Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:57:45
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117263 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #270 kedy: 12. September , 2012, 14:38:28 »

Podľa mňa poriadny neexistuje Bavím sa skvele

Cize kopec top audio firiem sa myli a kopa posluchacov tiez?  :)


Ale dosť OT šťuchania...
Progi, Majo, ff, dáme test? Ja budem meniť lampy v aparáte, vy budete hádať.
Čo vyhrá ten, čo vyhrá?

Ale tu nejde o hadanie paneboze. Bavím sa skvele Tu ide o pocutie rozdielov a tie pocut az az, to vie predsa kazdy tunajsi gitarista, ozaj kazdy, mne sa nechce kvoli tomu dakam chodit, uz som si tohto odskusal fakt dost, ver mi. :) Takisto na audio ampoch... Ved fakt dojdi ku mne, vyberiem Brimary a dam na tu istu nahravku Tesly ECC803S a ECC802S a ked nebudes pocut ziaden rozdiel tak potom sa fakt vzdavam, lebo ver mi, ze ho dokonca pocuju aj zeny. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 12. September , 2012, 14:41:58 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #271 kedy: 12. September , 2012, 14:43:07 »

... a o com je tu vlastne rec ?
Teraz som si tie ukazky konecne pocuvnul na lepsie sluchatka ako je hends free sada  Bavím sa skvele  no a sak tam je ten rozdiel pocut,tak potom nechapem celu disputu  ?§!.
Priklanam sa k tvrdeniu ,ze ten zakladny rozdiel je hlavne v zoslileni ,ktory sa dost podstatne da pocut u git-ampoch ,ale to nezalezi len od vlastneho zosilenia lampy ,ale aj od pracovneho bodu o ktorom sa tu na tomto fore ani nemozem bavit + dalsich XY veci co ani nema zmysel rozoberat....uroven limitacie ,symetria omedzenia atd.
Tak ze co sa tu dokazuje ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #272 kedy: 12. September , 2012, 14:45:05 »

Tak ze co sa tu dokazuje ?

Ja vlastne uz sam neviem. :) Pretoze este som sa nestretol so ziadnym gitaristom alebo posluchacom s lampovym ampom, ktory by tvrdil, ze preamp alebo aj koncove lampy nemenia zvuk, detail alebo dynamiku.
« Posledná zmena: 12. September , 2012, 14:55:32 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #273 kedy: 12. September , 2012, 14:48:06 »

Akože som to mal kŕmiť celolampovým CD prehrávačom a nahrávať do celolampového počítača Huh! Neviem

Vy gitaristi často myslíte, že keď je v ceste niečo tranzistorové, tak sa zvuk pokazí, ale tak to nie je.
ano  Bavím sa skvele a keby si nevyhodil ten popici liatinovy kotol ,mohol si mat este aj vlastnu elektraren s cistym nezajebanym prudom od IT zataze a potom do toho testu nemoze zasahovat a vytvarat urcitu nepresniostv merani ani kozmicke ziarenie  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #274 kedy: 12. September , 2012, 14:59:09 »

No z tych ukazok urcite nie. Nazivo na hociakom celolampaci ci uz gitarovom alebo audio hej.
ale hovno.nespozna to nikto.
Da sa spoznat iba co sa mu paci viac alebo menej ,ale ci je to muladr alebo petrolejka je uplne fuk ked ich mas vyjebane jak coganka zuby...a ako taky laik gitarista co vieiba precitat na lampe co je to za zanacku vie posudit ,ci ta lampa mulard je v takej istej kondicii ako ta lampa z oravy...nijak.Ja si si to sice viem zmerat ,ale nechce sa mi to,tak to kazdy riesi iba zastrcenim do ampu a posudzuje to iba podla zretelnych indicii a vo vlastne hlave si vyfabuluje nejake technicke zavery.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #275 kedy: 12. September , 2012, 15:00:17 »

Progi, Majo, ff, dáme test? Ja budem meniť lampy v aparáte, vy budete hádať.
Čo vyhrá ten, čo vyhrá?

....lenže tu nejde o hádanie toho, že lampa ktorej značky má akú charakteristickú farbu zvuku, ide o to že tvrdíš že všetky lampy jedného typu bez rozdielu značky hrajú rovnako, väčšina tu tvrdí opak, teda to že pri použití v celolampovom gitarovom ampe je medzi lampami jedného typu rôznych značiek rozdiel vo farbe zvuku....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #276 kedy: 12. September , 2012, 15:02:46 »

a posudzuje to iba podla zretelnych indicii a vo vlastne hlave si vyfabuluje nejake technicke zavery.


