Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 09:55:00
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lahsie ci tazsie hratelne aparaty  (Prečítané 8050 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 28. Júl , 2006, 11:05:43 »

Myslim, ze v nekompromisnosti suverenne vedu Hiwatty, cim su aj velmi povestne uz dlhe desatrocia. Najma tym, ze su velmi hifi znejuce a zneju najcistejsie zo vsetkych lampovych aparatov aj pri extremnych hlasitostiach. Ked som si nedavno zahral na Marshall JCM900, tak som sa citil ako skvely gitarista aj s mojou riadne captavou (ne)technikou v porovnani s trapenim sa s cistotou hry na Hiwatte ha ha ha. Vsetci co na nom hrali boli zaskoceni, ze ako zrazu nevedia nic zahrat a ze preco pocut kazdu trosku nedotlacenu strunu o prazec alebo dlhsie nechty na lavej ruke. Druhy takyto aparat v poradi z tych co som skusal bol Fender Twin stary, ten je tiez velmi verny. Este Vox AC30 sa povazuje za velmi prirodzeny aparat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 28. Júl , 2006, 11:24:43 »

ja mam po prechode z hohner- hartke na fender jazz bass- fender bassman omnoho \"lahsi\" pocit hry. bassman ma razanciu ktoru som pri hartke dostal jedine ked som skutocne do strun zatal...odvtedy mam pomerne tazku pravu ruku, no po prechode na jazz a bassman je to totalna spokojnost co do komfortu hry. ale je pravda, ze si na nom viac davam na urcite veci pozor, hartke mi sice nerezalo co do dynamiky, ale asi som konecne pochopil ten dynamicky rozdiel medzi lampou a mosfetom.

Naposledy upravil pista58, : 28.07.2006 o 12:26
Zaznamenané

o-yep sro
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #17 kedy: 28. Júl , 2006, 11:24:59 »

suhlasim s drkarpatom,ved sme spolu hravali,tak mame spolocne skusenosti.ja hravam na recto dvojkanal a ten nic neodpusti,v podstate ma naucil hrat.vzdy ked skusam nejaky iny aparat,tak sa len uistim,ze so svojim som viac nez spokojny.ale mam rad aj marsika.dam uz za kratko hadam aj nejake ukazky
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 15. August , 2006, 11:10:59 »

Prispejem aj ja svojou kvapkou skúseností do tejto diskusie. Soldano je vecička, ktorá je strašne brutálne náročná na techniku hry, ale pritom hráčovi, ktorý ju zvládne, dovolí zahrať hodne. Ten tón má síce hodne gainu a dlhý sustain, ale farba je taká skôr hladká, nie je bzučivá ani škrípavá, a preto nepomáha zašumlovať niečo rýchlo trsátkom, počuť krásne každý attack a každý prehmat. Je to ako u prikŕmenej JCM-800, treba na to vedieť hrať čisto a presne, ale potom sa to odvďačí krásnym tónom.

Tá stredovosť a hladká farba najlepšie vynikne pri kapele, keď nie je počuť \"zlievanie\" zvuku, ale gitara pekne vylezie von nad bicie a basu.
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #19 kedy: 22. August , 2006, 15:37:30 »

pitu napísal:
Citácia
Neviem prečo, ale z posledných skúseností mám horší (zlý) pocit z aparátov George Dennis - strašne tvrdo sa z nich doluje tón - aj z čistého, aj zo skresleného tónu. A zvuk sa mi nepáčil.


Pitu, tak sme zistili ,ze na novych koncovych lampach bol nastaveny skoro polovicny prud ,ako a byt. Teraz to hra tucnejsie ,plnsie a cistejsie. Este treba poriesit preampove lampy, tie su desne.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #20 kedy: 22. August , 2006, 16:17:16 »

ako je mozne ze niektory starsi gitaristi ktory hrali na marshlloch zakrivali to ze im to nejde az tak rychlo vseliakymi fintickami a nebolo to az tak pocut.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #21 kedy: 22. August , 2006, 16:27:48 »

tomino napísal:
Citácia
ako je mozne ze niektory starsi gitaristi ktory hrali na marshlloch zakrivali to ze im to nejde az tak rychlo vseliakymi fintickami a nebolo to az tak pocut.



To o com teraz pises?
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #22 kedy: 22. August , 2006, 16:59:42 »

to ze nebi ecicy az tak zdatnyovedzme taky hendrix a predsa to tam iee pocut aj ked hral na marshalloch
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 22. August , 2006, 17:23:46 »

Hendrix bol vo svojej dobe zdatny teda dost, boli sice aj vacsi technici, ale vedel povysivat aj on.

Dalsi mytus je, ze Hendrix = Fender Stratocaster + Marshall. Ovsem to nie je az tak celkom pravda, pretoze Hendrix hraval casto aj na Gibson Flying V, hraval casto aj na aparaty Fender a vzdy krmil roznymi krabickami, fuzzmi, oktavermi a cojaviem cim.

A okrem toho je X koncertov, kde robi chyb jak maku, kiksuje a smiruje a nic z toho mu nic nezakryva :)
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #24 kedy: 22. August , 2006, 17:51:41 »

rastis napísal:
Citácia
Hendrix bol vo svojej dobe zdatny teda dost, boli sice aj vacsi technici, ale vedel povysivat aj on.

Dalsi mytus je, ze Hendrix = Fender Stratocaster + Marshall. Ovsem to nie je az tak celkom pravda, pretoze Hendrix hraval casto aj na Gibson Flying V, hraval casto aj na aparaty Fender a vzdy krmil roznymi krabickami, fuzzmi, oktavermi a cojaviem cim.

A okrem toho je X koncertov, kde robi chyb jak maku, kiksuje a smiruje a nic z toho mu nic nezakryva :)



Podpisujem.
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 22. August , 2006, 17:53:29 »

tomino napísal:
Citácia
to ze nebi ecicy az tak zdatnyovedzme taky hendrix a predsa to tam iee pocut aj ked hral na marshalloch


Toto je zatiaž hláška dňa, hlavne prvá polka tejto vety..to ze nebi ecicy...:rotfl:
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #26 kedy: 22. August , 2006, 18:13:15 »

Hej.Dobre :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #27 kedy: 22. August , 2006, 18:29:39 »

rastis napísal:
Citácia
Ovsem to nie je az tak celkom pravda, pretoze Hendrix hraval casto aj na Gibson Flying V, hraval casto aj na aparaty Fender a vzdy krmil roznymi krabickami, fuzzmi, oktavermi a cojaviem cim.


Hral aj na SGcku Custom bielom a Les Paul Custome s P90 a Alnico snimacom - napriklad All Along The Watchtower je s nim nahrata. Plus obcas hraval aj na aparatoch Sound City.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 22. August , 2006, 18:54:12 »

S bielou SG s troma snimacmi som ho videl. S LP nie - prihodte niekto fotku do starych casov, ak najdete.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.