Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:17:47
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ladit Floyd Rose ?  (Prečítané 36320 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« kedy: 23. Jún , 2006, 20:17:52 »

Nazdar!Floyd Rose mam mesiac a nemam s tym z technickej stranky ziadne skusenosti.Su tam kamene Gotoh.Som zvyknuty,ze na kamenoch su este 2 tycky zakoncene imbus dierkou,ktorymi sa nastavuje vyska samotneho kamena.Na tychto Gotoh kamenoch su len 2 imbusy.Jeden ho drzi o kobylu a druhy je dlhy a trci von.Je on oprety maly srobik pre jemne ladenie a zo spodu nan tlaci flexi pliesok.Na konci tohoto dlheho srobu je imbus drazka.Domnievam sa,ze jej otacanim sa kamen posuva.Cital som tiez,ze pri ladeni do oktav cez Floyd Rose maju byt mierne povolene struny.Preco?Ako teda ladit Floyd Rose do oktav?

Naposledy upravil rastis, : 25.06.2006 o 10:30
Zaznamenané
matisekmp
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #1 kedy: 24. Jún , 2006, 08:20:29 »

ten dlhy ked uvolnis tak sa ti uvolni struna - sluzi na prichitenie struny na floyd
ten kratky je na naladenie oktav - uvolnis ho posunies a uchytis podla potreby
struny maju byt trosku povolene pretoze ked chces pri ladeni oktav predlzit strunu tak by to bol problem pri napnutych

Naposledy upravil rastis, : 25.06.2006 o 10:49
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 24. Jún , 2006, 10:18:28 »

Ladenie floydrose sme tu dosť preberali v nejakej téme. Skús pohžadať na fóre.

Naposledy upravil rastis, : 25.06.2006 o 10:49
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 25. Jún , 2006, 09:48:33 »

Takze nech to je pokope:

Floyd Rose system aj ked vyzera mozno zlozito, je v podstate dost jednoduchy a princip by mal byt jasny po chvilke pozerania sa na to.

Na zakladnej podstave je 6 samostatnych kamenov. Kamene su o zakladnu prisrobovane srobikmi s imbusovou hlavickou. Srobiky cez kamene nejdu dierkou, ale drazkou, cize ked sa srobik povoli, da sa kamen posuvat dopredu alebo dozadu. Doladuju sa tak oktavy. Pre pripad, ze by drazka na kameni, cez ktoru ide srobik do zakladne bola kratka, su na zakladni 2 zavitove dierky na srobiky za sebou - ak uz nestaci drazka, presrobuje sa srobik do vedlajsej dierky a da sa posuvat kamenom dalej. Neprakticke na tom celom je, ze pokial sa idu ladit oktavy, musi sa povolit struna a povolit kamen, posunut odhadaom, doladit, vyskusat a ak nie je OK, tak znovu povolit strunu, povolit srobik, posunut kamen atd. Pri troche cviku je to pohoda, ale pre zaciatok to moze vyzerat trochu hrozivo.

Z kamenov ide smerom dozadu dlhy srob, tiez s imbusovou hlavickou. Srob v kameni pritlaca malu kococku, ktora pritlaca o kamen strunu. To je vlastne princip uchytenia struny v kameni. Z toho vyplyva, ze struna nemoze mat na konci klasicke valcekove ukoncenie - to treba odstiknut. Pozor - kococka moze z niektorych (mozno z vacsiny) kamenov vypadnut a sa stratit sa.

Dlhy srob z kamena prechadza ku koncu cez mierne vyvysenu zakladnu popod dalsie sroby kolmo nan. Sroby su pristupne zvrchu celeho systemu a daju sa tocit jednoducho rukou. Tieto sroby su na doladovanie strun, kedze gitara je zamknuta a normalne mechaniky nefunguju. Princip je v tom, ze kamene maju v strede klb. Napnuta struna taha na klbe kamen smerom hore, cize struna ma tendenciu sa podladovat. Zabranuju jej v tom prave tie vrchne sroby, ktore nepustia. Ak sa sroby dotahuju, tlacia na sroby, ktore idu z kamena a celu pohyblivu cast kamena tlacia smerom dole, co ma za nasledok, ze sa struna nadladuje.

