Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 20:34:39
Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MARTINLM  (Prečítané 34840 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 03. Február , 2005, 20:03:18 »

spomienka na amsterdam [size=0]alebo - prznenie diela griglaka fera[/size] ukazka (1.3MB) ukazka je velmi rafinovana, nahral som ju tak, aby som mohol posunut hranice dalsou ukazkou dalej, preto su tam drobne/vacsie rytmicke nezhody a chyba vibrato vo vytiahnutych notach (ako na to?)


Dalsie ukazky, ktore sa z tejto temy vytratili pri presune fora.

http://gitaristi.sk/files/garm/nahravky/unaveni.mp3
http://gitaristi.sk/files/garm/nahravky/radost.mp3
« Posledná zmena: 18. Január , 2007, 14:24:51 od Martinlm » Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #1 kedy: 03. Február , 2005, 22:08:56 »

Aky zvlastny zvuk.Znie to trosku ako krkovy singel.Trochu by som ten zvuk viac prihustil.Gain++
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 03. Február , 2005, 23:56:40 »

Chyba tomu akekolvek vibrato, nie len na vytiahnutych strunach. Takto je to uplne ploche a znie to neprirodzene nepekne. Vibrato moze byt okrem ineho aj poznavacim znakom toho-ktoreho gitaristu. Okrem ineho sa da vibratom zachranit mierne neladenie. Ak vytiahnes menej, ci viac, pripadne chytis strunu nesikovnejsie a trochu ju nadladis (co sice nieje uplne tento pripad), vibratom to ide zamaskovat. Zvuk ! Riesime tu siahodlhe debaty o roznych aparatoch, efektoch, virtualnych guitar recording systemoch a ty to nahras na takomto drote ? Ku cti Ti sluzi, ze to celkom ladi a je to zahrate celkom cisto...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 04. Február , 2005, 00:05:56 »

Martin, chceš aby som k tomu niečo dodával? :) V prvom rade by som ti odporučil konečne začať cvičiť. Vybral si si vežmi tvrdý oriešok a zvládol si to zatiaž len na úrovni nájdenia správnych tónov stupnice. V podstate si si k tomu sám napísal všetko v úvodnom príspevku, k zvuku sa vyjadril Rasťo. Teraz je len na tebe sa s tým nezmieriť a čakám od teba do mesiaca novú verziu tejto nahrávky. Žmurk
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 04. Február , 2005, 00:32:13 »

no s tym zvukom je to tazke. ja som si spravil zvuk, ktory tu u mna na reprakoch znel pekne. a kedze mam velmi velmi nestandardnu ""zostavu"", tazko to zladit krkovy singel? no ja som chcel, aby to znelo trochu ""starsie"", nechcel som tam hi-gain :) skor by som uvital konkretne navrhy, ako napisal lubo - viac gainu. co na to povie rastis? (je to bohapusty plexy s jednym 70 orange reprakom a kustikom reverbu - ni guitar rig) ale tato nahravka nebola o zvuku. takze zapracovat na feelingu a na vsetkom. v akom tonovom rozsahu sa ma pohybovat spravne vibrato? ja som sa snazil nejake tam dat, ale tie vytiahnute tony su skutocne super-ploche. ku cti mi sluzi aj fakt, ze to je moja vlastna transskripcia stara aspon pol roka, odvtedy som original nepocul.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 04. Február , 2005, 01:04:39 »

Citácia
Originally posted by martinLM ...ku cti mi sluzi aj fakt, ze to je moja vlastna transskripcia stara aspon pol roka, odvtedy som original nepocul....
To je fajn argument, podobny tomu, ze Ti ku cti sluzi aj to, ze som to nepocul dobrych 6 rokov a napriek tomu som to poznal. Alebo to sluzi ku cti mne ? :)
Citácia
Originally posted by martinLM ...(je to bohapusty plexy s jednym 70 orange reprakom a kustikom reverbu - ni guitar rig)...
Vsak tvrdim, ze ten Guitar Rig na to jak hovadsky vyzera, nahovno hra. Pred chvilkou som si skusal latencie a trochu som si cvrlikal a nepomozem si - na Amplitube ide spravit seriozny skresleny zvuk, na Guitar Rig nie. Podotykam, ze hram odjakziva na lampovy ""samorod"" MB markII, takze to je moj ""etalon"". Inak Griglak tuto skladbu nahraval na podobny stroj tiez na sposob Mesa/Boogie, ktory mu vtedy postavil Duro Budinsky. Je to hrane na dost hi-gain zvuk, ziadny vintage, samozrejme humbuckery, tema krkovy, ked sa to trosku rozbehne na kobylovy. To nie su navrhy, ale konstatovania, ako ta skladba vyzera v originale.
Citácia
Originally posted by martinLM ...v akom tonovom rozsahu sa ma pohybovat spravne vibrato? ...
Je to vec vlastnej intuicie. Niekto robi jemnejsie (Clapton), niekto brutalnejsie, napriklad Hendrix ked sa rozsantil triasol aj cez pol tona. A napriklad taky Vai hra vibrato vzdy ine podla potreby...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 04. Február , 2005, 01:41:47 »

