Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 13:35:56
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117459 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #30 kedy: 11. Júl , 2006, 16:21:06 »

myslim ze mesa pouziva lampy od sovteku
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 11. Júl , 2006, 16:58:52 »

credits z malmsteenovho \"Concerto Suite\"



A k teme. Ja mam Jcm 900 uz 14 mesiacov. Predajca vtedy povedal, ze lampy tam boli menene nedavno. Neviem aku dobu tym mohol mysliet, ale ako poznam, ze uz by som mal dat nove..a ktore?

Naposledy upravil iMbUS, : 11.07.2006 o 17:59
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 11. Júl , 2006, 17:10:45 »

U JCM900 je to jedno Ja som čert.. .

Ale ne - skratka poznas, ze Ti to hra nahovno. Ak ten pocit nemas, neries nic... Alebo ak si vyskumnik, nakup nejake male lampy a podho laborovat. Inak male lampy vydrzia podstatne dlhsie, ako velke. Pri velkych mozu byt priznaky napr. take, ze mensi vykon, rychlejsie sa skreslia ale takym nepeknym sposobom, pripadne mozu nastat take stadia, ze to hra nahlas horsie ako potichu... Nema to tah, nema to gule...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #33 kedy: 11. Júl , 2006, 17:16:14 »

Sak Malmsteen tam pise ze JJ-Tesla ... tak nech si vybere...
Ked su v ampe dobre lampy a spravny prud nastaveny, tak tam vydrzia aj 20 rokov.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 11. Júl , 2006, 18:38:28 »

Milos1 napísal:
Citácia
...Ked su v ampe dobre lampy a spravny prud nastaveny, tak tam vydrzia aj 20 rokov.


Toto si myslim, ze nie je celkom pravda. Ja mam ine skusenosti (ooovela kratsia zivotnost) a podobny nazor ma z praxe aj vela mojich znamych...
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #35 kedy: 11. Júl , 2006, 19:08:48 »

To neni moj nazor aby som sa priznal. Vlasne som to ani nemal moznost otestovat, ibaze by som od dvoch rokov hraval na jednom aparate. To mi vravel Miloš \"Beck\" Kováč, že Ferovi Griglákovi šteloval amp a menil dáke 20 ročné lampy, a že ešte tie stare celkom zvládali.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 11. Júl , 2006, 20:42:05 »

rastis napísal:
Citácia
Milos1 napísal:
Citácia
...Ked su v ampe dobre lampy a spravny prud nastaveny, tak tam vydrzia aj 20 rokov.


Toto si myslim, ze nie je celkom pravda. Ja mam ine skusenosti (ooovela kratsia zivotnost) a podobny nazor ma z praxe aj vela mojich znamych...


Priemerna zivotnost je od vyrobcu JJ EL34 udavana okolo 1500 hodin. Zivotnost Mullard EL34 bola udavana v 60tych rokov nad 10 tisic hodin. Myslim, ze aj toto dokumentuje (ne)kvalitu dnesnych lamp.
Ja som mal v Hiwatte ked som ho kupil este povodne Mullard ECC83 a ECC81 od vyroby a to bol studiovy aparat az do konca 80tych rokov, dost pouzivany. Dal som si ich premerat a stale su bez problemov pouzitelne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #37 kedy: 11. Júl , 2006, 21:00:36 »

Nepredas?
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 11. Júl , 2006, 21:42:53 »

Ja by som skusil aj JJ ECC83, takze ak niekto ma navyse... Ale skor az na jesen.
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #39 kedy: 12. Júl , 2006, 06:24:43 »

progrocker napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
Milos1 napísal:
Citácia
...Ked su v ampe dobre lampy a spravny prud nastaveny, tak tam vydrzia aj 20 rokov.


Toto si myslim, ze nie je celkom pravda. Ja mam ine skusenosti (ooovela kratsia zivotnost) a podobny nazor ma z praxe aj vela mojich znamych...


Priemerna zivotnost je od vyrobcu JJ EL34 udavana okolo 1500 hodin. Zivotnost Mullard EL34 bola udavana v 60tych rokov nad 10 tisic hodin. Myslim, ze aj toto dokumentuje (ne)kvalitu dnesnych lamp.
Ja som mal v Hiwatte ked som ho kupil este povodne Mullard ECC83 a ECC81 od vyroby a to bol studiovy aparat az do konca 80tych rokov, dost pouzivany. Dal som si ich premerat a stale su bez problemov pouzitelne.
Dneska sa všetko robí tak,aby to vydržalo záručnú dobu a potom nech sa to pokazí a zákazník nech si kúpi nový produkt.Groove Tubes uvádzali pri svojich lampách záruku,že po dobu tuším 180 hodín elektrónky nezmenia svoje elektrické vlastnosti.Čítal som rozhovor s Lubošom Andrštom a spomínal,že elektrónky mení po tuším 160 hodinách.Tá cifra neviem či je presná-bolo to už dávno,ale bolo to blízko k tomu čo uvádzal GT.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #40 kedy: 12. Júl , 2006, 08:20:07 »

160 hodin??? ved to je strasne malo.ked si to tak zratam,tak to je u mna na dobu pol roka.
Zaznamenané

o-yep sro
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #41 kedy: 12. Júl , 2006, 08:39:38 »

Toho sa netreba držať.To bolo len citovanie článku.To je skôr asi pre fanatikov alebo tube úchylákov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 12. Júl , 2006, 09:00:43 »

Ale uz to viacej koresponduje s mojim 1 -2 roky bezneho hrania.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #43 kedy: 12. Júl , 2006, 15:43:40 »

Milos1 napísal:
Citácia
Sak Malmsteen tam pise ze JJ-Tesla ... tak nech si vybere...


JJ je presunuta fabrika Tesly..JJ vyraba lampy aj pod inymi znackami..napr Telefunken, nie som si isty ci nie nahodou aj philips...:blink:
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 13. Júl , 2006, 17:15:08 »

Skusim trochu pomutit vodu v tejto teme. Pred casom sme boli s FFAmpom skusit Triaxisy (moj a jeden fungl novy). Ten novy oproti mojmu hral viac Gainovo, brilantnejsie. Najprv sme patrali, ci nebudu ine lampy a hla: JJ lampy s logom MESA. Normalne ma to prekvapilo. V mojom Triaxe su Russian 2.
Verim tomu, ze JJ lampy su kvalitne, ale vsetky velke firmy ich preberaju. Mesa nakupi napr. 100000ks ale pouzije z nich mozno tak tretinu na ktoru da svoje logo. A to co nepouziju vratia, to tu predava JJ. Tot moj nazor.
Sledujem uz par rokov, ze v USA strasne chvalia JJlampy, ale neviem, ci sa jedna o to, co sa kupuje tu.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.