Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 07:35:39
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ladit Floyd Rose ?  (Prečítané 36322 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #60 kedy: 07. Máj , 2011, 21:53:01 »

co je potah?! zozadu vnutri gitary su tremolo pruziny.. tie treba povolit aby sa 'potah' znizil... pokial ta  gitara bola na D a ides len na Drop C tak tam nemoze byt ziaden problem..

Poťah myslim akože struny... No, nemal by byť, ale problém to v mojom prípade je, že mi stále vkuse ide to ladenie hore...
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #61 kedy: 07. Máj , 2011, 21:56:43 »

Poťah myslim akože struny... No, nemal by byť, ale problém to v mojom prípade je, že mi stále vkuse ide to ladenie hore...

povol tie pruziny. a nelad do presna, priblizne, zamkni a doladis.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 07. Máj , 2011, 22:02:23 »

pokial si daval dole vsetky struny naraz a potom nahadzoval nove zas s tym ze si to nerobil po jednej postupne tak jediny sposob ako to urobit je, ze ich natiahnes na gitaru vsetky.. budu nepovolene, povolis najprv trochu tremolo nech nema taky tah a potom postupnes kazdu postupne po malych otockach doladis.. kusok C... kusok G...kusok C...F....kusok A....kusok D...

 proste nech je ten tah rovnomerny.. len tak sa ti to podari vytiahnut to tremolo nazad.. a az to bude ako tak ukazovat ze su naladene spravne, potom kuknes ako mas tremolo ze ci neni sikmo jednym alebo druhym smerom a potom to upravis .. cize zas povolis trochu struny na gitare, dotiahnes napriklad tremolo zozadu.. .a zas naladis.. ina cesta asi neni.. FR je svina, ja som vacsinou menil struny po jednej aby som si nerozbil geometriu

(to sa bavime samozrejme za predpokladu ze s krkom netreba nic robit kedze ladenie ostava pribuzne)
« Posledná zmena: 07. Máj , 2011, 22:02:58 od kaolko » Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #63 kedy: 07. Máj , 2011, 22:05:39 »

nelad to postupne ...najlepsie si to tremolo zablokovat napr baterkou alebo dacim takym..naladit ....a dotiahnut pruziny na viac ako by mali byt optimal (to znamena tak aby ti to co tam mas na blokovanie samo islo uz skoro vypadnut)..potom vybrat tu baterku alebo cim si to blokoval ak to samo nevypadne ked otocis gitaru ...a pomaly podladovat a dostelovat...len to musis chvilu nechat nech si to sadne vsetko ..tremolo by malo plavat zarovno s telom.. ja to robim takto a pride mi to najrychlejsie ...keby si to mal robit tak ze doladis dotiahnes doladis dotiahnes tak to nenaladis ani za tyzden lebo v tych pruzinach aj strunach je dost plasticke ponutie a tam myslim musis hned prekonat tie hranicne sily z jednej aj druhej strany..neviem ci som kktinu nenapisal ale chapeme sa  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #64 kedy: 07. Máj , 2011, 22:12:38 »

len aby mu ta baterka nedojebala telo gitary :) uz aj take som videl ze to povolilo, strelilo a ryha jak pociskovej ciara po plastike.. som inak tiez kedysi zvykol podkladat .. normalne co su blociky papierov take tie male stvorcove... som vytrhol co bolo treba a aspon som mal istotu ze ten papier je makksi ako cokolvek z tych materialov co tam su
« Posledná zmena: 07. Máj , 2011, 22:13:57 od kaolko » Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #65 kedy: 08. Máj , 2011, 02:27:03 »

nelad to postupne ...najlepsie si to tremolo zablokovat napr baterkou alebo dacim takym..naladit ....a dotiahnut pruziny na viac ako by mali byt optimal (to znamena tak aby ti to co tam mas na blokovanie samo islo uz skoro vypadnut)..potom vybrat tu baterku alebo cim si to blokoval ak to samo nevypadne ked otocis gitaru ...a pomaly podladovat a dostelovat...len to musis chvilu nechat nech si to sadne vsetko ..tremolo by malo plavat zarovno s telom.. ja to robim takto a pride mi to najrychlejsie ...keby si to mal robit tak ze doladis dotiahnes doladis dotiahnes tak to nenaladis ani za tyzden lebo v tych pruzinach aj strunach je dost plasticke ponutie a tam myslim musis hned prekonat tie hranicne sily z jednej aj druhej strany..neviem ci som kktinu nenapisal ale chapeme sa  Bavím sa skvele
ja to robim tiez takto isto a mozem potvrdit ze e to najrychlesia cesta vymenit a naladit struny. Ja menim skoro kazdy tyzden ladenie a aj struny takze ked clovek vie ako nato tak uz to neni taky problem. Inak predtym som maval fobie s floydov teraz je to uz skorej normalka.
Zaznamenané

