Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 16:15:28
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako bolo na Guitarfeste?  (Prečítané 40757 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 11. Jún , 2006, 14:19:56 »

martinlm napísal:
Citácia
A pocul som take chyry, ze v piatok uplne na zaver bude (mal byt) jam. Bol?


mohol byt Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 11. Jún , 2006, 15:55:17 »

bol som len v sobotu....ale fakt pekna akcia

Vadim: parada, mohol byt dlhsie a aj dva krat

flamenco: pekne, aj ked viac by som privital keby hrali sucasne 2 gitary....BTW kde sa da zohnat ta vtacia budka, na ktorej sedeli a hrali ti perkusionisti?

Rene Lacko: pocul som o nom vela ale videl som ho prvy krat....parada aj ked to iste dokola, ale ten chlapik to fakt vie a ma super zvuk

Istvan Alapi: no pravdu povediac som mal najprv dojem ze sa gitary zmocnila jedna z groupies....ale predsalen sa z toho nakoniec vyklul chlap...celkom som sa tesil lebo som pocul nejake ukazky, kde mi pripominal steva morsa, no ale priznam sa bol som z neho dost sklamany....po prve: jeho zvuk bol cista chemia a strasne hucal a tak som si ani nemohol vychutnat jeho superrychle behy, ktore sice inak nepocuvam, ale nazivo je to celkom zaujimave vidiet jak tak niekto fakt hra....no ale bol z toho jeden velky maglajz....skoda

Fulara: haluska....prijemna muzika ale jak pisal progrocker ci kto, skor to pripominalo zvuk fender rhodes ako gitaru....ale je to manik to treba uznat a ma dobru kapelu....neviem ci som dobre videl, on hral cez roland jazz chorus??

Persona Grata: dobra kapela....moj pojem progresivnosti je sice trochu iny, ale su naozaj namakane zohrati a maju dobre napady...mozno az privela....skoda ze nebolo pocut chalaniska na solovej gitare...ale spevak je skvely

celkovo: dufam ze bude aj o rok...
Žmurk
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #32 kedy: 11. Jún , 2006, 17:27:21 »

much napísal:
Citácia
neviem ci som dobre videl, on hral cez roland jazz chorus??


dobre si videlB)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 11. Jún , 2006, 17:43:00 »

Díky za pozitívne hodnotenia akcie. Žmurk

Gitaristov nebudem hodnotiť, myslím si, že všetci sa pripravili na guitarfest svedomito a hrali výborne. Ako je tu vidno, každý z poslucháčov má iné chute, trochu nechápem tie prehnané kritiky na niektorých z nich. Hlavne od prívržencov iných žánrov (vidím, že prevažne starobigbeatových) mi nesedí, keď tak ostro kritizujú gitaristov hrajúcich niečo iné. A u Alapiho je vidno, ako má vyzerať pódiový prejav dobrého hardrockového gitaristu. A jeho zvuk sa mi vôbec nezdal až taký zlý, patrí k takému štýlu hrania. Len to trochu prehnal jeho osobný zvukár s hlučnosťou. Bol som mu to aj vytknúť.
A tiež si myslím, že aj Persona by mala lepší zbuk, keby to nezvučil ich zvukár, ale Palo Prokl (ktorý tam na to bol). Práve pomery nástrojov mu až tak nevychádzali. Počul som sólového gitaristu, ale dalo sa s jeho hlasitosťou pri sólach viac pracovať. Aj spev mohol byť kžudne viac. Ale čo už s tým, keď sa nechceli spožahnúť na výborného zvukára celej akcie. Hrajú výborne, až na statický pódiový prejav, kde sa mi zdá, že hrajú každý sám za seba. Keď sa to zlepší, budú vežmi fajn.

Naposledy upravil pitu, : 11.06.2006 o 18:45
Zaznamenané

magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #34 kedy: 11. Jún , 2006, 18:03:10 »

No, ja som bol iba v piatok..nakolko skusky su v plnom prude..
najviac sa mi pacil Ferro(zvuk,a vsetko ostatne:/), cimbala vyzera(teda je)nadupany..ale to ma nejak neoslovilo:(.
+pacil sa mi ten napad s Rosenbergovcami a celkovo premietanim.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 11. Jún , 2006, 18:28:19 »

pitu napísal:
Citácia
Hlavne od prívržencov iných žánrov (vidím, že prevažne starobigbeatových) mi nesedí, keď tak ostro kritizujú gitaristov hrajúcich niečo iné. A u Alapiho je vidno, ako má vyzerať pódiový prejav dobrého hardrockového gitaristu. A jeho zvuk sa mi vôbec nezdal až taký zlý, patrí k takému štýlu hrania. Len to trochu prehnal jeho osobný zvukár s hlučnosťou. Bol som mu to aj vytknúť.