Snad som to napisal zrozumitelne. V kazdom pripade, ten system je pochopitelny skorej na pohlad, ako z takehoto dlheho opisu, ale ak to niekomu takto pomoze, bude super Žmurk ...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 25. Jún , 2006, 12:48:05 »

rastis napísal:
Citácia
...
Na zakladnej podstave je 6 samostatnych kamenov. Kamene su o zakladnu prisrobovane srobikmi s imbusovou hlavickou. Srobiky cez kamene nejdu dierkou, ale drazkou, cize ked sa srobik povoli, da sa kamen posuvat dopredu alebo dozadu. Doladuju sa tak oktavy. Pre pripad, ze by drazka na kameni, cez ktoru ide srobik do zakladne bola kratka, su na zakladni 2 zavitove dierky na srobiky za sebou - ak uz nestaci drazka, presrobuje sa srobik do vedlajsej dierky a da sa posuvat kamenom dalej. Neprakticke na tom celom je, ze pokial sa idu ladit oktavy, musi sa povolit struna a povolit kamen, posunut odhadaom, doladit, vyskusat a ak nie je OK, tak znovu povolit strunu, povolit srobik, posunut kamen atd. Pri troche cviku je to pohoda, ale pre zaciatok to moze vyzerat trochu hrozivo....

Z toho som pochopil, ze kamene treba posunut rucne? Lebo ja mam nejaky Gotoh/Wilkinson a tam tato cast je identicka, aj  2 zavitove dierky na srobiky za sebou, lenze kazdy kamen sa posuva samostatnou skrutkou. Cize ani pri nastavovani strunu nepovolujem.

Naposledy upravil martinlm, : 25.06.2006 o 13:56
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 25. Jún , 2006, 12:59:44 »

MartinLM - neviem, aky a ako rieseny mas tremolo system, ja som pisal o klasickom standardnom zamykaciom Floyd Rose.
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #6 kedy: 02. December , 2006, 14:28:56 »

Mohli by ste mi niekto napisat presne poradie ukonov, co sa robia pri vymene strun na git. s floyd rose?Len v bodoch.Alebo mi hodte nejaky link, prosim.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 02. December , 2006, 16:31:00 »

Nie je ziadne presne poradie. Kazdy, kto ma stelovanie Floyd ROse uz trochu nacvicene uz ma na to svoje grify a sveje postupy. Krk ma byt nastelovany spravne ci tam mas Floyd Rose alebo pevnu kobylku.

Vyskusaj si to, hraj sa s tym, steluj, pozoruj a uc sa. Hlavne o tom vedecky neteoretizuj ako pri tej hrubke strun z vedlajsiej temy.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 02. December , 2006, 18:05:35 »

mne osobne sa vydi logicke poradie taketo:

-dat dole stare struny,natihanut nove struny (po jednej -kto chce)
-naladit (nemusi byt uplne storpercentne)
-nastavit dohmat a prehnutie krku (ak je treba)
-naladit + naladit oktavy
-zamknut tremolo
-hrat
-po nejakom case sa vratit k prvemu bodu
« Posledná zmena: 09. Február , 2007, 14:09:30 od styrioci » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #9 kedy: 02. December , 2006, 19:38:15 »

Diky moc.Presne to som potreboval vediet.      Žmurk
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 02. December , 2006, 22:51:04 »

styrioci napísal:
Citácia
mne osobne sa vydi logicke poradie taketo:

A mas s tym prakticku skusenost?
Zaznamenané

The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #11 kedy: 03. December , 2006, 01:38:51 »

styrioci napísal:
Citácia
mne osobne sa vydi logicke poradie taketo:

-dat dole stare struny
-natihanut nove struny
...


