Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 08:21:39
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lahsie ci tazsie hratelne aparaty  (Prečítané 8049 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 17. Jún , 2006, 14:11:47 »

Dávnejšie som čítal test na Gibson Les Paul od R.Hladíka.Písal,že na Gibsone aj chyba /zle zahratý tón.../neznie tak zle ako trebárs na Fendere.Myslel som si čo je to za volovina.Potom som našiel odkazy v podobnom duchu aj od iných gitaristov-napr.R.Blackmore.Časom som zistil,že niečo na tom asi bude.

A to isté je aj u aparátov.Mal som možnos vyskúša ich pomerne dos veža.Niektoré ako keby hre pomáhali,niektoré neodpustia nič.Trebárs taká Mesa Dual-pokiaž vie človek dobre hra tak je to paráda,zlý hráč katastrofa.Taký istý pocit mám aj od Soldana,Marshallu-okrem JMP-1.Zasa na druhej strane taký Peavey 5150,Triple XXX,VHT,ENGL ako keby hre pomáhali,proste zvuk z nich človek nemusí tak dolova,hrá sa akosi žahšie.Čo si o tom myslíte?
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 13:52:11 od Martinlm » Zaznamenané
esopeso
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #1 kedy: 17. Jún , 2006, 14:22:24 »

urcite na tom nieco bude. hram na kopii p-basu od fokusu a ked trenim slap tak je to hrozne, v hudobninach som skusil mexicky fender a to bola krasa, ani som nemusel trafat harmonicke tony :)
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 13:52:08 od Martinlm » Zaznamenané

Toto čo toto?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 17. Jún , 2006, 14:22:47 »

To je pravda, neviem ci sa to da popisat transparentnostou tonu, ale moje kvazi soldano sa tak chova. Aj ked duni ako besne, kazdy preklep pri humbuckeroch vylezie napovrch, no pri singloch este viac.
« Posledná zmena: 06. Január , 2007, 13:52:15 od Martinlm » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 17. Jún , 2006, 14:42:42 »

Je to tak. U mna v \"nehratelnosti\" jednoznacne vedu Marshall JCM, zvlast JCM900 - to je tak nevdacny aparat, ze az. Galeje nieco z toho vymackat. Myslim v original nenakopanej verzii.

Naopak za velmi vdacne povazujem MB Marky - to hra samo a rado, podobne dobry pocit mam z mojho Acousticu.

Pri gitarach mam pocit tazsej hratelnosti pri singloch pri kobylke. Zvuk je tam dost tenky a ostry a pre dobry zvuk treba ovela citlivejsie pracovat s uhozom, ako pri HB.

Ale je to aj dost o zvyku - ak clovek hra dlhsie na niecom a zrazu chyti do ruky nieco ine, chvilu trva, kym sa chyti v ramci zvuku nejaka istota.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #4 kedy: 18. Jún , 2006, 11:28:03 »

ci to nieje aj psychicke... ked sa mi paci aky mam zvuk, tak to aj lepsie hra, lebo sa mi lepsie hra.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. Jún , 2006, 12:04:38 »

Neviem prečo, ale z posledných skúseností mám horší (zlý) pocit z aparátov George Dennis - strašne tvrdo sa z nich doluje tón - aj z čistého, aj zo skresleného tónu. A zvuk sa mi nepáčil.
Podobne tvrdo sa mi hrá na Marshaloch (hlavne JCM900), u nich ten zvuk ale nie je zlý, len špecifický.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 18. Jún , 2006, 18:31:05 »

je to pravda.. niektore pomahaju, niektore to komplikuju... aparaty teda... a vyraznejsie rozdiely su gitare, ako na base... myslim v tej hratelnosti
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #7 kedy: 21. Jún , 2006, 10:50:28 »

Pitu, to je zaujimave, lebo mne sa na George Dennis hra dost fajn. Prave mam pocit ,ze dost zivo reaguje na hru. Ale ma to taky hacik, ze tiez dost presne prenasa to co clovek zahra. Aj je dost pocut hrat drevo. Ale ak zahras stavnaty ton, tak taky aj vylezie. Inak lampy v nom neboli zrovna cerstve :-/

mne sa hrozne hralo na Line6 POD XT Live ,simulacie ne-higainovych marshallov. Tusim tiez JCM900. Tam do strun musel clovek rvat ,aby to znelo pekne.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 21. Jún , 2006, 14:26:02 »

Ja mam tiez soldano ale home made. Tiez si myslim ze neni lahke na nom hrat ale zase dovoli hrat vsetkoB)
Zaznamenané

damiandch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214



« Odpoveď #9 kedy: 27. Júl , 2006, 20:44:42 »

precooooo, nikde nikto nepise o aparatoch Crate? Akosi nie je kde sa nieco rozumne dozvediet.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #10 kedy: 27. Júl , 2006, 21:08:58 »

