Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 18:45:06
Strán: 1 [2] 3 4 ... 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ANDREJ ŠEBAN  (Prečítané 155389 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 24. Marec , 2007, 17:44:53 »

Toto je jeho sučasna tvorba ? 

Mne sa to celkom lubi.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 24. Marec , 2007, 18:49:17 »

No myslím, že teraz hráva prevažne takto sám. Pekná divočina..  Popiskujem si

Niektoré pasáže sú tam fajn, je stále vidno, že je výborný gitarista. Ale celkovo je to mimo mojej vlnovej dĺžky.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #17 kedy: 26. Marec , 2007, 08:18:00 »

Teraz je z neho taky nas slovensky "frippik"  :)  Velmi mam rad jeho zvukove experimenty . Velmi kreativny a inovativny gitarista.  Zdravíčko
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
plichto
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 26. Marec , 2007, 11:31:54 »

Toto je jeho sučasna tvorba ? 

Mne sa to celkom lubi.

ten rytmus sa clekom da, ale aj tak vydrzat cely sebanov koncert bude asi umenie samo o sebe Som metlak
Aby ste ma zle nepochopili, tak chcem naznacit ze este stale pocuvam tisic krat radsej melodicke veci..... mozno nie som na toto dost vyspely posluchac
« Posledná zmena: 26. Marec , 2007, 11:34:52 od plichto » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #19 kedy: 26. Marec , 2007, 11:44:22 »

no, mna to velmi neuchvatilo, posledne roky Sebana malokto chape...co neznamena, ze je to velmi nutne, aby to kazdy chapal. Mne sa celkom paci nieco v style Steve Vai-a, napr. na zaciatku G3 Live in Denver sa tam trochu podobnym sposobom hra, ked si do slucky zahra (nahra) nejaku vec, na ktoru potom improvizuje, lenze on to potom rozvinul do pohodovej pesnicky (uz si nepamatam) nazov. Tym vzniklo take unikatne dielko. Chcem tym povedat, ze ak by sa podobna produkcia pouzila nie akymsi samoucelnym sposobom, ale sluzila by nieco ako instrumentalna pasaz v nejakej rockovej, ci jazzrockovej skladbe, tak by sa mi to pacilo viac a myslim, ze aj Sebanovi by rozumelo viac ludi Žmurk
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #20 kedy: 26. Marec , 2007, 11:47:52 »

..a na dovazok..neviem, kto si tu na fore pamata Sebana v zaciatkoch, ja poznam niektore veci iba sprostredkovane, ale stary Demikat - tak tam to frcalo a ak mam brat tuto Sebanovu eru ako isty prirodzeny vyvoj chapany v kontexte, tak v casoch Demikatu v podstate tiez experimentoval, ale pripadalo mi to take zmysluplnejsie - napr. v skladbe "Ovce", tam hral na gitare, a vydaval fujarovsky zvuk. Viem, ze sa hrajkal s flazoletmi a v tych rockovych pesnickach to malo fajn vyznam, vyborne to zapadalo do kontextu. V casopise Popular sa o nom pisalo ako o slovenskom Van Halenovi Som frajer..tak ta era bola fajn, toto aspon teda mne pripada akosi umelohmotne...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #21 kedy: 26. Marec , 2007, 11:51:05 »

ktovie ako chape teraz seban sam seba a kde bude za isty cas. asi by som nevladal pocuvat tie veci cely koncert, obcas su tie pasaze super, obcas neviem co chce povedat.
v starom demikate sa mi to experimentovanie pacilo tiez viac, ajked to bolo o inom a viac si asi vzhladom na pesnickovy kontext nemohol dovolit. teraz je sam, robi si co chce (dokedy...aj ucty treba platit)...
Zaznamenané

o-yep sro
rudy
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 26. Marec , 2007, 12:07:44 »

