Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 17:01:18
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117279 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #210 kedy: 09. September , 2012, 22:40:05 »

ale zase zobral rovnaky zdroj zvuku, prehnal ho 4 triodami, zakazdym inymi a vo vysledku hraju vsetky rovnako, takze potvrdil cosi... a je jedno, ze to hra hnusne alebo ako, hra to rovnako :)

A myslis, ze aj nazivo to hra rovnako? Lebo akoze z takychto ukazok posudzovat na PC reprakoch, ci to hra rovnako je prakticky nemozne...
« Posledná zmena: 09. September , 2012, 22:42:22 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #211 kedy: 09. September , 2012, 23:18:16 »

A myslis, ze aj nazivo to hra rovnako? Lebo akoze z takychto ukazok posudzovat na PC reprakoch, ci to hra rovnako je prakticky nemozne...

pockaj, jak nazivo ? jak na PC reprakoch ? ja to teda na PC reprakoch nepocuvam...  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #212 kedy: 09. September , 2012, 23:44:55 »

pockaj, jak nazivo ?

No myslim fiktivne, ak by to este prehnal cez nejaky koncak. Neverim, ze by neboli pocutelne rozdiely.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #213 kedy: 09. September , 2012, 23:47:29 »

No myslim fiktivne, ak by to este prehnal cez nejaky koncak. Neverim, ze by neboli pocutelne rozdiely.

cize to, co teraz nahral, tak keby prehnal este cez velke lampy, tak potom by sa tam prajavili rozdiely v malych lampach ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #214 kedy: 10. September , 2012, 00:00:08 »

cize to, co teraz nahral, tak keby prehnal este cez velke lampy, tak potom by sa tam prajavili rozdiely v malych lampach ?

To je jedno, cez aky koncak. Ci Ty si fakt trufas podla tych zasumenych ukazok neviem ako nahranych cez neviem aky preamp tvrdit, ze lampy v preampe nemaju ziaden vplyv? Ci aky je zmysel tohto celeho vlastne? Popiskujem si Ja som Andrejovi spominal, nech dojde a poskusame to na hifi zosiku a aparature u mna a som fakt potom zvedavy na reakcie. Uz som to zazil velakrat a teda zatial fakt nikto netvrdil, ze nepocuje rozdiel, skor naopak, vacsinou boli ludia dost prekvapeni.


Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #215 kedy: 10. September , 2012, 00:12:53 »

To je jedno, cez aky koncak. Ci Ty si fakt trufas podla tych zasumenych ukazok neviem ako nahranych cez neviem aky preamp tvrdit, ze lampy v preampe nemaju ziaden vplyv? Ci aky je zmysel tohto celeho vlastne? Popiskujem si Ja som Andrejovi spominal, nech dojde a poskusame to na hifi zosiku a aparature u mna a som fakt potom zvedavy na reakcie. Uz som to zazil velakrat a teda zatial fakt nikto netvrdil, ze nepocuje rozdiel, skor naopak, vacsinou boli ludia dost prekvapeni.




ja nehovorim o trufani si. Anddrej napisal, ze zobral signal, prebehol ho preampom, menil v nom lampy a po zrovnai hlasitosti dal ukazky... ja nie som elektrotecnik a mnohym veciam vobec nerozumiem. neviem, ci pouzil zly preamp a neviem, co treba este spravit, aby bol ten test v poriadku... Andrej tvrdi, ze lampy nemaju korekcne vlastnosti, ze maju len rozne zosilnenie. tuto:

...Rozdielny zisk môže spôsobiť rozdielne skreslenie a teda aj farbu zvuku...

mozno je to strasna blbost. ale podla hentoho testu, ak tam naozaj menil rozne lampy, tak ma pravdu - tie ukazky hraju v podstate rovnako, takze samotne lampy podla toho naozaj nemaju roznu farbu alebo rozny charakter zvuku... mozno keby sa k tomu povyjadrovali aj dalsi, co sa tomu realne rozumeju, bolo by to zaujimavejsie... lebo ty si tiez len svoje hudies  Žmurk

samozrejme velmi dobre viem, ako sa rozne zneju rozne lampy v aparate.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #216 kedy: 10. September , 2012, 00:56:55 »

samozrejme velmi dobre viem, ako sa rozne zneju rozne lampy v aparate.

No ved to. Preco potom niektore zneju tensie a viac cinkavo (kvazi cistejsie), ine viac stredovo a tlstejsie atd.? Ved tie lampy su casto aj konstrukcne viditelne velmi odlisne. Ak by bol rozdiel len v zosileni, tak by potom rozdielne zneli len trebars ECC83 vs 81 a pod. nie? Hociake dve rozne 83ky pritom mozu citelne zmenit zvuk a trosku aj dynamiku ampu, to vies aj sam.

