Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:32:22
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117254 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #225 kedy: 10. September , 2012, 10:09:55 »

nakoniec este dospejeme k zaveru, ze viacej basov a objemu = menej vysok = menej skreslenia = lampa s nizsim ziskom a brilantny zvuk s jasnymi vyskami = viacej skreslenia vo zvuku (rozumej viac harmonickych nie gitarove skreslenie) = lampa s vyssim ziskom. lebo vo svojej podstate to tak aj ludske ucho vnima  :)

K tomu sa aj ja prikláňam, vystihol si to presne.

Buuhvii. Ale co detail? Napriklad stare Telefunken legendarne alebo Tesla ECC803s maju velmi cistucky zvuk najma preto su velmi oblubene v hifi. Ci to maju teda podla Teba len viac vysok a ako teda ze zaroven menej skreslenia?  Popiskujem si

Ak majú rovnejšiu charakteristiku, potom majú menšie skreslenie. Ale nemajú viac alebo menej výšok, stredov atď.

vobec som tie ukazky nepocuval pretoze neni dovod...

Myslíš, že je dôvod čítať taký príspevok do diskusie???
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #226 kedy: 10. September , 2012, 10:11:16 »

moj nazor je taky ze - u lamp zavisi aj od konstrukcie a celkovej samotnej architektury lampy ako su robene triody, tvar toho kuzela, vyska niektore lampy co som skusal boli vyslovene take ze mali menej stavy ale zas hrali ostrejsie..  proste rozdielne ECC83 (12AX7) mali rozne vlastnosti od sumu, cez mikrofonickost, EQ pomery az po samotny zisk.. nehovoriac o tom ako sa to cele sprava nielen zvukovo ale aj pod rukou pri hre.. mal som lampu od Raytheon napriklad, co davala viac stavy a hrala fakt ze pekne (niekto by povedal ze farebnejsie), ale cele to bolo tuhe pod rukou ze sa mi az zle hralo
So všetkým súhlasím, okrem tých EQ pomerov, o tom je táto debata.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #227 kedy: 10. September , 2012, 10:14:00 »



Myslíš, že je dôvod čítať taký príspevok do diskusie???

ano
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #228 kedy: 10. September , 2012, 10:23:46 »

Buuhvii. Ale co detail? Napriklad stare Telefunken legendarne alebo Tesla ECC803s maju velmi cistucky zvuk najma preto su velmi oblubene v hifi. Ci to maju teda podla Teba len viac vysok a ako teda ze zaroven menej skreslenia?  Popiskujem si
vela tychto javov, ktore ludia popisuju ako objemnejsi zvuk, jasnejsi, cistejsi, medovejsi, zamatovejsi... atd je sposobne tym, ze ludia nevedia pomenovat a vysvetlit, co vlastne pocuju Beeee staci, ze mas niekde v ampe trochu silnejsie zosilnenie, ktore na nasledujucom stupni sposobi skreslenie, v signale je zrazu viac harmonickych a filtracne obvody uz orezavaju frekvencie z ineho signalu a vo vysledku to clovek moze vnimat ako ... (dosad si nejake hifisticke, basnicke prirovnanie)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #229 kedy: 10. September , 2012, 10:24:59 »

vela tychto javov, ktore ludia popisuju ako objemnejsi zvuk, jasnejsi, cistejsi, medovejsi, zamatovejsi... atd je sposobne tym, ze ludia nevedia pomenovat a vysvetlit, co vlastne pocuju Beeee staci, ze mas niekde v ampe trochu silnejsie zosilnenie, ktore na nasledujucom stupni sposobi skreslenie, v signale je zrazu viac harmonickych a filtracne obvody uz orezavaju frekvencie z ineho signalu a vo vysledku to clovek moze vnimat ako ... (dosad si nejake hifisticke, basnicke prirovnanie)

tomuto som schopny uverit ze to tak aj naozaj je  Zdravíčko
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #230 kedy: 10. September , 2012, 10:34:41 »

cele to tu je jeden problem.

Andrejovi vadi, ze sa hovori, ze "tato lampa ma menej vysok, basov.. a pod". Spravne povedane ma len iny zisk na tychto frekvenciach(zosilenie). Cize tym sa da laicky povedat, ze kazda lampa ma inu farbu zvuku, co v konecnom dosledku samozrejme ma.

