Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 23:20:56
Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117383 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #15 kedy: 11. Júl , 2006, 01:36:24 »

Bohuzial, moj poznatok je tiez taky, ze zvuk JJ sa mi pacil najmenej. Nejako som ten zvuk neanalyzoval, ale proste som chytil do ruk gitaru a mal som pocit, ze ten zvuk bol neisty, bez dynamiky a hrat chvilu na takom ampe ma akurat unavovalo. Zobral som teda amp k mojmu zvukarmajstrovi a ten flasky pomeral a povedal mi, ze jednak nie su uplne idealne sparovane a ze od JJ ale vela cakat nemam. Pritom som ich kupoval ako sparovane, priamo od JJ. Tak si moj ampmajster otvoril karton plny starych TESLA, sparoval mi nejake a ten rozdiel bol obrovsky, zrazu mal amp ovela hutnejsi a sytejsi zvuk. Potom som skusal este RUBY, tie hrali asi najlepsie, ale asi je to aj tym, ze ich montuju do mojho ampu pri vyrobe. V sucasnosti pouzivam na koncaku RUBY a na preampe pozlatene TESLA a moj amp sti ziletky a serie olovo a som spokojny :)

Stotoznujem sa s tym nazorom, ze s JJ to hralo tak, akoby som mal na gitare stare struny :)

Naposledy upravil Kaco, : 11.07.2006 o 02:50
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 11. Júl , 2006, 07:31:02 »

malmsteen ma celkom dobru hlasku v konecnych titulkoch na svojom dvdcku a aj na G3jke. Nieco v style, ze JJ rulez ci take nieco....odfotim, ukazem :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 11. Júl , 2006, 10:04:20 »

Ja si myslim, ze to bude iba peclivostou vyberu. Ze skratka firma vyrobi niekolko vagonov, ktore samozrejme nie su uplne presne v jednej tolerancii. Aj ked nemam pocit, ze zrovna Marshall je firma, ktora by si ten kupeny vagon potom nejak peclivo preberala... Kedysi davno by Duro Budinsky rozpraval, ze to, co predavaju JJ tu je v podstate odpad po velkoodberateloch... Ale zase Brdo mi rozpraval, ze JJ su uplne v pohode a uplne bezne s nimi pracuju vsetci opravari aj vyrobcovia, co pozna... Ja ich mam v Acousticu, ale este som sa nedostal k nejakym vyskumom, takze nedokazem zodpovedne povedat na ne nic konkretne...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 11. Júl , 2006, 10:06:43 »

Inak bias sa riesi pri koncovycch lampach, nie pri malych, ci ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 11. Júl , 2006, 11:14:26 »

rastis napísal:
Citácia
Inak bias sa riesi pri koncovycch lampach, nie pri malych, ci ?


Presne tak. S malymi mozes spekulovat a skusat kolko sa Ti chce.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 11. Júl , 2006, 11:35:45 »

Dorian, nikto ta nechce presvedcit o svojej pravde. Diskutujeme a napisal som len MOJE POZOROVANIA. Ukludni sa a precitaj si to co som pisal este 5 krat ,aby si zbytocne neurazal a neosocoval (napisal som ,ze lampy si nemuseli sadnut s aparatom!!!takze nevyvracam tvoje tvrdenie, len pisem co viem a moje skusenosti). A ked mas chut osocovat a urazat ,tak trochu viac k veci a nie len \"Ty si Mesu nikdy nevidel...\". Tak mi popis, ako hra !? alebo mas slabu slovnu zasobu? - nasral si ma.
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #21 kedy: 11. Júl , 2006, 11:41:31 »

iggy napísal:
Citácia
Este raz a pomaly. Marshall osadza JJ. Co to v praxi znamena? V praxi to znamena tolko, ze ked si kamos kupi amp, tak v nom ma od vyroby namontovane JJ lampy. No ale je mozne, ze vy s kamosom viete lepsie ako Marshall, co ma do svojich zosikov montovat. Skuste im napisat mejl, urcite sa potesia. Mozno aj podakuju.

