Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 19:19:35
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako bolo na Guitarfeste?  (Prečítané 40627 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 12. Jún , 2006, 09:52:43 »

Tak predsa este 1 zaverecna reakcia:

iMbuS:

Klapky na ociach? ... Hmmm ..... No vdaka.

Posledny tyzden som stravil viac-menej len v aute, to je pravda.  Predtym som si vsak ziadnu masivnejsiu reklamu nevsimol. Ani v rozhlase zrejme nic nebolo. A Dobre rano pozeraju asi len zeny na materskej, pripadne babky.  Žmurk
Inak, v tejto veci, to nebol len moj nazor. Mozno preto, ze nechodim(e) po krcmach ...
Nemyslel som to vsak ako vycitku, lebo viem, ze masivna PR akcie nie je lacna vec.

Subjektivny dojem, ze Tebe sa zdal pocet divakov dostatocny, je irelevantny. \"Dost\" ludi je vtedy, ked sponzoring + vstupne pokryju spolu aspon naklady. A navyse, ked aj podla potencialnych sponzorov pre buducnost, bol/bude pocet divakov aspon ako-tak prijatelny () ... Pre donora to nemusi byt dolezite, ale pre sponzora (kvoli dosahu reklamy) moze ...
Napriklad ked vyber zo vstupneho nedosiahne z celkovych nakladov ani len 10%, tak tazko mozno hovorit o dostatocnom pocte platiacich divakov.
(Skus oslovit nejakeho potencialneho sponzora pre buduci rok a uvidis, ci sa aj jemu bude zdat pocet platiacich divakov v 1. rocniku \"dostatocny\" ...)

Osobne som bol z cisla odhadu predanych vstupeniek na piatok, ktore mi povedal v sobotu Peter L., rozcarovany. Chcem verit, ze ked budu zname definitivne cisla, tak sa ukaze, ze az take zle to nebolo. Moj osobny pocit bol, ze tam v priebehu vecera prislo postupne podstatne viac ludi ako bol ten odhad ... preto som napisal poznamku aj o tych neplatiacich.

Mimochodom, dnes su takmer vo vsetkych dennikoch clanky o mnou spominanych subeznych akciach, ale na zmienku o GF som nenarazil nikde ... Skoda. Nie je vylucene, ze som nieco prehliadol, ale skor nie.

P.S.  Akoze Bierfest nemal dopad na ucast?? Ved tam bola Samantha Fox! :)
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 12. Jún , 2006, 09:58:11 »

Plagaty boli, aspon co som videl, ked som bol v BA. Problem bol v tom, ze sa stava, ze rano nalepis plagat a poobede tam uz nie je alebo je prelepeny inym plagatom.
Zase si myslim, ze tym bocnym vchodom vela ludi nepreslo. Žmurk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #47 kedy: 12. Jún , 2006, 09:58:53 »

animus - naozaj v rámci finančných možností bola propagácia až nad mieru.

V meste boli zaplatené plochy od Presentu, BKIS a Recaru - boli aj v autobusoch a posledný týždeň aj na vybraných zastávkach. Reklama bola aj na Fan plagátoch po všetkých krčmách, v \"Kam do mesta\". Vyšiel pekný inzerát v piatok týždeň pred akciou v Novom čase, v Sme bol článok o víkendových festivaloch, kde bol o Guitarfeste dlhší článok ako o Wilsonicu.
Sám som obehol všetky hudobniny a keďže všetkých predavačov poznám, mal som plagáty na najlepších miestach. Dal som aj do krčiem, kde sa hráva, plagáty.
A bol 4x rozsiahly neoficiálny výlep, takže boli po meste všade povylepované aj dokonca A1 plagáty. Dal som ten výlep na viackrát aj preto, že takáta reklama vydrží tak jeden-dva dni, lebo to hneď prelepia ďalšími akciami.

Dokonca, aj keď najprv nikto nemal záujem - sa podarilo vybaviť, že sa vysielal celý týždeň (5x denne) audiospot na rádiu Hey, 2 týždne rotoval videospot na TVA a vo štvrtok pred akciou sme boli v teleráne na STV zahrať a rozprávať o festivale. Čo ešte pár týždňov pred akciou vyzeralo byť nemožné.

A na internete bola vežmi rozsiahla reklama - daj si do Google guitarfest. Boli dpkpnca aj platené odkazy, že si mohol vidieť pod každým článkom z vyhžadávačov o kultúre, gitare, gitaristoch a pod.. odkaz na Guitarfest.
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 12. Jún , 2006, 10:03:54 »

no s tym vstupny je to zial pravda , ale je to len hamba tich, co tam neplatili. Samozrejme boli tam aj taki, co nemali preco platit. Ale tiez sa mi nepaci, ked tam niekto dojde, kto je kamarat osvetlovaca povedzme a este sa tam nadrbe zadarmo. Toto mi viac vadilo a zial tam boli aj takiii ( ten osvetlovac ma len tak napadol, dufam, ze som nikoho neurazil)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #49 kedy: 12. Jún , 2006, 10:04:46 »

Pravda, reklamy bolo dost.. ale v obdobi veltrhov a inych akcii je to kontraproduktivne. Ja som hlavne v strese zo skoly, z predodletovych problemov s vizami. Kazdopadne Peto, zvladol si to super - na prvy rocnik sa to velmi vydarilo ~ skoda ze sa nepodarilo splasit toho Morsa, alebo inych vtakov od musicmanu. Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 12. Jún , 2006, 10:05:58 »

animus - a aj keď napríklad hneď teraz v sobotu, aj v nedežu vyšiel článok v TASR, vidíš, že denníky o takúto akciu nemajú žiadny záujem, predtým sme obehli všetko možné a kašlali na nás. Je to podobné ako so sponzormi, nikto o to nemá záujem. Preto si myslím, že v rámci možností bola propagácia dosť slušná. Všetky ostatné festivaly mali na propagáciu mnohonásobne viac financií (stačí si pozrieť sponzorov) a preto aj mediálnych partnerov. Tomu sa nedá konkurovať. Ale v meste sme sa snažili. Žmurk

