Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 13:14:32
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: REPROBOX pod TESLA DISCO 240 S  (Prečítané 13658 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 13. September , 2006, 21:51:05 »

predator napísal:
Citácia
...
Reprák sa doma robiť jednoducho neoplatí. Za 4 solídne gitarové repráky dáš min. 10 papierov, a to ešte nemáš materiál na bedňu, všetku tú bižutériu okolo atď......


Ak sa pozres, kolko stoji najlacnejsi z uz serioznych boxov (mam na mysli Marshall) - novy, a spocitas si, co ta vyjde material na vyrobu, tak to s tym neoplatenim sa nie je take evidentne...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 14. September , 2006, 04:57:31 »

No neviem ... včera som čítal o tom jednu diskusiu, kde maník písal, že keď to vyskúšal pod svojou Mesou DR, predal JCM2000 box. A to o tých Jensenoch som čítal na viac miestach.  Celkovo práve túto bedňu na diskusných fórach chvália. Viem, že cena vyzerá podozrivo, ale .... dnes človek za samotnú značku platí neraz tožko ako za skutočnú cenu výrobku, a celý svet dnes vyrába v Číne (nevynímajúc Marshall a podobné značky).

Takže by som to nevidel tragicky. Určite to bude hrať lepšie ako doma vyrobená skriňa. Ja som sa za ten čas, čo hrávam, vežakrát presvedčil o tom, že existujú veci, ktoré fungujú vežmi dobre a stoja podstatne menej, ako \"tradičné rokmi overené\", ale predražené riešenie. Vežakrát je rozdiel medzi výrobkami daný iba cenou a logom. A čo som prednedávno videl tie podivne lacné vnútornosti drahých značkových zosíkov, tak som sa definitívne zbavil ilúzií o tom, ako si za cenu značkového kusu kúpim kvalitu.

Vyskúšame, uvidíme. Nakoniec keby to nehralo tak, ako má, tak to môžem kedykožvek vrátiť. Ale vždy mi to príde ako schodnejšia cesta, než robiť doma skriňu, investovať prachy a potom skonštatovať, že mi to proste nehrá.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 14. September , 2006, 06:39:54 »

predator - podla mna ides na to dobre..nie vsetko,co je lacne je crep. A ak to mozes kedykolvek vratit,tak za to nic nedas.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 14. September , 2006, 08:31:05 »

Z coho su tie Behringer boxy? MDF?
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 14. September , 2006, 08:44:23 »

Áno, je to z MDF.

Ináč, mám tu zase ukážku z iného fóra
Citácia
100% worth it!
Features:    Features: 10    10
Quality:    Quality: 10    10
Value:    Value: 10    10
Overall:    Overall: 10    10
   spacer    Fung king of the gnomes from Belleville, NY
Experience: I own it
Background: Practitioning dude
Style of Music: Metal, blues, Hardcore, supergrunge
Product: Behringer Ultrastack BG412S 4x12 Stereo Cab with Jensen Speakers
Aug 27, 2006 - A great cab. It is not cheap but inexpensive. The low end booms beyond and the high end calls dogs! Worth the wait. I use a Marshall AVT150H and I can play everything thru this and it responds so well. I have had no problems with the castors or the speakers. Only suggestion is a high quality speaker cable

spacer
Excellent Cabs!!!
Features:    Features: 8    8
Quality:    Quality: 9    9
Value:    Value: 10    10
Overall:    Overall: 10    10
   spacer    C. Hardy of Predatory Mindset from Winter Garden, FL
Experience: I own it
Background: Guitarist for Predatory Mindset
Style of Music: Death Metal
Product: Behringer Ultrastack BG412S 4x12 Stereo Cab with Jensen Speakers
Aug 24, 2006 - I own 2 of these cabs. So, I play on a full stack with a either a Line 6 Spider II 150W head or my Marshall MG100HDFX 100W head. With either head, the rig threatens to bust out the windows of my home. I don\'t even need to turn it up past 4 on my volume knob to piss off my neighbors. These cabs are cheap (money wise, not the quaility) but don\'t let the price fool you, they sound just as good as any of the Marshall cabs I\'ve ever owned. Great buy and great to gig with!

