Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
06. Október , 2024, 22:24:21
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Henry Toth  (Prečítané 121886 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #285 kedy: 30. Máj , 2008, 08:46:35 »

lacrosse: testoval si to? vies, pride to torchu smiesne, najprv tu vyhlasujes, ze tvoja zoomka g2 hra lepsie jak vacsina aparatov tu na fore a potom povies, ze rozoznas rozdiel medzi dobrou mp3 a CD   :)
testoval...a pocujem to v momente...moj tatko zvykol napalovat cdcka co som stiahol ako mp3 na cdcko a pustat v aute...ked som to porovnal s orig cd....najvacsy rozdiel...kedy a kde som napisal ze moj zoom hra lepsie ako vacsina aparatov na fore???
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #286 kedy: 30. Máj , 2008, 08:50:46 »

testoval...a pocujem to v momente...moj tatko zvykol napalovat cdcka co som stiahol ako mp3 na cdcko a pustat v aute...ked som to porovnal s orig cd....najvacsy rozdiel..
este raz - bol to test typu: origo CD vs normalna MP3 (normalna rozumej, nie nejakych 64kbps aby to ma co najmensiu velkost) na rovnakej, aspon schopnej aparature (rozumej nie chrastitka od PC, alebo autoradio s MP3)?

...kedy a kde som napisal ze moj zoom hra lepsie ako vacsina aparatov na fore???
vacsinou ked tu dakto postol ukazku, tak si to okomentoval, ze "hnusny zvuk, na svojom zoome natocim lepsi" - svojho casu si tu z toho robil prcu rasto narp :)
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #287 kedy: 30. Máj , 2008, 08:53:34 »

este raz - bol to test typu: origo CD vs normalna MP3 (normalna rozumej, nie nejakych 64kbps aby to ma co najmensiu velkost) na rovnakej, aspon schopnej aparature (rozumej nie chrastitka od PC, alebo autoradio s MP3)?
vacsinou ked tu dakto postol ukazku, tak si to okomentoval, ze "hnusny zvuk, na svojom zoome natocim lepsi" - svojho casu si tu z toho robil prcu rasto narp :)
daj link...urobil som to raz na zvuk hiwattu z youtube ukazky ktory bol skutocne otrasny...vacsina a jeden krat je rozdiel...k neviem aka to bola mptrojka ale rozdiel bol pocutelni vzdy...
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #288 kedy: 30. Máj , 2008, 09:05:44 »

lacrosse: ok, sorry.. poopravim sa - vacsinou, ked si hodnotil nejaky zvuk, tak si povedal, ze na zoome natocis lepsi - ale o to nejde..
skus si spravit seriozny test mp3 vs CD - lebo aj ked mas obycajsku mp3 a pocuvas to na sluchatkach z tesca a na serioznych bedniach, tak je to rozdiel  Na zdravie!
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #289 kedy: 30. Máj , 2008, 11:05:52 »

daj link...urobil som to raz na zvuk hiwattu z youtube ukazky ktory bol skutocne otrasny...vacsina a jeden krat je rozdiel...k neviem aka to bola mptrojka ale rozdiel bol pocutelni vzdy...
myslim ze CD a mp3 z 320 kbps by si mal velky problem rozoznat
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #290 kedy: 30. Máj , 2008, 13:42:32 »

196 uz malokto rozozna od CD
(aj podla vysledkov testu tu na fore co si tak pamatam)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #291 kedy: 30. Máj , 2008, 14:09:12 »

podla mna nerozoznas ani hovno. asi tatko napaluje 64Kb/s, lebo ako vravim a  vravia aj ostatni...256 a CD nerozoznas.
« Posledná zmena: 30. Máj , 2008, 14:09:45 od mario bross » Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #292 kedy: 30. Máj , 2008, 14:11:29 »

