Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 22:15:10
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japonské gitary prelomu 70-tych a 80-tych rokov  (Prečítané 278998 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 27. August , 2006, 11:30:21 »

rasto fakt pekny claanok, az teraz som sa k tomu dostal:(
A to by som aj ja rad vedel, ako sa da dostat ku takej gitka, ako ma GHS :) inac na ebay.com som videl nejake, ale dost ma zaujali aj graco. Som zvedavy ako to tam je riesene so snimacmi , a akej su kvality... lebo urcite asi nebudu robit 100% kopie gibsnov...

Asi fakt len cez ebuy sa to da zohnat...
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 16. November , 2006, 12:00:44 »

rastis napísal:
Citácia
GHS - ako si sa dostal k Burny ? Tuto to nie su zrovna rozsirene gitary...


Bol som urcitu dobu v japan.No a tam som si kupil Vsetky gitarky co mam.(Vid gitary uzivatelov,moje kusky).
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #32 kedy: 17. November , 2006, 05:50:00 »

som sa pred par dnami stal majitelom LP made in japan les paul - VANTAGE.. je nadherny, a ten zwuk... tii japonci maju nieco do seba.. dik rastis za skvely clanok a za odporucanie..:) Beeee :)

Naposledy upravil mates, : 17.11.2006 2006 05:50
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 17. November , 2006, 15:12:26 »

mates - z celeho srdca poprosim fotky Žmurk. Ja mam uz dvoch takychto starych japoncov, ale este som neskoncil Beeee
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #34 kedy: 17. November , 2006, 15:42:01 »

rastis napísal:
Citácia
mates - z celeho srdca poprosim fotky Žmurk. Ja mam uz dvoch takychto starych japoncov, ale este som neskoncil Beeee

je v teme gitary clenov/matesowe gitarky..
este pridam aj mojho dalsjeho japonskeho koleguB)  aria pro II ...stale sa na nej pracuje:whistle:
Zaznamenané

FALLGRAPP
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #35 kedy: 23. Január , 2007, 16:52:41 »







riskol som to, a z Japonska mi prislo toto. Je to Fernandes Burny Custom, rocnik 1976. Vcera a dnes som odstranoval
hnusy, ktore sa na tejto gitarke nazbierali za 31 rokov v Japonsku. Asi po odstraneni kila hrdze a spiny, som natiahol
nove struny a div sa svete.. hra to skvele! Hoci mam s hranim na nom znacne tazkosti, nakolko krk je nefalsovane
porisko od krompaca, ale to je ta posledna vec co ma trapi.
Celkovo som sa rozhodol pre toto, koli tomu ze ma nitro lak - nie vsetky vintage japonske gitary mali nitro - a je to
dobova kopia stratocastera so vsetkymi plusmi aj minusmi. Ukazky budu casom, a co sa tyka ceny.. no, mal som stastie
takze ma to vyslo menej ako dnesny pouzity mexicky stratocaster. Odporucam vsetkym! Mozno Rasto bude mat pravo prvej
noci a spravi recenziu.

ps: Dakujem Rastik, motivoval si ma clankom!
« Posledná zmena: 23. Január , 2007, 16:54:28 od Roberto » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 23. Január , 2007, 17:25:17 »

 Som frajer Som frajer Som frajer

Tesim sa s Tebou  Na zdravie! Je to frajer Som za vodou kámo Som metlak Bravooo Zdravíčko
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #37 kedy: 23. Január , 2007, 18:33:15 »

Rasťo,nástroje MAYA boli čo zač?Videl som jeden LP a docela dobré.Poznáš to?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 23. Január , 2007, 18:35:41 »

Tu je jeden: http://www.thaisecondhand.com/_board/mu/data/MU4891623.html
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 23. Január , 2007, 19:19:41 »

NA stranke http://www.vintaxe.com/ je o nich zmienka, ale inak moc o nich neviem. A propos - najde sa hacker, ktory dokaze obcurat tu prihlasovacku na tom webe ked si chcem pozriet katalogy ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 14. Február , 2007, 17:06:43 »

riskol som to, a z Japonska mi prislo toto. Je to Fernandes Burny Custom, rocnik 1976.

Po dokladnom testovani musim uprimne povedat, ze tento stary Japonec je jeden z najlepsich Stratocastrov ake som kedy skusal, vratane mnozstva americkych. Sucasne American Standard Straty zvukovo zrovna nemilosrdne, to musi pocut aj hluchy. Ma velmi tucny, drevenny a perfektne vyvazeny ton, paradnu dynamiku, ma navyse charakter, aky nove Straty vacsinou nemaju, tazko to popisat - taky clapotavy zvuk akoby. V pohode sa zvukovo vyrovna aj mojmu byvalemu original 1979 Fender Stratocastru, ten mi dost pripomina zvukovo v niecom, hoci ten mal trosku iny charakter, kedze bol z tazkeho jasena. Skvela gitara, s Hiwattom si neskutocne sedi, skoro som sa posral miestami zo zvuku. Skratka - zabudnite na americke Fendre nove, kupujte starych Japoncov a este aj riadne usetrite. Som frajer Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #41 kedy: 14. Február , 2007, 17:09:22 »

Po dokladnom testovani musim uprimne povedat, ze tento stary Japonec je jeden z najlepsich Stratocastrov ake som kedy skusal, vratane mnozstva americkych. Sucasne American Standard Straty zvukovo zrovna nemilosrdne, to musi pocut aj hluchy. Ma velmi tucny, drevenny a perfektne vyvazeny ton, paradnu dynamiku, ma navyse charakter, aky nove Straty vacsinou nemaju, tazko to popisat - taky clapotavy zvuk akoby. V pohode sa zvukovo vyrovna aj mojmu byvalemu original 1979 Fender Stratocastru, ten mi dost pripomina zvukovo v niecom, hoci ten mal trosku iny charakter, kedze bol z tazkeho jasena. Skvela gitara, s Hiwattom si neskutocne sedi, skoro som sa posral miestami zo zvuku. Skratka - zabudnite na americke Fendre nove, kupujte starych Japoncov a este aj riadne usetrite. Som frajer Popiskujem si

Mimochodom mam v supliku na tuto gitaru napisanu recenziu, len ju jaksi nemam kam umiestnit  Popiskujem si kedy bude frontpage ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #42 kedy: 14. Február , 2007, 17:12:17 »

Aj ja napisem, nahral som aj nejake ukazky, mozem k nim dat aj ukazky americkych Fendrov, ktore som mal zicane aby ma tu zas neobvinovali ze som zaslepeny vintagista Je to frajer, rozdiel pocut dost drsne, hoci som to nahraval len jednym headset mikrofonom. No hanbím sa..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 14. Február , 2007, 17:24:10 »

Neviem ci to je len starym drevom, ale aj snimace sa mi zdaju ine ako na novych Fendroch. Tento Japonec zneje viac muzikalne, strasne sa podoba na stare Fendre z 50tych a 60tych rokov zvukovo. Vsetky American Standardy, co som mal cest zneju viac uhladene, plocho a bezcharakterne oproti tomuto.
« Posledná zmena: 14. Február , 2007, 17:37:24 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #44 kedy: 14. Február , 2007, 17:30:53 »

progrocker je vo svojom zivle ako vidim:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.