Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 23:17:19
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: REPROBOX pod TESLA DISCO 240 S  (Prečítané 13656 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #15 kedy: 09. Júl , 2006, 21:58:54 »

presne na to som myslel na co pitu zoom g2 uz celkom dobre simuluje gitarove hlavy a komba takze ten zvuk staci len zosilnit.....disco je vseobecny zosilnovac aj ked nie najlepsi ale ked v nom vymenim tie stare kondenzatory vyschnute bez kapacity a podobne stare suciastky tak je to celkom dobry tranzistorovy zosilnovac!ja viem ze lampa je lepsia ja som si toho vedomi ale myslim ze do skusobne to bude uplne stacit ked tam dam do toto boxu kvalitny gitarovy reprak Celestion....je vam lahko radit ale ked clovek nema peniaze a potrebuje hrat tak sa inak neda...nemam  nazvys 15000sk aby som si kupil lampovu hlavu...

Naposledy upravil korn24, : 09.07.2006 o 23:04

Naposledy upravil korn24, : 09.07.2006 o 23:29
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 10. Júl , 2006, 09:50:13 »

korn24 napísal:
Citácia
...je vam lahko radit ale ked clovek nema peniaze a potrebuje hrat tak sa inak neda...nemam  nazvys 15000sk aby som si kupil lampovu hlavu...


Netaraj stale to iste. Nikomu nie je lahko radit preto, ze by mal nazvys peniaze. Keby si cital pozorne a netocil si stale to svoje, doslo by Ti, ze sa tu bavime o SETRENI peniazmi. Este stale si nepovedal, aky mas rozpocet na bednu - tie 4 litre ? To mas na 1 reprak a material. Aky reprak planujes ?
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #17 kedy: 10. Júl , 2006, 09:53:31 »

a neporadil by mi niekto akoe rozmery mam dat tej bedni?Huh!?
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 10. Júl , 2006, 10:03:04 »

Najrozumnejsie je podla mna vychadzat z Marshall bedni:

http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=ExtCabs&pagetype=SPECS&pageNumber=1
http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=ExtCabs&pagetype=SPECS&pageNumber=2

Ono aj mnoho inych vyrobcov +/- z tych rozmerov vychadza.
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #19 kedy: 10. Júl , 2006, 13:57:26 »

rastis mal by som v plane presne nieco tak spravit ako ty......aj tie repraky presnie tie iste celestion 75W dva to by stacilo...ako ti to hra?Huh!??ta bedna mohol by si popisat blizsie potom rozmery a tak .....a ak si mal nejaky nakres jednotlivych dielov tak to nascanovat alebo tak....kolko stoji jeden ten celestion presne a kde sa da objednat?Huh!
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #20 kedy: 10. Júl , 2006, 14:09:25 »

http://www.rastopeteraj.sk/bedna.htm
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 10. Júl , 2006, 14:13:02 »

korn24 - ta bedna na tych fotkach nie je moja a ani som ju tak uplne nerobil ja, skorej som sa pri tom len tak motal a mudroval. Ja som si robil bednu uz pred vela rokmi, aj to na nej vidno ako je stara, ale hra jak blazen:

http://www.rastopeteraj.sk/bedna.htm

Ja osobne by som si Celestion G12 T 75 nekupil, lebo sa mi moc nepacia, ale zle nie su a su to jedny z najrozsirenejsich Celestionov. Ja mam typ, ktory sa uz nevyraba, G12 S 50, som s nimi velmi spokojny. Vyborne su Celestion Vintage 30... Ale pokial tie jednotlive modely nepoznas, ani nemusis riesit, ze ktore presne, pretoze to je aj tak vec vkusu. Treba sa vyhnut najlacnejsim a kupit nieco standardne a zname a tam sa neoklames.

Toto su modely, ktore maju zmysel kupit:
http://professional.celestion.com/guitar/products/classic/index.asp

Ceny najdes u Muzikeru.

Ak by som si isiel dnes kupit nejake gitarove repraky, asi by som kupil Eminence. V ich modeloch sa vobec neorientujem a v zivote som sa s nimi stretol menej ako s Celestionmi a to ma celkom pritahuje. Ale to nie je ziadna rada, len taka moja jalova uvaha...
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #22 kedy: 10. Júl , 2006, 14:19:36 »

som rozmyslal nad tym ze co keby som tam dal len obycajne repraky nie gitarove....lebo obycajny zosilnovac by hral do obycajnych lacnejsich bedni a ten amp modeling by robil ten zoom.....lebo gitarove maju len specificke gitarove pasmo nie?Huh!
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 10. Júl , 2006, 14:24:18 »

korn24 napísal:
Citácia
.....lebo gitarove maju len specificke gitarove pasmo nie?Huh!


