Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 05:59:17
Strán: 1 ... 12 13 [14] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: absolutny sluch  (Prečítané 40867 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #195 kedy: 09. Júl , 2009, 17:51:32 »

:) Skus precitat vety predtym. :)
"Ja ked davam nove struny, tak narokom neladim podla ladicky, lebo si pamatam, ako znie ton E. Potom samozrejme spravim kontrolu a sedi to."
ja som narazal na tu vetu, ktora nasledovala potom a midlo sa toho chytil :)
Citácia: Branko
Stalo sa mi vela krat, ze som sa trafil.
:)
Zaznamenané
kominak
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #196 kedy: 08. Marec , 2010, 10:53:22 »

objavil som audio kurz na absolutny sluch:
David Lucas Burge - The Perfect Pitch Ear Training SuperCourse
http://www.amazon.com/Perfect-Pitch-Ear-Training-SuperCourse/dp/0942542908/ref=cm_cr_pr_product_top

recenzie su na to aj dobre aj zle, tak neviem..za pokus to snad stoji :)
v kazdom pripade ma ten kurz naucit identifikovat mena tonov na zaklade ich "farby" a nie na zaklade ich absolutnej vysky...



toto som si kupil, ale po pol roku cvicenia este stale nemam absolutny sluch :)
je pravda, ze som necvicil kazdy den, tak ako treba. A je aj pravda, ze sluch sa mi za ten pol rok zlepsil asi tak 100x. Rano viem trafit Dcko a Acko na gitare z luftu (zaspievam ton a presne tam je), ale ak pocujem tony, tak ich este neviem identifikovat. Ovela viac si viem uzivat hudbu - pocujem veci, co som predtym nepocul, je to zaujimavejsie. Urcite sa oplati tomu venovat usilie. Dobry je aj jeho Relative Pitch Course - intervaly, akordy, stupnice. to je podla mna povinne studium pre kazdeho seriozneho muzikanta.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #197 kedy: 08. Marec , 2010, 10:56:40 »

toto som si kupil, ale po pol roku cvicenia este stale nemam absolutny sluch :)
je pravda, ze som necvicil kazdy den, tak ako treba. A je aj pravda, ze sluch sa mi za ten pol rok zlepsil asi tak 100x. Rano viem trafit Dcko a Acko na gitare z luftu (zaspievam ton a presne tam je), ale ak pocujem tony, tak ich este neviem identifikovat. Ovela viac si viem uzivat hudbu - pocujem veci, co som predtym nepocul, je to zaujimavejsie. Urcite sa oplati tomu venovat usilie. Dobry je aj jeho Relative Pitch Course - intervaly, akordy, stupnice. to je podla mna povinne studium pre kazdeho seriozneho muzikanta.

toto viem aj ja triafat a ani som to netrenoval oebali ta o peniaze  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ale ak bude treba pouzijem ta ako ladicku na koncerte len si musis zobrat do ruky dve baterky a budes mi spod stageu svietit ci som b alebo #  .. vopred dakujem
Zaznamenané

Strán: 1 ... 12 13 [14] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.