Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 17:16:02
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: RADY  (Prečítané 7502 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 06. Marec , 2005, 12:34:22 »

Citácia
Originally posted by martinLM ...Jediny song, ktory som naopak musel zrusit bol Geek, ten sa mi nepacil, neprijemne pocuvanie :)...
A to ho povazujem za najpodarenejsi :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 06. Marec , 2005, 14:54:40 »

mozno zalezitost viacerych posluchov, uvidim
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 09. Marec , 2005, 07:54:35 »

mohli by ste dakto hodit aspon jednu mp3-jku z Rady-ho tvorby na gpc... nas firewall mi neumoznuje si ich stiahnut...
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #18 kedy: 03. Apríl , 2005, 21:35:22 »

Akurát sa učím hrať jednu skladbičku.Toto je jej úvod, možno ju poznáte. Nahral som to V FL studiu - bicie/basa SampleTank XL, gitara cez Amplitube. Moc som sa s tým nehral - bicie majú príliš reverbu, úvodný organ je o pol tóna nižšie, sú tam nejaké praskance ako som stúpil na kábel a tak... Ale zaujím ma, čo si o tom myslíte...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 03. Apríl , 2005, 21:42:11 »

au, tie klavesy.. to by urcite nadalo moc prace napravit to. to asi nemas moc dobry kabel, ked praska.. :) ja ako laik do zvuku - pacil sa mi ten zvuk celkom, zvlast ten rytmicak znel pomerne presvedcivo, aj cinely..
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #20 kedy: 04. Apríl , 2005, 22:19:07 »

Spravil som druhý mix ukážky, organ je teraz v správnej tónine, odstránil som reverb z bicích, trošku som sa pohral s eq a kompresormi na nástrojoch, nakoniec som spravil taký rýchlo-master. STIAHNI
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 06. Apríl , 2005, 10:17:24 »

Vyzera to dobre! Som zvedavy na finale.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 06. Apríl , 2005, 10:35:54 »

keby si prosim napisal, ako si robil bicie - sample, eq, kompresor.. vsetko :)
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #23 kedy: 06. Apríl , 2005, 11:23:23 »

Bicie sú staihnuté z tabulatúry Guitar Pro a prehrávané ako MIDI SampleTank-om, preset sa tuším volá ""snappy sn"" a ako jeden z mála zvláda takúto dvojkopákovú jazdu. Aj všetky zvukové úpravy na bicích som robil cez interné efekty SampleTank-u. EQ vežmi záleží na zvolených samploch, ja som trošku vytiahol výšky a máličko aj basy, samostatne som pridal (znova máličko) na hlasitosti kopáka. Nejaké extra zásahy ale neboli treba, pretože bicie sady v SampleTanku sú výborne vyvážené. Pridať som však musel kompresor - sú tam dva, základný má vysoký kompresný pomer, až okolo 10:1 (ale nemá taký nábeh ako druhý), ale našlapnutý zvuk vytvára až druhý v rade, ten má pomer nižší, ale teraz neviem presne kožko. Kôli tomu, že sa vyskytujú aj rýchle dvojkopáky, som musel na kompresore skrátiť release time tak, aby sa zvuk nezahatil a netvoril niečo ako neprirodzený ""reverb"", ak sa to tak dá nazvať. Počuť to na prvej nahrávke, keď sa pridajú basy... Basa je tiež zo SampleTanku, má pridaný overdrive a nejaký cabinet sim pre hutný zvuk, taktiež som zvýraznil výšky. Kompresor je slabší, aby sa zachovala už tak mizerná dynamika samplovanej basy (dynamika samplovaných bicích je ok, pretože ide o širokofrekvenčný, multisamplový nástroj). Gitary sú živé, na vstupe zosilnené cez M-Audio AudioBuddy. Obe (pravá aj žavá) majú rovnaké nastavenie v Amplitube a sú oživené maximizerom, ale len vežmi jemne, aby sa zachovala dynamika, ale zároveň aby sa urezali špičky napr. pri flažoletoch (či ako sa to volá). Teraz sa mi zdá, že gitary mohli byť tak o 5% tichšie. Komplet mix má na sebe slabý reverb (asi 5% wet) pre ""zjednotenie"" a master cez T-Racks, kde som vyhodil limiter a použil som len kompresor - znova som skrátil release time pre ostrý zvuk. Level kompresie okolo 3:1
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 06. Apríl , 2005, 12:03:02 »

cize si nepouzil na bicie step sequencer vo FL. a ta editacia bicich cez midi je zvladnutelna aj od uplnych zakladov? lebo to sa potom edituje tak, ze kazdy ton je iny sample nie? v keyboard roll ak si dobre pamatam.. sample tank kde zozeniem? :)
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #25 kedy: 06. Apríl , 2005, 13:54:49 »

SampleTank zoženieš napr. v Suntequ www.studio.sk, je to na 8 CD, nedám ti žiaden link na warez, pretože ho nemám a sám mám ST kúpený. A potom sa bicie editujú cez piano roll, ako si hovoril. Dajú sa spraviť samozrejme aj od základov, to je už len na fantázii, zručnosti a cviku. Občas sa stane, že nejaký nástroj (t.j. nota) v midi nesadne presne tak ako je to v ST preddefinované, vtedy stačí celý zápis na príslušnej note presunúť na notu správnu.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 06. Apríl , 2005, 17:13:42 »

na zaciatok by som skusil normalne bicie spravit v step sequencer a vyuzit eq a kompresor naco je dobry sampletank? ze mozno ho lahko a univerzalne ovladat cez midi? a ze ma profi zvuky?
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #27 kedy: 06. Apríl , 2005, 19:19:24 »

keď budeš robiť bicie, mysli na to, že micmen ma len dve ruky a dve nohy;) sampletank má viec výhod, odkážem ťa na moju stručnú recenziu.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. Apríl , 2005, 19:46:43 »

tak budem mat akoze dvoch (slipknot)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 07. Apríl , 2005, 14:36:25 »

Ten druhy mix je lepsi, ale aj tak mi pride kompresoru na bicich trochu moc. Ma to sice hovadske gule, ale miestami to zneje neprirodzene. Ten kopak sa mi javi posadeny moc vysoko, citim ho skorej v hrdle, ako v zaludku kde mi robi lepsie :) Gitarami by som sa snazil tiez viacej ublizit, tieto su prilis kamaratske :) Ale to je samozrejme vec vkusu. To je nieco zname, alebo Tvoje ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.264 sekund, 22 otázok.