Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Apríl , 2024, 17:54:19
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 117355 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #105 kedy: 28. November , 2006, 16:45:35 »

asdfg - myslim si, ze fajnsmekerina typu menenia preampovych lamp by mala byt az dalsi krok, ked uz mas cosi s lampami odohrate a si schopny posudit, co vlastne ktora cast celeho retazca vo zvuku sposobuje. Pokial este nemas este ani len lampovy koniec, pockaj si na nejake vymyslanie s lampami dovtedy, kym nebudes mat cely svoj gear co sa tyka zvuku dokonale v uchu.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #106 kedy: 29. November , 2006, 13:40:08 »

rastis napísal:
Citácia
asdfg - myslim si, ze fajnsmekerina typu menenia preampovych lamp by mala byt az dalsi krok, ked uz mas cosi s lampami odohrate a si schopny posudit, co vlastne ktora cast celeho retazca vo zvuku sposobuje. Pokial este nemas este ani len lampovy koniec, pockaj si na nejake vymyslanie s lampami dovtedy, kym nebudes mat cely svoj gear co sa tyka zvuku dokonale v uchu.

asi mas pravdu, treba si na tom najskor cosi odhrat. Ale vyzera to ze tie lampy budu za par supiek, takze ich asi predsa kupim s tym ze ich tam raz dam - nech je to aj o rok, ale takuto prilezitost asi tak skoro nebudem mat...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #107 kedy: 17. Máj , 2007, 08:34:22 »

Ja si myslim, ze to bude iba peclivostou vyberu. Ze skratka firma vyrobi niekolko vagonov, ktore samozrejme nie su uplne presne v jednej tolerancii. Aj ked nemam pocit, ze zrovna Marshall je firma, ktora by si ten kupeny vagon potom nejak peclivo preberala... Kedysi davno by Duro Budinsky rozpraval, ze to, co predavaju JJ tu je v podstate odpad po velkoodberateloch... Ale zase Brdo mi rozpraval, ze JJ su uplne v pohode a uplne bezne s nimi pracuju vsetci opravari aj vyrobcovia, co pozna... Ja ich mam v Acousticu, ale este som sa nedostal k nejakym vyskumom, takze nedokazem zodpovedne povedat na ne nic konkretne...
no .co bolo to bolo.Tu na slovensku je to s JJ asi tak,ze ti presne predaju ten odpad s vagona.Pred par rokmi som s lampami JJ ziadny problem.Po urcitych skusenostiach si uz ale JJ nekupujem priamo od vyrobcu,lebo mi posle presne tie sracky,ktore nechce ani Marshall a ani Bogie.Inak JJ su na poradku.Testovat medzi sebou jednotlive ECCčky
z neotestovanych serii je asi zavadzajuce.
Nieje vôbec pravda ze vojenske lapi s pred 30tich rokov musia bit dobre.Za 30 rokov sa moze vselico v tej lampe udiat a uz to nemusi byt pravda co niekto pred 30timi rokmi zmeral.Je tu ale dost vysoka pravdepodobnost ze budu v poriadku.Zo skusenosti asi tak 50:50
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #108 kedy: 17. Máj , 2007, 08:51:40 »

A este som zabudol kazdu elektronku treba "zahoriet" v tej,ktorej pozici asi tak cca 80hodin (samozrejme ak je dobra jako v statickych tak aj dymamickych hodnotach).
Az po zahoreni si lampa "sadne" a moze sa posudzovat ako hra.
Taketo selektovenie je tak robota na dlhe zimne veceri alebo pre basistu na galejach.No proste na  ?§!. ?§!.
A potom ten vysledok s 30tich kusov 2 super, 5 nic moc , ostatne do kosa a pekny den za nami.Vôbec sa nedivim ze rucne selektovane lampi su drahe jak kua.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #109 kedy: 17. Máj , 2007, 19:27:32 »

