Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:15:12
Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117251 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« kedy: 09. Júl , 2006, 08:53:04 »

Vždy sa tvrdilo že najjednoduchšia zmena zvuku aparátu je výmena lámp za lampy od iného výrobcu.To urobí  divy.Niekedy k lepšiemu,niekedy k horšiemu.Z týchto\" moderných \"lámp ,teda čo sa vyrábajú teraz a čo som mal možnosť vyskúšať  sa mi dosť pozdávajú Mesa Russian 2 a ešte juhoslovanské-vlastne Srbské Ei.Niekedy je dobré lampy aj kombinovať-príklad 1.stupeň Mesa,2.stupeň Tesla...Ale ako je to zo všetkým,tak čo sa páči mne,nemusí sa tebe,tak zrejme \"najlepšia\"doporučená varianta neexistuje.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 09. Júl , 2006, 08:58:01 »

zaujimave.
ja si prave v mojom bassmanovi vymenit koncove lampy, tak tiez mam tak som trochu posledoval fora a ludia z USA mi vo vacsine pripadov doporucovali prave JJ lampy.
Zaznamenané

o-yep sro
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 09. Júl , 2006, 09:04:31 »

Pokud hledáš lampy podle kvality el. nejkvalitnější jsou Svetlana, ale o tom to nemni. Elekronky si dej podle toho jak se ti libi jejich barva zvuku, každej to slyšíme jinak.
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 09. Júl , 2006, 10:04:46 »

ffamp napísal:
Citácia
Ale ako je to zo všetkým,tak čo sa páči mne,nemusí sa tebe,tak zrejme \"najlepšia\"doporučená varianta neexistuje.


Iste, je tu vysoka miera subjektivnosti a samozrejme velmi zalezi aj na konkretnom aparate. Zas na druhej strane, neviem si predstavit, co by kto mohol vytknut tym Mullardom, pretoze ten rozdiel bol vyrazny a jednoducho hrali celkovo najviac muzikalne, plno a maju najvacsi detail, tak ako sa o nich vsade pise. Su najviac cenene aj u audiofilov v high end zosikoch. Predpokladam, ze by sa tak chovali v kazdom aparate. V kazdom pripade by to bolo zaujimave spravit podobne porovnanie na nejakom modernom hi gain aparate.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 09. Júl , 2006, 11:06:47 »

To Progrocker-To by mohlo byť zaujímavé.A so súčasnou produkciou Mullardu máš nejaké skúsenosti?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 09. Júl , 2006, 12:06:28 »

ffamp napísal:
Citácia
To Progrocker-To by mohlo byť zaujímavé.A so súčasnou produkciou Mullardu máš nejaké skúsenosti?


To je cele marketingovy podvrh, lebo su to inak ruske Svetlany, len v akoze povodnych skatulkach a za vyssiu cenu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #6 kedy: 09. Júl , 2006, 12:57:20 »

Viem že to robí Svetlana,len som myslel či to je podža \"pôvodného receptu\".Ale vlastne to sa ani nedá...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 09. Júl , 2006, 14:10:48 »

Nemam s nimi skusenost, ale co citam reakcie uzivatelov a roznych manikov, tak sa zvukovo moc nelisia od standardnych Svetlan EL34 a zvukovych kvalit starych Mullard nedosahuju. Celkovo o ne ani nie je velky zaujem a predavaju sa dost malo napriek pristupnym cenam.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 10. Júl , 2006, 08:08:26 »

výtobci a jejich označení :  http://kytary.muzikant.cz/doplnky/lampy/vyrobce.htm
  a našel jsem ještě článek o el. v aparátech z pohledu muzikusu : http://www.muzikus.cz/clanky/Elektronky-v-gitarovych-zosilnovacoch~08~cerven~2003/?id=%ID%
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #9 kedy: 10. Júl , 2006, 10:03:29 »

Vyborne progy ... Kamos dal do svojej 900-vky tie JJ kokotiny a aparat vykastrovany, bez gul, bez basov, jednym slovom mrtvola. Kupujte len kvalitne lampy a na JJ sa vyserte. Okrem toho JJ su lampy do HIFI, nie do aparatov gitarovych. Do svojej BOOGIE som investoval cca 6500,- za BOOGIE lampy a nemam co lutovat.B) B)

Naposledy upravil dorian, : 10.07.2006 o 11:05
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 10. Júl , 2006, 10:21:05 »