Inak niekto uz to tu spominal, ze ani MESA nema vlastnu fabriku na elektronky a tiez od niekoho vozia. Neviem od koho. Vyrevovat teda do sveta, ze MESA elektronky su najlepsie nasvete, je teda kardinalna blbost, pretoze oni ziadne nerobia. Takisto ako Marshall, si to nechaju od niekoho vyrobit a poslat, a potom tam uz iba nastriekaju svoje logo.

a na zaver: Danka od Margotov ma vo svojej Mese tiez JJ a rozhodne som nemal pocit, ze by jej ten aparat znel vykastrovane. Naopak, mam pocit, ze niekto tu tvrdohlavo pestuje silnu demagogiu.


asi budu inak vyberane. tie co dostat tu su grc..je mi to luto, ale je to tak. Iggy, to vsetko co som napisal je fakt a temu o nekvalitach lamp JJ otvoril predomnou trosku iny odbornik ako ty. viem, ze otec ma firmu na cool bedne a koncaky a viem, ze mas prehlad, ale netvrd mi ze je nieco dobre, ked na posluch dobre neni. ten marshall nastavoval a robil clovek menom BARTOS a myslim, ze niektory s tohoto fora ho poznaju (Rastis urcite) je to stary fachman este z ery F.Griglaka a ak mas zaujem, dohodnem ti prednasku+prax .. ty nas vsevedko
a este nieco, hral si uz na naozaj kvalitnom zvuku a vie co je naozaj kvalitny zvuk?? myslim gitarovy:P Beeee
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #22 kedy: 11. Júl , 2006, 11:46:21 »

5o napísal:
Citácia
Dorian, nikto ta nechce presvedcit o svojej pravde. Diskutujeme a napisal som len MOJE POZOROVANIA. Ukludni sa a precitaj si to co som pisal este 5 krat ,aby si zbytocne neurazal a neosocoval (napisal som ,ze lampy si nemuseli sadnut s aparatom!!!takze nevyvracam tvoje tvrdenie, len pisem co viem a moje skusenosti). A ked mas chut osocovat a urazat ,tak trochu viac k veci a nie len \"Ty si Mesu nikdy nevidel...\". Tak mi popis, ako hra !? alebo mas slabu slovnu zasobu? - nasral si ma.


No tak sa tak nenasieraj a odpust stremu Dorianovi. No pre zaujimavost, ja Mesa mam a celkom dobru a viem ako ma hrat..Žmurk
Co sa tyka slov. zasoby, serem na to, dojdi a zahraj si;) Žmurk
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 11. Júl , 2006, 11:58:59 »

inac toto je zaujimava debata.

dorian- hovoris o nahovno koncovych JJ flaskach alebo nahovno JJ preampovych flaskach? dost ma to zaujima, pretoze mne na basovych forach doporucovali do bassmanu ako koniec prave JJ flase.
Zaznamenané

o-yep sro
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #24 kedy: 11. Júl , 2006, 12:07:03 »

no uz som kludny (sorry vsetkym) :) ta Mesa... no jasne ,zle sa to opisuje... Nehovorim ,ze hra \"zle\" alebo co. Chcel som napisat ze oproti napr. Marshallu (alebo JJ) je v stredoch menej \"uskrecana\" (ci je to dobre ci nie, je otazka vkusu a zanru)...teda tie vyzsie stredy, blizsie k vyskam. ale to vie asi kazdy  :huh:  ... :silly:

teda rec je o ecc83 hej? :huh:

Naposledy upravil 5o, : 11.07.2006 o 13:19
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #25 kedy: 11. Júl , 2006, 12:35:47 »

tak teraz na vasu poucnu debatu vkrocil amater s lampovou napodobeniniu jcm 800 so starymi elekt a rozmyslal nad kupou novych ale po navsteve tejto temy uz absolutne neviem ake kupit
inac ani neviem kde sa to da kupit a co to tak stoji a neviem ci vymenit tie ecc83 alebo EL34 alebo setky
 a ci vobec menit aby mi to nahodou neznelo vykastrovane a boh zel nemam ani skatulku starych 40 rocnych elektroniek na vyskusanie
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 11. Júl , 2006, 12:46:34 »

bodom napísal:
Citácia
po navsteve tejto temy uz absolutne neviem ake kupit


To bol aj zamer. Ja som čert.. ha ha ha Ale nie, myslim, ze v tomto pripade Ti dobre posluzia JJ. Marshally JCM800 a vyssie su celkovo dost uskrecane, takze tie JJ Ti ho trosku zagulatia a myslim, ze by to malo hrat fajn.