spacer
Does the job and then some!
Features:    Features: 8    8
Quality:    Quality: 8    8
Value:    Value: 9    9
Overall:    Overall: 9    9
   spacer    Anonymous Musician
Experience: I own it
Background: Active Musician
Style of Music: Metal/Metalcore
Product: Behringer Ultrastack BG412S 4x12 Stereo Cab with Jensen Speakers
Jun 10, 2006 - I\'ve owned this for a year and its been the backbone to my sound. It is a little thick in the low end, but with a nice EQ it\'s not a problem. What I love best is being able to switch from mono to stereo with a flick of the switch. This lets me run two heads easy when live and back to one head for practice. The cab also handles power nicely, I did have to reconfigure my settings to get my sound. Overall, this cab is worth the money and it\'s loud. What more could you want.

spacer
Great unit for the money
Features:    Features: 10    10
Quality:    Quality: 8    8
Value:    Value: 10    10
Overall:    Overall: 9    9
   spacer    David from Fl
Experience: I own it
Background: Gigging guitarist
Style of Music: Alternative
Product: Behringer Ultrastack BG412S 4x12 Stereo Cab with Jensen Speakers
May 24, 2006 - I have used this cab for about a year with a variety of rack systems and heads and have not had an issue with the sound or quality of the speakers yet. As has been mentioned about a thousand times: the casters suck. If you buy the cab knowing and accepting the fact that the casters will have to be replaced, then you will be happy with the purchase. This is an inexpensive cab, not a cheap one.

spacer
Less than Impressed
Features:    Features: 2    2
Quality:    Quality: 4    4
Value:    Value: 7    7
Overall:    Overall: 3    3
   spacer    Braden from Emporia, Ks
Experience: I own it
Background: Active Musician
Style of Music: Metal
Product: Behringer Ultrastack BG412S 4x12 Stereo Cab with Jensen Speakers
May 11, 2006 - This amp is extremely heavy and sounds ok, but nothing to get too excited about. If you have the gain up to high there is this nonstop squeal. If you have the lows only about half of the way up it sounds like it overpowers the speakers and they rattle a lot. I have a Randall 200 watt head and this cab does not do it justice. I would definitely recomend buying the cab that your head was made for. This is an ok backup though or if you are short on cash.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #35 kedy: 14. September , 2006, 09:14:27 »

MDF by som rozhdone nekupoval. MDF je krehke a extremne citlive na vlhkost.  Nehovoriac o tom, ze je tazke a lacnejsie.

Tie recenzie su podla mna protoypom uplne irelevenatnych nazorov. Skoro vsetko ludia, co nemaju skusenosti s poriadnou aparaturou. Nehovoriac o tom, ze skusenosti s aparaturou na koncertoch a skuskach su o uplne niecom inom, ako ked si hra na tom doma sam v obyvacke..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 14. September , 2006, 09:31:34 »

predator napísal:
Citácia
... A to o tých Jensenoch som čítal na viac miestach.....


Tie Bugery maju priamo na webe vyrobcu:
http://www.behringer.com/BG412S/index.cfm?lang=ENG

Takze kde je pravda ?

predator napísal:
Citácia
...
Takže by som to nevidel tragicky. Určite to bude hrať lepšie ako doma vyrobená skriňa....
Ale vždy mi to príde ako schodnejšia cesta, než robiť doma skriňu, investovať prachy a potom skonštatovať, že mi to proste nehrá.


Preco si myslis, ze doma robena bedna hra URCITE horsie ? Pokial odvedies serioznu stolarsku pracu a pouzijes serioznu preglejku, tak ja si naopak myslim, ze bude hrat URCITE lepsie, ako Behringer z MDF.

