Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
08. Máj , 2024, 20:54:14
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: REPROBOX pod TESLA DISCO 240 S  (Prečítané 13718 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« kedy: 09. Júl , 2006, 17:01:12 »

poradte aky reprobox s kolkymi reprakmi mam spravit pod tento zosilovac...TESLA disco 240 S....to oznacenie sa moze lisit uplne si ho nepamatam....nemam ho prave doma...vystupny vykon 1x150W a 2x 100W ...samozrejme ho chcem pouzit ako zosilovac na gitaru...bude sluzit ako hlava...a preto chcem k nemu nejaky kvalitny reprobox spravit..znamy je stolar..len by som potreboval rozmery a ake repraky...diky dopredu
ps: mozte napisat aj nejaku stranku kde by bol nejaky navod

Naposledy upravil korn24, : 09.07.2006 o 18:02
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 09. Júl , 2006, 17:25:59 »

Uz v teme Digitech vs. Zoom sa Ti viacery snazili naznacit, ze ides na to zo zleho konca. Tesla Disco je nespolahliva hnusne hrajuca opacha a nie gitarova hlava. Ak clovek vie ze mas takyto \"zaklad\", tazko seriozne radit nejake bedne alebo repraky.

Bedna samozrejme neni problem, pri vyrobe to moze vyzerat napriklad aj takto:

http://gitaristi.sk/files/rastis/bedna/reprobox.htm

O bednach je tu inak dost tem.

Repraky kup Celestion alebo Eminence a mas vystarane - ale iba bednu, nie aparat Si píš!!!
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #2 kedy: 09. Júl , 2006, 17:29:37 »

no nieco take som si predstavoval vyrobit.....inac som si kupil ten zoom g2 a som spokojny... bednu si chcem spravit teraz a az potom nejaku lepsiu hlavu....aj ked nemam skoro uz ani korunu takze mi bude musiet stacit tesla disco
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 09. Júl , 2006, 17:36:31 »

skoda investicie do toho multaku.mal si sa radsej poobzerat namiesto tesly a zoomu po nejakej hlave/kombe.
ale teraz bude asi najrozumnejsie sa snazit spravit co najkvalitnejsiu bednu. ak sa ti podari,tak je iste ze prezije teslu a zooma dokopy.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 09. Júl , 2006, 17:54:40 »

korn24 napísal:
Citácia
...aj ked nemam skoro uz ani korunu takze mi bude musiet stacit tesla disco...



No rataj, ze nova preglejka nieco stoji, znackovy reprak tiez vyjde 2-3 litre. Modli sa, nech Ti Tesla Disco nezadymi po troch skuskach.

Kolko vlastne chces do bedne investovat ?
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #5 kedy: 09. Júl , 2006, 17:59:17 »

bednu mi spravi znamy stolar cize ta bude za praitelsku cenu skor symbolicku...a dva repraky k tomu tak do 4000Sk

a myslim si ze ked dam pred tu teslu toho zooma nebude to az tak strasny zvuk to mi netvrdte!!!vsetci ste velmi narocny....

Naposledy upravil korn24, : 09.07.2006 o 19:00
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 09. Júl , 2006, 18:01:37 »

korn24 napísal:
Citácia
bednu mi spravi znamy stolar cize ta bude za praitelsku cenu skor symbolicku...a dva repraky k tomu tak do 4000Sk

a myslim si ze ked dam pred tu teslu toho zooma nebude to az tak strasny zvuk to mi netvrdte!!!vsetci ste velmi narocny....

Naposledy upravil korn24, : 09.07.2006 o 19:00


podla mna si dost optimista, ak si myslis ze spravis bednu za 4 litre s dvoma reprakmi, drevom a pracou..no drzim palce:P
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 09. Júl , 2006, 18:05:24 »

Vsak pise, ze ma kamosa ci znameho. Za 4000Sk dva repraky len tak nezozenies, osvedcene modely od Celestion stoja ak sa nemylim 2700 - 3500. Mozno by nebolo odveci spravit bednu pred dva a zatial do nej osadit len jeden reproduktor, druhy by sa dokupil casom.
Zaznamenané

korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #8 kedy: 09. Júl , 2006, 18:08:57 »

vidis to nie je zly napad ... najskor osadim jeden potom vyrezem na druhy reprak otvor a osadim ho...
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 09. Júl , 2006, 18:11:59 »

Tie otvory bude treba spravit asi naraz, vsak bedna pojde do kozenky ci koberca, dorabat otvor moze byt problem. S tym prazdnym otvorom navyse to samozrejme bude hrat kusok horsie.
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 09. Júl , 2006, 18:16:07 »

Ono je krásne hladať ten \"svoj\"zvuk.Zvyčajne sa človek k nemu dopracuje dosť vežkou okžukou a dosť ho to stojí.Možno si raz povieš-keby som to predal a kúpil som hneď nejaké combo,urobil by som lepšie.Disco 240 nie je nič moc.Však uvidíš sám.Keď to budeš mať komplet,tak si na tom zahraj a potom si choď vyskúšať do obchodu nejaký gitarový aparát.Budeš možno prekvapený.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 09. Júl , 2006, 18:26:49 »

martinlm napísal:
Citácia
Tie otvory bude treba spravit asi naraz, vsak bedna pojde do kozenky ci koberca, dorabat otvor moze byt problem. S tym prazdnym otvorom navyse to samozrejme bude hrat kusok horsie.


Otvory spravit samozrejme naraz a druhy provizorne zvnutra zakryt prisrobovanym vacsim kusom preglejky.

korn24 napísal:
Citácia
...
a myslim si ze ked dam pred tu teslu toho zooma nebude to az tak strasny zvuk to mi netvrdte!!!vsetci ste velmi narocny....


Nie sme nijak narocny, ale vsakovatych Tesla Disco a Studio Solo a podobne som postretaval v zivote dost, takze viem docela dobre, co znesu  a ako hraju...
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 09. Júl , 2006, 18:42:49 »

s tou narocnostou...ono to hovoria ludia,co si uz poskusali hodne veci a prekusali vela veci.ja som tiez svojho casu zachranoval co sa dalo multiefektom a pritom stacilo predat stare kombo a prilozit prachy za multak a mal by som vystarane co do bezproblemovej pocutelnosti v kapele minimalne o rok skor.ale to co napisal ffamp je sveta pravda.to hladanie ma nieco do seba,ale obcas je na skodu veci a zbytocne brzdi.
Zaznamenané

o-yep sro
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #13 kedy: 09. Júl , 2006, 18:50:54 »

He,zrovna včera som jednu Disco 240 hodil do smetiaka.Ale vybral som z nej trafo a chladiče.Inak je to dosť údesná konštrukcia.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 09. Júl , 2006, 21:22:12 »

Všetci ti tu radia dobre - korn24. Nie je to žiadne výhra, čo máš. Aj keď si zas myslím, že práve na takýchto šitoch, keďže to nie je gitarová hlave ale zosilovač, môže najlepšie hrať ten Zoom, takže, kým si kúpiš poriadnu elektrónkovú hlavu, aspoň sa snaž si dobre spraviť bedňu. Aj keď na začiatok len s jedným poriadnym reprákom. Nešetri na ňom.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.