 Bolo by fajn,keby sa vratil aspon na par koncertov v štyle  Demikat /može byt aj v "novšom šate/  + nove rockove pesničky./ Mala vinna muška- po litriku vinka..... ha ha ha/
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #23 kedy: 26. Marec , 2007, 12:21:51 »

no, rudy, trafil si klinec po hlave:) aj ja by som to privital...aj ked musim povedat, ze program s oprasenymi demikatovskymi pesnickami som videl nazivo s Pecim a Durom Kupcom, niekedy v roku 1986, teda bez Sebana (tusim vtedy sluzil na vojne) a nemalo to chybu. A na albume co vysiel mi Seban ani velmi nechybal (myslim ze tam mal nejaky "stek", ale nic viac). Spominani pani to obsluzili excelentne...Ozaj nema niekto z vas prvy album Demikatu? Rad si stiahnem, ak sa da...
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #24 kedy: 26. Marec , 2007, 12:42:17 »

Mozno som ignorant a kulturny neokrochanec - ale ja som Sebana nikdy nepovazoval za gitaristu.
On je taky "hrac" na strunovy nastroj. Samozrejme, ze zahra veci o ktorych sa mne ani nesniva.
Ale ked si niekto povie - budem sa venovat "umeniu" ako byt priemerny gitarista,tak podla mna
uz gitarista jednoducho nie je.
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
rudy
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 26. Marec , 2007, 13:02:55 »

Mozno som ignorant a kulturny neokrochanec - ale ja som Sebana nikdy nepovazoval za gitaristu.
On je taky "hrac" na strunovy nastroj. Samozrejme, ze zahra veci o ktorych sa mne ani nesniva.
Ale ked si niekto povie - budem sa venovat "umeniu" ako byt priemerny gitarista,tak podla mna
uz gitarista jednoducho nie je.
No,zaujimavy nazor.Podla mna Šeban gitarista je,a velmi dobry.Ma /mal/ obdobie rockove, jazzove,fusion,experimentalne atd. Nie každemu sa musi jeho hra pačit,ale "umííííí"./ raz som ho počul v TV hrat blues a bolo to super/
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #26 kedy: 26. Marec , 2007, 13:15:09 »

Pamatate si ludia?:
bolo to asi tak hmm..... 8 rokov dozadu: v telke hrali na barovych stolickach Seban, Toth, a myslim Jakabcic.
A jamovali a jamovali.
Hrali jazz:
- henry totka nieco priemerne zasmuchtlal
- seban vytiahol ton a minutu ho drzal
- jakabcic zahral super jazzikovu vyhravku a solicko
Potom hrali rock:
- jakabcic nieco priemerne zasmodrchal
- henry odpalil vazne solo ........ kto nevidel vie si predstavit
- seban opat vytiahol na minutu ton (myslim ze ten isty)
Potom si jamovali spolu myslim nejaky blues:
- henry s matusom sa vytesovali a vyvadzali vsakovake prijemne voloviny na gitarach
- seban samozrejme drzal stale ten vytiahnuty ton - ale s elegantnym, mierne rockovo precitenym vyrazom v tvari
Nehnevajte sa na mna. Ja mam len pocit, ze skutocni muzikanti sa u nas podcenuju.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2007, 13:16:18 od beercompatibile » Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
rudy
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 26. Marec , 2007, 13:39:15 »

beercom..... : podla jednej jamky hodnotit gitaristu ,no nehnevaj sa to je blbost. Bol kopec jamov "svetovych gitarovych magov" a niektorí sa predviedli,niektorí to odbrnkali.Napr. video,čo som nedavno sem dal-May,Vai,Sai.Čo tam hral Satriani?  "skoro nič NIČ",beglajt. Asi nie je gitarista. Žmurk
« Posledná zmena: 26. Marec , 2007, 13:43:51 od rudy » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 26. Marec , 2007, 13:43:52 »

Ja ten jeho vytiahnuty ton zerem, nikto ho nevie vytiahnut, ako on :). A mozno uz ani on sam, kedze som ho uz dlho ziadny ton vytahovat nepocul  Ja som čert..
Zaznamenané
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #29 kedy: 26. Marec , 2007, 13:45:44 »

Ja ten jeho vytiahnuty ton zerem, nikto ho nevie vytiahnut, ako on :). A mozno uz ani on sam, kedze som ho uz dlho ziadny ton vytahovat nepocul  Ja som čert..

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
Strán: 1 [2] 3 4 ... 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.