Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 20:58:01
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako bolo na Guitarfeste?  (Prečítané 40685 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 10. Jún , 2006, 08:58:38 »

Ahojte.

Dovolil som si ako \"rookie\" zalozit zvoleja tuto temu. Myslim, ze tato udalost roka si zasluzi svoju post-temu.  \"Pokec okolo GF\" sa mi nezda dost dostojny  Žmurk  nazov na to, co sa udialo hned v 1. vecer. Dufam, ze mi bude odpustene aj zo strany admina fora a aj od Petra Luhu ... (Ak nie, tak presunte moj prispevok do pokec-temy.)

Myslel som si, ze uz sa nebudem hlasit do ziadnych for (vsade sa najde par pukov), co dokazu cloveka znechutit ..., ale clovek mieni a GF, resp. Peter Luha, meni ...

Neda mi sa hlboko nepoklonit pred sizyfovskou (a vlastne aj priekopnickou) pracou P. L. Vela nervov, stresu, starosti a \"len\" 2 dni radosti ... Oplatilo sa vsak. Iste nie financne, ale po kazdej inej stranke jednoznacne ano.

Uz 1. vecer bol doslova plny radosti. Nebolo co kritizovat (obcasne zvukove problemy su pri takychto akciach bezne aj pri podstatne megalomanskejsich akciach s uplne inym rozpoctom ...). Kazdy kto hral podal velmi dobry az skvely vykon. Musim dat klobucik dole pred vyberom ucinkujucich a ich \"zoradenim\". Kazda kapela hrala nieco ine, ale nikto nebol \"boring\". Vzdy to malo aj hlavu a patu, \"nielen\" techniku ... Darmo je: umenie.

Uvodny \"Doktor\" Marian Fero mna osobne prekvapil brilantnym vykonom. Ja by som to skor oznacil sprofitovanym slovom \"fusion\", a nie \"funky\", ale to su len slovicka ... Podstata bola, ze hned v uvode \"pokropili\", vtedy este nepocetne publikum, zvoleja \"zivou vodou\". Takze vydarene \"rozjezdy pro hvězdy\" ...

Nasledoval Jimmy C. No co uz povedat? Vie to s gitarou tak dobre ako moja mama s kuchynskou panvicou ... Niekedy by to mozno - pre zmenu - chcelo obcas aj pribrzdit a dat viac citu pre jednotlivy ton, ale inak to bolo super.

Nasledovala Pumpa s Pavlom Marcelom. 2 old-rockeri (spevak + doprovodna(?) SG) + 3 mladici. Vyborny drajv, riffy pripominajuce najviac AC/DC, sem-tam aj ZZ Top, ale \"energeticka\" smrst, podiova show a vyborny vokal. Proste zabava!

Nasledoval jednoznacny vrchol vecera: Michal Pavlicek trio. Kapela, ktora nema ani naznaky slabsich miest. 1 polo-genius a 2 mladi spickovi hudobnici (20 rocny bicista  +   basgitarista - podbajuci sa trosku tvarou na Anetu Langerovu - Z B.Bystice).
Vsetci dovtedy hrali vyborne, ale ked pride Pavlicek, \"da\" par uvodnych tonov a hned musi byt kazdemu jasne, ze prisla supertrieda. Je to skvely \"technik\", ale svojim citom pre ton a vystavbu melodie, mi pripomina uroven Davida Gilmoura.
Jednoznacne najvacsi uspech u publika, vtedy uz v solidnom pocte. Proste \"strhli\" ... Vsetci traja.

Hrat po Pavlickovcoch musi byt aj pre vyborneho hudobnika velmi tazke. Palo Chodelka & Boogie Roll to zvladli. Okrem ineho previedli show simultanneho tappingu, hry za hlavou, ale aj \"klasiku\" na zaver a la Born To Be Wild.
BTW: Paci sa mi, ked niekto hra a usmieva sa. Je to fajn.

Na Petrovu Astro Orchestra som uz nezostal, kedze byvam mimo BA a bol som v ten den od 04:30 rano na nohach. Je to nechutny paradox, ze som vlastne nezostal na kapelku cloveka, ktory to vsetko zorganizoval ... tak sa ospravedlnujem, ale hadam v tomto smere \"nie je vsetkym dnom koniec\" ...