Ved ja pri posluchu alebo hrani neriesim technicke zavery, ale len to, co pocujem. :) Predpokladam, ze tiez pocujes rozdiely ked si pomenis lampy na posluchovom ampe, nie? A pocuvas potom cez tie, cez ktore sa Ti to viac paci a series na merania.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #277 kedy: 12. September , 2012, 15:13:37 »

Ved ja pri posluchu alebo hrani neriesim technicke zavery, ale len to, co pocujem. :) Predpokladam, ze tiez pocujes rozdiely ked si pomenis lampy na posluchovom ampe, nie? A pocuvas potom cez tie, cez ktore sa Ti to viac paci a series na merania.  :)
ja som v posluchovom ampe este lampy nemenil a pokial sa nedojebu ani nebudem.Na co ?
Postavil a odladil som si ho s tych najlepsich moznych typov ake pre danu aplikaciu su mozne a ked boli dobre pre STUDER ,tak musia byt dobre aj pre brda z malaciek a bohuzial aj keby som chcel ,tak secky eqivalenty su systemovo v banke take iste ,tak ze v tomto smere je to konecna.
« Posledná zmena: 17. August , 2017, 08:07:24 od brdo prvy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #278 kedy: 12. September , 2012, 15:19:53 »

ja som v posluchovom ampe este lampy nemenil a pokial sa nedojebu ani nebudem.Na co ?
Postavil a odladil som si ho s tych najpsich moznych typov ake pre danu aplikaciu su mozne a ked boli dobre pre STUDER ,tak musia byt dobre aj pre brda z malaciek a bohuzial aj keby som chcel ,tak secky eqivalenty su systemovo v banke take iste ,tak ze v tomto smere je to konecna.

pojdes k progymu na posluch a ten ti to cele vysvetli  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #279 kedy: 12. September , 2012, 17:25:27 »

ja som v posluchovom ampe este lampy nemenil a pokial sa nedojebu ani nebudem.Na co ?
Postavil a odladil som si ho s tych najpsich moznych typov ake pre danu aplikaciu su mozne

Ved fajn, ale ak Ti raz odidu, skus si do neho dat potom nejake nove cinske lampy a sa budes divit.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #280 kedy: 12. September , 2012, 19:28:25 »

Tu su 3 wavy roznych ECC83 (a to charaktorom velmi pribuznych), zdroj signalu je vzdy rovnaky riff pusteny cez Boss RC2 looper do Fender TWINa:  http://www.uschovna.cz/zasilka/J4J2J4VTM3LDDK9N-TK9

Strucny popis: Signal ide preampom v rovnakom nastaveni a menena je len jedna lampa (konkretne V2 - druha v poradi). Zvuk prejde invertorom, koncovymi lampami a vystupnym trafom, odtial isiel signal DIboxom do zvukovej karty (aby sme sa vyhli dalsiemu faktoru a to repro+mikrofon).

Ak tieto rozdiely urobila ta najmenej dolezita lampa, tak uz ake rozdiely spravi kompletna vymena vsetkych lamp (pomedzme daleko rozdielnejsieho charakteru), vcetne lamp koncovych – ktore zvuk menia daleko viacnasobne ako preampovky.

Andrej (aj ostatok), kludne mi poslite preampovky a aj nejake koncove pary 6L6tiek a ja to nahram na gitare cez gitarovy amp.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #281 kedy: 12. September , 2012, 20:24:13 »

ziadny rozdiel tam nepocujem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #282 kedy: 12. September , 2012, 20:26:00 »

Tu su 3 wavy roznych ECC83 (a to charaktorom velmi pribuznych), zdroj signalu je vzdy rovnaky riff pusteny cez Boss RC2 looper do Fender TWINa:  http://www.uschovna.cz/zasilka/J4J2J4VTM3LDDK9N-TK9

Ďakujem, si prvý čo nielen mele svoje, ale naozaj chce vedieť, ako to je.

U tých ukážok počujem rozdielne skreslenie, ale nepočul som tam viac alebo menej stredov alebo basov. Lebo o tom všetci točia celý čas.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #283 kedy: 13. September , 2012, 00:04:43 »

Ďakujem, si prvý čo nielen mele svoje, ale naozaj chce vedieť, ako to je.

U tých ukážok počujem rozdielne skreslenie, ale nepočul som tam viac alebo menej stredov alebo basov. Lebo o tom všetci točia celý čas.

pocuval som to chvilu na sluchatka a po nejakom case sa mi zacalo zdat, ze jedna ztych ukazok ma orezane basy a vysky, ze zneje stredovejsie... tusim to bola c. 2. ale vieme, ze usi klamu najviac, takze ruku do ohna nedam...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #284 kedy: 13. September , 2012, 00:09:25 »

inak asi by bolo dobre nedavat linkove ukazky (Andrej aj Majo), pretoze su to kadejake vysoke frekvencie, co velmi rychlo unavia usi, ak sa clovek chce sustredit a hladat nuansy... pri gitare sme vsetci zvyknuti na telefonne stredy z git. reprakov a aspon za seba si myslim, ze na takych ukazkach sa daju najlepsie skumat rozdiely - kazdy ma ten zvuk ako etalon a kazdu odchylku hned vnima citlivejsie...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.