A toto nie je moj odpor k Behringer - uz som spominal, ze mam od nich vselico. Toto je moj odpor k lomenemu boxu 4x12\" za 11 litrov, znacka / neznacka, pretoze znovu: 4 klasicke gitarove repraky stoja tolko, co tu cely box. Mne je jasne, ze znacka predrazuje - to je typicky priklad boxov Mesa Boogie. Na druhej strane Marshall box s tymi istymi reprakmi mi pride za tie peniaze cenovo uplne adekvatny (aj ked vela ludi tvrdi, ze ten Mesa box hra o triedu lepsie...).
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #37 kedy: 14. September , 2006, 10:11:40 »

Myslíš toto?

Citácia
If you’re after a 4 x 12\" cabinet with a unique stereo surround sound, there’s no way of escaping the ULTRASTACK BG412S. Due to its special circuitry and the outwardly projecting, slanted JENSENŽ / BUGERA™ high-power speakers, the BG412S creates a particularly intense stereo image, while the lower speakers assure optimum center positioning. Optionally, you can use this cabinet in mono as well. The BG412S is yet another in a series of possible additions to our V-TONE GMX1200H and the V-AMPIRE LX1200H guitar heads.

Power rating: 400 Watts into 8 Ohms mono, 2 x 200 Watts into 8 to 12 Ohms stereo.


Podža mňa sa jedná o licenčnú výrobu podža špecifikácií. Tak to robí dnes veža firiem. A nakoniec - nič nebudem riskovať. Pokiaž to bude hrať dobre, nechám si to, keď nie, vrátim to nazad. A pri našom bubeníkovi to spoznám vežmi rýchlo, či tá bedňa má šťavu na presadenie sa v kapele alebo nie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 14. September , 2006, 10:31:24 »

predator napísal:
Citácia
...
Podža mňa sa jedná o licenčnú výrobu podža špecifikácií. Tak to robí dnes veža firiem....


Myslis nieco ako Fender / Squier ? ha ha ha  Ale ne - sorry, uz nebudem vyrypovat :). Ak ju budes mat trochu dlhsie vypozorovanu, napis prosim Ta k nej recenziu, ak sa Ti bude chciet - prihodime na portal.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #39 kedy: 14. September , 2006, 11:25:28 »

Dobre, až ju budem mať kúpenú, niečo na nej pohrám, potestujem a niečo napíšem. Samozrejme to bude z reálneho hrania v skúšobni s bubeníkom, ktorý sa s bubnami nemazná, nie z hrania v spálni, tam znie dobre skoro všetko.

Ináč ten Fender a Squier, to nie je tiež zlá myšlienka. Už dávno neplatí, že Squier=Fender s polovičnou kvalitou. Hral som raz na vežmi dobrého Squiera aj na origoš Fender Strat, ktorý znel ako z bakelitu a spláchla ho trikrát lacnejšia Yamaha. Naproti tomu som raz hral aj na vežmi dobre znejúci Fender Strat, tiež zhodou okolností USA, nie Mexico, a hral fakt tak, ako má Fender hrať. Takže je to také nejasné, rovnica drahšia vec=lepšia vec v dnešnom globalizovanom svete prestáva byť pravidlom. Hlavne ak sa dá niekde v Číne urobiť nie svojpomocne a na kolene, ale na originálnych strojoch dovezených z pôvodnej krajiny výroby a podža originálnych postupov.

Kedysi bol napríklad pojem \"japonská kópia\" viacmenej označenie lacného nekvalitného výrobku, po čase sa kvalita ustálila a dnes sú originál japonské gitary dosť drahé a vyhžadávané. Obdobný proces nastal pred časom s Kóreou. Dnes sa totálny lowend vyrába v Číne a v Taiwane, ale aj tam kvalita stúpa.

