Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 15:56:45
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hrúbka a kvalita strún  (Prečítané 113812 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #630 kedy: 28. Marec , 2013, 15:16:55 »

kks to co mate za vypotky na rukach ze vam struny koroduju za mesiac? frajerka musi byt rada  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #631 kedy: 28. Marec , 2013, 15:22:11 »

kks to co mate za vypotky na rukach ze vam struny koroduju za mesiac? frajerka musi byt rada  Bavím sa skvele

Tak pokial hras hodinu do tyzdna, tak vydrzia aj dva mesiace. Bavím sa skvele Ja tiez menim raz za mesiac asi struny a to si nebrnkam kazdy den. Popiskujem si Neznasam stare mrtve struny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #632 kedy: 28. Marec , 2013, 15:24:07 »

Tak pokial hras hodinu do tyzdna, tak vydrzia aj dva mesiace. Bavím sa skvele Ja tiez menim raz za mesiac asi struny a to si nebrnkam kazdy den. Popiskujem si Neznasam stare mrtve struny.

ale ty mas jedovate ruky, pametam si ake boli vzdy struny zhumplovane ked som to pozical basu.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #633 kedy: 28. Marec , 2013, 15:30:12 »

ale ty mas jedovate ruky, pametam si ake boli vzdy struny zhumplovane ked som to pozical basu.

To som ju Ciganom ziciaval na hrania na svadbach. Popiskujem si Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #634 kedy: 28. Marec , 2013, 15:33:47 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele zmrde hajzle hovado  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #635 kedy: 28. Marec , 2013, 15:41:34 »

este na tom aj zarobil urcite  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #636 kedy: 28. Marec , 2013, 16:21:32 »

este na tom aj zarobil urcite  Bavím sa skvele
co myslis, ze z coho plati tie plesniviny furt?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #637 kedy: 13. November , 2013, 19:29:14 »

Vyskusal som teraz struny Dunlop niklove a mozem velmi odporucit. Koroduju malo (menej ako nickel plated Daddaria) a maju velmi pekny bohaty zvuk, na niklove pritom aj celkom prijemne zvonivy a ostry, ale nie tak plechovy ako ocelove poniklovane.
« Posledná zmena: 13. November , 2013, 19:39:35 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #638 kedy: 13. November , 2013, 22:02:55 »

je to možné ? že už asi pol roka možno viac  hrávam na Marris-kách 0.9 , predtým ich robil Martin c. , teraz ich robí tuším d dario či kto obaly už nemám , no a tie staré boli normálne 0,9 ale tie som nemeral , no a teraz asi pred mesiacom som na 4 gitky kúpil zas Marris-ky a kukám nejaké sú hrubšie , odmerám so šublérov - posuvné meradlo a 1.02 mi to ukazuje , šubléra je OK  Fuuha zíram kde može byť chyba , šak 0,9 sú 0.9 mm či už to neplatí ?
« Posledná zmena: 13. November , 2013, 22:11:42 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #639 kedy: 14. November , 2013, 22:24:04 »

tie udaje na strunach su v palcoch. deviny nie su 0,9mm ale 0,09 palca
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #640 kedy: 15. November , 2013, 05:20:25 »

navic 0.09 je rozmer nejtensi struny a tys meril nejsilnejsi. Ta je 0.42 palce (v 0.09 sade), tzn. kolem 1.06 mm, takze to je ok. Nektere struny maju aj vetsi tah, takze prijdu hrubsi. Jde to dobre videt na kytare s FloydRosem, kdy se po vymene sady jine znacky,  musi dostelovat pruziny.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #641 kedy: 15. November , 2013, 12:00:25 »

Ja používam hrúbku .10 - .52 - modré Dunlopy, daddario EXP-140 a Ernie Ball Skinny Top Heavy Bottom.

Všetky mi prídu rovnaké čo sa týka výdrže. Najhoršie boli na tom Fender struny. Tie strácali zvuk veľmi rýchlo. Celkom dobrú výdrž mali nejaké daddario, ktoré boli potiahnuté niečim čo zabezpečovalo dlhšiu životnosť. Tie mi vydržali o niečo viac
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #642 kedy: 15. November , 2013, 15:14:28 »

me ty potahnute Daddaria EXP vydrzely na kytare maximalne 10 minut a sly dole. Spolehlive zabiju kazdu kytaru. Zvukove sa me libi Erniebally, ale taky nevrdrzi dyl nez 2 tydny. Ta kobaltova rada je o neco lepsi a aj dobre hraje, akorat silne struny jsou uz z vyroby jakoby nacernale a tolik nekluzu, ale to je docela detail.
Osobne povazuju za nejlepsi struny Cleartone, dela je tusim Warwick. Vyborny zvuk, vyrdz a neosupu sa jak treba elixir.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #643 kedy: 15. November , 2013, 15:18:41 »

me ty potahnute Daddaria EXP vydrzely na kytare maximalne 10 minut a sly dole. Spolehlive zabiju kazdu kytaru. Zvukove sa me libi Erniebally, ale taky nevrdrzi dyl nez 2 tydny. Ta kobaltova rada je o neco lepsi a aj dobre hraje, akorat silne struny jsou uz z vyroby jakoby nacernale a tolik nekluzu, ale to je docela detail.
Osobne povazuju za nejlepsi struny Cleartone, dela je tusim Warwick. Vyborny zvuk, vyrdz a neosupu sa jak treba elixir.

ja keď som išiel skusiť Ernie ball tak som bol dosť v očakávaní. Trochu ma sklamali. Je pravda, že som ichmallen raz na gitare ale dám im ešte šancu. v blízkej budúcnosti ich pojdem vyskúšať zase.

inak pomerne rýchlo sa mi špinia struny a čiernia - a to hravam vždy s umytými rukami a po hre ich utriem a použijem modrý dunlop. hrám každý deň cca hodinu, niekedy viac
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #644 kedy: 15. November , 2013, 16:08:00 »

Ta kobaltova rada je o neco lepsi a aj dobre hraje, akorat silne struny jsou uz z vyroby jakoby nacernale a tolik nekluzu, ale to je docela detail.
na to je dobre nejake cistitko na struny, napr ten dunlop 65
Zaznamenané
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.