Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 08:00:04
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ladit Floyd Rose ?  (Prečítané 36323 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #75 kedy: 10. Jún , 2011, 07:55:16 »

brity na tremole,kotviace skrutky...Tto isté mi robilo tremolo Lo-Pro Edge na Ibaneze a pomohla až výmena tých skrutiek a prebrúsenie britov.Odvtedy to funguje skvele.
Presne tady toto me dela LoPro Edge  ?§!. Ty brity se brousi jak ? Nasel jsi na to nejaky navod ?
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #76 kedy: 10. Jún , 2011, 08:12:43 »

Presne tady toto me dela LoPro Edge  ?§!. Ty brity se brousi jak ? Nasel jsi na to nejaky navod ?
http://www.ibanezrules.com/

Na tejto stranke to je 100%tne. :)

http://www.ibanezrules.com/tech/setup/sharpening.htm - tu konkretne.
« Posledná zmena: 10. Jún , 2011, 08:13:49 od Branko » Zaznamenané

Marian.Radosovsky
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 215



« Odpoveď #77 kedy: 10. Jún , 2011, 09:36:27 »

Prave tak na to pozeram, nestacilo by pokojne len vymenit pruziny?  Žmurk
Zaznamenané

Všetko je najprv v hlave, srdci a prstoch, až potom v drahých gitarách a efektoch.
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #78 kedy: 11. Jún , 2011, 08:36:51 »

Prave tak na to pozeram, nestacilo by pokojne len vymenit pruziny?  Žmurk

Nestaci, ozkusane  Na zdravie!
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #79 kedy: 27. Júl , 2013, 08:14:25 »

Zdárek, menil už niekto na FR saddle? (ja mám Jackson licensed)  Ako je to z veľkosťou na šírku?  Ja som teraz menil a zistil som, že napriek tomu že vyzerajú úplne rovnako tak na šírku sú niektoré širšie. Podľa špecifikácii na stránke Soller (odtiaľ som ich bral) majú mať všetky šírku 10,5 mm. (http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/307_343/products_id/4097tremola/suciasky-k-tremolu/s-11-dg-cr.html)  Avšak reálna šírka kolíše od 10,7 do 11 mm. A preto som mal problém tam dostať niektoré,  keďže už rozdiel pol mm spravil u mňa to že sa tam nezmestili . Inak ten floyd som nemal nikdy problém v pohode vyladiť, aj keď je asi z mäkšieho materiálu ako origo tak jediný problém boli zodrané saddle. Vyriešil som to tak, že som skombinoval nové so starými, čo ale nie je žiadna výhra, a je to len dočasné riešenie, na tých starých je totižto problém doladiť oktávy


* Obrázok 004.jpg (113.26 KB, 821x616 - prehliadnuté 360 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #80 kedy: 27. Júl , 2013, 12:04:46 »

FR z consumer Jacksonov je hnoj z hovna, skoda do neho investovat. nez sa zapodievat novymi kamenmi, ktore Ti navyse ani nepasuju, rovno by som tam namontoval Gotoh, ktory je overeny a aj lepsie vymysleny...
Zaznamenané
philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #81 kedy: 27. Júl , 2013, 12:55:45 »

Máš pravdu, nie je to žiadna výhra, ale žiaľ momentálne nemám 180 a viac EUR na nové tremolo a toto po nastavení a vyladení mi vždy držalo a v podstate plnilo úlohu ktorú malo, pokiaľ som s ním nerobil nejaké extrémne techniky, tak držalo a ladilo obstojne.  Do tých saddle som investoval cca. 22 EUR a som myslel že budú bez problémov sedieť.  Zarazilo ma to, že skoro každé má inú šírku a som presvedčený o tom, že by nesedeli na väčšinu FRiek. 