Im a little princess
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #66 kedy: 09. Jún , 2011, 20:37:26 »

Struny vymenene, vsetko fajn, az na to, ze pri pakovani sa mi tremolo pravdepodobne nevracia do povodnej polohy, t.j. bud skoncia struny trosku podladene (pri pohybe tremola/paky nadol), resp. nadladene (pri pohybe nahor)...
Chyba tremola ci chyba medzi stolickou a gitarou?  ?§!.
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #67 kedy: 09. Jún , 2011, 20:47:19 »

Struny vymenene, vsetko fajn, az na to, ze pri pakovani sa mi tremolo pravdepodobne nevracia do povodnej polohy, t.j. bud skoncia struny trosku podladene (pri pohybe tremola/paky nadol), resp. nadladene (pri pohybe nahor)...
Chyba tremola ci chyba medzi stolickou a gitarou?  ?§!.
brity na tremole,kotviace skrutky...Tto isté mi robilo tremolo Lo-Pro Edge na Ibaneze a pomohla až výmena tých skrutiek a prebrúsenie britov.Odvtedy to funguje skvele.
Zaznamenané
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #68 kedy: 09. Jún , 2011, 20:56:14 »

brity na tremole,kotviace skrutky...Tto isté mi robilo tremolo Lo-Pro Edge na Ibaneze a pomohla až výmena tých skrutiek a prebrúsenie britov.Odvtedy to funguje skvele.

Aha, jasne... No, to je par eurova zalezitost, pokym nemusim menit cely system, tak to som rad... Lebo to tremolo, co tam je, mi celkom vyhovuje, az na toto. A treba vymenit len tie vruty, alebo aj tie puzdra, co su zapustene do dreva?... ByTheWay, toto bude treba asi zaniest odbornikovi co? To doma sam nespravim, vsak?  Žmurk
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #69 kedy: 09. Jún , 2011, 21:11:20 »

Aha, jasne... No, to je par eurova zalezitost, pokym nemusim menit cely system, tak to som rad... Lebo to tremolo, co tam je, mi celkom vyhovuje, az na toto. A treba vymenit len tie vruty, alebo aj tie puzdra, co su zapustene do dreva?... ByTheWay, toto bude treba asi zaniest odbornikovi co? To doma sam nespravim, vsak?  Žmurk
Len tie" vruty".Ak si trošku šikovný,tak to zvládneš Na zdravie!
Zaznamenané
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #70 kedy: 09. Jún , 2011, 21:15:08 »

Tak šikovny, logicky to obnáša akurát dať dolu tremolo, vyšróbovať to, dať tam nové, dať späť tremolo a tešiť sa z výsledku... Inak pozerám, že to sa predávam LEN s tým puzdrom ako komplex:
http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/307_343/products_id/404tremola/suciasky-k-tremolu/e-81-bk.html
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #71 kedy: 09. Jún , 2011, 21:35:24 »

hmm pokiial je ta gitara celkom nova tak by to ani nemalo robit ci? vacsinou ked mi blbo takto tremolo tak som mal zle nastaveny tah tych pruzin vs tah strun a dostelovanie vzadu to spravilo.. parkrat za rok som premazaval tie pohyblive casti tremola, predsalen je to kov na kov
Zaznamenané

Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #72 kedy: 09. Jún , 2011, 21:37:57 »

hmm pokiial je ta gitara celkom nova tak by to ani nemalo robit ci? vacsinou ked mi blbo takto tremolo tak som mal zle nastaveny tah tych pruzin vs tah strun a dostelovanie vzadu to spravilo.. parkrat za rok som premazaval tie pohyblive casti tremola, predsalen je to kov na kov

Ta gitara bola kupovana v ´96, je to stary japonsky Jackson Professional a prave som ju cistil od dobrej 14 rocnej chronty... Snimace uz su tam davn menene za EMGcka, ale tremolo by malo byt este povodne, takze treba sa odrzata od toho, ze je to uz 14 rocna gitara... Mimochodom intonacia, pruziny a take veci som porobil fakt stopro, preto neviem, kde moze byt problem...
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #73 kedy: 09. Jún , 2011, 21:40:58 »

... ale to ma serie, že to nie je žiadny činsky šuvix, ale fakt relativne poctiva robota... Ta gitara stala vysse 30 000 vtedy... Tak hadam by mohlo aspon tremolo šlapať tak, ako by malo  Popiskujem si
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #74 kedy: 09. Jún , 2011, 21:44:13 »

to asi fakt potom budu tie noze tremola..
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.