Osobne ma zaujalo, ze NIKTO z ucinkujucich sa na nikoho alebo na nic \"nehral\" (ale vsetci hrali o 106). Boli mili a bezprostredni. Ziadne hviezdne maniere.

Publikum bolo mozno o nieco chladnejsie akoby clovek cakal, ale to bude asi tym, ze tam bolo vela ludi, co hraju a ti sa nechceli dat rusit \"mexickymi vlnami\" alebo inymi prejavmi rusiacimi sustredenie.
Fajn bolo aj to, ze tam nepobehovali (privelmi) ozrati jedinci, nikto nikoho neoblieval pivom, palil cigaretami a sacoval nadavkami. A nebola ani tlacenica ... Vladla tam pozitivna atmosfera.

Takze moja odpoved na otazku z predmetu temy: SKVELE!:  Peter, vdaka!


Tak Peter, a kto bude vystupovat buduci rok? :)

A uloha pre vsetkych ostatnych: kto moze, nech zacne hladat sponzorov pre buduci rok uz teraz na jesen. Viem, co hovorim, ja som sa snazil o 3-och a ani jeden nevysiel ... Smútim  Predsa nenechame Petra, aby doplacal na GF kazdy rok, nie?!? Neser ma! Žmurk
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #1 kedy: 10. Jún , 2006, 09:19:24 »

Po veeeeelmi dlhom case mam dobry pocit z toho,ze som si precital objektivnu recenziu.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 10. Jún , 2006, 09:30:24 »

jimmi  co tu robis, ved o polhodiny mas workshop :))
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #3 kedy: 10. Jún , 2006, 12:57:04 »

Trosku chaos,ale uz je to v pohode:) Vsetko sa stihlo:)
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #4 kedy: 10. Jún , 2006, 22:24:39 »

animus to pekne zhrnul, ale kedze som plny dojmov a na nic ine nemyslim ako na guitarfestovsky super koncert, tak si napisem aj ja.

ako bolo na guitarfeste? bol som len v piatok, zial na viac mi nevysiel cas.

bolo to uplne najuzasnejsie ake to mohlo byt! pitu si strasny frajer. velmi pekne dakujem za skvely koncertny zazitok, nemalo to chybu.

dr.karpathorky bol vyborny, sanka mi spadla. este som ho nazivo nepocul, takze som mohol len tusit co to bude. prs hralo dobre, marian tiez. gitarova muzika ako sa patri:)

jimi sa ukazal ako skvely technicky hrac. taktiez skvely zvuk. strasne vypaloval... na slovensku som este slovaka takto hrat nevidel:) a pacilo sa mi aj to, ze to bolo o dost hlasnejsie ako doktor. ja som skor cez metal, takze mam rad hlasno. sedeli sme s frajerkou vpredu a podotkla ze jimiho riffy jej posuvali okuliare z nosa:woohoo: haha. no, ale to ze mu pitu nepristavil ruske kolo k pko sklamalo okrem mna evidetne aj jimiho:silly:

pumpa s marcelom to rozpumpovala a bolo skvele ze bola zaradena pred pavlicka. showman ako pavel marcel sa tam skvele hodil. fakt dobra show, opat skvely zvuk. pobavil som sa na textoch. celkovo velmi sympaticka kapela o ktorej som jakziv predtym nepocul.

pavlicek s tym komadom co tam prisiel nasledne po pumpe... vsetky chlpi nam stali z ich muziky. som velky fanusik michala pavlicka a jeho hudby, takze som bol stastny ze ho konecne vidim a pocujem nazivo. jasny vrchol vecera. a ten jeho bubenik, toho by mali zakazat;)  nenormalne dobry.

liquid boogie roll mam rad, som aj clenom fanklubu, takze jasna zalezitost. palo zahral velmi pekne. celkovo som si pri vsetkych vystupeniach vsimol jednu zasadnu vec. a sice ze vsetci gitaristi mali vyborny zvuk. aj bicie zneli paradne. basaka liquidu som moc nepocul co ma mrzi, ale ostatnych basakov bolo pocut dobre. a tiez som si vsimol zevsetci ucinkujuci mali velmi prijemne vystupovanie bez blbych reci.

co ma mrzi, je ze som musel odist pred pituovym koncertom kvoli roznym okolnostiam:(  tak mi dajte nejak vediet ake to bolo.

