Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 09:44:14
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ucebnica na fast picking  (Prečítané 5179 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« kedy: 19. Júl , 2006, 13:19:06 »

Nevedeli by s te mi niekto poradit nejaku ucebnicu na fast picking.A kde by ju bolo mozne dostat.Diki
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. Júl , 2006, 17:32:23 »

Nepotrebuješ učebnicu na fastpicking. Proste sa uč všetky cvičenia, stupnice aj krátke stupnicové postupy s metronómom a postupne zvyšuj tempo.
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #2 kedy: 19. Júl , 2006, 17:35:32 »

Na fast picking je najlepsi Gilbert. Ale pitu ma v podstate pravdu, za predpokladu, ze vies ako cvicit a vies co su to stupnice :)
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #3 kedy: 20. Júl , 2006, 12:07:33 »

Pitu-no jo viem stupnice mam nacvicene, rozsirene polohy a tak.Lenze techniku brnkatkovej ruky by som chcel vediet+mam pocit ze niektory pickeri to robia ze kazdy ton zahraju 2-3 krat po sebe a potom prejdu na dalsi.Proste chcel by som sa o tom naucit vsetko.Pripadne nejake dobre behy na ktorych si to dobre nacvici.

Ta kniha sa da kde zohnat.

Naposledy upravil tomino, : 20.07.2006 o 13:19
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #4 kedy: 20. Júl , 2006, 12:16:20 »

noo na fast picking je rozhodne najlepsie DVD Michael Angelo - Speed kills
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 20. Júl , 2006, 12:20:29 »

na fast picking je najlepsi vadim :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #6 kedy: 20. Júl , 2006, 12:20:47 »

ucebnicu radsej.Nechcem DVD skoly

Imbus-No jo ja bych rad ale akosi som prehodnotil moje financie a zistil som ze na to nemam.

Naposledy upravil tomino, : 20.07.2006 o 13:21
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 20. Júl , 2006, 12:24:15 »

Nie je dôležité, kožko zahráš rovnakých tónov po sebe. Dôležité je, čo chceš zahrať. Ak chceš vedieť niečo hrať rýchlo a dobre, musíš to vedieť zahrať vo všetkých rýchlostiach dobre.

Zober si hocijaký stupnicový postup (napr. c d e f g f e d, alebo celú stupnicu, prípadne stupnicu cez 2 oktávy a pod) a opakuj ho dokola s metronómom. Najprv pri nižšej rýchlosti, aby si sa sám uistil, či ho vôbec vieš hrať stále dokola v tom tempe a bez chýb. Potom postupne zvyšuj tempo. Nejde o to, aby si hral hneď najrýchlejšie hneď prvý deň, ale zlepšuj to každým dňom.
Prípadne si zober jednoduchý chromatický postup - na jednej strune zahraj tóny  1.,2.,3. a 4. prstom žavej ruky a to opakuj dokola. Potom to môžeš hrať na každej strune. Samozrejme stále s metronómom.

Alebo si vyber nejakú krátku stupnicovú pasáž z obžúbeného sóla a tú trénuj dokola.

Nie je to na 5 minút, ale na hodiny denne, keď chceš byť presný, čisto a rýchlo (aj pomaly) hrajúci gitarista.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 20. Júl , 2006, 13:00:16 »

a pozor na stredne rychlosti. to teraz serie mna. Pomaly zahram, rychlo zhram, ale v strednych som si neisty a ruka v krci.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 20. Júl , 2006, 13:03:23 »

Imbus - a si si istý, že to, čo hráš rýchlo, hráš dobre?? Keď, ako vravíš, nejde ti to zahrať v miernejšom tempe. Mal by si sa v prvom rade na to zamerať. Rýchlym tempom sa potom len snažíš zakryť, že pravá ruka nejde s žavou.
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #10 kedy: 20. Júl , 2006, 14:18:39 »

nie pitu to co imbus vravi je casto aj mojim problemom -akoby si ruka zvykla hrat rychlo a pomalsie to potom uz akosi nejde.Napriklad c durovu stupnicu ked hram v strednych rychlostiach je rytmicky nepresna a casto su tam chyby v dohmate ale v tych vysich zase slape z metronomom.Ale ked chvilu rozcvicujem ruku v takomto pomalsom tempe je to v pohode.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 20. Júl , 2006, 14:26:52 »

Tomino - na začiatku sa pýtaš na učebnice kvôli rýchlemu hraniu a teraz tvrdíš, že rýchlo hrať vieš, lenže nejde ti stredne rýchle tempo.

A v tom je tá zrada, Keď sa hrá vežmi rýchlo, môžeš hrať s metronómom - každú prvú zo šestnáctin približne na dobu. Ale tam vôbec nepočuješ, či nekolíšu v tempe tie šestnástiny mimo prvej. To práve začína byť počuť pri nižšom tempe a tam to aj treba vymakávať. To že viete nahodiť do ruky rýchlosť, neznamená, že to je skutočne presne. Len sa to tam stratí.
Zaznamenané

Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #12 kedy: 20. Júl , 2006, 14:39:56 »

Pitu hej ale zase rychlo ako rychlo-nehram ako vadim ale rychlo hrat viem urcite veci.tak som to myslel
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #13 kedy: 20. Júl , 2006, 15:30:59 »

Absolutny suhlas s PITU-om. Ak nevies zahrat v miernom tempe, alebo v pomalom, tak pri hre v rychlom tempe smirujes, len si to nevies uvedomit :)
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 20. Júl , 2006, 15:44:54 »

aj to je pripad, co hovori midlo a pitu, toto je ale ine.
Povedzme si, ze rychle je sextoly na 120 a stredne tempo je 140 sestnastky. Tak tie sextoly sa daju zahrat a to proste citim, ze som to zahral dobre a nesmirujem. Predsa nebudem klamat sam seba. Ta pravacka uplne inak reaguje na to, co vie zahrat a na to, s cim ma problemy, citit to. Ked zahram tie sextoly dobre, citim kazdy jeden ton ako bol zahraty...ked nieje dobre zahraty, to viem tiez.

Tym ale nechcem povedat, ze to treba cvicit takymito skokmi. systematickym a postupnym cvicenim to ide ruka v ruke.
Myslim, ze toto moze potvrdit aj Vadim.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #15 kedy: 02. August , 2006, 19:55:13 »

Absolutne suhlasim s tym, co povedal iMBUS. Aj ja som s tym mal problem, hlavne po nejakej tej viacdnovej pauze. Presne tak, citis ci si to zahral dobre, pretoze vnimas kazdy jeden ton. Vobec nie je pravda, ze ked nieco nedokazes zahrat presne v strednom tempe, tak to nedokazes ani v rychlom tempe. Len sa na to musis viacej zamerat. Mozno je to tym, aspon u mna, ze ma viacej bavi hrat povedzme sextoly na 120 bpm ako sestnastiny na 140 bpm. A preto potom clovek ma obcas problem s tym tempom.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.