Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 09:18:45
Strán: [1] 2 3 ... 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japonské gitary prelomu 70-tych a 80-tych rokov  (Prečítané 278248 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 30. Júl , 2006, 23:04:47 »

Vyborny clanok s vysokou informacnou hodnotou. Konecne som ziskal prehlad o tychto japonskych gitarach, lebo doteraz som v tom mal dost bordel, ktora znacka patrila pod ktoru fabriku. Co som cital nazory mnohych ludi, tak tieto gitary casto bez problemov konkurovali americkym originalom a ked sa u nich vymenia snimace, dokonca ich aj predcili - najma Fendre aj Gibsony z konca 70tych/zac. 80tych rokov.

Mam ale otazku, tie znacky uvedene pod tou druhou fabrikou patrili vsetky pod nu? Lebo si spominal, ze Tokai napr. mali vlastnu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 30. Júl , 2006, 23:41:19 »

Fuji Gen Gakki gitary sa koncia v clanku znackou Orville by Gibson, potom je hruba ciara a idu firmy, ktore mali vlastnu vyrobu (Tokai, Yamaha, ESP). Je to tak rozdelene aj podla stlpcov v navigacii alebo fotogalerii.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 30. Júl , 2006, 23:49:41 »

Aha, asi som slepy. :side: Inak fakt, ze tie Greco, Tokai a Burny vyzeraju vynikajuco, az som zacal slintat pri obrazkoch. Inak raz som videl Greco Les Paul Custom z roku 76 na Ebay a dokonca mal sandwich telo ako aj dobove Gibsony. Fakt to kopirovali do bodky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 31. Júl , 2006, 00:16:49 »

Rastis - fajn článok. Žmurk

Ešte by ma zaujímali značky ako Suzuki alebo Honda, keďže viem, že vyrábali (vyrábajú?) rôzne hudobné nástroje (čo sa týka klasických mandolín aj dosť drahé kusy), či nemáte prípadne nejaké informácie o el. gitarách z ich produkcie?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 31. Júl , 2006, 00:27:54 »

Pitu - neuveris, ale toto som pisal asi 1/2 roka, konkretne informacie o gitarach Pearl som hladal asi 3 roky a este stale o nich viem najmenej zo vsetkych znaciek, ktore som spominal. Ale skus sa napriklad pohrabat vo fore na Matsumoku stranke, obcas sa tam spomenu aj ine japonske znacky, ako od Matsumoko...
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #5 kedy: 31. Júl , 2006, 00:31:04 »

Vyborny clanok, prehladny, s fotodokumentaciou. Vadilo mi tam len zopar slovicok (skorej, včetne..) Ja som čert..
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #6 kedy: 31. Júl , 2006, 00:36:21 »

Super clanok, chcel by som sa spytat na jednu vec - gitary fender ktore maju na z dolnej strany krku pri spoji s telom napis \"crafted in japan\" su tym padom urcene iba pre japonsky trh Huh! Cize jediny sposob ako ich kupit je e-bay ??
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 31. Júl , 2006, 00:55:17 »

juraj_t napísal:
Citácia
Super clanok, chcel by som sa spytat na jednu vec - gitary fender ktore maju na z dolnej strany krku pri spoji s telom napis \"crafted in japan\" su tym padom urcene iba pre japonsky trh Huh! Cize jediny sposob ako ich kupit je e-bay ??


Neviem presne, ale niektore konkretne MIJ modely, hlavne \"rocniky\" alebo \"podpisovky\" sa obcas predavaju aj v USA a EU. Ale okrem toho ma Fender Japan ponuku, ktora sa tu a ani v USA nepredava.

Naposledy upravil rastis, : 31.07.2006 o 01:56
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 31. Júl , 2006, 07:43:29 »

Klobúk dole zasa Rastis nesklamal bomba kšeft človeče nemám ani slov.
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 31. Júl , 2006, 09:12:36 »

Vyborny clanok Rasto.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #10 kedy: 11. August , 2006, 10:03:36 »

Skvela praca Rasto! Mna ako byvaleho vlasnika niekolkych japonskych gitar z tohoto obdobia si naozaj potesil. Chcem len ako zujimavost spomenut, ze vlasnit v tych casoch takuto gitaru na Slovensku bolo nieco vynimocne. Bezne sa hravalo len na jolanach (samozrejme par jedincov uz vtedy malo fendre a gibsony). Ja som sa k mojej prvej „japonke“ dostal v roku 1971, bola to uplne novucicka ARIA strat. Nebola to presna kopia fendra, ale bol to dobry nastroj s fantastickym krkom. Pamatam si ten obrovsky skok, ked som odlozil svoju „Jolanu Star“ a prvy raz som si brkol na Ariu. Bol to skutocne slusne spracovany nastroj, zvukovo by asi dnes uz nikoho neohuril, ale v tych casoch to bola pecka. Nasiel som dobovu fotku z koncertu, kde som s Ariou strat., je to cca rok 1972.


* mr.redwine_s_Aria_Stratom_v_1972.jpg (74.53 KB, 472x584 - prehliadnuté 1898 krát.)

* ariadiamondsun3mic.jpg (53.89 KB, 520x537 - prehliadnuté 1946 krát.)
« Posledná zmena: 16. Február , 2007, 12:52:29 od mr. redwine » Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 11. August , 2006, 17:25:24 »

Dobra fotka :). Do coho si s tym hral ?
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #12 kedy: 11. August , 2006, 17:54:09 »

rastis napísal:
Citácia
Dobra fotka :). Do coho si s tym hral ?
Ked si dobre spominam tak, do upravenej  TESLA MONO 50 a do robenej bedne s TESLA repro. Bolo to strasne davno, mal som co robit aby som si vobec spomenul z ktoreho roku je ta fotka :-) .


* TESLA_MONO_50.jpg (58.37 KB, 820x615 - prehliadnuté 1867 krát.)
« Posledná zmena: 16. Február , 2007, 12:53:42 od mr. redwine » Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 11. August , 2006, 21:10:30 »

Parada, skvela fotka. :) Pridaj aj nejake dalsie prosim Ta, ak mas, strasne rad pozeram na starsie hudobne fotky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #14 kedy: 12. August , 2006, 12:34:00 »

progrocker napísal:
Citácia
Parada, skvela fotka. :) Pridaj aj nejake dalsie prosim Ta, ak mas, strasne rad pozeram na starsie hudobne fotky.


Tych fotiek z obdobia 1970 – 77 som mal samozrejme viac, ale bohuzial sa ich uz vela nezachovalo (aj tuto som ziskal po rokoch uplnou nahodou) a navyse tu nechcem zaberat priestor v teme o starych japonskych gitarach. Mozno by stalo zato, ak by bol zaujem, zalozit novu temu o „starych casoch“ (progrocker - mozes pipadne navrhnut nazov temy), tam by sa potom k fotkam mohol pripojit aj strucny komentar, aby lepsie dokumentovali dobu ktoru zachytavaju.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: [1] 2 3 ... 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.