guitarfest, aspon co sa tyka piatkoveho koncertu hodnotim na 100%. a chcem aby bol aj druhy rocnik, najlepsie este tento rok:whistle:  snad sa mi postati prist na vsetky dni a akcie...
Zaznamenané
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #5 kedy: 10. Jún , 2006, 22:58:32 »

No, a ja dufam, ze nabuduce sa mi podari prist aspon na jeden den...Smútim :unsure: No hanbím sa..
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 10. Jún , 2006, 23:06:00 »

Mne sa pacili vsetky gitarove zvuky, len Palo Chodelka mal ten zvuk dost tenky (ak je to spravne slovo) a Jimiho Marshall ma tiez neoslovil.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #7 kedy: 10. Jún , 2006, 23:12:14 »

palo chodelka ked sa zvucil tak nakoniec odsuhlasil taky velmi divny zvuk. znelo to ako keby mal moj homemade aparat, take brucive cosi, niezeby zle, ale od chodelku chcem viac. akonahle zacali hrat, tak po prvom zahrievacom slede tonov sa zvuk upravil na chodelkovsky standard. mne sa tiez pacil. ale najvacsi zvuk predstavil pre mna pavlicek. ved aj na to mal kvalitny aparat:)  vie co je dobre... a tiez sa mi ohromne pacilo ze pavlicek striedal stale strat a les paul, takze som konecne pocul porovnanie tych zvukov.

velmi chvalim zvukarov

Naposledy upravil locksmith, : 11.06.2006 o 00:13
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. Jún , 2006, 23:33:11 »

Ked som kamosovi povedal, ze mam UPG, tak sa ma hned spytal, ze ci mam taky tenky zvuk, ako Palo Chodelka :)

Pavlicek bol podla mna lepsie so Stratom. On by zahral dobre cez kazdy dobry aparat, vlastne to asi kazdy z ucinkujucich. Kludne tam miesto VHT mohol polozit Peavey Classic 30, co ja vlastne ludovy lampac, a bolo by to rovnako dobre.
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #9 kedy: 11. Jún , 2006, 00:48:36 »

katarina napísal:
Citácia
No, a ja dufam, ze nabuduce sa mi podari prist aspon na jeden den...Smútim :unsure: No hanbím sa..

No lutuj dieuka, lutuj. :-) Ale mali ste kopu roboty, no co uz...
Bol som oba dni šecky koncerty a je to najlepsia vec co som tento rok pre seba spravil :-)
V piatok to u mna vyhral Pavlíček a Majo Fero, v sobotu Vadim a Rene Lacko.
Ešte raz VĎAKA PEO!
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 11. Jún , 2006, 02:12:29 »

locksmith napísal:
Citácia
co ma mrzi, je ze som musel odist pred pituovym koncertom kvoli roznym okolnostiam:(  tak mi dajte nejak vediet ake to bolo.


Aach, ty podpapucnik :silly:

Katka, Katka...vy ste sa s Dankou uz pred polrokom prsili, ze na 9-10 jun. si nerobite ziadny program a nevydalo, co? No skoda, bab tam bolo pomenej, povecsinou asi frajerky gitaristov, ale gitaristky asi ziadne.


Mne sa nechce vypisovat nejake dlhe recenzie na jednotlivych hracov a kapely no vsetko bolo super. Ten program bol vyborny  a s chutou som si pozrel kazdeho jedneho. V piatok u mna vedie urcite Pavlicek, to bolo krasne, co tam vyviedla ta trojica a na prve pocutie ma velmi oslovil doktor. Som rad, ze tu mame aj gitaristu takehoto stylu.
Na dnes nemam jasne urcenych vitazov, no Vadim-otec (citaj tvrdo) nasadil latku vysoko, no chybala mi aspon jedna pomalsia vec, kde by sa ukazal feeling, ale rocknroll 100 bodov.
Ostatni boli super.

