Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 14:18:21
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Guitafest - zhodnotenie  (Prečítané 11003 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 12. Jún , 2006, 12:31:41 »

Tak by som teraz rád spravil nejaké krátke zhodnotenie, aby ste všetci videli aj do zákulisia príprav. To čo vzniklo, vzniklo na kolene, ja som nemal žiadnu skúsenosť s organizovaním ani menších akcií, nie že takýchto. Všetko som sa učil za pochodu, nabalil som si toho strašne veža, neboli peniaze na žudí, čo by to spravili za mňa. Ani z toho nič nemám, len naozaj dobrý pocit. Žmurk
Napriek tomu si myslím, že bol festival zvládnutý organizačne na dosť vysokej úrovni, čo potvrdili vežkou spokojnosťou účinkujúci aj poslucháči.

Ešte raz pripomeniem všetkým, rozpočet bol taký, že sme sa dostali na nulu, čo je v takejto situácii pozitívne. neboli peniaze na žiadne ďalšie veci, žudí, kameramanov, tlmočníkov, pomáhačov, rozsiahlu reklamu ...

Robili sme celý festival dvaja!! - ja a kamarát Vlado Stehule. čiže ja som pripravoval projekt, vybavoval financie, sponzorov a granty, účinkujúcich, miesto konania, neoficiálnu reklamu v meste, vyrábal som audiospot, videospot, stránku a milón ďalších vecí... Robota od konca septembra.
Na mieste - od úpravy miestnosti, moderárora, nachystanie a púšťanie a vypínanie projekcie v každej pauze, pritom staranie sa o kapely a chod celej akcie, riadenie kamarátov, čo pomáhali, príprava workshopov, ich natáčanie vlastnou kamerou, tlmočenie (bohužiaž pri Fularovi už som nemohol sedieť stále), jazdenie do banky, ubytovanie niektorých účinkujúcich a milión ďalších vecí naraz... Bol som rád, keď som si na niektoré kapely na chížu sadol, oddýchol a pozrel si niečo. A to som mal ešte v piatok v stresoch ako posledný vystúpenie s kapelou a v sobotu workshop, na čo som sa nemal kedy počas akcie ani pripraviť, prípadne rozcvičiť. Dúfam, že sa mi to dá odpustiť. :)
Ešte ma čaká dosť roboty - doriešiť veci okolo festu, a pripraviť kvalitný projekt s fajnovými prezentáciami a vyhodnotením festivalu. Potom pripravovať ďalšie projekty, napríklad vydanie záznamu z festivalu, ak sa to podarí. To by bolo tiež super.

Vlado mal na starosti grafické návrhy plagátov, ich výrobu a vybavenie reklamy - v rámci rozpočtu, ktorý som mu vydelil, mediálnu spoluprácu (tu dosť pomohla aj jedna naša kamarátka - Kamila), vyrábal bannery, písal články, vybavenie ochranky, robil šoféra a milión iných vecí...
Na mieste robil všetko možné - od predavača vstupeniek, úpravy priestoru, zhasínanie svetiel pri koncertoch, staranie sa o kapely, šoféra, po akcii upratovanie a milón ďalších vecí.

Na veža vecí som si už nespomenul. :)

Našťastie prišlo zopár kamarátov zadarmo vypomôcť.  Hlavný pomáhači boli Boris - Midnighstranger, David - Bubo a Oskar. Bez nich by to išlo vežmi ťažko, dalo sa na nich spožahnúť. Pomohli aj ďalší chalani - Milo (aj pri veselom preklade, ubytoval Pavla Marcela), Martin, Miro, , keď bolo treba niečo preniesť a pod, naše holky Zuzka a Janka pomohli pri predaji lístkov, Katka v zákulisí obsluhovala pípy, Dano, keď mal čas, dobehol večer a chytil do ruky kameru, myslím, že na druhý deň už mu celkom pekne vychádzali zábery z koncertov. Bohužiaž to som už naozaj nemohol spraviť sám a platiť profesionálov s vlastnou výbavou (po obehaní a obtelefonovaní viacerých žudí som zistil tie ceny :) ) sa z tohoto rozpočtu nedalo.

