Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 23:44:09
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Art/Prog/... Rock?  (Prečítané 8071 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #15 kedy: 18. Október , 2006, 21:00:44 »

Zadaj do Google heslo Progarchives.Je to specialna stranka progresivnej hudby z celeho sveta.Su tam recenzie,diskografie a co je najlepsie aj zvukove ukazky mp3  snad vsetkych prog kapiel,takze si mozes vybrat podla svojho gusta.Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #16 kedy: 18. Október , 2006, 21:03:12 »

progrocker napísal:
Citácia
avalturien napísal:
Citácia
Mam uz tiez: Fermata-Piesen Z Hol,   Van Der Graaf Generator-Pawn Hearts,   Yes-Fragile, Close To The Edge, The Yes Album,   ELP-Emerson, Lake, Palmer,   King Crimson-In The Court Of The Crimson King, Larks Tongues In AspicJa som čert.. je to uplny nařez! tiez mam ukazky zo stranky Persona Grata Žmurk  tiez pocuvam Oldfielda, Zappu + ine...cestou do skoly sa toho da stihnut dost:lol:


Treba postupne Anglanov nechat a prejst na ine exotickejsie sceny. :)
Tak doporuc nieco exotickejsie ako KC alebo Van Der GG.Aj mna by to zaujimalo.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #17 kedy: 18. Október , 2006, 21:10:27 »

Exotickejsie sceny? Fuuha zíram Progarchives? Fuuha zíram Fuuha zíram vy nechcete, aby som isiel dnes spat, vsak?:) urcite si Progarchives pozriem, dakujem za tip:evil: Inac, dnes sme mali labak z chemie a pred nim som pocuval King Crimson-Larks Tongues In Aspic-1.skladbu...no ja som to nemohol vypnut! To sa nedalo!:lol: zatial vsak este pocuvam tychto, co som spomenul. Fermata a ich Piesen z Hol pride na rad(nie prvy krat)zajtra rano:)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 18. Október , 2006, 21:11:05 »

Zvuk napísal:
Citácia

Treba postupne Anglanov nechat a prejst na ine exotickejsie sceny. :)
Tak doporuc nieco exotickejsie ako KC alebo Van Der GG.Aj mna by to zaujimalo.[/quote]

Taliani:

Banco Del Mutuo Soccorso -- prve tri albumy najma (1972-1973)
Premiata Forneria Marconi (PFM) -- tiez prve tri albumy (1972-1974)
Museo Rosenbach -- Zarathustra (1973)
Il Balletto Di Bronzo -- YS (1972)
Pholas Dactylus -- Concerto Delle Menti (1973)
Semiramis -- Dedicato Y Frazz (1973)
Osanna -- Palepoli (1973)
Cervello -- Melos (1973)
Quella Vecchia Locanda -- Il Tempo Della Gioia (1974)
Area -- prve 4 albumy (1973-1975)
Metamorfosi -- Inferno (1973)
Il Rovescio Della Medaglia -- Contaminazione (1973)

atd atd. Toto su povinne albumy z talianskej sceny, vela z nich muzikalnostou a napadmi tromfne hocico anglicke z tych rokov.

Nechci odo mna Nemcov, Francuzov alebo trebars Skandinavcov, to by boli tazke desiatky. Tie niekedy nabuduce. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #19 kedy: 18. Október , 2006, 21:15:46 »

Premiata Forneria Marcony.Nejaky album som od nich pocul ,ale bohvieako ma neoslnil.Ale je mozne ,ze to chce len cas.Dik za info.Idem testovat.B)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 18. Október , 2006, 21:16:50 »

avalturien napísal:
Citácia
Mam uz tiez: Fermata-Piesen Z Hol,   Van Der Graaf Generator-Pawn Hearts,   Yes-Fragile, Close To The Edge, The Yes Album,   ELP-Emerson, Lake, Palmer,   King Crimson-In The Court Of The Crimson King, Larks Tongues In AspicJa som čert.. je to uplny nařez! tiez mam ukazky zo stranky Persona Grata Žmurk  tiez pocuvam Oldfielda, Zappu + ine...cestou do skoly sa toho da stihnut dost:lol:


