Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 16:40:00
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: MotionSound  (Prečítané 3838 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 23. Júl , 2006, 12:40:58 »

joey napísal:
Citácia
... 4 Rastis: v tomto si myslim ze je tvoj humor fakt ubohy.Prepac ale take prirovnania si odpusti.Mozno to len ja nechapem,no pride mi to jednoducho tak..


Asi by bolo namieste napisat konkretne, co sa Ti nezda...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 23. Júl , 2006, 12:45:49 »

Leslie boli velke rotujuce reproduktory, najviac pouzivane s Hammond organmi (boli konstruovane povodne tak aby aj dizajnovo pasovali k Hammondom). U nich spravili taky ten charakteristicky vrcivy chvejuci sa zvuk. Organista ich ovladal nohami a mohol rychlost rotovania menit pedalom az ju uplne zastavit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #17 kedy: 23. Júl , 2006, 12:58:14 »

rastis napísal:
Citácia
a moze vyspevovat jak znasilnoval zeny pri Missisippi...


mieril som na toto...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 23. Júl , 2006, 13:00:47 »

Inak Hot Rod Fender ma pre mna uplne nepouzitelny skresleny zvuk. Cisty je sice mohutny a hutny, ale nema pre mna dostatocnu brilanciu. Je to uplne nieco ine, ako klasicke stare Fender aparaty. Z tohto sudku by bolo pre mna vyhovujucejsie Peavey Classic.

Keby som riesil vintage kombo, isiel by som po starsom Twin Reverbe a skreslenie by som riesil bud klasickou krabickou, alebo lampovym pedalom typu V-Twin.

Alebo by som si kupil kombo Acoustic 164, 165 B)

Ak by som mal kupovat kombo s iba jednou malou lampou, nedal by som zan viac, ako 9 tisic...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 23. Júl , 2006, 13:09:45 »

joey napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
a moze vyspevovat jak znasilnoval zeny pri Missisippi...


mieril som na toto...


Precitaj si zivotopisy straodavnych bluesmanov-samotarov - casto sa to hemzi drogami, vazeniami, aferami s prostitutkami a kadecim. A casto su tie ich texty vypovedami o prezitom - skratka blues. Takze aj ked som to myslel trochu ako nadsazku, nedal by som ruku do ohna, ze aj o tomto tam niekto nevyspevuje.

A Teba to urazilo, ci poburilo, ci ?
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #20 kedy: 23. Júl , 2006, 13:10:10 »

Fender Hot Rod som skusal s Ibanez TS9DX a bolo to v pohode..len pocul som ze tieto Fendre si nerozumeju prilis dobre s distortionami...a tak som pozeral po niecom inom s dobrym cleanom a narazil som na Ampegy...bud vintage seria Ampeg VT (ampeg vt-22 alebo Ampeg vt-40) alebo nova seria Ampeg R (konkretne Ampeg R-12R)...
lebo chcel by som este nejaky booster a distortion a to neviem ci si bude dobre rozumiet s tym Hot Rodom a seria twin je skutocne dost draha...co som pozeral tak pod 40 000,-Sk tazko zohnatelna..jedine USA a tam uz musim riesit otazku dopravy...:unsure:
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 23. Júl , 2006, 13:21:38 »

joey napísal:
Citácia
.....len pocul som ze tieto Fendre si nerozumeju prilis dobre s distortionami...


Osobne mam s Twin Reverbom + krabicka vyborne skusenosti. Twin Reverb odjakziva pouzivalo vela gitaristov aj na skresleny zvuk a vzdy im to znelo vyborne. A kedze je to samo o sebe neskreslitelny aparat, museli vzdy vsetci k tomu zjavne pouzivat nejake krabicky, takze nemam pocit, ze by si to nemalo rozumiet...

Neviem, za co sa bezne tieto aparaty predavaju, ale v poslednom obdobii som okolo seba zaznamenal narast vyskytu medzi gitaristami a vacsinou stare kusy, nie ten predrazeny reissue...
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #22 kedy: 23. Júl , 2006, 13:26:52 »

no ja som mieril konkretne na Fender Hot Rod ze si nerozumie dobre s distortionom...
o tom ze seria twin si s nimi rozumie vcelku zaujimovo viem...a ako som uz aj spominal ze Twin by bolo pre mna urcite zaujimave riesenie no najst nejaky kusok v \"blizkom\" okoli (CR,SR) za cca 25 000,-Sk je docela nerealne...Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 23. Júl , 2006, 13:44:48 »

joey napísal:
Citácia
no ja som mieril konkretne na Fender Hot Rod ze si nerozumie dobre s distortionom...


Hej, moze byt. Tak ako sa mi nepaci to strkovito-mlandrave skreslenie, tak tak nejak podobne to hra, aj ked sa do toho vrazi na cisty zvuk ina krabicka. Ale koncak to ma skvely - ked sa tomu do returnu strci nejaky dobry preamp, tak to hra velmi paradne.

Ale na druhej strane cital som strasne vela pozitivnych nazorov, takze vsetko je to iba velmi subjektivne.
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #24 kedy: 23. Júl , 2006, 13:49:35 »

no uvidim zakolko sa mi podari zohnat ten Ampeg, lebo ten je odskusany ze aj s viacerymi krabickami hra paradne a zachovava si svoj zvuk (vid. kapelu Queens of the stone age) a popripadne kebyze cena pojde az prilis vysoko tak sa skusim obratit na nejaky ten Fender...mozno aj ten Hot Rod...dik...
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.239 sekund, 22 otázok.