Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 21:04:22
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117379 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #195 kedy: 30. Január , 2011, 15:38:37 »

Tie velke 300B sa pouzivaju v najdrahsich audio zosikoch.


A aj tie 211ky  Žmurk
Mam take 4 funglofky ,ale yrobene v r.42 GE pre US Army  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #196 kedy: 03. Február , 2011, 13:30:37 »

V sortimente JJ sa obiavili nove EL84ky s oznacenim EL844 a podla systemu to vyzeraju byt repliky starych Tesiel co hrali prijemne mäko ... mam odskusane.
Tie dnesne EL84ky so silnejsim systemom su ovela tvdsie a ovela vhodnejsie do seliakych modernych ampov ako Peavey,MB,tak ak by niekto riesil vymenu tychto koncovych lamp ,tak ma na vyber. dost zvukovo odlisne lampy.
Sice neviem ako je to s ich kvalitou ,ale zvukovo su to odlisne lampy.

* EL844.pdf (285.79 KB - stiahnuté 183 krát.)
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #197 kedy: 03. Február , 2011, 14:15:40 »

Brdo ja mám Orange a tam sú 4X 6V6 , nie že by mi už hrozila výmena lámp ale len tak sa pýtam či o nich nevieš niečo . Dík.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #198 kedy: 03. Február , 2011, 14:35:39 »

Priznam sa ,ze 6V6ky niesu moja silna stranka ,lebo su to slabe a malo pouzivane lampy  Bavím sa skvele
ale kamos ma tiez jedneho takeho moderneho Orindza ( tusim Rockerverb sa to vola ) a sice som sa na ne aj pozeral a aj sme kupili nove do zasoby ,keby nahodou naka praskla ,ale do teraz sme s nimi nic neriesili ,lebo nebolo treba a uz su tam asi 3 roky...tak asi su zodpovedne.
Mimochodom, ten amp podla mna hra asi najlepsie co som za poslednych 5 rokov s modernych ampov pocul a skusal.

Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #199 kedy: 03. Február , 2011, 14:42:06 »

Mám ten istý  nový amp a skúšku s kapelou tak 1-2x do mesiaca tak asi nemám čo špekulovať lebo ked takto tak mi vydržia ešte min. 5 rokov... :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #200 kedy: 09. September , 2012, 17:32:36 »

Tak som konečne urobil test elektróniek pre vás. Nebude to tak, že "niekto" lampy otestuje a napíše názor, ale testovať budete vy, aby ste sa dobre rozhodli pri výbere.

Testoval som tieto lampyv abecednom poradí:
JJ, Mesa, Procom, Sovtek, Tesla 803S, Tube Town. Všetky okrem Tesiel boli ECC83 alebo ekv.
Testoval som tak, že som cez preamp osadený dvomi lampami prehnal krátky riff, potom som zrovnal hlasitosti a výsledok môžete posúdiť.
Ukážky dávam v inom poradí, skúste hádať, ktorá je ktorá, budem rád keď sa znalci vyjadria...

Ďakujem Brďovi za požičanie lámp, aj Progimu za ochotu, ale Brďo dodal 6 párov, že stačilo.

* Valve 1.mp3 (131.68 KB - stiahnuté 223 krát.)
* Valve 2.mp3 (131.68 KB - stiahnuté 196 krát.)
* Valve 3.mp3 (132.7 KB - stiahnuté 203 krát.)
* Valve 4.mp3 (131.68 KB - stiahnuté 188 krát.)
* Valve 5.mp3 (131.68 KB - stiahnuté 190 krát.)
* Valve 6.mp3 (131.68 KB - stiahnuté 196 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #201 kedy: 09. September , 2012, 17:46:40 »

asi by bolo dobre vysvetlit, co presne pocuvame, najskorej nejaku hotovu nahravku prehnanu cez preaamp a odtial po linke do kompu ?

no a potom by to este chcelo fundovane vysvetlenie, ze preco sa to v gitarovom aparate pri hre na gitaru sprava tak, ze rozdiely medzi konkretnymi modelmi elektronkami su a niekedy zasadne a casto aj vo farbe zvuku... urcite to je cele vysvetlitelne... a potom bude navzdy jasno a mozme sa nadalej vysmievat sialencom, co tvrdia rozpravky o reprakovych kabloch  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #202 kedy: 09. September , 2012, 18:06:19 »

a teraz v com je podstata a v com nas to ma nachytat?  Popiskujem si lebo  niekto tvrdil, ze tie rozdiely v lampach nie su a nemaju preco byt a zrazu ukazka, kde tie rozdiely su a ze  skuste hadat co je co
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #203 kedy: 09. September , 2012, 18:43:46 »

1. asi by bolo dobre vysvetlit, co presne pocuvame, najskorej nejaku hotovu nahravku prehnanu cez preaamp a odtial po linke do kompu ?