VŠETKÝM ĎAKUJEM
- myslím, že sa podarila super akcia, aká nemá obdobu u nás, ani v okolitých krajinách. Zahraniční účinkujúci boli vážne prekvapení, nič také u nich nemajú, všetci účinkujúci boli super, mali výborný prístup, žiadne maniere, všetko sú to príjemní a milí žudia. Osobne som sa tešil z toho, ako sa dala takáto sála pripraviť, že vyzerala vežmi príjemne, sám som sa tešil z našich transparentov na pódiu a pri vstupe do haly. Uvidíte aj tí, čo ste tam neboli z fotiek, že to vyzeralo super. Vežmi ma potešili reakcie žudí, že sa im tam páči, páčili sa im kapely a gitaristi. Aj podža mňa bola úroveň hudobnej produkcie na vežmi vysokej úrovni, za čo ďakujem muzikantom.

Pochvažoval som si zvuk, aký dokázal v tej hale urobiť Palo Prokl. Práve najviac kritizovaný zvuk mali kapely, ktoré si priniesli vlastného zvukára - Istvan Alapi a Persona Grata. Ale ja ten bol akotak v norme našťastie, inak by som musel zakročiť ráznajšie a zvukárov spacifikovať a dať to opraviť Palovi.

Sklamal ma kamarát Maťo - bufetár, keby bol zodpovedný, bolo by všetko ok, ale jeho prístup bol vežmi zlý. Zachraňoval to Vojto, ktorý robil jedlo. To bolo myslím si, celkom fajn. V PKO také niečo ešte nemali. :)

Bude super prezentácia, vynikajúce fotky, keďže nám to tam kamarátsky fotilo aj zopár profesionálov, aj kamaráti amatéri - budú aj kapely prekvapené, keď im to pošleme.
Z koncertu robil, zas kamarátsky (čo si v budúcnosti zas u neho nejako odrobím ja :) ) Robo Hubek, zvukový záznam na stopy, takže keď sa podarí vybaviť nejaký grant, prípadne sponzorstvo, mohlo by sa vydať live CD Guitarfest2006, čo by bolo fajn, inak to nebude možné, takúto robotu nebude niekto robiť zadarmo (mixáž, zvuková réžia, mastering), ani ja na to nemám čas.

Všetkých žudí (platiaci, neplatiaci, kapely, novinári, fotografi, pomáhajúci nám aj bufetu) bolo tak okolo 450 v piatok, v sobotu tak do 400, čo nie je veža, ale našťastie sa podarilo pripraviť sálu tak, že to vyzeralo super. Keby to bolo v Zrkadláči v Petržalke, už by mali problém sa tam všetci dostať. :) Presný počet platiacich budem vedieť po zrátaní z predpredajov a z predaja na mieste, tipujem tak cez polovicu.

Sklamal ma dosť prístup väčšiny médií, tu je presne vidno, kam sa uberá kultúrnosť krajiny a celkovo civilizácie. Priority sú úplne postavené na hlavu. Ale o tom bola debata inde. :)

Čo môžem sžúbiť, ak by sa mala robiť budúca akcia za podobných podmienok ako teraz, vieme vychytať niektoré muchy - ako nemeškajúci a lepšie vybavený bufet (čo ale malo byť!!), premietanie na plátno bude už šikovnejšie a tlmočenie workshopov si radšej zoberiem na starosť sám, alebo mi pomôže niekto fundovanejší v gitarovej terminológii, ako bol Milo :) , keďže ten o tom nemá šajn a ja som nemohol byť pri všetkom. Žmurk
Meškalo sa len málo, v piatok sme začali o polhodinu neskôr, v sobotu o 10 minút a celkovo sa darilo dodržať harmonogram, čo je na takúto vežkú akciu slušné.

A očakávam v tejto téme vaše názory k tomu, čo sa vám páčilo ako bolo, čo by sa mohlo zlepšiť a nespomínal som, čo by ste privítali inak. Nech viem, keby som sa pustil do ďalšej akcie, čo môžem spraviť viac, ak by bolo náhodov financií dostatok. :huh:

Ešte na záver predsa len jedna vec :) - jediná špeciálna požiadavka padla od Michala Pavlíčka, keď sa postavil na pódium a začal hrať, že potrebuje útierku. Takže hneď som poslal Vlada do Teska jednu kúpiť, za 15 minút už ju mal na pódiu. Žmurk

Naposledy upravil pitu, : 14.06.2006 o 10:22
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 12. Jún , 2006, 13:04:15 »

