Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 07:49:02
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 100W bedna + hlava - poradte  (Prečítané 2342 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« kedy: 25. Jún , 2006, 14:45:18 »

Ahojte.. planujem si teraz kupit 100W bednu.. niekde z bazaru .. nechcem aby to zas bolo drahe a do skusobne aby mi to stacilo.. kamarat mi vravel ze 100W bedna sa da zohnat za 1000,-  ale nemam predstavu aky zosilovac.. zas kupovat si hlavu marshall za 15,000 nie je najrozumnejsie kedze som zaciatocnik a sporil by som na to PEKNE dlho :) Poradite mi nieco ? dakujem .. chcem aby mi to stacilo do skusobne a aby to nebolo nejak drahe.. :) dikec
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. Jún , 2006, 15:02:07 »

Rozumnu 100W gitarovu bednu za tisicku nezozenies. Slusny gitarovy reproduktor, teraz myslim len samotny reproduktor, cize bez bedne, stoji minimalne 2000 - 2500 novy, znamejsie a osvedcenejsie modely do 3500. Na ten potrebujes este bednu... Aby si sa lepsie pocul v skusobni, nie su na skodu dva take reproduktory v o nieco vacsej bedni, cize dalsie peniaze navyse.

Jedina 100W bedna v tej cenovej kategorii, ktora sa da zohnat, moze byt Tesla ci Regent, Vermona a podobne vzdy aspon 20 rokov stare crepy. No vsak ich cena je umerna kvalite. Podobne je to so zosilnovacom. Ak chces opat podobnu cenovu hladinu, tak prichadza do uvahy Tesla a pod. Ak sa uz rozhodnes investovat tymto smerom, tak ti tazko radit, aky konkretny model zakupit, vsetky budu hrat rovnako (viac ci menej) zle.

Ak si sikovny, tak si kup jeden ci dva 12\" reproduktory Celestion ci Eminence, take sa bezne na gitaru pouzivaju a osad ich do vlastnorucne vyrobenej bedne. Cize napriklad Celestion G12T, aky sa dava do Marshall bedni ta vide tak 2700 a k tomu este material na bednu - 500 az kto vie kolko, podla toho, z akeho materialu to urobis atd. Ak si sikovny, moze to vyzerat takto http://rastopeteraj.sk/bedna.htm alebo aj takto http://rastopeteraj.sk/box.htm (na obrazkoch je samozrejme ta s 2 reproduktormi) Keby si mal taku bednu, tak by to ako-tak hralo aj s nejakym najlacnejsim starym zosilnovacom.

Alebo sa namiesto domaceho majstrovania venuj gitare a kup si nejake aspon 50W kombo s 12\" reproduktorom.
Zaznamenané

kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #2 kedy: 25. Jún , 2006, 15:13:42 »

A take 50W kombo s 12\" repro stoji cca ? bo na webe co som pozeral som nevidel nejake take priemernejsie.. vsetko iba marshall - 12.000 a tak.. peavey.. no proste nieco pre zaciatocnika do skusobne.. nepotrebujem zas profi vybavu bo este si musim kupit aj efekt.. vedel by si mi v tomto poradit .. inak dik za peknu odpoved
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 25. Jún , 2006, 16:23:52 »

Aky efekt ? Skreslenie ? Ked kupis dobre kombo, nemal by si uz dalsi efekt potrebovat.

Zalezi, kolko chces ivestovat penazi. Za 1000,- Sk nekupis nic rozumne, iba co vyhodis zbytocne prachy za kravinu.

Slusne znackove (Peavey, Hugghes and Kettner, Fender, Marshall... ) 50W kombo idealne do kazdeho zaciatocnickeho pocasia so skreslenim sa da nove kupit niekde od mozno 8 - 9 tisic. Z druhej ruky take komba idu niekde od 5-6 tisic.

Nove \"poloznackove\" kombo (Behringer, Soundking...) na ktore by sa mohlo dat normalne hrat, stoji niekde od cca 5 - 6 tisic.

Aby to malo do skusobne zmysel, idealne je 12\" reproduktor a tych 40-50W vykonu. Pri obrovskej skromnosti sa da vydrzat s 10\" reproduktorom a vykonom nejakych 30W, ale to uz je velikansky kompromis.

Vsetko mensie / slabsie / lacnejsie su vyhodene peniaze von oknom, pokial to nechces iba na doma.

Postavit si bednu je celkom dobry napad - aku ju spravis dobre, je to vec na cely zivot. Ci budes mat nadrahsiu lampovu hlavu alebo provizorny smejdovy zosilovac, dobra bedna tam ma vzdy miesto. Ja mam robenu 2x12\" Celestion bednu uz asi 14 rokov, preskakala vsetko, a stale je to jeden za najspolahlivejsich komponentov, co mam. Raz pradavno som koncertoval provizorne na 25W kombicku Park s 10\" reproduktorom - skratka nejak sa to zbehlo, ze nemal som nic ine, tak som si chvilu pred koncertom na kombicku spravil v rychlosti vystup na bednu, odpojil som interny reprak a odohral som koncert akoby sa nechumelilo (nepouzivam odposluch a pocuvam sa vzdy iba z bedne). Ten zvuk toho debilneho kombicka bol cez bednu na nepoznanie. Podobnu mam nedavnu skusenost - par razy po sebe som hral na tranzistorove kombo Peavey 12\" 50W - a samozrejme do svojej bedne - v tom kravale na podiu som chvilami ani nemal pocit, ze nehram na svoj lampovy zosilovac...
Zaznamenané
kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #4 kedy: 25. Júl , 2006, 16:43:15 »

No.. Ak by ste vedeli o nejakom kvalitnom kombe do 6.500 - 8.000 ,-  Zo Zilinskeho kraja dajte mi vediet jo ? :) prosim.. moc rad by som nieco kupil.. hral som dneska na 100W kombe Fender.. 2x 2\" a pohoda :) prasil som si len taky fukot :)) sice ja toho este moc nezahram ale co som hral tak sa mi pacilo fakt.. jeden kanal bol clear, potom crunch a potom bol skresleny zvuk ale pekneeeeeee :) fakt ako nice.. len nemam 12.000 :))
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 25. Júl , 2006, 17:17:37 »

65W toho fenderu verzia stoji 9900,- Ked si schopny dat dokopy 8000,- vydrz par mesiacov a kup si uz poriadne. Ak kupis silou mocou hned, mozes zbytocne vyvalit peniaze.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 25. Júl , 2006, 19:44:25 »

rastis napísal:
Citácia
65W toho fenderu verzia stoji 9900,- Ked si schopny dat dokopy 8000,- vydrz par mesiacov a kup si uz poriadne. Ak kupis silou mocou hned, mozes zbytocne vyvalit peniaze.


presne, alebo trpezlivo hladaj inzeraty, hlavne nekupuj narychlo, a dobre si premysli, co kupujes
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #7 kedy: 25. Júl , 2006, 19:47:55 »

No sa vam povie ze nekupuj na rychlo ale kapela chce uz cvicit... :) keby som mal od koho aspon pozicat vis... :) Ale tak mesiac minimalne este budem cakat a hladat poriadne
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #8 kedy: 25. Júl , 2006, 19:48:24 »

No sa vam povie ze nekupuj na rychlo ale kapela chce uz cvicit... :) keby som mal od koho aspon pozicat vis... :) Ale tak mesiac minimalne este budem cakat a hladat poriadne
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.