Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 23:22:13
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Chick Corea  (Prečítané 9325 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 25. Jún , 2006, 23:04:02 »

Chick Corea je klavirista - virtuoz, predstavitel tzv. moderneho jazzu. Do povedomosti sa dostal hlavne v tzv. zlatej ere jazzrocku zaciatkom 70-tych rokov. Diskografia je pravdepodobne nekonecna, posledne roky zivi 2 zostavy - Chick Corea Acoustic Band a Chick Corea Electric Band.



Bez velkeho prehanania sa da povedat, ze sa pri Coreovi \"spravil\" za hviezdu Al Di Meola, v neskorsich obdobiach Frank Gamble, Dave Weckl, John Patitucci...

Hudobne mal Corea vzdy podobne ako aj Di Meola blizku k spanielsku a frigickym motivom.

Osobne ma bavi aj ako klavirista, pozerat ho nazivo na koncertnom piane je pre mna velky zazitok, krasny zvuk... Obzvlast zaujimava je finta, ked jednou rukou hra na klavesy a druhu ma strcenu v kridle, kde tlmi struny... Pocut to aj v ukazke 1.

1. je zo soloveho albumu Al Di Meola - Splendido Hotel (1979), zaujimava je prave finta s tlmenym klavirom
http://gitaristi.sk/files/rastis/two_to_tango.mp3

2. je z  Coreoveho albumu My Spanish Heart (1976)
http://gitaristi.sk/files/rastis/my_spanish_heart.mp3

Samozrejme Coreova hudba je podstatne pestrejsia od jazzrocku, cez fusion, rozne formy jazzu az po v podstate \"vaznu\" muziku. A Corea nie je iba klavirista, ale aj regulerny syntakovy hrac...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. Jún , 2006, 23:08:59 »

alebo by sa tiez dalo povedat, ze nie je iba regulerny syntakovy hrac, ale aj klavirista. pocul som par veci, je to pan hudobnik uplne bez debaty.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 25. Jún , 2006, 23:12:18 »

Pozoruhodny hudobnik, ktory zacal hrat uz u Milesa Davisa a presiel postupne cez eru fusion, cez RIO (rock in opposition) az po kvazi modernu vaznu hudbu. Jeho vystupenia ma vzdy dost fascinuju, lebo vzdy su originalne a skvelo zahrate. Fantasticky bol jeho koncert na nasich Jazzakoch tusiom v roku 1981 alebo tak nejako.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 27. Jún , 2006, 20:21:39 »

uzasny hudobnik. najme vdaka nemu a albumom kapely RETURN TO FOREVER som objavil basaka Stanleyho Clarka ktory je neskutocny. chickova hra je super, paci sa mi ze napriek svojim schopnostiam nema problem s ulohou doprovodneho hraca.klobuk dolu.
Zaznamenané

o-yep sro
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #4 kedy: 27. Jún , 2006, 20:41:36 »

Pre mna je spolu s K.Jarettom a H.Hancockom  jednym zo zakladnych pilierov jazzrokovej fuzie . Genius , ktory sa len tazko s niekym porovnava .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 30. Jún , 2006, 19:51:19 »

Niet co dodat...naozaj genius. Videl som raz v telke jeho koncert s vibrafonistom ?Garym?  Burtonom a skoro som vsiakol do kresla. B)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
ivan p
nováčik
*
Príspevkov: 17


« Odpoveď #6 kedy: 21. August , 2006, 05:57:25 »

Velký umelec.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 01. Február , 2010, 15:12:06 »

tuto kedysi tak navstevovanu temu si este pamatate ?   Ja som čert..

zaujimave video, kde si Corea prehrava nejakeho Bacha :)

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 01. Február , 2010, 15:15:08 »

tuto kedysi tak navstevovanu temu si este pamatate ?   Ja som čert..

zaujimave video, kde si Corea prehrava nejakeho Bacha :)



No hlavne ze o degeneratoch z Eurosongu je tu 40 stran. Bavím sa skvele

Jasne, ze pamatame, mimochodom skvele je duo Corea a Jarrett, tiez hrali vela vystupeni klasiku.  Zdravíčko
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #9 kedy: 01. Február , 2010, 15:52:57 »

...uzastny hudobnik ! ...najviac som ho zral v 70tych rokoch ...kapelu RETURN TO FOREVER som vtedy pocuval do zblbnutia  :)

...Corea, Di Meola, Clark, White bola asi najlepsia jazzrockova zostava aku pamatam, slapali uplne nenormalne !
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 01. Február , 2010, 16:07:06 »

...Corea, Di Meola, Clark, White bola asi najlepsia jazzrockova zostava aku pamatam, slapali uplne nenormalne !

To hej, Corea s vtedajsim dravym Meolom, paradna zostava.  Zdravíčko
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 01. Február , 2010, 16:23:38 »

...uzastny hudobnik ! ...najviac som ho zral v 70tych rokoch ...kapelu RETURN TO FOREVER som vtedy pocuval do zblbnutia  :)

...Corea, Di Meola, Clark, White bola asi najlepsia jazzrockova zostava aku pamatam, slapali uplne nenormalne !

z novsich obdobii:



original dobovka:



s Bill Connosrsom miesto DiMeolu:



Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 01. Február , 2010, 16:26:37 »

a este jedna s Bill Connorsom na gitaru:

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 01. Február , 2010, 16:30:00 »

a posledna s DiMeolom :)

Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 01. Február , 2010, 17:04:49 »

...velka vec . . . este som stale nezodral cd co's mi poslal v 1453om   . . . asi preto, ze to je "data live +" :) . . . toto je tiez riadna magia
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.