Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 10:02:45
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako bolo na Guitarfeste?  (Prečítané 40473 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 11. Jún , 2006, 11:26:13 »

Vsak o to predsa nejde! Žmurk
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 11. Jún , 2006, 11:28:48 »

animus napísal:
Citácia


Nechapem jedno: Pisu tu ludia, ze odisli na zaciatku niektoreho ucinkujuceho a pritom hodnotia ... Tak budte aspon tak slusni, ze tam zostanete do konca, o to viac, ze islo vzdy o skrateny set a az potom sa vyjadrujte. Neberiem nikomu jeho nazor, sme v demokracii a ma nanho svate pravo. Dehonostovat vsak od buka do buka ... no neviem ... Ked uz nic ine, tak si aspon vazte tu namahu, co tomu 1 rok obetoval Peter Luha.
Na druhej strane, ak ste aspon scasti taky dobri, ako bol Istvan Alapi & Co., tak prihlaste Petrovi na buduci rok a iste budete medzi ucinkujucih zaradeni aj vy.


Odisiel som, lebo to bolo zle nazvucene a bolo mi vyslovene neprijemne to pocuvat. Pocul som to ale cele vonku pri bocnych dverach napravo od podia. Nikoho nedehonestujem, iba som napisal, co sa mi na jeho vystupeni nepacilo a to bol najma jeho zvuk. Technicky je to samozrejme vyborny hrac. Celkovo mi to ale nic nehovorilo a radsej som si pokecal vonku. A nevidim dovod, preco by som to sem z mojho pohladu nemohol hodit. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #17 kedy: 11. Jún , 2006, 11:42:55 »

animus: nikto tu nikoho nedehonestuje;)

tak ma po tvojom prispevku napadaju dve otazky. ake fyzicke parametre ma pan milos klas? lebo som ho este nevidel. a dalsia vec. palo chodelka nemal workshop? to len tak neprisiel?

neviem si tie workshopy predstavit. to boli na podiu? alebo kde. ako to bolo.
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 11. Jún , 2006, 12:08:31 »

fakt paraada, nejdem tu vypisovat tiez o kazdom, lebo si  mysli, ze by som sa asi tiez opakoval s predchadzajucimi prispevkami. Velmi kvalitne prevedenie hudobnikov ale navica mi gate padli z Pavlickovcov, nemozem si pomoct, no to bol najlepsiii natresk.
Sobotnesi doriani boli fakt skveli, len by som ich pichol niekde do stredu.... a persona vynikajuuuuca.
Skoda, ze flamengaci so svojou tecnikou nezahrali viac roznorodejsie, mozno sem tam aj pomalsie... no vkazdom priiipade fasa.
Na fularu mam ten isty nazor ako progrockaac....
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 11. Jún , 2006, 12:13:33 »

Progrocker, Locksmith ... OK. Nebol som az tak \"spravodlivo rozculeny\" ako to v kontexte nakoniec vyznelo ...
Ono to suvisi aj s tym, ze ja teda urcite nepatrim ku kmenu pseudo-narodovcov (skor naopak - hnusi sa mi to ...) a este skor ako Istvan Alapi zacal hrat pocul som tam viackrat hlupe narazky na Madarov, takze som mal pocit, ze niektori ho mozu hodnotit negativne uz aj z tohto pseudo-dovodu. Ludia su hlupi a verim, ze prave kultura a umenie by mali ludi spajat, rusit negativne bariery a napomahat porozumeniu a tolerancii. Amen.

Ano, zabudol som, ze to mali Alapiovci o nieco viac vybudene akoby sa ziadalo. To je pravda. Inak z mojho pohladu pre ostatne plati, co som napisal, bezo zmeny.

