Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 19:00:00
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117258 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #255 kedy: 12. September , 2012, 12:06:56 »

....spravte rovnaký test na celolampových aparátoch....

Akože som to mal kŕmiť celolampovým CD prehrávačom a nahrávať do celolampového počítača Huh! Neviem

Vy gitaristi často myslíte, že keď je v ceste niečo tranzistorové, tak sa zvuk pokazí, ale tak to nie je.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #256 kedy: 12. September , 2012, 12:11:38 »

....nerozmýšľaj nad tým, jednoducho zober tie isté lampy niekam do skúšobne a povymieňaj ich v dostupných lampových aparátoch, jednoducho to sprav....
« Posledná zmena: 12. September , 2012, 12:16:43 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #257 kedy: 12. September , 2012, 12:13:45 »

Vy gitaristi často myslíte, že keď je v ceste niečo tranzistorové, tak sa zvuk pokazí, ale tak to nie je.
Myslim, ze toto tu nik netvrdi. Sam pouzivam vela trandakovych veci.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #258 kedy: 12. September , 2012, 12:19:38 »

Ale na margo tych zvukovych rozdielov v lampach a lamp.git.ampoch, rozdiely tam su. Neberiem ohlad na tvoj test, kedze ja pisem o git.ampoch a nie konkretne o tej tvojej hifi veci. Ked sa vratim na SK mozem spravit toto iste na mojom ampe a rozdiel bude jasny. Uz som takto tento rok nahraval rozne preampovky, zial nahravky su doma v kompe. Taktiez boli rozdiely, na roznych poziciach.

A budeme sa potom bavit o konkretne mojej zostave. Nie davat vsetky lampy a lamp.zariadenia do jednoho vreca. Kedze tvoj hifi test neukazal rozdiel vo farbe iba v zisku.
« Posledná zmena: 12. September , 2012, 12:22:27 od Majo Fero » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #259 kedy: 12. September , 2012, 12:21:52 »

....nerozmýšľaj nad tým, jednoducho zober tie isté lampy niekam do skúšobne a povymieňaj ich v dostupných lampových aparátoch, jednoducho to sprav....

Dávať tie isté lampy do rôznych aparátov samozrejme dá rôzny výsledok. Ja tu riešim, či dajú rôzne lampy v jednom aparáte rôzne výsledky. Test podľa mňa jasne ukázal, že nie.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #260 kedy: 12. September , 2012, 12:24:44 »

Dávať tie isté lampy do rôznych aparátov samozrejme dá rôzny výsledok. Ja tu riešim, či dajú rôzne lampy v jednom aparáte rôzne výsledky. Test podľa mňa jasne ukázal, že nie.
Tvoj test dokazal, ze v konkretnom tvojom preampe sa menil len zisk. Ale takto globalizovat je trochu prehnane  :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #261 kedy: 12. September , 2012, 12:26:40 »

Ale na margo tych zvukovych rozdielov v lampach a lamp.git.ampoch, rozdiely tam su. Neberiem ohlad na tvoj test, kedze ja pisem o git.ampoch a nie konkretne o tej tvojej hifi veci. Ked sa vratim na SK mozem spravit toto iste na mojom ampe a rozdiel bude jasny. Uz som takto tento rok nahraval rozne preampovky, zial nahravky su doma v kompe. Taktiez boli rozdiely, na roznych poziciach.

Uff to si ma ale dostal - ja som najväčší nepriateľ elektrónkových HIFI. Bavím sa skvele

Ale vážne: robil som to na gitarovom preampe, aby sa to čím viac podobalo vašim podmienkam.

Tvoj test dokazal, ze v konkretnom tvojom preampe sa menil len zisk. Ale takto globalizovat je trochu prehnane  :)

Nič ale nenasvedčuje, že by sa v inom preampe mali chovať lampy rozdielne.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #262 kedy: 12. September , 2012, 12:29:17 »

....nesnaž sa neporozumieť, nemyslel som porovnávať rôzne aparáty navzájom, ale vždy jeden amp s rôznymi lampami, a bude to presne o tom čo píše MajoFero....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #263 kedy: 12. September , 2012, 12:45:50 »

....nesnaž sa neporozumieť, nemyslel som porovnávať rôzne aparáty navzájom, ale vždy jeden amp s rôznymi lampami, a bude to presne o tom čo píše MajoFero....

Do pekla, veď to som urobil, alebo nie???
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #264 kedy: 12. September , 2012, 12:57:32 »

Andrej to by si ale mal robiť  a počúvať pri komplet ampe aj s boxom/čistý a skreslený/,možno hentak "linkovo"sa to javí inak...Ďalšia vec je taká,že ako sa to aj správa pod rukou,lebo tam bývajú tiež rozdiely...Takže by bolo dobré si na tom zahrať,aby si to cítil.Naviac  nahrávka to tiež trošku spriemerní :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #265 kedy: 12. September , 2012, 13:26:00 »

Andrej to by si ale mal robiť  a počúvať pri komplet ampe aj s boxom/čistý a skreslený/,možno hentak "linkovo"sa to javí inak...Ďalšia vec je taká,že ako sa to aj správa pod rukou,lebo tam bývajú tiež rozdiely...Takže by bolo dobré si na tom zahrať,aby si to cítil.Naviac  nahrávka to tiež trošku spriemerní :)

Myslím, že je jedno, či hráš ty, alebo Jimi Hendrix a to, či za tým preampom bude, alebo nebude koncák a box by tiež nemalo meniť chovanie sa tých lámp.
Ale v zásade sa nebránim akémukoľvek overeniu môjho testu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #266 kedy: 12. September , 2012, 13:42:53 »

Ale keď si vypočuješ tie ukážky, myslíš, že niekto rozozná, ktorá je JJ, Svetlana, Mullard?

No z tych ukazok urcite nie. Nazivo na hociakom celolampaci ci uz gitarovom alebo audio hej.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #267 kedy: 12. September , 2012, 13:43:59 »

Uff to si ma ale dostal - ja som najväčší nepriateľ elektrónkových HIFI. Bavím sa skvele

Asi si ziaden poriadny nepocul.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #268 kedy: 12. September , 2012, 13:44:55 »

Andrej to by si ale mal robiť  a počúvať pri komplet ampe aj s boxom/čistý a skreslený/,možno hentak "linkovo"sa to javí inak...Ďalšia vec je taká,že ako sa to aj správa pod rukou,lebo tam bývajú tiež rozdiely...Takže by bolo dobré si na tom zahrať,aby si to cítil.Naviac  nahrávka to tiež trošku spriemerní :)

Asi tak. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #269 kedy: 12. September , 2012, 14:32:49 »

Asi si ziaden poriadny nepocul.  :)
Podľa mňa poriadny neexistuje Bavím sa skvele

Ale dosť OT šťuchania...
Progi, Majo, ff, dáme test? Ja budem meniť lampy v aparáte, vy budete hádať.
Čo vyhrá ten, čo vyhrá?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.