Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 14:09:15
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ANDREJ ŠEBAN  (Prečítané 155579 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #525 kedy: 09. Január , 2013, 12:54:40 »

Dnes mi doslo DVD Andreja Sebana II. Vyborne na teoriu, vysvetlovanie akordov, atd... Menej hra na gitare, viac na klaviri. Vysvetluje. Po tejto casti je cast s kapelou, podobne ako na prvom DVD. Pre mna osobne zabavna cast a zaroven ako piesen do poctu na CDcku. :)
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #526 kedy: 10. Január , 2013, 08:27:42 »

Odkiaľ si to objednal prosím Ťa, lebo to nikde na nete neviem nájsť. Díky  Na zdravie!
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #527 kedy: 10. Január , 2013, 08:28:11 »

Od Muzikeru po BigMusic.  Na zdravie!
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #528 kedy: 27. Marec , 2013, 13:17:49 »

Seban v studiu pri nahravani druheho albumu kapely Korben Dallas:

Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #529 kedy: 06. Júl , 2013, 08:39:57 »

Ako kazdy rok napisem aj teraz, ze bol som v nedalekej dedine Demandice na hudobnom feste. Bolo viac kapiel, no siel som hlavne na Sebana a jeho novu skupinu.

Priebeh bol taky, ze zahrali 3 songy, prisla burka a hoci boli pod pristreskom, zacal im slahat dazd na aparat. Prestali hrat, chvilu pockali ci sa to zlepsi. Nezlepsilo a tak sa pobalili a sli.

Kapela basa, bicie, klaves a gitara. Ak ste videli pred pol-rokom vianocny koncert na stv2, tak to boli presne ti isti mladi muzikanti. Inak velmi sikovni mi prisli.

Z tych troch songov zahrali "dezovho syna..." a dve veci co som nepoznal. Prave tie dve veci sa mi strasne pacili. Vyvazeny pomer improvizacie a nacvicenych veci. Pracudesne harmonie, rytmy, nalady z temnych, ze behal mraz po chrbte po optimisticke ludove harmonie. Slusny spev. Mali to paradne nacvicene, urcite sa s tym poriadne natrapili. Snazim sa tu hudbu k niecomu prirovnat, ale nic ma nenapada. Ale mozno sa to da ciastocne vyjadrit, akoby sme zobrali Jeffa Becka a premiestnili sem k nam na Slovensko a nech hra pod vplivom miestnej hudby a ostatneho. Tak nejak ponate, ale to je uz len moj vyplod. Zvuk gitary sa mi az tak nepacil, ale v tej muzike bol asi aj akuratny. No nemal som zo zvuku gitary taky pocit, ze popici uzasne, ale zrejme o to mu ani nejde. No myslim si, ze by to tej muzike neublizilo, keby tam bol pekny lampovy zvuk ako maval volakedy, napr v demikate. Seban sa uz dlho s gitarou nepusta do nejakych technicky zlozitejsich veci ako za cias ashbandu. Hra upne jednoducho, ale efektne s krasnym feelingom. Je to uz davno iny gitarista ako byval v 93-97 a asi ani nema zmysel riesit nejake porovnania co bolo a co je teraz.

Mal toho parkera do maleho komba hughes and kettner(neviem typ) + tusim este jeden alebo dva hughes and kettner boxiky k tomu a tie jeho ostatne hracky. Basa hrozne nekonkretna, nepocul som nic iba dunenie. Basove aparaty poznam este menej ako gitarove, tak neviem aky zosik mal basak. Box nejaky asi s 10" repro x 8 a znacku som si kua nejak nvsimol, tusim hartke. Bicie vsak boli vynikajuco nazvucene podla mna. V tych sa uz vobec nevyznam, ale videl som tam aj Dura z fora, on je stary bicista, tak mozno ked toto bude citat napise co to bolo. Mikrofony tiez neviem. Klaves bol tam kde mal byt, standardne nejaky cerveny Nord.

Velka skoda, ze neoodohrali vsetko co mali. Vyzeralo to dobre, slusne ma zaujali. Tesil som sa na dalsie songy, no ale zial . . . Potesilo by ma keby vydali album v tejto zostave. Na to, ze som pocul 3 songy som toho napisal vela, co svedci o mojej zaujatosti :) . . .

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #530 kedy: 06. Júl , 2013, 11:13:00 »

Seban, co viem, hrava momentalne na tomto: http://hughes-and-kettner.com/tubemeister/.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #531 kedy: 06. Júl , 2013, 11:24:40 »

aha...moze byt...nieco modre tam svietilo . .. takze predsa lampa...tak moje usi nic potom :) . . .alebo bral skreslenie od bohviekadial . . .
Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #532 kedy: 31. Marec , 2015, 10:24:50 »

nasiel som na strankach min. kultury  ... dost taka ryza iba z dotacii  Popiskujem si

Andrej Šeban Band Turné 2015 s 3D zvukom        4.2.2        33 598 Eur
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #533 kedy: 31. Marec , 2015, 10:47:21 »

Tak, ale to je iba požadovaná suma, tá býva vždy umelo nadhodená...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #534 kedy: 13. Október , 2015, 18:17:40 »

Nie som hluchý? Mne príde, že v sóle je "out of tune"...

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #535 kedy: 13. Október , 2015, 18:20:54 »

ani nie, len Andrej ma zake dost specificke vibrato a feel, ktory sa moze sdat ze neladi. Keby som ho nepocuval tak sa mi to tiez zvlastne pocuva.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #536 kedy: 13. Október , 2015, 21:10:49 »

out of tune je tam hlavne spievajuci clen kapely a to uz niekolko desatrocii... az sa jeden divi, ako to nikomu nevadi ... ked bol mladsi, tak to neladenie malo mozno aj nejaku charizmu, teraz mi to pride este aj unavene a bez iskry...

Seban takto hra bezne, nedotahovanie, pretahovanie a doladovanie vibratom ma ako vyrazovy prostriedok. v zasade sa mi to aj celkom paci, je to take napinave niekedy :)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #537 kedy: 14. Október , 2015, 07:35:53 »

Andrej je fantasticky... super solo. A prave to mam rad, ze nie je uvazneny v tom konvencnom tonalnom svete
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #538 kedy: 14. Október , 2015, 07:43:05 »

Vyborny prejav. :)
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #539 kedy: 14. Október , 2015, 07:58:44 »

Andrej je fantasticky... super solo. A prave to mam rad, ze nie je uvazneny v tom konvencnom tonalnom svete

V tom mas pravdu. Ked nad tym uvazujem, trosku to pripomina minor vs major covery v inej diskusii, co som si vypocul. Podobny pocit mam z toho :-D
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 ... 34 35 [36] 37 38 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.