No a este poznamocka na Personu. Tu som videl treti krat, vzdy inde, vzdy iny aparat a vzdy bol ten zvuk nie najlepsi. Ku solovemu gitaristovi (yesfan) jedno \"+\" za to, ze fajn vokaly a jedno \"-\" za ten zvuk. Ist na gitarfest a pytat sa 10 minut pred hranim, ze na ktorom aparate mozem hrat mi pride trochu odflaknute. Navyse ten multas zneje fakt ako multas a oproti tym spickovym aparatom, co sme mali moznost pocut cele dva dni, to bolo o poznanie \"horsie\".
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 11. Jún , 2006, 02:23:06 »

Takze zhrniem dnesny vecer z mojho pohladu v rychlosti vzhladom na rannu hodinu a moj unaveny stav:

1. Dorian Gray - poctivy rock n roll, ktory ma ani nestacil nacat a uz aj skoncil. Skvele hranie, energicky uvod vecera a Vadimova show ma fakt potesila. Vadim hral skvelo, mal vyborny zvuk (to SGcko Ti ozaj drti Vadim). Celkovo drsny a ozaj rockovy uvod. Co ma mrzelo cely vecer, ze Doriani nemali viac priestoru, co by som im doprial na ukor inych ucinkujucich. Skoncili skor ako som sa stacil na nich zo zaciatku adaptovat, lebo zacali ozaj zhurta. A este by som PRIDAL viacej gitarovych sol. Vadim, viac to este odpal. :-)

2. slovenski flamencovi hraci - pekne vystupenie, uputalo ma, zo zaciatku viac (kym bola prva zostava s huslami), neskor to na mna posobilo trsku zdlhavo, akademicky a moc improvizovane. Ubral by som im 20 min. v prospech Dorian Gray, ktori by celkovo mozno nabudili viac ludi (alebo aspon viac rockovo zalozenych). Ale celkovo to bolo velmi zaujimave a atraktivne vystupenie.

3. Rene Lacko - nuz, to bola vlastne nadielka. S.R.Vaughan, J, Hendrix a skvela show s hranim so zubami a pod. Cinkajuci Stratocaster, energicka hra, ale na rovinu poviem, ze po 20 min. som sa zacal nudit. Jednoducho, bolo to stale o tom istom, hoci skvelo podane a zahrane tak, ako sa ocakavalo, ale jednoducho nic nove a prevratne. Ale to je asi tym, ze mne uz dlhodobo otrepane veci od S. R. Vaughna aj J. Hendrixa akosi vela nehovoria a dost ma pravdu povediac nudia. Ale predsa len som si vcelku rad som vychutnal hodinu pekneho zvuku Stratocastra.

4. Istvan Alapi - priznam sa, ze som po jeho uvode dost rychlo zdrhol a radsej som stravil cas rozhovorom s kolegami a pitim piva. Podla mna nudne a nic nehovoriace kvazi moderne fusion/rockove hranie s dokonale umelym a otrasnym Line 6 zvukom a celkovo zlym zvukom, kde bola hlasitost gitary neumerna k ostatnym nastrojom. Jednoducho ma to nezaujalo na viac ako par minut. Jedine co ma pobavilo, boli pekne blikajuce svetielka na tom Line 6. ha ha ha Ludia, serte uz konecne na UMELE digitalne simulujuce, vsehrajuce aparaty, neda sa to pocuvat.

5. Fulara - nuz, z tohto som bol osobne asi najviac sklamany. Pan Fulara si podla na myli ucel gitary a skor mal hrat na nejakom syntaku z konca 60 tych rokov alebo na Fender Rhodes piane, pretoze vysledny efekt by bol ten isty. Samozrejme nespochybnujem jeho techniku a vobec uroven hrania, v com je majster. Ale pocuvat 45 min., ako lezu z jeho gitary zvuky elektrickeho klavira ma ozaj akosi nebavi. Ja viem, ze je dobre si pomachrovat, ale bolo by tam treba mat este jednu PRAVU jazzovu gitaru. Nastastie to aspon trochu zachranili jeho dvaja spoluhraci, ktori hrali ozaj dobre, najma basgitarista, hoci jeho zvuk ma tiez moc nenadchol.

6. Persona Grata - nebudem zakryvat - moj ocakavany favorit. Nesklamali ma. Hrali na tej urovni a to, co som ocakaval, akurat bol problem so zvukom, kedze nebolo moc pocut ich soloveho gitaristu a mohlo byt pocut viacej aj klavesaka, co je dost skoda. Inak podla mna celkovo kapela z tohto vecera na najlepsej celkovej instrumentalnej urovni (myslim zohranost a spoluucast hudobnikov) a s najlepsou kompoziciou skladieb. Celkovo na mna pri ich vysokej narocnosti skladieb posobili ako nacvicena a dobre rozbehnuta masina. Nabuduce treba ale ZLEPSIT zvuk.