A este som zabudol kazdu elektronku treba "zahoriet" v tej,ktorej pozici asi tak cca 80hodin (samozrejme ak je dobra jako v statickych tak aj dymamickych hodnotach).
Az po zahoreni si lampa "sadne" a moze sa posudzovat ako hra.
Taketo selektovenie je tak robota na dlhe zimne veceri alebo pre basistu na galejach.No proste na  ?§!. ?§!.
A potom ten vysledok s 30tich kusov 2 super, 5 nic moc , ostatne do kosa a pekny den za nami.Vôbec sa nedivim ze rucne selektovane lampi su drahe jak kua.
Aha, cize asi preto su tie mesa lampy take drahe? Takze vlastne pla time za test ?§!.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #110 kedy: 18. Máj , 2007, 06:10:48 »

taktiez nieje mesa ako mesa. ja som si v ampe nasiel koncove MESA 6L6ky a podla tabulky som zistil ze to je poriadne lacna cina. takze tam by som nejake uzasne terno tiez nehladal.
Zaznamenané

o-yep sro
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #111 kedy: 18. Máj , 2007, 16:37:53 »

Sak oni sa tym ani netaja http://mesa.stores.yahoo.net/6l6str440.html ide o to, ze lampy kupuju za vagon za lacny penaz , no a z toho vyberu tie , kt.su podla compu dobre(ak tomu teda ideme verit). Ale priznam sa verim tomu viac a nekupim si slovenske JJ-lebo si myslim, ze je to len odpad(a viaceri to tu aj spomenuli).

Inak , co hovorite na Ehx, sovtek, tung-sol? Mate skusenosti?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #112 kedy: 18. Máj , 2007, 17:25:57 »

Zrovna včera sme menili v kamošovom Duale preampovky-priniesol kompletku Mesa -China a hralo to super.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #113 kedy: 18. Máj , 2007, 17:53:56 »

Dnes uz nebude problem v krajine povodu, ale skorej asi naozaj v tom vybere / triedeni...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #114 kedy: 18. Máj , 2007, 18:01:02 »

Dnes uz nebude problem v krajine povodu, ale skorej asi naozaj v tom vybere / triedeni...
Tak,tak.A komu čo chutí.
« Posledná zmena: 18. Máj , 2007, 18:01:30 od ffamp » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #115 kedy: 18. Máj , 2007, 19:52:25 »

Presne tak.Je jedno kto to vyrobil.Je dôlezite ci su spravne vybrane a zvysok je na pocite a pozicii v ampe,ale HLAVNE V HRACOVI.
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #116 kedy: 19. Máj , 2007, 10:51:17 »



btw, ma niekto skusenosti s GROOVE TUBES?
nakolko im mesa dala zelenu, rozmyslam o nich a zvazujem a som zvedavy, ci to stoji za to. pokial ie o zhananie, v KF ich nemaju, u nas som hladal ale pochybujem, no a predrazeny MP neberem privelmi do uvahy.. ani ebay.. nejake navrhy?
 Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. Máj , 2007, 10:52:04 od shanike » Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #117 kedy: 19. Máj , 2007, 12:33:19 »

Groove Tubes tusim elektronky nevyrabaju. Len balia, vyberaju a predavaju inych vyrobcov..ak ma pamat neklame.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #118 kedy: 19. Máj , 2007, 13:12:27 »

Presne tak.Je jedno kto to vyrobil.Je dôlezite ci su spravne vybrane a zvysok je na pocite a pozicii v ampe,ale HLAVNE V HRACOVI.

Jedno kto to vyrobil? ?§!. Takze podla Teba vlastne vsetky znacky lamp hraju rovnako? Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #119 kedy: 19. Máj , 2007, 18:29:22 »

Presne tak.Je jedno kto to vyrobil.Je dôlezite ci su spravne vybrane a zvysok je na pocite a pozicii v ampe,ale HLAVNE V HRACOVI.

Jedno kto to vyrobil? ?§!. Takze podla Teba vlastne vsetky znacky lamp hraju rovnako? Popiskujem si
Branik, o tom nepisal Brdo. Este raz si to cele precitaj.  Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.