Btw. ak by mal niekto na predaj Schaller, Gotoh za rozumnú cenu v dobrom stave, tak by som možno zobral.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #82 kedy: 27. Júl , 2013, 13:24:22 »

ale ved to tak je vzdy na floyde.. ze jednotlive tie kamene maju rozne velkosti.. vzdy to tak bolo predsa.. ked si kupim kamen na Dckovu strunu je uplne iny jak na povedzme hrube ecko alebo tenke..
Zaznamenané

philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #83 kedy: 27. Júl , 2013, 13:51:50 »

Pokiaľ viem,  výška áno. Tá sa poväčšine označuje číselne 1, 2, 3,  ale šírka si myslím by mala byť rovnako štandardná na všetkých, tak aby nebol problém ich zmestiť vedľa seba aby ich tam nemusel narvať  na silu. Pretože okrem toho potrebujú mať voľnosť pri ladení oktáv a taktiež pri jemnom dolaďovaní , keď sa uzamknú struny.  Osadil som to tak ako by sa to malo osadzovať t.j.  E =1 A=2 D=3 G=3 h=2 e=1
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #84 kedy: 27. Júl , 2013, 14:26:02 »

ked Sivcak uvadzal nejaku hrubku a realita nezodpoveda, tak to reklamuj.
Zaznamenané
philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #85 kedy: 31. Júl , 2013, 10:23:53 »

Postrácal som už nejaké kamienky, ale už kašlať na to. Rozhodol som sa nakoniec predsa kúpiť Gotoh GE1996T. Dúfam že tam pôjde bez nejakých väčších či menších problémov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #86 kedy: 31. Júl , 2013, 14:23:20 »

Postrácal som už nejaké kamienky, ale už kašlať na to. Rozhodol som sa nakoniec predsa kúpiť Gotoh GE1996T. Dúfam že tam pôjde bez nejakých väčších či menších problémov.

maly zadrhel moze nastat v to, ze Gotoh ma ten spodny mosadzny blok hlbsi, ako tie noname sracky, co mas aj na Jacskone, konkretne ma 40mm:

http://shop.sollerguitars.com/images/GE%201996%20T%20CR.jpg

kdezto tie noname maju len 35mm:

http://shop.sollerguitars.com/images/licenc%20tremolo1.jpg

telo gitary ma 46mm a je celkom mozne, ze Gotom bude mat tendenciu vytrcat zo zadnej diery, podla toho, ako je velmi zhora tela zahlbeny... ja som to raz musel riesit tak, ze mi nejaky zamocnik z toho odsustruzil par mm a bolo a akurat citam na Sivcakovej stranke, ze to na poziadanie dokaze skratit tiez:

výška zakladného bloku tremola je 40mm , možnosť skrátenia na potrebnú výšku
Zaznamenané
philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #87 kedy: 31. Júl , 2013, 15:02:56 »

Áno všimol som ti to, a určite si ho nechám skrátiť + je tam aj iný priemer pivota (na starom mám priemer 10 mm a dĺžku 21 mm a Sivčák má 11,3 ku 30) a samozrejme aj tŕň (na starom priemer 6 a dĺžka 29 a Sivčák priemer 8 a dĺžka 30 mm).
Zaznamenané
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #88 kedy: 13. September , 2013, 18:35:22 »

mam jednu otazku ohladom floyd rose
Ked nastavujem dohmat mozem mat vacsi rozdiel medzi hornou a dolnou stranou ? Napr. spodne (hrube) e bude vyssie ako tenke e.
Nema to nejaky vplyv na rozladovanie ako napr ked mam floyd nakloneny dozadu alebo dopredu(ked napr. niesu spravne napnute struny ktore napinaju kobylku) ?
« Posledná zmena: 13. September , 2013, 18:36:47 od janci89 » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #89 kedy: 13. September , 2013, 19:02:14 »

vacsinou sa to tak robi, ze hrubsie struny su vyssie ako tensie. je to kvoli tomu, ze maju vacsi rozkmit. osobne som sa nestretol s niecim takym, ze by niekto chcel mat rovnaky dohmat pri najtensej a najhrubsej strune
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.