Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 01:51:42
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mono 50 a spol  (Prečítané 20900 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 26. Jún , 2005, 13:30:58 »

To magicke oko je taka zvlastna elektronka. Pri nizkej hlasitosti sa to ledva hybe. Pri skusobnovej hlasitosti sa to zacina pomalicky spajat. Ak sa to prekryva, mal by si byt z vykonom nadoraz a v skresleni. Ak Ti to pracuje inac, je to pokazene, ale moze Ti to byt jedno - hlavne ze svieti :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 26. Jún , 2005, 13:37:46 »

Nie je to kus ako obrazovka? Ta tenka biela vrstva ""niecoho"", na ktoru dopada prud elektronov pritahovany anodou a vychylovany mriezkami?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 26. Jún , 2005, 13:43:43 »

Neviem, ale niekto mi to vysvetloval, a porovnavanie s obrazovkou v tom bolo... A viem, ze dotycny mi vtedy rozpraval aj to, ze stary TV monoscop (nie ten sucasny farebny) bol generovany elektronkou, suvisi s tym aj nazov...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 26. Jún , 2005, 14:01:30 »

No toto je predovsetkym len v jednej osi, nie ako obrazovka v dvoch :)
Zaznamenané

jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #19 kedy: 27. Jún , 2005, 18:45:38 »

mne sa jedna o to ze spaja sa to pri hlasitosti, ktora je uz vyssia, ale stale je to relativne ""ticho"", aby to mohlo vykryvat hranie s kapelou, to som cel povedat...ze ked na tom hram tak to svieti... ci tym daco nedoserem... ked to takto pouzivam...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 27. Jún , 2005, 20:27:57 »

jolan - na to Ti nikto neodpovie takto nadialku. Je to predsa len stary vyrobok. Tazko povedat, co je vlastne zle. Jedine, co Ti mozem poradit, tak hraj s tym tak, ako sa s tym hrat ma a cakaj, co to spravi. Nema zmysel spekulovat, co sa moze stat - moze sa stat cokolvek a zistis to tak, ze na to budes hrat. Vsak na to si to kupil a spominal si, ze nemas problem si to opravit... V ""zdravej forme"" by to malo hrat tak, ze uz niekde v polovicke vykonu Ti rezonuju v miestnosti predmety - hovorim, priblizovat by sa to malo k sebe pri skusobnovej hlasitosti (basa, bice, druha gitara - skratka kraval jak hovado).
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #21 kedy: 28. Jún , 2005, 11:36:01 »

zeby som ja nemal problem opravit to? hmmm to by som ani nepovedal... heh :))
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 28. Jún , 2005, 12:51:15 »

Citácia
Originally posted by jolan zeby som ja nemal problem opravit to? hmmm to by som ani nepovedal... heh :))
Jaj, sorry. Nejak som mal pocit, ze sa tomu rozumies, ale prebehol som si prispevky a neviem, kde som k tomu dosiel :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 28. Jún , 2005, 12:52:18 »

Za ten rok, co tu Teslu mas, ako si na nej hral ? Doma, alebo si ju zhavil aj v skusobni s kapelou ?
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #24 kedy: 28. Jún , 2005, 15:47:27 »

som drtil cely cas s kapelou iba, chlape poviem ti, to ma VYDRZ :?, nikto sa s tym nehral... a ohladne toho oka, je mi jedno ako to pracuje, hlavne ze mi to zatial secko funguje a hra... zhrniem to tak... :ohgod:
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #25 kedy: 03. Júl , 2005, 16:15:11 »

neviete kde by sa dali zohnat nejake zoscanovane Navody na pouzitie k tymto pristrojom???, vela veci na nom neviem pochopit na co sluzi...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 03. Júl , 2005, 16:44:29 »

Co take ?
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #27 kedy: 03. Júl , 2005, 17:09:40 »

rastis: na prednom panely mam 5 potakov (3xvolume & 2x EQ)... 2 su vysky + bass <= to nas nezaujima. A 3 su Volume 1.,2.,3. vstupu (kedze ma 3 vstupy) pod prvym volumom su 3 gombiky, ktorymi sa neviem co prepina, je tam daka cievka nakreslena ci co, potom (znacka ohmu)M atd... neviem naco to je....ale ma to rozne vlastnosti ine... a pod tretim volumom su tiez tri gombiky s divnymi znackami. Pod druhym neni ziadny gombik, to je iba cisty vstup, ale tie dva potaky sa daju prepinat,skade pojde vstup... je tam aj zozadu vstup ECHO, naco sluzi???
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 03. Júl , 2005, 17:27:20 »

Citácia
Originally posted by jolan ...pod prvym volumom su 3 gombiky, ktorymi sa neviem co prepina, je tam daka cievka nakreslena ci co, potom (znacka ohmu)M atd... neviem naco to je....ale ma to rozne vlastnosti ine... a pod tretim volumom su tiez tri gombiky s divnymi znackami...
Predpokladam, ze sa tym prepina citlivost vstupov. Sudruhovia v Tesle ten pristroj nekoncipovali pre muzikanta k nastroju, ale ako univerzalny na kazdu prilezitost - na skolsky rozhlas, pre hudobne skupiny... Rozoznas to ta, ze ak to budes prepinat, mala by sa menit hlasitost, mozno ciastocne aj farba zvuku.
Citácia
Originally posted by jolan ... je tam aj zozadu vstup ECHO, naco sluzi...
Predpokladam, ze je to klasicky 5-kolik a je to nieco ako efektova slucka. ""Nahravacou snurou"" (v sucasnom civilizovanom svete MIDI kablom :) ) sa k tomu dalo pripojit paskove echo Tesla, ktore sa tak zapojilo niekde medzi preamp a poweramp. Zabudni na to, bud rad, ze Ti to hra :).
Zaznamenané
jolan
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 556



« Odpoveď #29 kedy: 03. Júl , 2005, 17:31:51 »

rastis: sak ja len tak pre zaujimavost, ci sa to neda nejak vyuzit a tak, no o tom echu som uz predtym pocul, a myslel som si to...no a to s tymi hlasitostami je asi pravda, ale preco take divne znacky.... riadna bujacina... esteze som to zatrel cele ciernou farbou... imidz je imidz, esce vystruham dake logo marshall a mozem oblbovat gymnazistky, heh...
Zaznamenané

Hudobné fórum > http://zvmusic.xf.cz
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.