Celkovo ale fajn vecer, dobra nalada a kopec inspirativnej muziky. Pre mna boli hviezdou vecera Dorian Gray a Persona Grata. Co by som v buducnosti asi zmenil, je zoradenie ucinkujucich, aby to viac gradovalo a bolo menej zanrovo roztriestene, co je ale asi vzhladom na pocet ucinkujucich dost tazke. V kazdom pripade, dufam, ze som sa nikoho nedotkol a zaroven dakujem PITOVI za organizaciu skveleho festivalu a (dufam) zaciatok novej tradicie u nas. :)

Naposledy upravil progrocker, : 11.06.2006 o 11:38
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #12 kedy: 11. Jún , 2006, 07:23:45 »

No ten Išváň mal naozaj najhorsi zvuk, umelohmotny line6, preefektovany, zly, nemalo to dynamiku, preto to musel mat furt tak nahlas, hučalo to, no nedalo sa to počúvať. Velký rak s najvačšou line6 hlavou, asi vysoká rada, tam to svietilo, blikalo, ale zvuk strašný ... Ale gitarista ako technik je dobrý, mal perfektne zmáknuté obe ruky, a bol asi najrýchlejším hráčom dňa. (V piatok to bol, podža mňa Piťu.)
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 11. Jún , 2006, 11:13:17 »

V prvom rade sa ospravedlnujem Jimimu, ze som v svojon vrejasom prispevku prekrstil na Jimmy-ho. Ten Plant mal na mna vacsi vplyv ako si myslel ... :)

No ale k veci:

Absolutne sa nestotoznujem s nazormi, ako tu napisal Progrocker a niektori dalsi.

V prvom rade si myslim, ze vyber vsetkych ucinkujucich bol skvely. Velmi pestry a pritom kvalitny. Mohli by ste si poniektori uvedmit, ze to nebol Rockfest (pripadne Metalfest), ale islo o GITARU a jej pestre uplatnenie v hudobnej praxi. T.j. bolo to nielen o virtuozite ucinkujucich, ale aj o sirsom kontexte, resp spektre.
Dramaturgia kazdeho vecera a to aj s poradim ucinkujucich bola velmi dobra a mne osobne maximalne vyhovovala.

Workshopy boli zaujimave. Osobne ma ludia ako Jimi C., Pavel Marcel a Istvan Alapi prekvapili svojou bezprostrednostou, spontannostou a hlavne prirodzenostou. Taky Istvan Alapi je v Madarsku uz pomaly legenda, ale je to nesmierne mily clovek. O tom, aky je Peter Luha ani nemusim pisat. To viete zrejme vsetci uz dlho. Inteligentny clovek s velkym \"C\".

Jimi pohovoril pre zacinajucich o \"vizualnej mnemonike\" odvodzovania solovych postupov, Pavel si dal poriadnu namahu a predviedol kucharku home recordingu - od vzniku napadu, az po vypalenie \"raw\" dema s podkladmi. Istvan Alapi ukazal \"netradicne vybocenia/odskoky\" z tradicnych stupnic. Peter Predviedol svoju 8-strunovu kralovnu a slap-ovanie na vsetkych strunach. Adam Fulara zaujal predovsetkym dlhsimi filozofickymi monologmi, kde vela hovoril, ale nie az tak vela povedal o tom ako on od shred-istu presiel roznymi etpami az obojrucnemu tappingu a Bachovi. Tiez bejak neozrejmil preco si aj on nedava tie odporucane prestavky 1-2 mesiace na rozmyslanie o vlastnej hudbe a smerovani. Osobne si myslim, ze jeho 2-neck nebol dobre nazvuceny a chybali tam vysky, takze miestami sa to cele nekjonkretne \"rozplyvalo\". Dufam, ze vecer, ked sa uz islo cez mix, to bolo lepsie. Ja som tam vsak uz nebol ... Prijemne ma osobne prekvalil, ze na zaver workshop-u \"smykol\" Careless Whisper od Whamu (ak sa nemylim ...). Pobavilo ma to v kontexte s tym, ze v texte stale spominal Bacha, ale bolo to pekne. To bolo asi pre takych menej hudobne vyspelych, t.j. takych ako som ja  Žmurk

