Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 23:46:12
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake prazce ????  (Prečítané 6470 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 09. Jún , 2006, 22:18:44 »

mam na vas prosbu o radu... ake prazce si dat na gitaru ... bude mi ju prazcovat guitman a sice to nebude ziaden masaker model za 30 000 ale tak ked prazce tak take ktore sa mi hodia na ten typ hry ktory hram .... nehram ziadne extra rychle veci ala malmsteen a tak ... punk s primesov ska ... to hram a sam pre seba si vo volnom case zahram dajakeho toho hendrixa a take starsie veci ... black sabathy a taketo veci ...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 11. Jún , 2006, 20:45:32 »

Ak nemas jasno v tom, ze ake prazce Ti vyhovuju, vobec to neries a nech Ti Majo osadi \"obycajne\" prazce a nepytaj sa ma, ake su to obycajne prazce :). Typ prazcov nema so stylom muziky nic spolocne. Navyse mam pocit, ze mnohi gitaristi typ prazcov precenuju, ale to uz si myslim len velmi subjektivne...
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #2 kedy: 13. Jún , 2006, 08:21:48 »

Vacsinou su k m ani dva druhy prazcov. Jumbo a take mensie a tensie. Jumbo najdes na skorovsetky Ibanezach. Tie mensiue som videl na Squaieroch. Rozdiel, aspon co gitarari poradia, je na co sto chces. Ci beklajd alebo solo. Na ssolo doporucuje jumba, nakolko sa lepsie vytahuju struny, ale pri kilach staci trocha viac zatlacit na strunu a neladis. Pri tych mensich je to opacne. Daj si jumba a prinajhorsiom preprazcujes :-)
Zaznamenané
Klerenc
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #3 kedy: 22. Júl , 2006, 16:56:00 »

Keď už tu je debata o pražcoch. Viete mi niekto povedať čo mám za problém? Lebo ja si neviem rady. Na 2 pražcoch vedža seba mám úplne rovnaký tón.  Mám dojem, že struna sa dotýka pražca o 1 skôr ako by mala. Som laik takže neviem ako na to. Týžden som na gitare nehral a hneď toto. Nechápem a prosím o radu.Smútim

Naposledy upravil Klerenc, : 22.07.2006 o 17:57
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 22. Júl , 2006, 18:29:48 »

Ten prazec bude asi potrebne zbrusit a pravdepodobne aj dalsie, co su od neho smerom ku kobylke. Urcite ti tu bude vediet niekto aj konkretnejsie a spravnejsie poradit.
Zaznamenané

hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #5 kedy: 22. Júl , 2006, 20:28:45 »

vyrovnat krk, nafarbit prazce fixou a rovnym pilnikom pebehnut, aby vsetka este stale vyfarbena plocha prazca zmizla...

ci?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 23. Júl , 2006, 09:40:07 »

Klerenc napísal:
Citácia
...Mám dojem, že struna sa dotýka pražca o 1 skôr ako by mala. Som laik takže neviem ako na to. ...


Spravne si to diagnostikoval. Struna sa dotyka o prazec az ten dalsi nasledujuci. Treba najprv spravne nastelovat gitaru. Toto moze byt sposobene tym, ze je krk extremne nasponovany. Takze ho skusit povolit. Alebo najst niekoho v okolii, kto vie spravne nastelovat krk. S tym bude potom suvisiet dostelovanie vysky kobylky (alebo kamenov na nej).

A potom mrknut na tie prazce. Ak je problem v jednom vyssom prazci, zbrusit ho. Ak je problem v jednom nizsom prazci, jemne plynule zbrusit par okolitych prazcov, v krajnom pripade prebrusit vsetky prazce.