Vadim, bludy pises. Marshall standartne osadza jedine JJ lampy. Uz som ti to vravel, ale asi to treba napisat. Ta fabrika je obrovska, neviem ci si tam bol, ja hej a videl som to. High-end by vdaka svojej zameranosti na uzky okruh zakaznikov nemal sancu ju ani omylom uzivit. 90% elektroniek JJ idu do gitarovych aparatov a od minuleho roka ma JJ kontrakt s marshallom ako jeho vyhradny dodavatel. Navyse EL34 sa do high-endovych aparatov az tak nevyuziva, to skor 2A3 a im podobne lampy, vobec pentody su skor domenou gitaroveho sveta. Ak znel kamosov amp vykastrovane, tak bud proste vykastrovany bol od vyroby, alebo nebolo nastavene predpatie, alebo tam dal lampy nesparovane. Znacka s tym nemala nic.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #11 kedy: 10. Júl , 2006, 10:58:28 »

Z mojho pozorovania viem ,ze MESA zneju \"hlbsie\" viac bassov, menej vyzsich stredov (alebo take zatienene) a vysky uhladene, bez nejakych \"skrekov\" (vyssich harmonickych?). JJ podla mna hraju vsetko a na rozdiel od MESA tie vyssie harmonicke ,na com vlastne frci Marshall.  
  To co je lepsie je cisto vec vkusu.
Dorian, samozrejme to zrovna danemu aparatu (aj sluchovemu:) ) nemuselo zapasovat. Ale o koko.iny sa rozhodne nejedna.
  SVETLANA mi pripada moc \"uhladena\" (ale to je vec vkusu) a bez vyraznej dynamiky, ale su zvukovo moc pekne vyrovnane. Na Jazz a inu, nie tvrdu muziku, by sa mi pacili z tychto troch najviac.

-jaaaaj ,az teraz som zistil ,ze sa tu jedna o Vintage aparate... tak s tym skusenost nemam.

Naposledy upravil 5o, : 10.07.2006 o 15:33
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #12 kedy: 10. Júl , 2006, 20:15:49 »

Pochopitelne, ze zas mate pravdu moji mily teoretici. Ked vam vravim, ze JJ lampy su na hovno tak to tak je. Aj ja si viem precitat statistiky a reklamne plagatiky a ine picoviny, ale ucho je ucho pani. Tie tvoje vyssie harmonicke a bla bla si mozes strcit za klobuk, lebo ak povazujes ten nevkusny vykastrovany zvuk co urobis z Marshallu po prelampovani JJ-kokotinami za pekny a harmonicky, tak si hluchy jak delostrelec. Je mozne, ze zrovna tie kusy co kupil kamos neboli prave ok, ale ved to iste( ze su na prd JJ-kokotiny) tvrdia aj iny odbornici ako ste vy. IGGY a ty uz kua neteoretizuj  a chod cvicit.
5o-mam pocit, ze si Mesa este ani nevydel. Ako mozes tvrdit tieto veci Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 10. Júl , 2006, 20:33:41 »

Este raz a pomaly. Marshall osadza JJ. Co to v praxi znamena? V praxi to znamena tolko, ze ked si kamos kupi amp, tak v nom ma od vyroby namontovane JJ lampy. No ale je mozne, ze vy s kamosom viete lepsie ako Marshall, co ma do svojich zosikov montovat. Skuste im napisat mejl, urcite sa potesia. Mozno aj podakuju.

Inak niekto uz to tu spominal, ze ani MESA nema vlastnu fabriku na elektronky a tiez od niekoho vozia. Neviem od koho. Vyrevovat teda do sveta, ze MESA elektronky su najlepsie nasvete, je teda kardinalna blbost, pretoze oni ziadne nerobia. Takisto ako Marshall, si to nechaju od niekoho vyrobit a poslat, a potom tam uz iba nastriekaju svoje logo.

a na zaver: Danka od Margotov ma vo svojej Mese tiez JJ a rozhodne som nemal pocit, ze by jej ten aparat znel vykastrovane. Naopak, mam pocit, ze niekto tu tvrdohlavo pestuje silnu demagogiu.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 10. Júl , 2006, 22:25:46 »

iggy napísal:
Citácia
Ak znel kamosov amp vykastrovane, tak bud proste vykastrovany bol od vyroby, alebo nebolo nastavene predpatie, alebo tam dal lampy nesparovane. Znacka s tym nemala nic.

Zvlast to predpatie, ci bias, by stal/o za zmienku :)

ffamp v teme http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=&func=view&catid=36&id=47844#47844 napísal:
Citácia
A fixný bias sa dá jednoducho prerobiť na regulovatelný.Keď ho máš zle nastavený,tak väčšinou to zistíš tak,že potichšie hrá zle-škaredé výšky,menej tlstý zvuk.


Inak na zahranicnych forach tiez par ludi na JJ nadava, ale maju aj priaznivcov. Lampy ako kazde ine, s kladmi aj zapormi.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.