Ja už proste neverím ani cenovke, ani logu, ani marketingovým kecom, iba svojím ušiam a očiam.Tie ma zatiaž ešte nesklamali.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 14. September , 2006, 11:39:16 »

Teraz budem strasne OT, ale co uz. Vymienal som si vcera na jednej gitare HW. Kobylku / strunnik som dal znackove. Mechaniky som sa ulakomil - vsak kupim korejske die-cast. Co uz len moze byt na nich zle, die-cast predsa vydrzia niekolko storocii. Stali 600,- Sk, znackove die-cast stali 900,- Sk. Poviem Ti, co bolo zle. Odmysliac si nie celkom plynuly chod naprazdno (na ten kaslat, s natiahnutou strunou to necitit vobec), tak pri montazi sa mi podarilo zlomit tu maticu, ktora to prosrobuvava zvrchu hlavy. Jednoducho sa ta rurka zo zavitom zlomila uprostred a to nie som ziadny vyhybkar, ani Herkules :). Tie mechaniky boli inak navlas rovnake, ako stare povodne japonske, co mam na druhej 30 rocnej gitare. Eveidentne robene na takom istom stroji, tie iste odliatky. Rozdiel bol v materialy. A to rozhodne prave ja nie som ziadny prehnany vyznavac znaciek, skorej naopak...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 14. September , 2006, 12:21:04 »

Stáva sa to, niekedy je ten materiál mechaník ako z masla.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #42 kedy: 18. September , 2006, 06:58:47 »

O boxoch sa tu popísalo hodne.Určite sa dá doma postaviť skvelá bedňa,keď si kúpiš poriadne komponenty-dnes to  už nie je problém ,tak veselo môžeš tromfnúť aj  známych výrobcov .Viem si predstaviť box v \"snake\"koženke atď.Aj custom shop by závidel.Robil som bedne aj z MDF-alebo žudovo povedané z bukasu a to by som už nerobil.Čo sa týka boxu o ktorom sa diskutuje,môže sa zdať že hrá dobre,ale keď k nemu postavíš hociaký štandartný box,tak rozdiel musí byť jasný.Že niekto si ho dá pod Dual a je to lepšie,tak  keď je s tým spokojnejší nech,aj keď absolutne pochybujem.Ale bolo by to maso -napr.Nickelback s Mesa ampmi a pod nimi hora Behringer boxov.To by som rád videl.Ale to skôr pristane ufo na priori.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 18. September , 2006, 17:14:18 »

Citácia
Čo sa týka boxu o ktorom sa diskutuje,môže sa zdať že hrá dobre,ale keď k nemu postavíš hociaký štandartný box,tak rozdiel musí byť jasný.Že niekto si ho dá pod Dual a je to lepšie,tak keď je s tým spokojnejší nech,aj keď absolutne pochybujem


Neviem, vyskúšam ho, ak bude dobrý, nechám si ho. Ale takto jednoznačne by som ho neodpisoval. Jasné, že rozdiel v zvuku bude. Ale ak je niečo iné, musí to byť nutne horšie?

Je veža kombinácií, ktoré osvedčene fungujú, ešte viac takých, čo nefungujú, a veža takých, čo vyzerajú na prvý pohžad absurdne, ale kupodivu  fungujú. Trebárs Peavey 5150 zapojené do originál Peavey boxov so Sheffieldami hrajú výborne. Ak ale do tých boxov zapojíš JCM-900, už to hrá nepríjemne upišťane ako zubárska vŕtačka.  Zasa do marshallských boxov pichnutá 5150 nie je príliš prierazná a má tendenciu splývať v kapele. Ale zasa Mesa DR zapojená do Orange boxu hrá výborne, ešte lepšie ako s klasickým Recto boxom. Atď .. Preto by som netvrdil, že ten behringerský box s Jensenmi s Dualom musel nutne hrať naprd, alebo podstatne horšie. Hral proste ináč ..... a či to hráčovi vyhovuje alebo nie, je vec jeho vkusu.

Ako som povedal, počkám si na to, keď ho testnem a potom napíšem, ako sa to správalo v kapele pri bicích - to je ten najlepší test. Aparát hraje dobre vtedy, ak dokáže okrem dobého zvuku sám o seba sa v kapele aj presadiť. Čo mám z toho, keď niečo hraje parádne samo o sebe a v kapele sa ten zvuk utopí? Uvidíme ....
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.