Plagáty boli ešte napríklad v oficiálnych výlepoch po celej Trnave, poslali sme nejaké aj do Trenčína a Nitry.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 12. Jún , 2006, 10:29:57 »

Ja si myslim ze propagacia bola velmi slusna. V meste aj v podnikoch som skutocne videl kopu plagatov, cital som clanok v SME. To, ze neprislo viacej ludi je podla mna uplne pochopitelne, treba sa zmierit s tym ze gitarova muzika ozaj dnes moc neleti. Pravdupovediac ja som bol celkom milo prekvapeny, cakal som este slabsiu ucast. Myslim si, ze dalsi rok to bude lepsie, lebo mozeme sirit odporucania znamym a takto sa nabalia dalsi ludia postupne. Idealne by bolo, keby sa zohnala nejaka kvazi hviezda svetoveho formatu jedna, to by pritiahlo vela ludi.

Po organizacnej stranke to bolo zvladnute fajn a tymto skladam Pitovi ozaj obdiv, ze to cele vybavil.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #52 kedy: 12. Jún , 2006, 10:38:06 »

jo, a treba kvitovat swordyho a progrockera ze pomohli upratat stanok s ciganskymi po skonceni :silly:
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #53 kedy: 12. Jún , 2006, 10:45:49 »

ha ha ha ha ha ha ha ha ha  to ano, aj ty si pomahal :) ked sme uz boli vo svungu, tak sme chceli pomoct odpratat aj stanok s pivom, ale tie baby sa nedali prehovorit Smútim
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #54 kedy: 12. Jún , 2006, 11:04:59 »

Mozno to bude mierny OT, ale mam jednu otazku pre organizatora(ov). Kde ste zhanali toho slavneho tlmocnika? Bolo to len tak po znamosti, alebo aj oficialne...  Ak ste potrebovali niekoho s dobrou anglictinou co sa zaroven vyzna v \"odbore\" :) , mohli ste to napisat aj na toto forum - urcite by sa nasiel z tohto fora niekto , kto by to zvladol lepsie...
len dodam, ze na GF som nebol - cital som len reakcie ostatnych...
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #55 kedy: 12. Jún , 2006, 12:16:47 »

ten tlmočník bol naozaj LOL. len dúfam, že to nemal zaplatené...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #56 kedy: 12. Jún , 2006, 12:17:54 »

Tá účasť, no určite je gitarová obec v Bratislave a na Slovensku oveža väčšia. Napríklad z môjho okolia kamarátov (mimofóra) sme tam boli dvaja a je nás asi 10, čo sa poznáme a stretávame. Len nechodia na fórum, tak neboli presvedčovaní argumentmi ... A druhá vec je, že veža ich malo dôležitejšie veci na práci, skúšky v škole, hranie ... Veď to poznáte.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Hosť
« Odpoveď #57 kedy: 12. Jún , 2006, 12:21:16 »

Zdravim vsetkych gitaristov,

o guitarfeste tu je napisane vela, ale neda mi, aby som nieco tiez nepridal:

aj ked sa stotoznujem do velkej miery s nazormi na organizaciu podujatia a tiez skvele vykony jednotlivych ucinkujucich,
musim navyse pripojit moje osobne dojmy, co by som v kratkosti napisal len v troch bodoch:

1) vrchol prveho dna bol sice malym pismom na plagate ale kto to pocul, tak vie ze inak velky majster hudnobne na inom leveli ako vacsina z nas, pan Peto Luha a komplet jeho Astro Songs Orchestra (spolu s Viktorom, ktoreho pozdravujem -- som rad, ze taky dobry basak sa stretol prave s Petom), takisto perkusie a mandolina boli spica (len Vas, pani, osobne nepoznam, ale tiez pozdravujem). Tato \"hudba na dobru noc\" si aspon u mna vysluzila absolutorium.

2) napriek tomu, ze vsetci ucinkujuci boli skratka a dobre skveli, jednoznacnym vrcholom bolo pre mna v druhy den vystupenie Adama Fularu s kepelkou. Takze pozdravujem aj Adama, ktoreho som (tym bola tato akcia tiez skvela) pozval po koncerte na pivko :).

3) workshopy (zevraj tvorive dielne, ale workshop asi znie lepsie... :)) boli proste dalsiou uzasnou castou festu, snad pride nabuduce viac ludi.

Myslim, ze festival bol taky dobry, ze na taku komornu atmosferu mozeme buduci rok pokojne zabudnut...
Este by som rad upozornil vsetkych priaznivcov (ak to nezachytili este), ze v najblizsom obdobi by mali vyjst albumy obom borcom -- Petovi aj Adamovi. Enjoy!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #58 kedy: 12. Jún , 2006, 12:23:12 »

Podla mna tam uplne zapadol, bola by skoda, ho nabuduci rok vymenit za niekoho ineho.... Predstav si, ze pojdes po ulici a stretnes ho a hned si ho spojis s guitarfestom... :)))
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #59 kedy: 12. Jún , 2006, 12:33:33 »

Inak - ďakujem MIDNIGHSTRANGEROVI z fóra, vežmi mi pomohol počas 2 dní festivalu. Bez neho by to šlo na mieste o dosť ťažšie.
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 22 otázok.