Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 09:26:25
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: absolutny sluch  (Prečítané 40878 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #180 kedy: 07. Júl , 2009, 15:32:18 »

ak si mu posielal nejake linky na clanky tak posli prosim a aj mne celkom by ma to zaujimalo

aj mna :)
Zaznamenané

midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #181 kedy: 07. Júl , 2009, 15:38:06 »

Pan arcibiskup, tvrdiš, ze cloveka co ABSOLUTNE nema šajnu o hudbe, je uplne hliuchy ked mu daš zahrat za sebou tri tony a nezopakuje ich a nevie si ich zapamatat naučiš, pracovat s uchom tak ze vie z fleku urcovat a zapisovat 10 taktove krkolomne mnohohlasove chobotiny? Nauč ho a si vyhral. Sluch je a zmysel pre muziku je dar.  Žmurk
uved mi jeden rozumny dovod preco by sa to nemohol naucit?
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #182 kedy: 07. Júl , 2009, 16:00:07 »

uved mi jeden rozumny dovod preco by sa to nemohol naucit?

lebo nema vlohy, nema na to to koliesko co mu chyba. Preco niekto ani bohovi sa nemoze naucit pisat spravne ypsilony, preco niekto vobec nevie pocitat matiku ked sa ju uci 4 hodiny denne?
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #183 kedy: 07. Júl , 2009, 16:02:57 »

midlo uz ta vidim ako naucis nejakeho hlucheho tetrova co len zaspievat stupnicu... mozno by sa ti to za desat rokov podarilo a potom za 1200 dalsich rokov by si ho naucil pesnicku... cize da sa teoreticky ale prakticky vobec nie...  Na zdravie!
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #184 kedy: 07. Júl , 2009, 16:16:29 »

midlo uz ta vidim ako naucis nejakeho hlucheho tetrova co len zaspievat stupnicu... mozno by sa ti to za desat rokov podarilo a potom za 1200 dalsich rokov by si ho naucil pesnicku... cize da sa teoreticky ale prakticky vobec nie...  Na zdravie!
urmo - pises somariny. Kazdy idiot sa nauci pisat, pocitat spravne, ak sa bude UCIT!
Cubo - toho roku som naucil 2 holky ktore neboli schopne zopakovat ani len ton, spievat detske piesne v rozsahu kvinty, a to je FAKT.  To co bolo? červená-von
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #185 kedy: 07. Júl , 2009, 16:20:09 »

urmo - pises somariny. Kazdy idiot sa nauci pisat, pocitat spravne, ak sa bude UCIT!
Cubo - toho roku som naucil 2 holky ktore neboli schopne zopakovat ani len ton, spievat detske piesne v rozsahu kvinty, a to je FAKT.  To co bolo? červená-von

a ty si sa naucil absolutnemu sluchu ?
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #186 kedy: 07. Júl , 2009, 16:22:11 »

urmo - pises somariny. Kazdy idiot sa nauci pisat, pocitat spravne, ak sa bude UCIT!

to chod vysvetlovat vselijakym dislektikom, disgrafikom a cojaviem komu. aku ich to stoji namahu a aky je konecny vysledok  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #187 kedy: 07. Júl , 2009, 16:31:42 »

urmo - pises somariny. Kazdy idiot sa nauci pisat, pocitat spravne, ak sa bude UCIT!
Cubo - toho roku som naucil 2 holky ktore neboli schopne zopakovat ani len ton, spievat detske piesne v rozsahu kvinty, a to je FAKT.  To co bolo? červená-von

to by som ich rad pocul predtym a potom... ale beriem to s rezervou... Žmurk
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #188 kedy: 07. Júl , 2009, 16:56:56 »

urmo - pises somariny. Kazdy idiot sa nauci pisat, pocitat spravne, ak sa bude UCIT!

O.K.  Som metlak
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #189 kedy: 07. Júl , 2009, 17:13:29 »

Midlo je fajn, neposlal mi ale štúdie, ale svoj názor. Myslím, že mi môj názor na túto problematiku ostáva, mám vlastné skúsenosti.

