Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 13:35:04
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japonské gitary prelomu 70-tych a 80-tych rokov  (Prečítané 278281 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #630 kedy: 04. September , 2014, 06:33:36 »

a jak su na tom burny customy?
velice podobne ako Gibson Custom 57RI. Su to celomahagonove gitary - mal som jednu a potom som mal original custom. Ten charakter a ton bol tam.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #631 kedy: 04. September , 2014, 11:41:31 »

tvary sedia nachlp, uhol medzi hlavou a krkom je cca ako v 70tych, vcetne volute. uhol medzi telom a krkom je tiez cca ako v 70tych, cize mensi. tensie je aj telo v tom mieste, kde vchadza krk, odhadom o mozno 5mm.

material je mahagon, ale nejaky cudesny velmi svetly, pomerne tazky a tvrdy. gitara ma skorej rychly attack, na rozdiel od "rozplyzlych" Standardov. chyba vela tej "drevitosti" vo zvuku, ako maju Standardy, pripadne celomahagonove Customy... sustain vynikajuci a viac neviem, co napisat. bluesman by asi pri porovnavani s klasickymi LP frflal, ale skresleny rocker musi byt spokojny. Progaca v tomto netreba pocuvat, jeho preferencie su velmiu specificke a do tohto sveta nepouzitelne  Bavím sa skvele Ja som čert..
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #632 kedy: 04. September , 2014, 11:48:06 »

Hral som u Tema na Black Beauty burny, tusim kopia LP CUSTOM. Charakter tam bol, ale ta gitara nemala vela spolocneho s original Gibson LP custom aby som bol uprimny. Poviem to inak, excelentne spracovanie, povrch, vsetko skoro 1:1, ale zvuk dost daleko inde. Zvuk nebol zly, lebo zalezi od praktickeho vyuzitia, ale nehra to proste v take sirke spektra a farbe a feelingu ako stary dobry Custom.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #633 kedy: 04. September , 2014, 11:58:19 »

tvary sedia nachlp, uhol medzi hlavou a krkom je cca ako v 70tych, vcetne volute. uhol medzi telom a krkom je tiez cca ako v 70tych, cize mensi. tensie je aj telo v tom mieste, kde vchadza krk, odhadom o mozno 5mm.

Tvar nachlp nesedel ani nahodou, aj top bol inak tvarovany. Uhly tazko povedat, kedze sa v 70tych rokoch totalne menili a taka 71ka ich ma uplne ine ako 78na. Vacsinou ale boli uhly v 70tych medzi telom a hlavou vacsie ako predtym alebo dnes na CS. Ja som čert..

Nehovorim, ze to bola zla gitara, ale trebars s takym Grecom EG700 alebo 800 sa porovnavat nedala a rozdiel v cene ja pomerne maly.
« Posledná zmena: 04. September , 2014, 12:00:20 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #634 kedy: 04. September , 2014, 12:19:32 »

Tvar nachlp nesedel ani nahodou, aj top bol inak tvarovany.....

podla mna si to len zle pamatas :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #635 kedy: 04. September , 2014, 12:28:36 »

Hral som u Tema na Black Beauty burny, tusim kopia LP CUSTOM. Charakter tam bol, ale ta gitara nemala vela spolocneho s original Gibson LP custom aby som bol uprimny. Poviem to inak, excelentne spracovanie, povrch, vsetko skoro 1:1, ale zvuk dost daleko inde. Zvuk nebol zly, lebo zalezi od praktickeho vyuzitia, ale nehra to proste v take sirke spektra a farbe a feelingu ako stary dobry Custom.  Na zdravie!

to je jasne, tiez co som mal stary Custom, tak "velkost" zvuku bola uplne inde. ale mal som v rukach aj par Standardov, kde naopak ten Gibson hral evidentne horsie... v kazdom pripade, generalizovat sa asi neda a hlavne su to veci, ktore tu uz boli popisane na 100x :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #636 kedy: 04. September , 2014, 12:43:40 »

podla mna si to len zle pamatas :)

Nie. :)

Viem, ze si na ten Pearl nostalgicky zatazeny, ale skratka su aj lepsi a "presnejsi" Japonci v nie ovela drahsej cenovej kategorii.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #637 kedy: 04. September , 2014, 12:49:19 »

Hral som u Tema na Black Beauty burny, tusim kopia LP CUSTOM. Charakter tam bol, ale ta gitara nemala vela spolocneho s original Gibson LP custom aby som bol uprimny.

Uz som to tu tiez urcite pisal, u kopii Les Paulov mi vzdy viac sedeli Greco ako Burny. Neviem preco, ale vsetky Burny co som skusal (bolo ich dost), boli pomerne chciple a zahuhlane, kdezto Greco mali v sebe casto taku tu spravnu agresivitu a otvorenost dobrych Gibsonov. Mozno to bolo aj snimacmi alebo potakmi, neviem, ale bolo to jednoznacne u pomerne dost kusov.
« Posledná zmena: 04. September , 2014, 12:49:54 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #638 kedy: 04. September , 2014, 13:14:52 »

Raz som nahravla u Jura Kupca a on mal nejaky tobaco burst Greco z prelomu  70-80 rokov a to bola gitara ako vino. Hrala lepsie, ako vetdajsi USA Standard co som mal v studiu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #639 kedy: 04. September , 2014, 14:34:41 »

Mal som raz cest dlhsie skusat aj jednu z najvyssich Greco rad, nepamatam si presne cislo, ale dnes idu za viac ako nove Gibson Custom Shopy. Gitka mala tie legendarne Dry Z snimace a fakt som z nej sral. Z fleku by som ju bral pred hociakym dnesnym Gibson CS. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #640 kedy: 04. September , 2014, 14:59:57 »

Raz som nahravla u Jura Kupca a on mal nejaky tobaco burst Greco z prelomu  70-80 rokov a to bola gitara ako vino. Hrala lepsie, ako vetdajsi USA Standard co som mal v studiu.

nie nahodou toto?
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #641 kedy: 04. September , 2014, 15:01:53 »

nie nahodou toto?

To je ta co ma teraz Dugo? Ta ma myslim dutinu pod topom.
« Posledná zmena: 04. September , 2014, 15:03:09 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #642 kedy: 04. September , 2014, 15:25:07 »

uz si to nepamatam moc, bol to proste nejaky Standard a hral fakt vyborne.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #643 kedy: 04. September , 2014, 16:21:00 »

Uz som to tu tiez urcite pisal, u kopii Les Paulov mi vzdy viac sedeli Greco ako Burny. Neviem preco, ale vsetky Burny co som skusal (bolo ich dost), boli pomerne chciple a zahuhlane, kdezto Greco mali v sebe casto taku tu spravnu agresivitu a otvorenost dobrych Gibsonov. Mozno to bolo aj snimacmi alebo potakmi, neviem, ale bolo to jednoznacne u pomerne dost kusov.

Suhlasim, vsetky Burny co som mal boli slabe, onicom, bez nicoho. Greca boli fakt v pohode, mal som chvilu EG700 z 1978 a uplne v pohode gitarka aj popri LP 57 Goldtop.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #644 kedy: 04. September , 2014, 18:55:25 »

To je ta co ma teraz Dugo? Ta ma myslim dutinu pod topom.

jj, to je ona
Zaznamenané
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.