Pitu, nekritizujem a toboz ich nespochybnujem ako hudobnikov, len tym, ze ma hudobne nezaujali a u Alapiho to, ze sa to vpredu nalavo kde som sedel, fakt nedalo pocuvat. To, ze hral modernym stylom, by som inak po Lackovi uvital, ale proste mi to nesadlo. Asi ozaj plati, 100 ludi, 100 chuti. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #36 kedy: 11. Jún , 2006, 19:24:04 »

Tak bol to naozaj super vikend. Kopec gitarovej muziky roznych zanrov...co viac mozem chciet od zivota. Popiskujem si B)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 11. Jún , 2006, 19:43:59 »

no ved to, ze nastastie tam bolo vela zaaanrov, kazdy si prisiel na svoje... nemozte zazlievat niekomu, kto je nejak iac specificky orientovany, ze napr na Fularu odisiel na pivo, ale zasa na Alpiho mohol pozerat s otvorenou hubou a ani nedychat...

Ja som napriklad tak kukal na Alpiho, velmi zaujimavo technivky hral.A jeho prejav a radost z hry bola veeelmi prijemna.
No na Adama fularu som tiez pozeral, ako blaaazon, ze co to ten chlapiik stvara, velmi sikovny boli vsetci, ale asi by som si cdcko nekupil... Lebo tie hodiny a hodiny cvicenia tappingu su velmi namahave, no na klaviri by to vyznelo asi plnsie trocha. No ak sa na to pozerame ako oboj tapping, tak nenmam co dodat a bezpochyby patril k najvacsiim atrakciam GF.
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 11. Jún , 2006, 19:54:38 »

Fulara bol v pohode, len ked som sa na neho pozeral tak ma tak svrbela prava ruka, ze keby mam hrat iba tak asi by mi chybalo to brnkanie...:unsure:
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #39 kedy: 11. Jún , 2006, 23:00:45 »

ako bolo??? mno fajne....

dakujem pitu....fest fajna akcia

som aj rad ze som sa tam stretol s chlapmi z fora a tymto ich vsetkych pozdravujem

moja mikrorecenzia :

Dr. Karpat and trio projekt....pre mna velke prekvapenie lebo vtedy v ruzomberku som skoro nic nepocul....bolo to super, prs super zvuk, klavesy celkom vpohode....bubenik dost dobry ale ta basa bola neaka nevyrazna...ale celkovo to boli velmi pekne pesnicky

jimi a jeho kapela .....velmi slusne...super hutny zvuk a jimi velmi pekne hral....je dost dobry.

pavel marcel a pumpa...hehe fajna show ...spevak zabavny... pavel marcel sranda chlap.... druhy gitarista stary rocker volaco tam furt riesili s rozladovanim ecka hrubeho ale fajne to bolo...

MICHAL PAVLICEK - tak to je pan gitarista....absolutne som ho nepoznal teda iba z prazskeho vyberu a to vobec nepocuvam...ale ako ten dal...moj boze..to bolo daco perfektne...krasne nastroje..uzasny zvuk....citlive a technicky bezchybne hranie.....skvely mlady bubenik a talentovany basak z BB... mno toto bolo pre mna jednotka na celom feste.... proste pecka... tento urcite nesmie chybat na druhom rocniku (ak daky bude)

hned po Pavlickovi nasledovalo najvacsie sklamanie festu...teda najvecsi pomer ocakavania a realneho vykonu.....chodelka mal tenky cudny zvuk....techniku mal sice dobru..ale vobec ma to nechytilo pocul som tie iste skladby asik 100 krat..a jeho ustrachane prejavy do mikraku spojene s ekvilibristikou ktora vsak posobila velmi trapne...mno cakal som ze sa ukaze a on sa podla mna strapnil..

zachranil to iba PITU ktory zahral moj oblubeny cardyho montaz hehe...a ine pekne skladby v netradicnom podani ....bolo to velmi pekne...i ked musim mu vytknut nahuknuty a basovy zvuk...skoda ze ten aparat nebol lepsie nazvuceny...ale aj tak to bol skvely zazitok...diki

na dalsi den som nevidel jimi-ho workshop co je skoda...ale vsetky ostatne som videl....to co ukazal pavel marcel som vedel takze nic nove ale ostatnym to mozno pomohlo...ale on bol celkom dobry...

klas co to povedal....i ked som si na neho vypocul dake pribehy...klema bol super...naozaj ukazal ze vie a nastroje hrali pekne....