Ešte predsa len jedna pikoška, ale o tej viacerí, čo ste boli na workshopoch viete - Palo Chodelka nemal workshop a keby ste ho počuli v sobotu cez telefón, tak by ste sa na tom pekne bavili. :) Trochu nezvládol úspešný deň predtým a do rána niekde oslavovali. Takže sa ospravedlňujem tým, ktorí chceli ísť na jeho workshop, nie je to moja chyba, že nebol. Mohli tam byť informácie aj pre shrederov, ale čo už. Viac by som prípadne povedal miesto neho, ale v ten deň som sa vôbec nemal čas kedy rozohrať, na môj workshop som si sadol úplne nerozcvičený, potreboval by som aspoň polhodinku predtým kžudného rozohrania a pripravenia.
Našťastie až tak nevadilo, že jeden workshop nebol, predsa časovo to vyšlo všetko len tak-tak, ale keby to spravil inde, tak neviem neviem... Ale môžeme mu odpustiť, je to super chalan, a vežmi ochotne mi chcel pomáhať aj pred festivalom. Takže hádam nabudúce.

Tiež sa mi páčilo, že bol každý workshop o inom.
Istvan Alapi pekne porozprával o veciach, ktoré sme preberali aj na fóre - mimotonálne pentatoniky, rozklady a stupnice. Fajn informácie.

Mimochodom vežmi ma potešila účasť na workshopoch, aby od rána sedela minimálne stovka žudí a počúvala gitarové prednášky, ani sa mi nechcelo veriť. Síce, keby bola plná sála na workshopoch, by mi asi oči vyskočili. :)

Naposledy upravil pitu, : 12.06.2006 o 14:24
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #2 kedy: 13. Jún , 2006, 16:20:55 »

to cd keby vyslo, tak by som bol velmi rad
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 13. Jún , 2006, 18:43:46 »

Pitu, ja mozem povedat len: nemas zaco. Ja sa vzdy rad nadchnem pre dobru a spravnu vec a toto bol fakt neuveritelny vikend. Vela mi to dalo, ako hudobnikovi, ale aj cloveku, ktory nieco taketo spoluorganizuje.

A kedze sa mi tak skoro nepodari na Guitarfeste hrat Žmurk a ak mi to okolnosti dovolia, mozes s mojou pomocou ratat aj nabuduce.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 14. Jún , 2006, 00:14:03 »

S tvojou pomocou budem počítať rád. Si super človek, dá sa na teba spožahnúť.  Žmurk
Zaznamenané

arpo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 162


« Odpoveď #5 kedy: 14. Jún , 2006, 00:27:26 »

ja sa len znova pripojim k tomu mnozstvu pochval, orgnizacia nemala podla mna najmensiu chybu, propagacia bola nadmieru postacujuca aspon v Ba... Ako uz bolo spomenute, je  mnozstvo gitaristov a aj inych hudobnikov, ktori bohuzial neprisli, co ma dost prekvapuje... ci su to amateri alebo profesionali, ale ich ucast mohla byt vacsia... inak akcia bola naozaj nad moje ocakavania vydarena...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 14. Jún , 2006, 07:30:41 »

Nepodarilo sa mi dojst, kazdopadne z reakci ludi, co boli na Feste, mozem skonstatovat iba jedno - klobuk dole. Žmurk
Zaznamenané

avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #7 kedy: 14. Jún , 2006, 15:05:30 »

Bude GuitarFest aj o rok? Snad je to trapna otazka Žmurk :D
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #8 kedy: 14. Jún , 2006, 18:58:19 »

Budeeeeeeeee!!! ..teda dufam.. :)

Velmi rad ti psychicky pomozem, Pitu. :D
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 14. Jún , 2006, 19:07:37 »

Inak ja som v navale mojich momentalnych skolskych povinnosti zabudol podakovat mojim super kamaratom Marekovi (Zvuk) a Jancimu (Bubla15), za to ze mi dovolili pocas festu prespavat u nich na private. Este raz VDAKA. B) Žmurk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #10 kedy: 14. Jún , 2006, 19:13:38 »

to Midnightstranger:No co , uz si nieco z toho , co som ti napalil , pocuval?:) Predrichmat mozes hocikedy.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #11 kedy: 14. Jún , 2006, 21:53:47 »

Ja dakujem penzionu Slovak Air.........alebo tak nejak. :D


Ale .. tss .. nemali tam ani telku !! :D

Naposledy upravil The Ripper, : 14.06.2006 o 22:54
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.