Vyborne boli ukazky panov Klasa a Klemu. Vidiet, ze obaja gitaram a ich nuansam vo vyrobe vyborne rozumeju. Osobne ma prekvapil p. Klas, kedze vystupoval pomerne skromne a odpovedal pokojne aj na \"haluzacke\" otazky. Skoda, ze clovek, ktory je tak fundovany a sikovny (vid napr. megaveslo so \"sikmymi\" prazcami Petra Luhu), ma tak otrasny a neakceptovatelny pristup k svojim zakaznikom ... hlavne ako to nie su \"promimenti\" ... Je to nepochopitelne ... Dorian sice odporucal, aby mu niekto pri----- ...., ale videl som ho ziveho a zdraveho, ked odchdzal z PKO, takze sa asi tak nestalo. :)  Pri jeho fyzickych prametroch to asi nie je jednoduche ... :)
Palo Chodelka zrejme v noci privelmi \"analyzoval\" svoje uspesne vystupenie LBR v predchadzajuci vecer a tak dal prednost len postupnemu \"zotavovaniu\" ...

Podla mna - v ramci sucasnych moznosti a podmienok - boli workshopy fajn a mali taku \"rodinnu\" atmosferu ... :)  Urcite to bol dobry napad.

K sobotnym koncerom:

Doriani zacali 2. fest-vecer riadnym hard-narezom. Osobne mi vsak trochu vadil zvuk. Mozno keby som nesedel v 1. rade ... U Vadimovej SG - hm, ako to povedat ... - sa akoby stracala tonova konkretnost. Predsa len SG dokaze byt riadne \'ostra pila\' a niekedy je menej viac. Ocakaval som v ramci set-listu aj nieco pokojnejsie. Na jednej strane je poztivum, ze hrali hlavne vlastne veci, ale ja som hroznu chut na viac cover-y, kedze v tomto smere su uz legendarni ...
Roztocili vsak zaciatok v pozitivnom duchu a to nie je jednoduche. Hlavne, ked este aj z toho mala ludi, co prisli, tam este vtedy ani vsetci neboli ...

Flamenco ... Podla mna skvele zvoleni. Osobne mam pre flamenco slabost a pre technicku narocnost - respekt. Aj ked poniektori tvrdia, ze predsa len je tam citit, ze tam nie je ta \"spanielska krv\", tak ja som si performance oboch gig-ov vychutnal. Kazdy hra akoby inac, ale ani jeden nenudil. Navyse atypicke spojenie s huslami bolo vydarene. Vobec mi nevadilo, ze to nie su Spanieli, ale nasi \"junaci\". Tie obleky a ucesy im k hudbe doslova sekli. Myslim, ze to bolo vyborne rozhodnutie ich zavolat na GF. Ved to aj publikum dalo patricne najavo ...

Stevie R.(ene ) Lacko a Double Trouble ... Pre mna najvacsi tranz. Tehnika, energia a hlavne feeling. Dokaze sa s gitarou maznat a vzapati ju poriadne nekompromisne rozzhavit. Viem ... mnohi mu vycitaju, ze hra stale to iste. Mne to nevadi. Ko dokaze TAKTO zahrat veci takych magov ako boli S.R.V a J.H., tak pred tym davam klubuk dole az na zem a on si pritom moze ten svoj nechat kludne na hlave. Žmurk  A propos, uz som sa vazne obaval, ze klobuk nebude, ale nakoniec ho tesne pred prvym taktom nasadil a potom to uz bola smrst ...
Inak Rene patri k tym, ktori vedia, ale stale zostavaju skromni a bezprostredni. Aj preto: 100 bodov.
Povedal mi, ze ide o mensinovy zaner a tak by bolo mozno lepsie robit takuto akciu v nejakom klube. V tomto vsak s nim nesuhlasim, pretoze jednak nikto nevie dopredu aka bude ucast a ja verim, ze buduci rok to uz bude (ak bude ...) podstatne lepsie po vybornom chyre, ktory pojde luhami a hajmi po 1. rocniku. Navyse ozvucit dobre mensi klub pre viacero kapiel byva zvacsa neprekonatelna prekazka a tu, napriek komunistickej \"architekture\" sa ta az na male vykyvy podarilo velmi dobre.

