Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:09:31
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: yngwinier  (Prečítané 18216 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 27. Júl , 2006, 00:21:05 »

yngwinier napísal:

No, my sme nahravali s kapelou v kosickom studia Slovenskeho rozhlasu. Tam robi pan Rudolf Henschel, ktory nam robil pri nahravani \"ucho\". Inac on ma absolutny sluch a dost ma hnevalo, ked ma v sole vratil asi 10 krat, aby som to nahral este lepsie Takze asi to nesuvisi len s tym socikom, ked ma kapela, alebo interpret volu urobit to dobre, tak tam toho rezisera (ucho) pozve a respektuje ho. Podla mna..

midlo napísal:

s panom Henschelom mam uz drobne skusenosit (nahraval nas zbor), ale moju skupinu nahraval stale taky bradaty pan, teraz si nespomeniem ako sa vola.

yngwinier napísal:

ten bradaty pan sa vola Gabriel Nikhazy a je to vyborny clovek. Hlavne kvoli profesii zvukara silny kludas Gabi sa velmi posunul dopredu, nahravali sme s nim v roku 1993 a potom v r. 1998 a bol badatelny jeho vyvoj...mam vyborne spomienky na nasu spolupracu...to len na okraj.

midlo napísal:

ano presne Nikhazy  je to fakt kludas na n-tu a hlavne vie trefne poradit a nehra sa na mnajstra sveta, ako niketori ini zvukari. Henschel robi teraz hlavne v dome umenia, pokial sa nemylim. Ale mozno sa mylim.
Mali ste tam nejaky sponzoring, alebo ste boli nahravat za vlastne?

yngwinier napísal:

V roku 93 sme mali sponzoring a nahravali sme demo. Nazbierali sme od roznych podnikatelov v meste asi 13000 Sk, 6000 nam dal kamos len tak z vrecka To sme robili demo, asi 7 skladieb. V r. 98 to bolo nahravanie skladby pre Kosicky zlaty poklad, ktory sme aj vyhrali. Tam som sa stretol osobne s Henrym Tothom, ktory mi zablahozelal k solu v onej skladbe On bol tusim predsedom vtedajsej poroty.

vlado hudec napísal:

v akej skupine hravas? maj aj nejaku ukazku tej skladby,co ste s nou vyhrali?

yngwinier napísal:

Vlado Hudec: Obavam sa, ze som uz dohral Hral som v kapelke s nazvom Artless. Niekde sa ponuram a skusim najst tu skladbu. Volala sa \"Zamatova vasen\". Ak najdem nahravku budem musiet urobit asi nejaku konverziu napr. na mp3 format, ale potom neviem co s tym, aby to tu bolo ako ukazka. Pripadne to svacnem nejakemu adminovi do posty

midlo napísal:

yngwi tak tak. Bud to posli adminovi alebo to daj ako prilohu. Je tam taka moznost.
Pre KZP sme boli nahravat aj my. Zial sme to nevyhrali. Raz sme boli druhi..ale to uz bolo davno. Inac v studiu je novy mix. Len podla mna by tam bodli aj lepsie monitory, lebo tie stare kravy velke nehraju celkom dobre. O Artless som este nepocul. Teraz hras niekde?

yngwinier napísal:

Tie velke hrali dobre, to je fakt... My sme boli na KZP druhi v roku 1992 a v uz spominanom roku 98 prvi. Mali sme tym padom postupit na Bratislavsku lyru, ale tu tusim vtedy jednoducho nezorganizovali Takze tak. Inac, povyhravali sme spustu lokalnych festivalov, zucastnili sme sa aj nejakych v zahranici, vzdy uspesne. Potom sme u Jozka Krajcovica nahrali material na CD, ktore nam malo vydat jedno vydavatelstvo, ktore mozno uz ani neexistuje, ale radsej sme zrusili tu faustovsku zmluvu, lebo z nej isiel strach. Tak sme ostali bez CD, bez vydavatela, spevak je teraz na volnej nohe a kapela sa mi za chrbtom rozpadla, resp. chalani presli do inej s nazvom Second Chance, co bol uplne iny styl hudby. Odvtedy som urobil viacero pokusov, ale tie nevysli, navyse sa prikmotrili aj take rodinne a osobne nestastia, takze som veci popredal. Ostala mi jedna gitarka a jedno celkom super kombo (digitalna Yamaha) a hram si len obcas pre seba Neviem ci este nieco podobne ako Artless poriesim. V radiach nas relativne slusne hrali aj v lokalnych hitparadach sa 1-2 songy uchytili, ale neochranili sme si autorske prava (ked nie si Blavak, tak to obehas len tazko) a ani tie prachy sme uz nikdy nevideli... Asi tak. Hrali sme taky melodicky rock, tak trochu na americky sposob, nebola to slovanska melodika
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 27. Júl , 2006, 00:21:39 »

yngwinier - čakám na nejaké ukážky z toho obdobia. Žmurk
Zaznamenané

pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #2 kedy: 27. Júl , 2006, 07:05:17 »