A jake ine pasmo ako specificke gitarove Ti este na gitarovej bedni bude chybat ?
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #24 kedy: 10. Júl , 2006, 14:50:48 »

a ako by to hralo len z obycajnymi nejakymi lacnejsimi bednami???
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 10. Júl , 2006, 14:55:58 »

Lacnejsie :) Daj tam poriadny gitarovy reproduktor, zatial jeden, casom druhy. Urob tu bednu skutocne dobre a mas ju na cely zivot, budes ju moct neskor pouzivat aj s poriadnym gitarovym zosilnovacom.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 10. Júl , 2006, 14:56:10 »

Sorry, ja sa vzdavam a neviem Ti uz nijak viac poradit. Respektive ty nechces pocut ziadnu radu, chces iba prisvedcit na kraviny...
Zaznamenané
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #27 kedy: 10. Júl , 2006, 15:04:09 »

ok chlapci trosku som si z vas aj vystrelil......n ie dakujem za rady vazne...B)
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Hosť
« Odpoveď #28 kedy: 13. September , 2006, 21:14:29 »

Zhrniem to takto:

To Disco 240S je desný krám, ktorý je nespožahlivý a pri totálne miernom prebudení znie hrozne.  Ak nemáš prachov nazvyš, urob to tak ako ja - sprav si zosík vlastnoručne.

Preamp je najlepšie robiť podža nejakej známej a všeobecne overenej dobre hrajúcej schémy. Na Zoom zabudni. Odporúčam zamerať sa na preampy zo zosíkov ako Soldano SLO-100, Engl Fireball, Mesa Mark IIC atď. Sú jednoduché na pochopenie, neobsahujú zbytočne veža dielov a hrajú dobre.Koncák - tu je dobre použiť nejakú staršiu celolampovú Teslu, napríklad Mono 50, Music 70 atď ... , a upraviť si to ako celolampový koniec. Zrejme to bude chcieť zásahy do zapojenia, taktiež prelampovať a nastaviť biasy koncových lámp. Ja som si z jednej viacmenej nefunkčnej Mono 50 urobil solídny celolampový koncák, ktorý dá v pohode neskreslených 60W do 8 ohmovej záťaže.

Reprák sa doma robiť jednoducho neoplatí. Za 4 solídne gitarové repráky dáš min. 10 papierov, a to ešte nemáš materiál na bedňu, všetku tú bižutériu okolo atď... A pritom za cca 11 papierov máš doma novučičkú 4x12 skriňu Behringer Ultrastack 412 S osadenú solídnymi reprákmi Jensen. Sám sa ju chystám v dohžadnej dobe kúpiť, na zahraničných fórach ju chvália ako jednu z mála vecí, ktorá sa Behringeru fakt vydarila, mechanicky je slušne urobená a za tie prachy to vraj hrá priam neuveritežne.  Zopár borcov ju vraj skúšalo použiť pod Dual Rectifier a boli prekvapení, ako to dobre hralo. Ostatne, Jenseny sa kedysi dávali do Fendrov a iných amerických aparátov, kým neprešli na Celestion.

Pozor, tie lacnejšie Behringer bedne osadené reprákmi Shark nekupuj, lebo vraj hrajú divne a nepresadzujú sa dobre v kapele.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 13. September , 2006, 21:46:44 »

Ja len dodam, ze samotny Behringer uvadza na svojom webe, ze su tie bedne osadene reprakmi Bugera, o ktorych nikto nikdy nepocul. Ze su tam repraky Jensen tvrdi tusim iba Muziker :). Pri vsetkej ucte k firme Behringer (sam mam od nich viacej funkcnych a dobrych veci), tak ak seriozne 4 ks reproduktorov stoji minimalne 10 litrov a cely lomeny box Behringer stoji 11 litrov, je to pre mna dostatocna indikacia na to, aby som sa tomu oblukom vyhol bezohladu na to, ze to niekomu pod Rectifierom hra dobre.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.