Aj ja radsej poviem, ze ma menej basov, ako to, ze "elektronka ma mensi zisk na nizsich frekvenciach" :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #231 kedy: 10. September , 2012, 10:43:38 »

aha ja som myslel ze hovori ze to nesuvisi s frekvenciacmi a ziskom na nich ale ze celkovo ze ma vela alebo malo zisku..
lebo.. ak je to tak ako vravis tak potom jasne, bavime sa o tom istom..
ved samotny EQ pedal ked ma clovek co ja viem 6 frekvencii tak si tam nastavi potlacenie alebo povytiahnutie niektorych a je to vlastne to iste co vravis.. viac gainu na konkretnych EQ frekvenciach
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #232 kedy: 10. September , 2012, 11:09:29 »

vela tychto javov, ktore ludia popisuju ako objemnejsi zvuk, jasnejsi, cistejsi, medovejsi, zamatovejsi... atd je sposobne tym, ze ludia nevedia pomenovat a vysvetlit, co vlastne pocuju Beeee staci, ze mas niekde v ampe trochu silnejsie zosilnenie, ktore na nasledujucom stupni sposobi skreslenie, v signale je zrazu viac harmonickych a filtracne obvody uz orezavaju frekvencie z ineho signalu a vo vysledku to clovek moze vnimat ako ... (dosad si nejake hifisticke, basnicke prirovnanie)

Malokedy s Tebou zvyknem suhlasit, ale toto si myslim vystihol celkom realne. :)

Este som si vsimol aj to, ze niektore lampy maju proste vacsi priestor, zvuk je akoby viac nafuknuty, viac 3D. Ked v hifi ampe vyberiem Mullardy alebo Brimary a supnem tam Tesly ECC803S a 802S, tak vyslovene hned citit, ze zvuk je akoby "mensi". Tam je potom teda co orezane? :)
« Posledná zmena: 10. September , 2012, 11:10:05 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #233 kedy: 10. September , 2012, 11:12:55 »

A to je Mark V. Na starych ampoch su tie rozdiely podstatne vacsie inak, tak preto ma stale udivuje, ze niekto tvrdi, ze si to vsetci nahovarame.  :)

toto uz su zase Tvoje dogmy - na Mark V to zdaleka nemoze byt tak pocut, ako na starych aparatoch, pretoze Mark V a nove aparaty su poletovane podla inej elektrotechniky a inej fyziky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #234 kedy: 10. September , 2012, 11:14:30 »

moj nazor je taky ze - u lamp zavisi aj od konstrukcie a celkovej samotnej architektury lampy ako su robene triody, tvar toho kuzela, vyska niektore lampy co som skusal boli vyslovene take ze mali menej stavy ale zas hrali ostrejsie..  proste rozdielne ECC83 (12AX7) mali rozne vlastnosti od sumu, cez mikrofonickost, EQ pomery az po samotny zisk.. nehovoriac o tom ako sa to cele sprava nielen zvukovo ale aj pod rukou pri hre.. mal som lampu od Raytheon napriklad, co davala viac stavy a hrala fakt ze pekne (niekto by povedal ze farebnejsie), ale cele to bolo tuhe pod rukou ze sa mi az zle hralo

zase u Teba je tiez zname, ze s mnohymi vecami naokolkujes, ze ini by davno roztancoval 3 festivaly  Ja som čert..
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #235 kedy: 10. September , 2012, 11:16:06 »

Tam je potom teda co orezane? :)
pusti si to cez spektralny analyzer a uvidis, lebo z hentych iskrivych a stavnatych prirovnani, ze nafuknuty, viac 3d, bublavty zvuk cez pisanu komunikaciu ani srnka v lese netusi, co myslis  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #236 kedy: 10. September , 2012, 11:25:18 »

Malokedy s Tebou zvyknem suhlasit, ale toto si myslim vystihol celkom realne. :)

Este som si vsimol aj to, ze niektore lampy maju proste vacsi priestor, zvuk je akoby viac nafuknuty, viac 3D. Ked v hifi ampe vyberiem Mullardy alebo Brimary a supnem tam Tesly ECC803S a 802S, tak vyslovene hned citit, ze zvuk je akoby "mensi". Tam je potom teda co orezane? :)

zrejme niektore nizsie stredne a stredy ktore sposobuju objem, neviem.... ono to neni zas alchymia ze menime vodu na zlato
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #237 kedy: 10. September , 2012, 11:29:29 »

na Mark V to zdaleka nemoze byt tak pocut, ako na starych aparatoch

Pochopitelne, cim jednoduchsi dizajn bez rusivych faktorov a gainstageov, tak sa to prejavi viac nie? Podobne ako rozdiely v gitarach.
« Posledná zmena: 10. September , 2012, 11:33:09 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #238 kedy: 10. September , 2012, 11:29:56 »

pusti si to cez spektralny analyzer a uvidis, lebo z hentych iskrivych a stavnatych prirovnani, ze nafuknuty, viac 3d, bublavty zvuk cez pisanu komunikaciu ani srnka v lese netusi, co myslis  Bavím sa skvele

Srat na to uz.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #239 kedy: 10. September , 2012, 11:30:47 »

aha ja som myslel ze hovori ze to nesuvisi s frekvenciacmi a ziskom na nich ale ze celkovo ze ma vela alebo malo zisku..
lebo.. ak je to tak ako vravis tak potom jasne, bavime sa o tom istom..
ved samotny EQ pedal ked ma clovek co ja viem 6 frekvencii tak si tam nastavi potlacenie alebo povytiahnutie niektorych a je to vlastne to iste co vravis.. viac gainu na konkretnych EQ frekvenciach

presne tak Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.