K tomu, že sa niekto nenaučí stupnicu by som poznamenal, že je to len jeho lenivosť. Ak nie je niekto vyslovene hluchý alebo absolútny antitalent, tak sa to cvičením naučí. To je cibrenie relatívneho sluchu, nie absolútneho.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #190 kedy: 07. Júl , 2009, 20:18:16 »

Naucit sa to ale da. Pouzijes pamat. Ja ked davam nove struny, tak narokom neladim podla ladicky, lebo si pamatam, ako znie ton E. Potom samozrejme spravim kontrolu a sedi to. :) Stalo sa mi vela krat, ze som sa trafil. Ale aby som spravil nejaky velky hit vdaka tomu... co ja viem... Pri tvorbe sa to da vyuzit, ale aj tak radsej siahnem po niecom, co ma iste ladenie.  Na zdravie!

cize tymto si v podstate povedal, ze tvoja pamat stoji za hovno :) pretoze kebyze mas absolutny sluch alebo si pamatas jednotlive tony, tak ich netriafas, ale so 100% istotou urcujes a pomenuvavas :)
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #191 kedy: 07. Júl , 2009, 20:31:08 »

to chod vysvetlovat vselijakym dislektikom, disgrafikom a cojaviem komu. aku ich to stoji namahu a aky je konecny vysledok  Zdravíčko
Bezpredmetne...Bavime sa snad o zdravom priemere, nikto tu nespominal ani hluchych, ani inak narusenych ludi..

to by som ich rad pocul predtym a potom... ale beriem to s rezervou... Žmurk
Mam na to svedkov - 20 ziakov a kolegynu. Co mas ty? Krcmove reci..

cize tymto si v podstate povedal, ze tvoja pamat stoji za hovno :) pretoze kebyze mas absolutny sluch alebo si pamatas jednotlive tony, tak ich netriafas, ale so 100% istotou urcujes a pomenuvavas :)
Absolutny sluch nie je o pamati


kratky citat z clanku, ktory si mozete vsetci precitat na <http://www.mmk.ei.tum.de/persons/ter/top/absolute.html>

,,In the literature attempts have been described to acquire AP by systematic training in adult age (e.g.  Lundin &Allen1962a , Cuddy 1968a , 1970a , Brady 1970a ). It appears that with considerable effort and excessive training an adult can acquire an AP  performance that is close to that of "genuine" AP possessors. However, the AP skill such acquired turns out to be quite fragile, i.e., it gets rapidly lost when practicing  on tone recognition is terminated. Yet these results indicate that, in principle, AP can be learned - or one should rather say, developed or activated. Extrapolating these findings from adult to early-childhood age, it seems fairly safe  to suppose that AP development  in "genuine" AP possessors may be not fundamentally different from that in adults, and that the relative stability of the faculty in genuine AP possessors is explained by the early age of development."
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #192 kedy: 07. Júl , 2009, 20:47:52 »

Absolutny sluch nie je o pamati
to nie je z mojej hlavy, Branko cosi take utrusil, ze absolutnemu sluchu sa da naucit napr pomocou pamati..
Zaznamenané
m4jo
nováčik
*
Príspevkov: 54


« Odpoveď #193 kedy: 09. Júl , 2009, 14:25:49 »

objavil som audio kurz na absolutny sluch:
David Lucas Burge - The Perfect Pitch Ear Training SuperCourse
http://www.amazon.com/Perfect-Pitch-Ear-Training-SuperCourse/dp/0942542908/ref=cm_cr_pr_product_top

recenzie su na to aj dobre aj zle, tak neviem..za pokus to snad stoji :)
v kazdom pripade ma ten kurz naucit identifikovat mena tonov na zaklade ich "farby" a nie na zaklade ich absolutnej vysky...



« Posledná zmena: 09. Júl , 2009, 14:27:07 od m4jo » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #194 kedy: 09. Júl , 2009, 17:34:36 »

cize tymto si v podstate povedal, ze tvoja pamat stoji za hovno :) pretoze kebyze mas absolutny sluch alebo si pamatas jednotlive tony, tak ich netriafas, ale so 100% istotou urcujes a pomenuvavas :)
:) Skus precitat vety predtym. :)
"Ja ked davam nove struny, tak narokom neladim podla ladicky, lebo si pamatam, ako znie ton E. Potom samozrejme spravim kontrolu a sedi to."
« Posledná zmena: 09. Júl , 2009, 17:35:23 od Branko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.