Citácia
ci vymenit tie ecc83 alebo EL34 alebo setky
 a ci vobec menit aby mi to nahodou neznelo vykastrovane a boh zel nemam ani skatulku starych 40 rocnych elektroniek na vyskusanie


Daj si ich dakde premerat, mozno ich este vobec menit netreba. Ak ano, tak vymen naraz vsetky, aspon budes mat dlhsie pokoj a koncove si daj dobre sparovat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #27 kedy: 11. Júl , 2006, 12:46:40 »

pista58 napísal:
Citácia
inac toto je zaujimava debata.

dorian- hovoris o nahovno koncovych JJ flaskach alebo nahovno JJ preampovych flaskach? dost ma to zaujima, pretoze mne na basovych forach doporucovali do bassmanu ako koniec prave JJ flase.


No, myslim ze kazdemu aparatu patria \"jeho\" flasky. Tiez som bol pred dilemou ake dat do mojej Mark IV a po porade s \"doktorom\" mojho aparatu som bol kupit Mesa BOOGIE flasky. IGGY pisal, ze fy MB nevyraba flasky. Hm, to asi bude pravda, ale ak tam osadi raz svoje logo, tak tie flasy budu stat za to a mozu sa vyrabat premn za mna aj v Kambodzi. (vravi o tom aj moja skusenost, ze je to tak)
Pozri, zvuk tvoria vsetky flasky,ale ten zasadny skor male. Ked ze mam skusenost JJ flaskami zlu, uz nikdy nebudem ani uvazovat o nich. Stoja sice o 300 SK na kus  menej ako Boogie, ale tie nervy mi za to nestoja.
Na tvojom mieste by som dal do tvojho stroja bud FENDER, alebo BOOGIE. Ako vieme a to vsetci (predpokladam) Boogie vychadza z Fendra, toz by to tam malo pasovat.
Žmurk :)
Kvalitne flasky sa tazko zhanaju, myslel som tie fajnsmekerske, ale skus internetovat, ebayovat a zozenies. Poradim ti, nekupuj flasky tu a uz vobec nie neznackove a vystriham ta pred JJ. Radsej si daj namahu a chd do Rajchu.Predtym si pozri www.klangfarbe.com tam maju vsetko a za fakt good ceny. Chodim tam uz 15 rokov a nikdy som nekupil picovinu. Obchod je vo Viedni a budes prekvapeny co vsetko tam dostanes.
A NEPOCUVAJTE IGGYHO-JE TO TICHY DEALER PRE JJ-KOKOTINY, URCITE NA VAS ZARABA OBROVSKE LOOOOVE:laugh: ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #28 kedy: 11. Júl , 2006, 13:00:02 »

Teraz ma napadlo. Ak su JJ-KOKOTINY dobre lampy, chodte ku najblizsiemu servismanovi na git. aparaty a nechjte si preflaskovat aparat u neho a dajte podmienku, ze ked to nebude hrat dobre tak baseboalkou po gulach. Som zvedavy ci sa do toho niekto pusti ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha  Normalny fachman s vedomostami vam povie, dones tatrovku JJ-KOKTIN a ja ti najdem dva pary, alebo vas posle s JJ-KOKOTINAMI do prdele. JJ-KOKOTINY nekupujte. Nie ste tak bohaty, aby ste mohli  kupovat JJ-KOKOTINY, alebo si zoberte osciloskop rovno do predajne a merajte a merajte a merajte:evil: Ja som čert.. Ja som čert.. Ja som čert..
P.S. uz jebem tuto temu, robte co uznate za vhodne,su to vase stroje,vase peniaze hawk
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 11. Júl , 2006, 15:57:18 »

rastis napísal:
Citácia
Ja ich mam v Acousticu, ale este som sa nedostal k nejakym vyskumom, takze nedokazem zodpovedne povedat na ne nic konkretne...

Na Harmony Central fore odporucaju JJ lampy do aparatov, ktore zneju moc navyskovane, preto by som ich skusil dat do Engla. Ty mas na aparate teraz malo vysok, co by mohlo byt presne ono.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.