zivotnosti ,skus dadaria. stoja menej ako 350 love ,do skurvenej pici...
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #22 kedy: 01. Jún , 2004, 14:46:47 »

teraz som kupil EB regular slinky desiatky (lebo hybridy nemali) ale su fakt v pohode ..... a ten zvuk novych strun waaaaaaaaaa to je uplne super ..... budem asik castejsie kupovat nove struny .... inak neviem ako vam ale mne sa este v zivote neroztrhla struna.... a ked to vravim gitaristom taksa vsetci cuduju ....ale to je asik tym ze hram fest jemne aj ked hram tvrde veci (alebo mozno tym ze hram nechtom namiesto trsatka) a som sa chcel spitat ci vam pocut atak trsatka lebo ja hram prave nechtom aby to bolo bez ataku a neviem ci je to lepsie alebo nie ale uz som si zvykol ale ked sa mi nechet zlomi (raz za pol roka) tak potom hram trsom asik trojmilimetrovim od dunlopa ............alebo polmilimetrovim od neviem koho ..... ako vy<<<??
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #23 kedy: 01. Jún , 2004, 17:56:44 »

Pravdupovediacky, stale hladam idealne trsatko. Pouzivam gatorgrip (drsne)1.5 od Dunlopu asi najviac, potom Delrin(hladke) 1.5 od Dunlopu. Skusal som JazzIII, ale okrem rychlosti to nemalo nijaky iny ucinok.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #24 kedy: 01. Jún , 2004, 19:35:46 »

aky iny ucinok by si este chcel? zvukovo je jazzIII celkom obycajne. big stubby od dunlopa ma jasne iny zvuk len sa mi zle drzi.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 01. Jún , 2004, 20:01:56 »

napriklat atack. ja najviac lamentujem nad hrubkou a potom nad velkostou. este pred mesiacom som mal jim dunlop 0,73. potom jim dunlop 0.60 a teraz george dennis 0.60. to je o trosku mensie ako dunlop. raz mam dlhe nechty ,potom mi zavadzaju ,tak ich ostriham. u mna sa to dost meni. ak zmenim sposob tvorenia tonu tak sa zmeni aj pristup k hre ,ina technika ,ina rychlost ine hmaty...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #26 kedy: 01. Jún , 2004, 21:57:45 »

napr, aby to hralo samo. po tyzdni som sa vratil naspat ku klasickemu gatoru - pri tomto asi aj zostanem.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
matolf
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164


« Odpoveď #27 kedy: 08. Jún , 2004, 21:37:16 »

ja mam na akustike martin&co, bronz/ferrum s hrubkou som spokojny ale ten kovovy zvuk...nic moc.
Zaznamenané

dal by som si palacinky
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 09. Jún , 2004, 11:58:21 »

Nerád kupujem drahé struny a mám nejaké skladom tak si len vymením sú to buď Yamahy(100) alebo D`addario (165) a mám aj kusovky takže nemám problém ak potrebujete E treba dať vedieť.Držím sa hesla radšej častejšie meniť ako drahšie nemeniť.
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 09. Jún , 2004, 12:13:50 »

ja mam stastie, lebo sa mi nepotia ruky pri hrani. vzdy si ich pred hranim myslom umyjem, a struny ""cistim"" Dunlopom Formula 65. Teraz mam struny uz asi 2 mesiac, ale vdaka floydu stale drzia. :) uz som viacere viackrat odtrhol, ale floyd to isti. Mam sice uz novy set, ale chcem este rozoberat gitaru, tak to musi pockat.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.