Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 16:27:27
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vladove ukážky  (Prečítané 44075 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 09. August , 2006, 00:38:57 »

Este prihadzujem ukazku, ktorú som vytvaral uz dávnejsie, chcel som z toho vytvorit niejaku kratku instrumentalku, ale po uraze mam ruku v sadre uz 3 tyzdne :-((( , takze nemozem vobec hrat. :-((
http://southmoon.oldfield.cz/tubular/instrumental%20kratky-01.mp3
A chcel som aspon vediet vas nazor, ci ma vyznam v tom pokracovat a tento (zatial uryvok) rozvinut, alebo to nechat tak a skusat tvorit dalsie \"vytvory\". Dopredu diki za vase nazory. Žmurk
Zaznamenané

astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #16 kedy: 09. August , 2006, 17:31:03 »

Vlado, tak najskor k tej ukazke s nazvom Uryvok. Podklad je vcelku pekny melodicky, ale mam vyhrady ku gitare. Podla mna je vazne skoda, ze si tie tony nechal zniet tak kratko, aj ked si povedal, ze to bol umysel. Podla mojho nazoru to tam dost kazi celkovy dojem. Ja by som tie tony urcite nechal zniet a pridal tam vibrato. To by znelo urcite ovela ovela lepsie. Bez vibrata sa podla mna gitarista dost tazko zaobide.
Ta posledna ukazka, ktoru si tu pridal, no tak... ja neviem. Je to strasne zosekane, tie prerusovane tony proste podla mna nie su dobre. Neviem, ale vyzera to potom dost amatersky. Skus to nabuduce vynechat.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 10. August , 2006, 00:20:22 »

vlado - pracuj na všetkom, tie motívy sú celkom fajn, gitaru ale treba docvičiť, lebo nepôsobí tak príjemne ako podklad. Natrénuj a nahraj ju tak, aby bola naozaj príjemná na počúvanie. Potom to bude ok. Žmurk
Zaznamenané

astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #18 kedy: 10. August , 2006, 07:24:10 »

Presne ako povedal PITU. Pracuj na vsetkom. Vzdy sa snaz, aby celkovy dojem bol co najlepsi. Ked nahras nejaky gitarovy part, tak si vzdy skontroluj, ci je vsetko ako ma byt. Ci kazdy ton je presne na svojom mieste tak, ako si to chcel. Tym kvalita tvojej skladby niekolkonasobne stupne a naopak ak nieco pokazis, tak zase klesne. Dbaj na preciznost. Nevadi, ci sa ti to podari na 5. alebo 10.-krat. Dolezity je vysledok tvojho usilia.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 10. August , 2006, 16:31:29 »

Dakujem za prispevky. Budem sa snazit zlepsovat sa, ale ako som uz pisal vyssie, na gitare hram priblizne rok, takze je to slabe.Popiskujem si
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 22. Január , 2007, 10:33:44 »

podarilo sa mi stiahnuť len Instrumental. No ano, znie to ako Oldfield, hlavne zvuk gitary, ktorý mi trochu vadí (aj Oldfield niekedy používa dosť strašné chemické zvuky), a potom kompozične. Samozrejme tvoj vzor má svoje skladby premakanejšie, aj zvukovo, aj kompozične. Otázkou je, či chceš hrať presne tak ako on, alebo sa ním len inšpirovať. Ak ho chceš kopírovať, potom ťa budú všetci s ním porovnávať...a budeš mať ťažkú pozíciu. Tie krátke tóny mi až tak nevadia, lebo niečo podobné som od Oldfielda počul, takže chápem, čo si tým asi myslel, aj keď prirodzenejšie by tam boli dlhé tóny. A možno ani nie. Ale sólo sa mi zdá dosť jednoduché, chcelo by to lepší nápad, no a samozrejme to celé viac rozpracovať...Mike používa často ako zmenu len to, že nápad viackrát pretransponuje, čo je pre mňa doť útrpné počúvať dokola to isté, len o terciu vyššie...
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 04. December , 2007, 17:09:26 »

Tak po velmi dlhom case sem zase nieco dam. Nasiel som podklad, do ktoreho mi celkom dobre zapadalo solo.  Tak som nieco nahral. Podklad nieje moj, nasiel som ho len niekde na diskete, ale gitaru som nahraval sam z vlastnej hlavy. Je to stare asi cca mesiac. Sorry za rytmus, na ten som nebral velku vahu. Zaujima ma hlavne celkovy dojem. Žmurk Dakujem..

http://southmoon.oldfield.cz/tubular/vlado/skladbaJAM.mp3



Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 04. December , 2007, 19:31:35 »

Paci sa mi tvoje vibrato, ale este to chce nejaku tu prax.
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #23 kedy: 04. December , 2007, 19:34:11 »

Tak po velmi dlhom case sem zase nieco dam. Nasiel som podklad, do ktoreho mi celkom dobre zapadalo solo.  Tak som nieco nahral. Podklad nieje moj, nasiel som ho len niekde na diskete, ale gitaru som nahraval sam z vlastnej hlavy. Je to stare asi cca mesiac. Sorry za rytmus, na ten som nebral velku vahu. Zaujima ma hlavne celkovy dojem. Žmurk Dakujem..

http://southmoon.oldfield.cz/tubular/vlado/skladbaJAM.mp3




keby si odstranil tie trojtonove opakovania a trosku zlepsil zvuk ..tak by to bolo celkom fajn... a to poledne vibrato je hnus...inac fajn
« Posledná zmena: 04. December , 2007, 19:36:16 od lacrosse » Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 04. December , 2007, 19:40:00 »

Začína to byť celkom fajn. Ideš na to pekne melodicky, ešte sa dopilujú detaily v tvojej hre a bude to celé príjemne počúvateľné.. Žmurk
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 05. December , 2007, 11:42:03 »

ja v tom pocujem az prilis satrianiho...ale celkom nerytmickeho satrianiho.
trochu mi vadi kostrbatost a citim z toho, ze si to nehral s nadhladom
inak solo celkom fajn, nazivo by som neodisiel z baru :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 05. December , 2007, 18:42:24 »

Dakujem za odpovede, no skusim to este zlepsit, ak to bude o dost lepsie, tak mozno to nahram znova, co pochybujem. ha ha ha

Viacej ludi mi povedalo ze tam je Satriani, aj ked ja som vlastne nikdy Satrianiho nepocul (aspon o tom neviem) ale podobat sa to moze. :) Hlavne som chcel urobit take melodicke solo, ktore by do tejto melodie zapadlo. Žmurk
Zaznamenané

Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 24. Október , 2009, 21:20:52 »

Po dlhom case som zase nieco nahral. Black Magic Woman od Santany. Backing track som stiahol niekde z netu. Druha polovica skladby je cisto improvizacia. No hanbím sa.. Gitara bola nahrana cez Revalver.

Hned prva skladba :
http://bandzone.cz/tubular
« Posledná zmena: 24. Október , 2009, 21:21:49 od Vlado » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 24. Október , 2009, 21:54:38 »

dobre hras... su tam miestecka, ktore ked vychytas, bude to uplne super... ale k Jarosovi to este neni  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 24. Október , 2009, 22:38:09 »

"ale k Jarosovi to este neni". To je az take zle ?  Smútim
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.