Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 16:47:21
Strán: 1 ... 45 46 [47] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japonské gitary prelomu 70-tych a 80-tych rokov  (Prečítané 278254 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #690 kedy: 08. Október , 2017, 19:26:12 »

Na par takychto nejakych som davnejsie hral. Hrali dost inak ako dobove Gibsony, hlavne kvoli snimacom a casto blbej elektronike. Tie povodne snimace a slabe potaky z tychto gitar robia prevapive huhlaky. Tazko povedat, ako by to hralo s dobovymi Gibson snimacmi a elektronikou.

Popravde skor som fanda japonskych kopii Stratov ako Les Paulov. Hral som na kope LP (najma Burny a Greco). Jediny fakt fantasticky japonsky law suit LP co som mal cest bol nejaky asi 1982 Greco z najvyssich rad (Mint collection ci ake, Dry Z snimace), ktore dnes stoja viac ako bezny Gibson Custom Shop.

Tieto nizsie a stredne rady mi nikdy moc nesadli, kedze vacsina znela dost mrtvo a zahuhlane oproti dobovym Gibsonom (obzvlast Burny).
« Posledná zmena: 08. Október , 2017, 19:28:31 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #691 kedy: 08. Október , 2017, 21:50:02 »

je pravda, ze mnohe dobove japonske HB byvali neuveritelne silaky (a huhlaky k tomu), ale nie vsetky. napriklad s laskou spominam na snimace z mojho / Futoxoveho Burny, tie ma dost bavili. podla dobovych katalogov na tieto vyssie verzie Aria Pro davali DiMarzio Super Distortion, co bol vtedajsi hit medzi gitaristami, inak podla mna nic moc snimace ...  Neviem

no a co sa tyka celkoveho zvuku tych nastrojov, je evidentne, ze vtedajsi gibsoanacky mahagon a japonske mahagony nie su totozne dreva a na zvuku to je jasne pocut ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #692 kedy: 08. Október , 2017, 22:47:15 »

Rastis mal by si to kupit a porovnať s origos gibsonom ty mas 70-80 custom nie?

uz dlho nemam  Popiskujem si
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #693 kedy: 09. Október , 2017, 05:44:31 »

To je skoda. Inak hej to burny co mam od teba ma velmi bavi na take poloskreslene alebo jemne nakresleny cisty. Ta gitara ma velmi objemny zvuk a clovek znej tie tony trosku doluje. Tokai co mam nema taky charakter je akoby menej farebny zvuk ale lepsie sa presadi ma konkretnejsi zvuk lepšia na skreslené zvuky. Obe gitary su super :-)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #694 kedy: 15. Marec , 2021, 10:00:23 »

Nejake skusenosti s Aria Pro II stratmi z prelomovych rokov? Oplatia sa alebo skor skoda penazi?

Predpokladam, ze pojde skor o nizsi/stredny model, a nie o ten vyssi, kedze left-handed.

https://reverb.com/item/39418693-aria-pro-2-stratocaster-1979-vintage-matsumoku-left-hand
Zaznamenané
Strán: 1 ... 45 46 [47] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 23 otázok.