Takmer 44-rocny Istvan Alapi predviedol impozantnu techniku. Niekedy, ked som si uz zacinal mysliet, ze tiez plati aj prenho, ze menej by mohlo byt viac, tak ma vzdy niecim pozitivne prekvapil. Ak si dobre pamatam hral aj svoju variaciu Little Wing a ten Cobhamov cover na zaver, to bola proste parada.
Kapela slapala. Mna strhli ... Peter, opat skvely stage-vyber.

Nechapem jedno: Pisu tu ludia, ze odisli na zaciatku niektoreho ucinkujuceho a pritom hodnotia ... Tak budte aspon tak slusni, ze tam zostanete do konca, o to viac, ze islo vzdy o skrateny set a az potom sa vyjadrujte. Neberiem nikomu jeho nazor, sme v demokracii a ma nanho svate pravo. Dehonostovat vsak od buka do buka ... no neviem ... Ked uz nic ine, tak si aspon vazte tu namahu, co tomu 1 rok obetoval Peter Luha.
Na druhej strane, ak ste aspon scasti taky dobri, ako bol Istvan Alapi & Co., tak prihlaste Petrovi na buduci rok a iste budete medzi ucinkujucih zaradeni aj vy.

Po Istvanovi som odisiel, i ked som chcel velmi vidiet Personu. Ovsem po 2 dnoch (v sobotu od 11:00) som uz nusle ist domov sa vyspat, lebo dnes som musel naklusat do roboty skoro rano a cosi pokontrolovat.

Moze zhodnotenie 2 skvelych dni:
Este nikdy som nebol niekde, kde za 2 dni odznelo tolko vybornej a zanrovo-pestrej muziky, kde bola taka pozitivna atmosfera.
Za malo penazi velmi vela dobre muziky.
Videl som co-to z tohtorocneho Rock am Ring a urcite by som to za GF nevymenil.
Co ma najviac zaujalo? Vsetko!


Este 1 par poznamok:
1.
Supermanguru Michal Pavlicek ma velmi pobavil, ked si \"v slabej chvilke\" pozvdychol, ze prakticky cely zovot riesi dilemu Fender vs. Gibson. Ze mava obdobia, ked viac inklinuje k jednemu, potom k druhemu, ale z toho, co povedal, vyplynulo, ze to asi v tomto zivote asi nevysriesi, resp. to uz nebude riesit. Myslim, ze to presne vystihol: \"riesenie\" neexistuje. A Michal ten by ten vecer zahral skvele aj na Squeri Bullet Strat - o tom ani v najmensom nepochybujem ...
2.
Je kontraproduktivne prekladat anglicky hovoriacich ucinkujucich (na workshop-och). Myslim, ze tolko uz rozumie 90% ludi a avysok nech sa douci.  A ked prekladat (napr. keby ucinkujuci bol povedzme Scotsman a moc by tie pismenka hltal a krutil ...), tak niekym, kto nema v tej chvili v hlave len pivo (o ruke ani nehovoriac) a kto rozumie dobre hudobnej teorii a tak moze nieco povedane este dovysvetlit. Niekto kto rouzmie pointe a necha ucinkujuceho dohovorit. Myslim, ze by uplne stacilo, keby prekladal Peter Luha a len to zlozitejsie. Vcera to bolo najprv na smiech a potom - pre mna - uz permanentne len na zaplakanie. Prakticky simultanne prekladanie ma svoje nuansy a navyse je velmi narocne na sustredenie, no a ked sa niekto este \"rozptyluje\" aj pivom, tak to potom to tak aj vyzera. Ja byt ucinkujucimi, tak ma to dost stve. Istvan a Adam to vsak zobrali v pohode - sportovo. Chlapici. Ovsem uctive to takto zorganizovane, voci nim nebolo.
Ludia sa smiali ako na klaunoch v cirkuse ... :)


No a uplne na zaver:
Peter, este raz: VDAKA!

[Sorry za preklepy.]
Zaznamenané
animus
nováčik
*
Príspevkov: 19


« Odpoveď #14 kedy: 11. Jún , 2006, 11:20:21 »

Fuj, mam tam asi 150 preklepov. Pisal som to v rychlosti, ale mal som si to po sebe aj tak precitat. Sa hanbim ... Smútim Sorry.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.