Cau Yngwinier,
mam nejake Vase skladby uz vo formate mp3, ak suhlasis, mozem to tu zverejnit (este neviem presne ako).
Momentalne ma pri sebe to posledne demo CD - 3 skladby, ktore som si bral posledne ked som bol u Teba. Potom doma mam z prveho dema napr. Conspirator, Fatal Atraction. Z dalsieho dema skladby Keep Yor Power, Wild Child Song For You...
Vyber je len na Tebe...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #3 kedy: 27. Júl , 2006, 07:22:19 »

Cau Pet: Mozes to tu hodit, aj ked to nie su skladby o ktorych bola rec. Kua, pridem rano a zistujem, ze tu mam zalozenu temu:)
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #4 kedy: 27. Júl , 2006, 07:25:35 »

Pet: Hod tam Angel Woman a prerabku od Mariky Gombitovej: Vyznanie. Diky;)
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #5 kedy: 27. Júl , 2006, 07:58:53 »

Takze, prvý pokus - Gombitka

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/Gombitka.mp3
« Posledná zmena: 11. Január , 2007, 01:27:25 od Martinlm » Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #6 kedy: 27. Júl , 2006, 08:05:42 »

Tu som musel ist s bitrate na 96 kbit aby sa to zmestilo

http://gitaristi.sk/components/com_simpleboard/uploaded/files/Angel_Woman.mp3
« Posledná zmena: 11. Január , 2007, 01:28:15 od Martinlm » Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #7 kedy: 27. Júl , 2006, 08:34:30 »

to vyznanie ma fakt dostalo miestami som bol v nemom uzase
ale ta druha ma uz nejak neoslovila
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 27. Júl , 2006, 08:41:37 »

Podobne aj u mna, to Vyznanie je fakt skvelo zahrate. Ta druha ma uz nechytila.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #9 kedy: 27. Júl , 2006, 08:53:22 »

Kedze poznam vacsinu tvorby kapely Artless, musim povedat, ze jednotlive dema sa dost od seba lisia ako zvukom tak aj hudbou a urcite by stalo za to prihodit aj dalsie ukazky. Musi to vsak odsuhlasit yngwinier.
Nejake info o vzniku dema, z ktoreho su prave tieto ukazky tiez nechavam na yngwiniera.
Zaznamenané
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #10 kedy: 27. Júl , 2006, 08:57:57 »

neviem, ale ta gombitka sa mi zda byt zahrata takym beckerovskym stylom.ale cisto.veeelmi dobre:evil:
Zaznamenané

I hate commercion
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #11 kedy: 27. Júl , 2006, 08:59:24 »

Dakujem za postrehy. Aj Tebe Peto. K tym nahravkam asi tolko, ze vznikli v zavere posobenia kapely. Nahravane to bolo v Kosiciach a nazivo, teda cela kapela nahrala hudbu naraz, nasledne sa nahral iba spev a nejake tercky do sola (Gombitova). V druhej skladbe som nahraval solo bez pripravy, je to cele improvizacia, boli tam asi dve miesta, ktore boli pripravene v tom zmysle, ze sme to hrali viackrat a vzdy som improvizoval, ale tie pasaze som si oblubil, takze som ich potom uz hral vzdy, okrem tychto pasazi  vsetko ostatne vzniklo tam na mieste, aj s chybami a pod.Žmurk Chcel som si odskusat, ake to je zahrat to uplne na surovo...
Peto: este skusim porozmyslat co by bolo vhodne pustit von;)
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #12 kedy: 27. Júl , 2006, 09:07:10 »

Metalhead: Neviem, asi je to nahoda, Becker na mna nemal vplyv, v podstate som skoro nic nepocul od neho. Iekedy davno trocha z jeho Friedmanovho projektu Cacophony...
Vzniklo to skor spontanne.
Zaznamenané
kandown
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



« Odpoveď #13 kedy: 27. Júl , 2006, 09:08:33 »

Vediet tak improvizovat ako ty tak fakt ako by som sa citil :D
Zaznamenané

. <-----------------------------------------------------------------------------------Tu je bodka :)
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #14 kedy: 27. Júl , 2006, 09:12:36 »

yngwinier: dnes vecer alebo zajtra Ti poslem zoznam toho co mam v mp3, aj Ti podhodim maj nazor, co by som dal ja a casom pripravim aj zvysok toho co mam do mp3. Inak ani ta trojka z uvedeneho dema nie je zla.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.