Lock:
Ano, Palo Ch. bol nakoniec jediny, ktory sa na svoj workshop \"nedostavil\". Ale na druhej strane, kedze sa aj zacalo neskor, a nie o povodne planovanej jedenastej, tak aj tak skoncil Adam Fulara az okolo 17:15 a to uz bol najvyssi cas pripravovat aparaturu pre Dorianov. Takze aspon nebola casova tlacenica. Žmurk

Ano, WS-y prebiehali v tej istej sale na podiu. Teda ucinkujuci na podiu a plebs :) dole. Ako na koncertoch. Najprv som navrhoval, ze si posadame aj my do polkruhu okolo workshop-guruho ako napr. na seanci anonymnych alkoholikov, ale zislo sa nas predsa len o nieco viac ako 12, tak by to bol problem. :) Ten polkurh by musel \"zliest\" z podia az do saly, t.j. nic by sa nezmenilo.:)
Napr. pri prednaske o home recordingu sedel Pavel Marcel (BTW, vsimli ste si kolko ucinkujucich v kapelach malo priezviska take ako maju bezni obcania mena ...?  :) ) za katedrou celom k masam a mal tam mix, PC a kadejake veci k tomu, takze ho ani velmi  vidiet nebolo ... Pocut vsak ano a to, co a ako klikal okrem jeho doprovodneho slova, bolo navyse premietane priamo z obrazovky na platno. Niekedy uspesnejsie, inokedy menej uspesne, kedze neislo o priamy vystup do kamery, ale jeden z organizatorov to snimal kamerou priamo z obrazovky PC, resp. obcas aj z jej okolia. Pavel si vsak dal namahu, robil to podrobne - step by step - bolo to zaujimave. Este-ze doma nemusim nic nahravat ... :)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 11. Jún , 2006, 12:15:57 »

Inac, myslela som, ze Pitu bude hrat nieco tvrdsie )))))
Zaznamenané
animus
nováčik
*
Príspevkov: 19


« Odpoveď #21 kedy: 11. Jún , 2006, 12:24:08 »

locksmith napísal:
ake fyzicke parametre ma pan milos klas? lebo som ho este nevidel.
[/quote]

Nuz merat som ho nemeral, ale urcite 90-60-90 to nebolo. Vyska tak 183 a kilogramov tak 110.
Biceps bol skryty pod kosilelou.

Ale vazne:
Ludia tam s nim neskor po jeho prezentacii dost komunikovali. Neviem vsak, ci to boli nestastni zakaznici alebo ti, co nevedia kolko v jeho pripade pricasto bije. Ked mi tam padol zrak, tak som nevidel nikoho rozculujuceho sa. Mozno uz vsetkym dodal, co slubil ...

Naposledy upravil animus, : 11.06.2006 o 13:25
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 11. Jún , 2006, 12:25:02 »

ja som bol na feste v piatok a v sobotu na workshopoch.

1. Majo Fero - tak toto bol pre mna velmi prijemny zazitok.Ja osobne nepocuvam takyto styl hudby,ale naozaj sa mi to velmi pacilo.Bol som milo prekvapeny. Dobry zvuk,prijemne melodie,dobre instrumentalne vykony...neviem,ci to bola ich vlastna tvorba,ale druhu skladbu co hrali,tak to bola asi najlepsia vec,co som v piatok na Guitarfeste pocul. Myslim povodne veci,pretoze inak by to vyhral asi Jimi s tymi satrianovkami..keby som ich nepoznal :)

.2 Jimi Cimbala - perfektny gitarista,skvely vykon...akurat mi vadilo,ze som ho asi polovicu koncertu poriadne nepocul..neviem cim to bolo,sedel som tusim v druhom rade.

3. Pumpa - ja osobne nepocuvam tento \"motorkarsky rock\" ale bolo to celkom fajn,len to \"showmanstvo\" mi pripadalo miestami trosku prehnane :)

4. P.CHodelka - tiez sa mi ten zvuk nejak extra nepacil,myslim,ze predviedol svoj standard,je to technicky skvely gitarista o tom niet pochyb.

5. M. Pavlicek - najvacsie prekvapenie pre mna. Poznal som par jeho skladieb,aj v telke som nieco videl,ale nejak ma to nezaujalo. Zdal sa mi velmi precenovany a nechapal som,co na nom ludia vidia..az som prisiel na Guitarfest a - uz viem ! :) bol to fakt zazitok vidiet a a pocut jeho vystupenie. Najvacsi zazitok vecera.