2. no a potom by to este chcelo fundovane vysvetlenie, ze preco sa to v gitarovom aparate pri hre na gitaru sprava tak, ze rozdiely medzi konkretnymi modelmi elektronkami su a niekedy zasadne a casto aj vo farbe zvuku...
1. Áno, nahral som 6 sekúnd Hendrixa na CD, výstup išiel cez preamp do kompu.

2. Chcel so len ukázať, že rozdiel je IBA v hlasitosti. Rozdielny zisk môže spôsobiť rozdielne skreslenie a teda aj farbu zvuku, ale tie reči o výškach z JJ a stredoch z Mullardov ma už srali...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #204 kedy: 09. September , 2012, 18:47:18 »

... Rozdielny zisk môže spôsobiť rozdielne skreslenie a teda aj farbu zvuku, ale tie reči o výškach z JJ a stredoch z Mullardov ma už srali...

no len ked laicki gitaristi to tak vnimaju, ze ked to strcia do obvodu zosiku, tak vysledok pocuju... sa im potom neda zazlievat, ze to co pocuju prenesu ako vlastnost na elektronku... kopec legend a nespravne pochopenych veci sa vyskytuje v nazoroch beznych ludi ....
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #205 kedy: 09. September , 2012, 18:48:07 »

a teraz v com je podstata a v com nas to ma nachytat?  Popiskujem si lebo  niekto tvrdil, ze tie rozdiely v lampach nie su a nemaju preco byt a zrazu ukazka, kde tie rozdiely su a ze  skuste hadat co je co

Keď ste sa tak veľmi bavili na tom, že je ten rozdiel nepočujem, tak ho asi počujete, alebo nie?
Jeden z vás vtedy napísal, že takému hluchému zvukárovi by nedal ozvučiť koncert, to každého zvukára vytočí.
Nechce sa mi hladať, kto to bol, až také boľavé to nie je
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #206 kedy: 09. September , 2012, 19:46:23 »

ne ze bych veril, ze preampovka na V1 nejak dramaticky meni zvuk, ale pokud si clovek meni jednotlive kusy  po sobe na stejnem aparatu, tak to poznat jde. Je to jak s tema kabelama, rozdil je slysitelny, ale pokud ma clovek v rukach nasrane, nepomuze ani Mogami...
No a k te kvalite tech nahravek...sorry, ale je to hruza. Snaha se ceni, ale pokud to myslis vazne, tak by to mohlo mit aspon nejakou uroven. Ten sum na zacatku je strasny a nejde nic slyset... ale zase nadruhou stranu jsi potvrdil, ze ten rozdil fakt nejde, mezi jednotlivymi lampami a pri takoveto ukazce, poznat. Bavím sa skvele
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #207 kedy: 09. September , 2012, 20:26:12 »

No a k te kvalite tech nahravek...sorry, ale je to hruza. Snaha se ceni, ale pokud to myslis vazne, tak by to mohlo mit aspon nejakou uroven. Ten sum na zacatku je strasny a nejde nic slyset... ale zase nadruhou stranu jsi potvrdil, ze ten rozdil fakt nejde, mezi jednotlivymi lampami a pri takoveto ukazce, poznat. Bavím sa skvele
Máš pravdu, šum je katastrofa, ale keď som chcel, aby signál prešiel štyrmi stupňami, tak tam ten zisk je veľký a šum tiež nalezie. 4 stupne som chcel preto, aby nikto nepovedal, že na jednom stupni je rozdiel malý a prejaví sa až po prechode celým preampom - tie majú obvykle 4 stupne.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #208 kedy: 09. September , 2012, 21:46:33 »

2. Chcel so len ukázať, že rozdiel je IBA v hlasitosti. Rozdielny zisk môže spôsobiť rozdielne skreslenie a teda aj farbu zvuku, ale tie reči o výškach z JJ a stredoch z Mullardov ma už srali...

Ako Andrej fakt prepac, ale z takychto ukazok sa neda ozaj nic. Ty mi pises o prilis velkom skresleni lampovych hifi zosikov a pod. a das tu takuto ukazku...

To, ze ked si na ampe vymenim vo V1 lampy a pocut to, je fakt a velmi pochybujem, ze to bude len mierou hlasitosti. U audio zosikoch su tie rozdiely snad este vacsie, doslova menia cele spektrum, objem zvuku, detail atd...  :)
« Posledná zmena: 09. September , 2012, 21:47:06 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #209 kedy: 09. September , 2012, 22:38:18 »

Ako Andrej fakt prepac, ale z takychto ukazok sa neda ozaj nic. Ty mi pises o prilis velkom skresleni lampovych hifi zosikov a pod. a das tu takuto ukazku... .

ale zase zobral rovnaky zdroj zvuku, prehnal ho 4 triodami, zakazdym inymi a vo vysledku hraju vsetky rovnako, takze potvrdil cosi... a je jedno, ze to hra hnusne alebo ako, hra to rovnako :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.