Ja uz som tych aparatov skusil pomerne dost.Marshall JCM 900 je najnekompromisnejsi aparat,aky som skusil.Tam kto nema v rukach.....je v prdeli.Pocut uplne vsetko.Celkovo si myslim,ze toto je \"vysadou\" Marshallov /ozajstnych-JMP-1 nevynimajuc/.Osobne mi v tomto ohlade pride najmilosrdnejsia mesa.Tam sa da za skvely zvuk toho ozaj skryt dost.Ale ked raz nevie niekto hrat,tak mu nepomoze ziadny aparat na svete.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #11 kedy: 27. Júl , 2006, 21:17:07 »

damiandch, nevim ako sa na nich hra ,ale hra na tom aj Vernon Reid z Living Colours. jeden presne taky bol na predaj na fender.cz
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 28. Júl , 2006, 09:36:33 »

damiandch napísal:
Citácia
precooooo, nikde nikto nepise o aparatoch Crate? Akosi nie je kde sa nieco rozumne dozvediet.


Su tu malo rozsirene. Neviem preco. Kolega z kapely uvazuje nad tymto:

http://www.crateamps.com/html/product.cfm?pid=105



V USA sa to predava do 1000 dolarov. Uz sme oslovili SK distributora, ze co by sme za to dali tu. Akurat to niekde poriadne vyskusat...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 28. Júl , 2006, 09:42:55 »

jimi cimbala napísal:
Citácia
Osobne mi v tomto ohlade pride najmilosrdnejsia mesa.Tam sa da za skvely zvuk toho ozaj skryt dost.

Jimi, s tymto nazorom nemozem suhlasit. Kedze Mesa vyraba rozne typy aparatov, kazdy hra inak a na kazdom sa hra inak. Najlahsie sa hra na Mark2 az Mark4, studiopreamp... a podobne zapojenia. Na tychto v pohodicke odohra aj zaciatocnik a znie to dobre. Ale napr. na takom Recte uz treba nieco vediet zahrat a mat v ruke ton. Vela ludi pred rokmi, ked sem dorazila vlna NuMetalu si kupovala Mesa Recto hlavy a preampy a potom ich veselo predavali, lebo malo z nich vedelo na tychto aparatoch hrat. Toto tvrdenie hadam budu moct potvrdit aj niektory majitelia Mesy z fora.
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #14 kedy: 28. Júl , 2006, 11:03:53 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
jimi cimbala napísal:
Citácia
Osobne mi v tomto ohlade pride najmilosrdnejsia mesa.Tam sa da za skvely zvuk toho ozaj skryt dost.

Jimi, s tymto nazorom nemozem suhlasit. Kedze Mesa vyraba rozne typy aparatov, kazdy hra inak a na kazdom sa hra inak. Najlahsie sa hra na Mark2 az Mark4, studiopreamp... a podobne zapojenia. Na tychto v pohodicke odohra aj zaciatocnik a znie to dobre. Ale napr. na takom Recte uz treba nieco vediet zahrat a mat v ruke ton. Vela ludi pred rokmi, ked sem dorazila vlna NuMetalu si kupovala Mesa Recto hlavy a preampy a potom ich veselo predavali, lebo malo z nich vedelo na tychto aparatoch hrat. Toto tvrdenie hadam budu moct potvrdit aj niektory majitelia Mesy z fora.


K svojmu nazoru som dospel na zaklade dlhodobejsieho pouzivania MARK IV.Pravdou vsak zostava,ze vacsina majitelov aparatov MESA sola velmi neriesi,ale to je podla mna sposobene stylovym smerovanim /ako spominas hlavne NU METAL/ a nie nekompromisnostou aparatu.Kazdopadne je zvuk hlavne v hracovi /to sme si tu uz napisali 1000x a stale to plati/.Moja skusenost je taka,ako som napisal.Mne mesa schovala take veci,ktore mi Marshall neodpusti.Kedze uz som navyknuty na Marshall,tak sa mi teraz na hociktorej Mese hra tak,ze ha-ha-ha ono to hra samo.Ale az ked som z mesy presiel na Marshall,tak som zistil kde je sever a kolko mi toho mesa zakryvala.Aleto je moja skusenost odvijajuca sa od mojho stylu hry a mojho prirodzeneho zvuku.Vies,niekomu sa hra tazko na Marshall,Mesu,Soldano atd........a potom bude onanovat nad nejakym fender combom.Ok-pretoze tam vynikne to co chce,aby tam vyniklo.A je jasne,ze nesuhlasis-ak by si suhlasil nemohol by si hrat na mesu a ja viem,ze tebe mesa pristane :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 22 otázok.