PITU bol super...take flazolety struhal ze az.... a aj ine vecicky poukazoval

Alapi bol tiez fajn.. i ked m i to moc nedalo..bolo to trocha chaoticke

Fulara troska taral i ked zahral aj fajnove vecicky,,,vedel pekne cisto akurat sa mi ten zvuk toho rolandu dako moc nepacil i ked to bol ortodoxne jazz-ovi zvuk ale asik trosku prebasovany...ten prekladatel (ktory tam hadam ani nemusel byt) to bola ina sranda..urcite to mal prekladat gitarista..lebo takto sme sa viac smiali ako pocuvali...

CHodelka neviem preco nebol

Vadim vecer dal...mne sa to az taknepacilo ale iba kvoli hudbe lebo take nepocuvam...ael malo to stavu a urobil dobru show...hral pekne....

Potom prisli dvaja flamengaci a ja to vobec nepocuvam ale skoro som sa posral...bohovo dobry boli...ten prvy asik trocha lepsi....krasne mu to znelo a tie perkusie a husle boli super....CACHON (niekto sa tu na to pital to je ta krabica na dtores sa sedi a bucha sa po nej) znel super a s tymi hulami to robilo magicky zvuk.... toto bol druhy vrchol festu a hned za nim prisiel treti

Rene lacko bol fest fajny a vobec si nemyzli ze hral to iste dookola.....strasnu stavu to malo apeskovy zvuk.....krasa....srandovne pohyby mal ako na pase chodil po scene alebo ako na korculiach heheh je to taky hendrix/jackson hehe

alapi bol strasne nahlas a aj tak som uz musel ist domov takze som tento MAGYAR HALUCINOGEN opustil a isel na vlak

celkovo to bola fasa akcia a ak bude druhy rocnik tak na lacka, flamengacov a hlavne na pavlicka sa nesmie zabudnut a nesmu tam chybat...pretoze tam patria.....

este raz diki pitu a drz sa....
Zaznamenané
MMhardKy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 171



« Odpoveď #40 kedy: 12. Jún , 2006, 01:49:37 »

pitu napísal:
Citácia


A tiež si myslím, že aj Persona by mala lepší zbuk, keby to nezvučil ich zvukár, ale Palo Prokl (ktorý tam na to bol). Práve pomery nástrojov mu až tak nevychádzali. Počul som sólového gitaristu, ale dalo sa s jeho hlasitosťou pri sólach viac pracovať. Aj spev mohol byť kžudne viac. Ale čo už s tým, keď sa nechceli spožahnúť na výborného zvukára celej akcie. Hrajú výborne, až na statický pódiový prejav, kde sa mi zdá, že hrajú každý sám za seba. Keď sa to zlepší, budú vežmi fajn.

Naposledy upravil pitu, : 11.06.2006 o 18:45


No ja osobne by som sa na miestneho zvukara velmi rad spolahol, ono to bolo take zlozitejsie, no, nechce sa mi to rozoberat, ale vobec neslo o to ze by sme nemali doveru alebo ze by sme nevedeli co od dobroty.
Co sa tyka podioveho prejavu, nic si nezelam viac ako uvolnene vystupenie kde sa budeme naozaj blaznit a ziarit energiou:laugh: , no pravda je taka, co si budeme klamat, ze nase skladby su tesne pod hranicou nasich moznosti co sa tyka hratelnosti a zaroven nemame zdaleka odkoncertovanych tolko koncertov akoby sa patrilo (6, 7 za cele posobenie co hrame?). Toto sa ale urcite v blizkej dobe radikalne zlepsi (dufam:silly:).  Proste nam musi trochu odkvakpat mlieko z brady Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 12. Jún , 2006, 02:16:32 »

V každom prípade vám držím palce. Žmurk
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #42 kedy: 12. Jún , 2006, 06:34:37 »

Este som zabudol uviest 2 moje subjektivne postrehy - namet na zamyslenie sa pre pripadny buduci rok:

