Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:45:44
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MARTINLM  (Prečítané 34843 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 21. Február , 2005, 09:57:18 »

co porad tocite o ""vibrate v bende"", co to je furt?Huh!Huh!?
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 21. Február , 2005, 11:28:56 »

Tiež tomu nerozumiem, čo je vibráto v bende. Ako som spomínal, všetko vibrátovať je blbosť. Vibráto je zaujímavé len v dlhších tónoch, aj tam sa dá používať rozdielne (pomalšie alebo rýchlejšie - podža charakteru skladby). Je jedno, či je to jeden hlas, dvojhlas, alebo akord - môže sa vibrátovať. Dlhý tón by mal byť ako šíp - najprv začne letieť rovno a postupne sa rozvibruje - tak to má najväčší účinok. Viac sa mi to páči takto, ako keď sa vibruje rovnako od začiatku do konca trvania tónu. Steve Vai to robí krásne.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 21. Február , 2005, 18:30:58 »

S vibratom v bende prisiel Lubo a vsetko, co sa tu chcelo MartinoviLM povedat tak zamlzil...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 21. Február , 2005, 18:54:58 »

""Dlhý tón by mal byť ako šíp - najprv začne letieť rovno a postupne sa rozvibruje - tak to má najväčší účinok."" pitu, uz to pises najmenej piaty krat :) mam rad tu vetu, dobry priklad
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #19 kedy: 22. Február , 2005, 10:14:04 »

Vibrato v bende je podla mna vibrato na vytiahnutej strune. Ma to asi vyznam pri dlhsie vytiahnutych tonoch. Napr. zahras ton D na 15 prazci (H struna) vytiahnes ho na ton E a potom das vibrato.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2005, 11:15:37 »

Vibráto na vytiahnutom tóne je presne o tom istom ako vibráto na normálnom tóne. Je dôležité sa s tónom pohrať, nech neznie sucho.
Zaznamenané

jurixon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #21 kedy: 22. Február , 2005, 11:25:43 »

martinko, ten song by som nespoznal keby si nenapisal co to je a poznam ho velmi dobre...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 22. Február , 2005, 18:11:27 »

beriem, nabuduce si odpusti oslovenia typu jurixonko, mne to vyzneva dost ironicky.
Zaznamenané

jurixon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #23 kedy: 24. Február , 2005, 12:23:56 »

Ok Martinko...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 08. Marec , 2005, 19:25:20 »

takze som sa pohral dnes, aj napriek casovej tiesni a chorobe, s novou nahravkou, ale rozhodol som sa ju neuverejnit. tych vibrat tam bolo daleko viac, o nejake presnosti by som vsak nehovoril, co ton - to ina rychlost, cele to znelo ""opito"", rytmus skoneny maximalne, 5 pokusov, cim dalej tym horsie. hanba mi. ano, liek poznam.
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #25 kedy: 09. Marec , 2005, 22:35:25 »

to je fajn ze si pohras ...sam sa ohodnotis....naordinujes liecbu....toto keby si daktorych ludi naucil....hned by bolo lepsie........a ten vai to naozaj robi fajne (ale on na gitare nehra on si na nej skusa sexualne praktiky....boh vie co on s tou gitarou este stvara ked neni na podiu ...tu rucku tam nebude mat pre nic za nic..hehe)
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #26 kedy: 12. Marec , 2005, 06:47:19 »

Tiez nechapem co robite taku vedu okolo vibrata.Co je na tom.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 19. Marec , 2005, 13:14:59 »

link nahravka c.2 niekolko slov od autora ja viem, stale ta ista pesnicka. chyby boli, su, budu.. vibrata v bendoch su neiste, nesurode, miestami kus falosne. aspon si myslim, ze rytmicky sa to zlepsilo. vyhovorky snazil som sa to nahrat s prehladom, spontanne, nic take, ze by som to nahraval na 200 pokusov. :) zaver a zhodnotenie ocakavam ubytok kritickych nazorov, ktore patrili k prevej ukazke, nechajme sa prekvapit novou vlnou. o jasne - moze vam to pilit usi, je to uplne bez produkcie. surovy zvuk homemade boostra. namiesto laveho reproduktora si pripojte kombo alebo nejaky gitarovy :) ja to tak mam stale.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 19. Marec , 2005, 13:38:20 »

Ale je cítiť pokrok od predošlej nahrávky, len tak ďalej, trénuj. Myslím, že si všetko ostatné povedal sám, takže vieš, čo treba zlepšovať. :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 19. Marec , 2005, 23:50:35 »

co poviete, ma zmysel cvicit napr. toto solo na nizkych bpm? nahraval som na 180, na 100 som este zahral, ale na 64ke to uz bol problem, niektore casti... oplatia sa mi podobne cvicenia na zlepsenie zmyslu pre rytmus? magez na podobnych tempach (hlave 64) cvici u p. vyzvariho, takze asi to vyznam ma...
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.