mohol si pochopit, ze to bola hlupa vyhovorka na zaver a nechat to tak :) nevadi, v najblizsej nahravke nezaznie jediny ton bez vibrata haha zmena planov, najskor rytmus. vibrato hm neviem ho vobec hrat na kratkych tonoch, s tymi dlhsimi sa da pohrat, ale na kratkych (ako napriklad prvych 5 tonov z mojej nahravky), tomu vlastne ani nerozumiem. potom to znie, ako cez nejaky chorus/flanger
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 04. Február , 2005, 07:03:51 »

Stačí samozrejme na dlhých tónoch. Potom by to vyzeralo, ako by s tebou stále počas hrania triasol epileptický záchvat. :)
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #8 kedy: 04. Február , 2005, 07:44:21 »

No ja si celkom neviem predstvit vibrato v bende.To je podla mna kalerab vibratovat vsetko co sa da.Ako povedal ujo Pitu : Potom by to vyzeralo, ako by s tebou stále počas hrania triasol epileptický záchvat
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 04. Február , 2005, 10:54:52 »

Citácia
Originally posted by Lubo ...No ja si celkom neviem predstvit vibrato v bende....
Vsak o tom nikto ani nehovoril :) Ani o vibrate za kazdu cenu. Vratme sa ale k originalu, ake robi Griglak vibrato tam a porovnajme to s uplnou absenciou vibrata v ukazke...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Február , 2005, 11:13:57 »

celkovo ukazka cisteho sola bez vsetkeho je dost odvazna vec. casto-krat byvam zhrozeny sam zo seba, ked si v nejakej svojej nahravke z nejakeho dovodu pustim iba ""solo"" bez podkladu. rytmus šelesti jak srdce mojej starkej, necisto zahrate, stlmene tony, no proste hroza. trosku verim tomu, ze keby sme mali moznost pustit si iba sola bez podkladov, napr. aj griglakove, tak ze by to nebolo take jednoznacne ako s podkladom... mozno keby martinLM pod to pustil nejaky(teraz neviem ake nastroje su v originali) klaves atd., ze by boli reakcie ine, neviem...
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #11 kedy: 04. Február , 2005, 15:03:37 »

vibrato v bende robim bezne...ako to ze si to nevies predstavit...je to sice skorej par takych zakmitov ale je to fajn vec na ozivenie...akoze vytiahnem na ten ton co potrebujem a napriklad ked idem dole tak nejdem rovno ale trocha klesnem znova to tam vytiahnem a zas a zas az to vypustim... a vybratovat vsetko je fakt kravina..iank celkom sranda je ked drzite neake dva vyssie tony naraz a synchronne ich vybratujete pomaly a dost siroko tak to zni efest ako cez efekt neaky (myslim ze sa to vola vibe) je to fest sranda....iank nesuvisi nahodou vyska dohmatu s tym ako sa komu robia bendy?Huh!
Zaznamenané
stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #12 kedy: 18. Február , 2005, 10:23:27 »

MartinLM, je to celkom v pohode... A neviem, co je zvlastne na vibrate v bende, myslim, ze to je uplne bezne u gitaristov...
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 18. Február , 2005, 11:50:39 »

No ja by som to tak nezahral ale ja svoje hranie beriem z rezervou hrám lebo ma to baví a tak to aj beriem aj keby som bol špičkový gitarista nebol by som o nič šťastnejší. Garme skvele a bez doprovodu no chcelo by to nejake buchanie to rytmu lebo potom rytmus ujde.Ale celkom bez chýb techniku nemôžem hodnotiť lebo mám oveža horšiu.
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 18. Február , 2005, 12:32:58 »

techniku mozes hodnotit, aj keby si na gitare nehral vobec. preco by niekto taky nemohol vyjadrit svoj nazor? bude sice irelevantny, ale pravo na vyjadrenie sa nemozno upriet :) mal som pri tom pusteny metronom, mal som si aj ""dupkat"" vibrato v bende som si odlozil na dalsiu nahravku, mam este asi tyzden a pol na cvicenie hah
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 22 otázok.