1.
Je ine, ked je na akcii 3000 ludi a neplatiacich je 30. Je ine, ked je ich 300 a neplaticich je tiez tolko - 30. 10% (!). Pri tak malom pocte platiacich, je to potom pomerne vyrazna financna strata. Vsimol som si, ze dost ludi, predovsetkym \"pseudo-prominentov\" a ich kamaratov, prislo bocnym vchodom. Zrejme neplatili. Nehovorim teraz, samozrejme, o ucinkujucich, ich crew-e, spoluorganizatoroch a pomocnikoch. Ale o ludoch, ktori na akcii absolutne nijak neparticipovali. Teoreticky priklad: Ked niekto zlozi text pesnicky hranej na GF a \"to je vsetko\" (nie je clenom kapely, ani jej manazmentu, atd.), tak ma platit ako ostatni. Ked si moze zaplatit student, preco si nemoze zaplatit clovek, ktory ma pravdepodobne podstatne vacsie prijmy? Je jasne, ze ide aj o propagaciu v \"branzi\", ale prave tito ludia by mali chapat suvislosti, vediet ake financne narocne je zorganizovat takuto mega-akciu s malym rozpoctom a ze je super, ze sa na to niekto dal a bolo by vrcholne nespravodlive, keby mal este cast nakladov hradit z vlastneho vrecka ...
Aby som bol spravne pochopeny:
Absolutne mi nejde o to, ze ja som platil a poniektori ini nie. Ja som zaplatil rad. Vlastne aj tym som prejavil vdaku organizatorovi a ocenil, ze nieco take sa v BA konecne uskutocnilo. Bolo by mi neprijemne, keby som bol medzi tymi neplatiacimi ...
Proste si myslim, ze by ludia, ktori s danou akciou nemaju \"nic spolocne\", platit jednoznacne mali. Bez rozdielu ich postavenia v BA \"music & stuff\" komunite. Je nonsens, ked to pouzijuc hyperbolu, mierne zvulgarnim: ked \"rozvalovanie\" niekoho s pivom, este zaplati organizator (lebo aj tych jeho 400-500Sk, keby platil, pri tak nevelkom pocte divakov, by trosku pomohlo ...).


2.
Webova stranka www.guitarfest.sk bola velmi pekne spravena, ale to je z hladiska propagacie, bohuzial, malo. V meste neboli prakticky ziadne plagaty, t.j. plagatova propagacia bola takmer nulova. Mozno sa mylim, ale tak to na mna posobilo.

Smola bola aj v tom, ze z piatka na sobotu zacal aj Bierfest v Inchebe, boli FUN-narodeniny, Wilsonic (ak sa nemylim) a v nedelu Depeche. No a este aj ten futbal v Nemecku. Žmurk  Viem, su to vsetko uplne inac zamerane akcie (miestami akoby az na ten Bierfest :) ), ale aj tak si myslim, ze isty dopad na ucast na GF to malo. Aj v sobotu. Na druhej strane, iste nie je jednoduche zladit moznosti a terminy ucinkujucich u vsetkych ucinkujucich, zvukara, prenajimatelov saly, atd.

Ta (na 400 tisicove mesto) nizka ucast mi vadi aj preto, ze dufam, ze hlavny donator (VF), nebude nanu prihliadat pri spatnom hodnoteni projektu a ze teda bude participovat na akcii aj v buducnosti. Rene L. mal pravdu v tom, ze ide o mensinove zanre, takze plny sal v nasich malomestskych pomeroch (ked imidz je dolezitejsi ako skutocne umenie a technika) je aj pre takuto skvelu akciu absolutnou utopiou. Ako som vsak uz v minulom prispevku napisal a teraz to este aktualizujem: Ked budeme hovorit vsetci svojim znamym aka to bola perfektna akcia (a ona taka skutocne bola!), tak o rok tam bude podstatne viac ludi. Pri zlepseni propagacie tomu verim.


Tak to bol moj posledny prispevok k teme GF. Dakujem tym, ktori mali nezlomnu silu ich vsetky docitat do konca. Žmurk
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #43 kedy: 12. Jún , 2006, 08:09:49 »

zdar, este raz dik za moznost zahrat si na skvelej akcii. len malu poznamocku k \"statickemu\" prejavu. nikdy mi prilis neslo do hlavy preco je na podiu dolezity pohyb :-), radsej si zabeham vonku. ako posluchac chodim na koncert hudbu pocuvat a ako hudobnik hrat. sak ale ked ma nabuduce niekto bodnete sraubovakom do zadku, milerad podskocim :-)))
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 12. Jún , 2006, 08:24:39 »

animus viem na co(koho) narazas v prvej casti prispevku, tiez ma to napadlo. Ono ale pri koncertoch sa robi zvycajne taka vec, ze sa urci pocet ludi na kapelu. Neviem kolko to bolo tu, ale asi nieco ano.

dalej propagacia. Plagaty boli po celom meste, kde som sa len pozrel, boli v krcmach v hudobninach, dokonca na platenych vylepovych plochach po zastavkach MHD a aj v autobuse som videl. Zrejme si chodil s klapkami na ociach posledny mesiac, to je fuk.

Pochybujem, ze ludia, co sa chystali na wilsonic by museli koli tomu zrusit svoj plan ist na guitarfest. (techno akcia. pozn. autora :) To, ze sa kona nejaky futbal som ani nevedel a o bierfeste tiez nie, takze v tom ta ucast asi tiez nebude.

Navyse mne sa ta ucast nezdala az taka hrozna, hala PKO je velka, a pocas najvacsich tahunov (pavlicek) boli stolicky obsadene tak do 3/4. Ale naozaj neviem kolko ich tam bolo. Bud rok zavolame Vaia a dojde tisicka, nic sa neboj :D
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.