K Anglanom este: jednoznacne Ti tam chybaju najma Gentle Giant, Jethro Tull a nejake tie tazsie veci ako Gong, Hatfield & The North, Art Bears, National Health. Z americkej sceny odporucam najma kapely Yezda Urfa, Mirthrandir, Cathedral a Happy The Man, vsetko 70s kapely.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 18. Október , 2006, 21:17:56 »

Zvuk napísal:
Citácia
Premiata Forneria Marcony.Nejaky album som od nich pocul ,ale bohvieako ma neoslnil.Ale je mozne ,ze to chce len cas.Dik za info.Idem testovat.B)


Drz sa tych albumov a rokov ktore som napisal. :) U Talianov najma roky 1972-1975, to bol ich vrchol.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 18. Október , 2006, 21:30:32 »

Otazka do davu- odkial stahujete progresivnu hudbu? Pretoze tie znamejsie kapely ako yes, pink floyd, queen alebo rush nie je nejak velky problem najst na nete, ale uz napriklad Van der graaf generator, alebo wishbone ash(okrem jedneho alba) mi robi problem najst.  by ste tu mohli pripadne nejaky link hodit....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 18. Október , 2006, 22:05:56 »

plichto - debatu o nelegalnom stahovani muziky som Vam zmazal. Pouzivaju sa tzv. p2p siete a k nim existuju programy. Viac si porieste v ramci PM - slusni ludia nekradnu a ti co kradnu, si to nechavaju pre seba :) Žmurk  ha ha ha

Inak z progresivnych veci, co som mal moznost pocut (myslim z tych nie uplne naznamejsich), tak u mna jednoznacne vedie francuzka scena. Tam mam zopar velmi oblubenych kapiel, ktore pocuvam v poslednej dobe dost casto, nahmatkou Nebelnest, Dun, Taal, Heldon ... ... Mnohe su to vlastne aj sucasne kapely, ale hraju naozaj o dusu spasenu :) . Pri talianskych kapelac mi casto prekaza prilisna teatralnost, ci ako to presne nazvat...

Naposledy upravil rastis, : 18.10.2006 o 23:06
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 18. Október , 2006, 23:21:25 »

aale jebat, mohol by niekto zavesit na rapidshare nejake tie talianske chutovky :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
avalturien
nováčik
*
Príspevkov: 43


« Odpoveď #25 kedy: 19. Október , 2006, 13:45:19 »

progrocker napísal:
Citácia
avalturien napísal:
Citácia
Mam uz tiez: Fermata-Piesen Z Hol,   Van Der Graaf Generator-Pawn Hearts,   Yes-Fragile, Close To The Edge, The Yes Album,   ELP-Emerson, Lake, Palmer,   King Crimson-In The Court Of The Crimson King, Larks Tongues In AspicJa som čert.. je to uplny nařez! tiez mam ukazky zo stranky Persona Grata Žmurk  tiez pocuvam Oldfielda, Zappu + ine...cestou do skoly sa toho da stihnut dost:lol:


K Anglanom este: jednoznacne Ti tam chybaju najma Gentle Giant, Jethro Tull a nejake tie tazsie veci ako Gong, Hatfield & The North, Art Bears, National Health. Z americkej sceny odporucam najma kapely Yezda Urfa, Mirthrandir, Cathedral a Happy The Man, vsetko 70s kapely.

Gentle Giant-cha! ha ha ha skvely nazov...Jethro Tull+GG si zozeniem asi najskor, ked mam rozpocuvanu tu anglicku tvorbu... tazsie veci pridu na rad tiez. Tazke veci su ako u mna olivy=ked som bol maly, tak som o ne ani nezavadil, ale teraz-mmm...olivka:whistle:
BTW:Ostatne veci, co nie su tak lahko zohnat-na tie by sme sa mohli aj zlozit, povedzme desiati...to je po priblizne 70,-Sk dajme tomu ludia v okoli Ba-mne by nevadilo, keby som doma nemal original-pouzivam iPod(mnou velmi ceneny artefakt-dostal som ho na sviatok od rodicov...kam idem, tam pocuvam:) )
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 20. Október , 2006, 07:32:33 »

Len, aby si pri tom Jethro Tull nezostal, lebo ak Ta to raz chyti, uz nepusti...Žmurk Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.