Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 23:38:27
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pripojenie bedne na kombo  (Prečítané 1624 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
1komunista
nováčik
*
Príspevkov: 19



« kedy: 24. Jún , 2006, 09:02:34 »

Dá sa prepojiť kombo Yamaha GA-10 s dvomi bedňami Tesla? Na Teslach su napisane udaje: 4ohm, Pmax 15 VA Pšpičkový 45 VA. Bedne su typ ARS91040 Reprak na GA-10 je 4ohm. Na Teslach su nejake ine vystupy teda nie standard jack a na GA-10 je vystup len sluchatkovy.

Naposledy upravil martinlm, : 24.06.2006 o 12:19
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Jún , 2006, 10:15:34 »

V každom prípade by si k bedniam potreboval ešte nejaký zosilovač, predpokladám teda, že nie sú aktívne (so zabudovaným zosilňovačom).
Potom by si išiel zo sluchátkového výstupu do zosilňovača a z neho do bední. Vyskúšaj to prepojiť cez PC - zo sl.výstupu do line vstupu na zvukovke a uvidíš, ako to hrá.
Sl. výstup je prispôsobený sluchátkam, takže ten signál nebude taký, ako v prípade linkového výstupu, možno to bude viac nahúkavať, prípadne bude už pri menšej hlasitosti zvuk prebudený.

Naposledy upravil martinlm, : 24.06.2006 o 12:19
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 24. Jún , 2006, 11:22:30 »

Kamos ma tusim to iste kombo. Vzadu su dva kabliky, ktore su pripojene na reproduktor a daju sa teda odpojit z interneho repra a pripojit na externe. Hlavne bacha na to, aby sa nahodou nespojili a aby si na to nepripojil bednu s menej Ohmami ako ten interny reprak. Ja som k tomu pokusne pripojil 8Ohm 120W 12\" \"gitarovy\" \"\"Celestion\"\" a hralo to s nim podla ocakavani lepsie.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 24. Jún , 2006, 11:27:59 »

1komunista - podla otazky mam pocit, ze nemas sajn, takze asi bude najlepsie sa do toho nepustat. Vo vseobecnosti je sluchatkovy vystup urceny na sluchatka ! S popisu nie je jasne, ci su tie Tesly iba repraky alebo aktivne bedne. Sluchatkovy vystup by mal znies toho vela ale zvuk bude  velmi zly, uz len preto, ze sluchatkovy vystup byva brany niekde od preampu. A samozrejme hlasitostno - prebudzovacie problemy...

Ak chces pripajat reprak, tak odpoj interny reproduktor a miesto neho mozes pripojit iny reproduktor (ale iba reproduktor - nie aktivnu bednu), ale jedine vtedy, ak ma ten novy reprak odpor rovnaky alebo vyssi...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.679 sekund, 22 otázok.