Nemalo by sa to menit po jednej strune?? Aspon ja tak robim..neviem. :)
Zaznamenané
cutaj
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 175


« Odpoveď #12 kedy: 03. December , 2006, 09:45:05 »

ano je dobre menit po jednej strune a postupne doladzovat ,
 K tremolam  typu F.Rose mozem povedat tolko ze jeho nactavenie si vyzaduje TRPEZLIVOST a zrucnost , nie kazdy ma na to nervy aby sa to  hned naucil - skratka pre niekoho je to \"mala Spanielka dedina \"!
je dost podstane vyvazenie hrubky strun voci pruzinam kotvy tremola , abypotom  nebolo tremolo pod neziaducim uhlom.  Ja som tiez s mojou prvou gitarou navtivil gitarara ktory mi presne povedal a ukazal co a ako ( a bol som v obraze ...) , napr to ze vsetky skrutky na FR postaduje dotahovat kratsim koncom inbusaku ( tym sa to setri a postacuje to )vela hracov to pocenuje a dotahuje to ako \"koleso na aute\"
FR tremola boli velmi oblubene n ich zaciatkoch cca pre 15rokmy , no v sucastnosti dominuju vintade temola ( s dvomi uzamykacimi trnami)( napr or Wilkinson alebo by Gotoh , a ine) a LOCK ladiace mechaniky , pri tomto type ste VZDY pohotovy- presny  a nezatazujete sa s jemnym doladovanim FR  - pripadne odomykania zamku ktore si to vyzaduje, preto ked si dam postavit novu gitaru vyhnem sa F.Rose a dam prednost modernym technologiam ....
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #13 kedy: 03. December , 2006, 12:23:25 »

kurnik toto je forum.dakto sa vas daco pyta a vy mu na to poviete ze skus a uvidis.
sytroci - toto poradie sa mi nejvy vobec logicke z toho dovodu ze ked vyberes vsetky struny tak si potom nechaj jeden vecer volny na stelovanie gitary.

- struny sa maju menit po jednej. odtocis zamok na hornej dvojici strun. vyberes hornu strunu a das tam novu, tak aby sa ti tremolo vratilo do povodnej polohy. potom to opakujes so vsetkymi strunami az po najtensiu.
- doladis gitaru ako tak aby ti ladila, lepsie je trochu podladena.
- dotiahnes zamky a uz finalne doladis na tremole.
- pokial tremolo nelicuje s gitarou /co sa stava casto/ tak odtoc zadny kryt s pruzinami a dotiahni alebo uvolny ich podla potreby.no po tomto ukone sa ti aicky cela gitara pretransponuje.takze to treba zas vycibrit.treba to ladit trosku logicky,ked vies ze jednu strunu naspanujes a druhe sa ti uvolnia,tak si treb nechat nejku logicku rezervu.

dufam ze si to pochopil.ja to robim takto a da sa to.a casom ziskas \"oko\" n to ako to mas ladit Žmurk

Naposledy upravil pitu, : 03.12.2006 2006 12:55
Zaznamenané

I hate commercion
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 03. December , 2006, 16:52:25 »

metalhead napísal:
Citácia
kurnik toto je forum.dakto sa vas daco pyta a vy mu na to poviete ze skus a uvidis....


Ked sa niekto pyta na veci, ktore sa uz jednak preberali a jednak nie je na nich co teoretizovat, tak bud sa nedocka ziadnej odpovede alebo sa docka opovede takejto Žmurk

metalhead napísal:
Citácia
... ze ked vyberes vsetky struny tak si potom nechaj jeden vecer volny na stelovanie gitary....


Co je samozrejme kravina. Kazdy ma sposob svoj a ten \"spravny\" neexistuje. Ja osobne zhodim vsetky struny, vycistim rovno gitaru pod nimi a potom zase vsetky struny nahodim a neni vobec o com teoretizovat a riesit to do hlbky.

Kludne si dam s kymkolvek preteky na cas v prehadzovani strun a stelovani Floyd Rose, postup nech si zvoli hocikto akykolvek Žmurk

Vlastne ma napadlo, ze zhodit vsetky struny a vsetky ich zase nahodit je svojim sposobom rychlejsie, pretoze to clovek moze mat zaizovane ako na pase, nemusi sa moc sustredit na detaily a moze pritom pozerat napriklad telku :). Potom sa to uz iba vsetko naladi a nasteluje a je vymalovane. Srat sa po jednej struny - odmontovat, nahodit , naladit, chytim imbusak, pustim ho z ruky, zase ho chytim, chytim struny, pustim ich z ruky, stratim imbusak, najdem imbusak... ee. jaksi neviem, co je na tom akoze rychlejsie ha ha ha

Naposledy upravil rastis, : 03.12.2006 2006 16:56
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 22 otázok.