Nechcem tu nejako mudrovat, ale ja ked si napalim do auta mp3 na audio cd, tak rozdiel oproti original audio cd rozpoznam, to spravene z mp3 (vacsinou 196kbps bitrate) hra bez dynamiky a tak nejak "hlucho".
Robim to vsak samozrejme len vtedy ked si chcem nieco nove vypocut a ked sa mi to paci, tak kupujem cd, inak cd spravene z mp3 venujem alebo vyhodim :).
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #293 kedy: 30. Máj , 2008, 14:18:34 »

neni to len tym, ze vies o tom, ze to je MP3 ? vies psychika robi svoje...taky "placebo" efekt
Zaznamenané

Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #294 kedy: 30. Máj , 2008, 14:20:57 »

neni to len tym, ze vies o tom, ze to je MP3 ? vies psychika robi svoje...taky "placebo" efekt

Mozno :), ale nie, fakt je tam niekedy pocutelny rozdiel, mozno aj preto ze nemam v aute uplne standardnu vybavu co sa tyka posluchu muziky :).
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #295 kedy: 30. Máj , 2008, 14:24:33 »

Nechcem tu nejako mudrovat, ale ja ked si napalim do auta mp3 na audio cd, tak rozdiel oproti original audio cd rozpoznam, to spravene z mp3 (vacsinou 196kbps bitrate) hra bez dynamiky a tak nejak "hlucho".
Robim to vsak samozrejme len vtedy ked si chcem nieco nove vypocut a ked sa mi to paci, tak kupujem cd, inak cd spravene z mp3 venujem alebo vyhodim :).


256 je akoze HiFi ale rozoznas to oproti 320 na dobrej domacej aparature ked mas ucho vycibrene na rozonanie komprimacie vo zvuku.  pri silnejsej komprimacii sa to da trochu oklamat variable bitrate kodekom napr. lame ale nie vsetky prehravace to zozeru.  ja pouzivam 320.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #296 kedy: 30. Máj , 2008, 14:28:11 »

256 je akoze HiFi ale rozoznas to oproti 320 na dobrej domacej aparature ked mas ucho vycibrene na rozonanie komprimacie vo zvuku.  pri silnejsej komprimacii sa to da trochu oklamat variable bitrate kodekom napr. lame ale nie vsetky prehravace to zozeru.  ja pouzivam 320.

To mas pravdu. Ja komprimujem do WMA VBR, kedze zatial pouzivam player od Creative ktory to vie prehrat, len uz mi nestaci (ma "len" 60GB disk). Planujem novy iPod so 160GB diskom, len to mozem vsetko grabovat znova Smútim, do AAC alebo MP3, pekne som sa oj*bal Smútim .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #297 kedy: 31. Máj , 2008, 12:48:25 »

kokso... citam to tu a to chce evidentne test... ale to by sme museli osobne, po nete to nema zmysel... mp3 je najlepsi vynalez po internete.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #298 kedy: 31. Máj , 2008, 12:51:50 »

kokso... citam to tu a to chce evidentne test... ale to by sme museli osobne, po nete to nema zmysel... mp3 je najlepsi vynalez po internete.
mas pravdu, test by bol zaujimavy, treba aspon 3-4 songy spravit v kvalitach 128, 192, 256 a 320 kbps + CD a potom sa uvidi
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #299 kedy: 31. Máj , 2008, 13:23:21 »

kokso... citam to tu a to chce evidentne test... ale to by sme museli osobne, po nete to nema zmysel... mp3 je najlepsi vynalez po internete.

no hej, po nete to je jasne, ze nie. podla Teba to je jako ? 

a ten test by nemal by ani na kvalitnej aparature si myslim. ved aj preco. velka vacsina ju nema, tak naco to robit na profesionalnych a zavadzat. ale zas ani nie na nejakych uplnych "kokocinach". ale toto je skor pre tych, ktori spominali, ze "na kvalitnom hifi pocujem...."
Zaznamenané

Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 23 otázok.