Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:36:51
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gibson ES 135 :vyrazne basy  (Prečítané 1284 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 21. Jún , 2006, 09:29:27 »

zvuk napísal:
Citácia
Obcas si zahram na el.akusticky Gibson ES 135 . Ma nadherny zamatovy zvuk , ale mam pocit , ze basove struny a,e zneju o dost hlasnejsie . Skusal som snimace na strane basovych strun dat nizsie , ale moc to nepomohlo . Hral som  na roznych aparatoch a vsade tam sarapatia tie basy . Musim to vzdy doladovat korekciami na kombe . Co s tym ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 21. Jún , 2006, 09:34:50 »

Mas s tym problem aj na lampovych aparatoch ? Lampy lepsie komprimuju zvuk, ako tranzistory a mohla by tak gitara zniet ako celok vyrovnanejsie.

Snimace sa bezne nastavuju blizsie k tenkym strunam.

Pripadne iny typ strun. Mas tam hladke alebo rockerske ? Skusit najst nejaku sadu, ktora bude mat hrubsie blizsie k tenkym, teda nie hybridy s este hrubsimi hrubsimi, ale naopak. Urcite aj take sady niekto vyraba... Alebo vrazit do cesty malinko kompresoru este navyse... Alebo prisposobit dynamiku hry nastroju, ratat s tym, ako sa gitara sprava a podla toho hrat. Ine ma nenapadne nic.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #2 kedy: 21. Jún , 2006, 09:43:29 »

Lampy moc v tomto pripade nepomahaju  , struny pouzivam 012-013 Ernieball alebo Daddario -  s klasickym vynutim (nie hladke) S kontrolovanou dynamikou pravej ruky to celkom ide , ale mam taky neprirodzeny pocit z hry . Ale skusim skombinovat tie struny .Dik.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 21. Jún , 2006, 12:19:34 »

Fotku a ukazku sem hod. Gibson ES135 a bez fotky? :cheer:

Skus si zvysit snimace na strane tenkych strun, to by malo zabrat. AK chces ostrejsie basy, tak si zniz snimac a zvys srobiky na snimaci, tym ziska snimac viac single coilovsky charakter, skusal som to a funguje to.

Naposledy upravil progrocker, : 21.06.2006 o 13:21
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 21. Jún , 2006, 12:24:17 »

ja som mal podobnz problem ked som hraval s jazz bassom cez hartke HA3500- E vyrazne hlasnejsieako ostatne struny, dokonca G sa v kapele uplne stracalo, babranie s EQ ma vzdy doviedlo na ten bod, ze som bol so zvukom spokojny ale zas iba pre konkretne struny- napriklad Ecko hralo v pohode, ale zvysok bol preliezal dost zvlasnte a naopak.
ked som to zapojil do bassmana,tak to zrazu hra vsade v poriadku.s tou istou sadou strun.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.