Predtym si precitat tuto temu:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=30849&catid=29

Naposledy upravil rastis, : 23.07.2006 o 10:40
Zaznamenané
Klerenc
nováčik
*
Príspevkov: 8


« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2006, 11:30:38 »

Pekne vám ďakujem. Vyzerá to, že s tým budú väčšie problémy ako som myslel takže musím zohnať niekoho šikovného. :blink:
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 18. August , 2006, 18:44:51 »

pre brka: neviem aky mas rad dohmat. ja mam rad dost nizky a podla toho si vyberam aj prazce. na vysku maju do jedneho milimetra.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 18. August , 2006, 19:15:31 »

To nie je dohmat. Ked su moc vysoke prazce a pritlacim strunu na prazec, tak sa mi brusko prsta ani nedotyka hmatnika. To mi asi vadi. A ked su prazce moc nizke, tak ten kontakt je zrejme tesnejsi, co tiez nemusi vyhovovat.

Ale viac ci menej len teoretizujem, hral som len na gitare, ktora mala moc siroke a vysoke prezce, nebolo to celkom to, na com som zvyknuty. A Gibson LP nemavaju ci nemavali pomerne nizke prazce?
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 18. August , 2006, 19:32:11 »

Na jumboch sa určite príjemnejšie hrá.Teórie typu jumbo lepšie na sóla,obyčajné na doprovod sú podla mňa nezmysel.Všetko záleží na zvyku.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #11 kedy: 08. Marec , 2012, 10:58:29 »

taka otazka, byvaju jumbo aj na gibsonoch ? lebo na ibaneze s jumbami sa mi hra lahsie ale les paul je les paul
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 08. Marec , 2012, 15:08:44 »

taka otazka, byvaju jumbo aj na gibsonoch ? lebo na ibaneze s jumbami sa mi hra lahsie ale les paul je les paul

Nie, skor max. medium jumbo byvali kedysi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #13 kedy: 08. Marec , 2012, 16:05:23 »

brko, hralo sa Ti na doterajších pražcoch dobre? Ak áno tak by som volil čosi príbuzné. Ja osobne preferujem pražce široké cca 2 mm, čo je stred. Užšie mi pasujú na gitarky s krátkou menzurou, napríklad na Jolany  No hanbím sa..
A tie hrubšie sa mi zas až tak veľmi nepáčia  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #14 kedy: 09. Marec , 2012, 13:20:58 »

Myslím, že za 5 rokov to už vyriešil.
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #15 kedy: 09. Marec , 2012, 13:24:06 »

Myslím, že za 5 rokov to už vyriešil.
No hanbím sa.. No hanbím sa.. som si nevšimol, že to je taká stará téma... videl som nové príspevky a krátku tému, tak som si myslel, že to je nové celé  No hanbím sa.. No hanbím sa..
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 30. Marec , 2012, 06:51:37 »

mam na vas prosbu o radu... ake prazce si dat na gitaru ... bude mi ju prazcovat guitman a sice to nebude ziaden masaker model za 30 000 ale tak ked prazce tak take ktore sa mi hodia na ten typ hry ktory hram .... nehram ziadne extra rychle veci ala malmsteen a tak ... punk s primesov ska ... to hram a sam pre seba si vo volnom case zahram dajakeho toho hendrixa a take starsie veci ... black sabathy a taketo veci ...

Odporucam Dunlop 6105 ale vo vseobecnosti je dobre ked je tam viacej niklu minimalne vsak 18%. Vyhoda Dunlop 6105 je v tom ze su vyssie a nie moc siroke, teda dlhsie trva ich zbrusenie (daju sa viacejkrat zarovnat).  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 30. Marec , 2012, 09:37:15 »

Odporucam Dunlop 6105 ale vo vseobecnosti je dobre ked je tam viacej niklu minimalne vsak 18%. Vyhoda Dunlop 6105 je v tom ze su vyssie a nie moc siroke, teda dlhsie trva ich zbrusenie (daju sa viacejkrat zarovnat).  Na zdravie!

prave si zareagoval na 6 rokov stary prispevok
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 13. Máj , 2012, 20:13:12 »

prave si zareagoval na 6 rokov stary prispevok

OK, sak stale sa cita  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 13. Máj , 2012, 20:27:18 »

a ja odporucam 6100  Bavím sa skvele ze biiiger ze beeeder
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.