Inak sranda je, ze samotni vyrobci napr. highend lampacov si vyberaju nejake lampy a skusaju a potom tie do svojich ampov davaju (znacku), resp. niektore vyslovene odporucaju. Ak by v nich rozdiel nebol, naco by to robili? Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #217 kedy: 10. September , 2012, 08:24:16 »

No ved to. Preco potom niektore zneju tensie a viac cinkavo (kvazi cistejsie), ine viac stredovo a tlstejsie atd.?
napadlo ti niekedy, ze tie rozdiely mozu byt sposobene aj tym ako dany amp zareaguje na zmenu zisku na roznych stupnoch preampu?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #218 kedy: 10. September , 2012, 08:41:07 »

napadlo ti niekedy, ze tie rozdiely mozu byt sposobene aj tym ako dany amp zareaguje na zmenu zisku na roznych stupnoch preampu?

Neviem, ci az tak zalezi na ampe, kedze podobne rozdiely medzi tymi istymi lampami pocujes aj na audio zosiku, cize su kvazi konstantne...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #219 kedy: 10. September , 2012, 08:53:38 »

Neviem, ci az tak zalezi na ampe, kedze podobne rozdiely medzi tymi istymi lampami pocujes aj na audio zosiku, cize su kvazi konstantne...
nakoniec este dospejeme k zaveru, ze viacej basov a objemu = menej vysok = menej skreslenia = lampa s nizsim ziskom a brilantny zvuk s jasnymi vyskami = viacej skreslenia vo zvuku (rozumej viac harmonickych nie gitarove skreslenie) = lampa s vyssim ziskom. lebo vo svojej podstate to tak aj ludske ucho vnima  :)
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #220 kedy: 10. September , 2012, 09:00:48 »

....takže rozprávame o tom istom, len dvomi spôsobmi Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #221 kedy: 10. September , 2012, 09:12:06 »

nakoniec este dospejeme k zaveru, ze viacej basov a objemu = menej vysok = menej skreslenia = lampa s nizsim ziskom a brilantny zvuk s jasnymi vyskami = viacej skreslenia vo zvuku (rozumej viac harmonickych nie gitarove skreslenie) = lampa s vyssim ziskom. lebo vo svojej podstate to tak aj ludske ucho vnima  :)

Buuhvii. Ale co detail? Napriklad stare Telefunken legendarne alebo Tesla ECC803s maju velmi cistucky zvuk najma preto su velmi oblubene v hifi. Ci to maju teda podla Teba len viac vysok a ako teda ze zaroven menej skreslenia?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #222 kedy: 10. September , 2012, 09:24:46 »

vobec som tie ukazky nepocuval pretoze neni dovod.. rok dozadu som mal 8 preampovych lamp co som tocil vo V1tke mark 5ky a ano, boli rozdiely v gaine..ale okrem toho boli rozdiely aj v EQ.. u niektorych som mal pocit ze mi zosik totalne buci v basoch takze som musel kompenzovat aj korekciami B/M/T a nielen ze och toto ma menej stavy musim pridat.. niektore hrali aj tak ze som gainom ani hybat nemusel ale musel som co ja viem dat dole vysky (bavime sa o korekciach pred preampom)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #223 kedy: 10. September , 2012, 09:31:00 »

vobec som tie ukazky nepocuval pretoze neni dovod.. rok dozadu som mal 8 preampovych lamp co som tocil vo V1tke mark 5ky a ano, boli rozdiely v gaine..ale okrem toho boli rozdiely aj v EQ.. u niektorych som mal pocit ze mi zosik totalne buci v basoch takze som musel kompenzovat aj korekciami B/M/T a nielen ze och toto ma menej stavy musim pridat.. niektore hrali aj tak ze som gainom ani hybat nemusel ale musel som co ja viem dat dole vysky (bavime sa o korekciach pred preampom)

A to je Mark V. Na starych ampoch su tie rozdiely podstatne vacsie inak, tak preto ma stale udivuje, ze niekto tvrdi, ze si to vsetci nahovarame.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #224 kedy: 10. September , 2012, 10:07:32 »

moj nazor je taky ze - u lamp zavisi aj od konstrukcie a celkovej samotnej architektury lampy ako su robene triody, tvar toho kuzela, vyska niektore lampy co som skusal boli vyslovene take ze mali menej stavy ale zas hrali ostrejsie..  proste rozdielne ECC83 (12AX7) mali rozne vlastnosti od sumu, cez mikrofonickost, EQ pomery az po samotny zisk.. nehovoriac o tom ako sa to cele sprava nielen zvukovo ale aj pod rukou pri hre.. mal som lampu od Raytheon napriklad, co davala viac stavy a hrala fakt ze pekne (niekto by povedal ze farebnejsie), ale cele to bolo tuhe pod rukou ze sa mi az zle hralo
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.