6. Pitu - ja som vlastne ani nevedel,co bude Pitu na Guitarfeste hrat,ale myslel som si,ze nieco rockove. To co hrali ma velmi nezaujalo,neni to \"moja salka kavy\".

Workshopy:

priznam sa,cakal som od nich viac. Jimi bol v pohode,hovoril uzitocne veci a myslim,ze tym mladym chalanom to aj nieco dalo. Co sa tyka toho homerecordingu v podani P.Marcela,tak to bolo podla mna dost mimo. Ukazovat mladym chalanom,ako sa nahrava v Pro Toolsoch...neviem,mozno sa mylim,ale tusim neexistuje drahsi soft na nahravanie,ako tento a asi nikto z publika si ho ani nikdy nekupi. Co sa tyka vyrobcov gitar,bolo to myslim dost zaujimave,len ten druhy mal nejako menej casu :) Pitu ukazoval flazolety a slapovanie,tiez to bolo zaujimave,aj ked ja slapovat na gitare asi nebudem :) Co ma ale fakt prekvapilo,boli workshopy \"zahranicnych hosti \"...ja som sa uz davno tak nepobavil,ako prave v tychto dvoch pripadoch. Rozpravat po anglicky by mal iba ten,kto fakt tu rec ovlada,lebo asi najhorsie je chciet nieco povedat a nevediet ako. A ten tlmocnik co tam bol tak to bol fakt \"iny typek \" len dufam,ze mu za to tlmocenie Pitu nezaplatil...proste ak niekto prelozi slova \"hammer on a pull off \" ze \"to bude asi nieco s kladivom \",tak tam uz aj sranda konci..a to ma teraz napadla len tak narychlo tato jedna perlicka..on ich pocas tych dvoch workshopov povedal asi tak 140..pochybujem,ze to pritomnym nieco dalo..okrem dost castych vybuchov smiechu,kt.som sa ani ja nemohol zdrzat,aj ked to tym ucinkujucim asi prijemne nebolo..proste sa nedalo nesmiat. Tiez ma sklamalo,ze Chodelkov workshop sa nekonal,asi pre \"neocakavanu indispoziciu \".

Celkovo ale musim povedat,ze to bolo fakt vydarene podujatie a urcite by som privital aj dalsi rocnik.

Najvacsie sklamanie Guitarfestu - Katka neprislaaaaaa Si píš!!!
:silly: ha ha ha :silly: ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 11. Jún , 2006, 12:25:19 »

animus napísal:
Citácia
Mozno uz vsetkym dodal, co slubil ...


ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 11. Jún , 2006, 12:51:32 »

pitu, kolko ludi prislo?
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 11. Jún , 2006, 13:04:52 »

vlado hudec napísal:
Citácia
3. Pumpa - ja osobne nepocuvam tento \"motorkarsky rock\" ale bolo to celkom fajn,len to \"showmanstvo\" mi pripadalo miestami trosku prehnane :)

Takto ma vyzerat pri hrani rockovy gitarista! :) Struhal rozne pozy, ale vzdy bolo poznat, ze to berie s humorom.
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 11. Jún , 2006, 13:21:47 »

Vlado: existuje Pro Tools Free - Pro Toolsy uple zadarmo Žmurk

A potom sveliake LE verzie, co sa davaju napriklad k M-Audio zvukovkam a podobne. :)
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #27 kedy: 11. Jún , 2006, 13:24:40 »

Velmi sympaticke podujatie , ak bude aj na buduci rock , urcite sa pridem pozriet .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 11. Jún , 2006, 13:29:34 »

A pocul som take chyry, ze v piatok uplne na zaver bude (mal byt) jam. Bol?
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 11. Jún , 2006, 14:03:51 »

magez napísal:
Citácia
Vlado: existuje Pro Tools Free - Pro Toolsy uple zadarmo Žmurk

A potom sveliake LE verzie, co sa davaju napriklad k M-Audio zvukovkam a podobne. :)


ok,tak dik za info :) len tie byvaju o dost osahane oproti plnej verzii
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.