Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
01. Máj , 2024, 20:57:00
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Konstrukcia vs. materialy  (Prečítané 22686 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 16. August , 2006, 18:41:53 »

hej,presne toto som myslel..:) a ten kryt co byva na snimacoch sa ako vola po anglicky?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #46 kedy: 17. August , 2006, 16:44:36 »

vlado hudec napísal:
Citácia
hej,presne toto som myslel..:) a ten kryt co byva na snimacoch sa ako vola po anglicky?

ak myslis toto:



tak sa to vola humbucker ring Žmurk
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:50:12 od Martinlm » Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #47 kedy: 04. September , 2006, 19:42:17 »

Ako sa prejavi na zvuku mahagonove telo s javorovou doskou oproti lipe pri tej istej konstrukcii gitary (superstrat+floyd rose)
A dalej krk z jedneho kusu javora vs. krk z troch kusov: javor+bubinga+javor(hmatnik obe palisander)
dakujem
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #48 kedy: 05. September , 2006, 16:10:45 »

mahagon + javor je klasicka gibsonacka LP kombinacia Žmurk mahagon prida basy,teplost a plnost tonu, javor prieraznost a ostrost, lipa je viac zvukovo neutralna, ma plny zvuk, vhodna hlavne na metalove styly, vraj sa dost podoba zvukovo na jelsu

krk z jedneho kusu javoru by mal mat lepsi sustain ako lepeny z viacerych kusov, zas lepeny je krk je tuhsi. ale neviem co tam ta bubinga spravi so zvukom. mne to tam pride len tak na okrasu ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 05. September , 2006, 17:03:19 »

No ja by som praveze od krku z 3 kusov javoru cakal ostrejsi zvuk a okrem toho mensiu pravdepodobnost buducich \"S\" a \"vrtul\", z jedneho kusu by som cakal krajsiu farbu zvuku... Ale to uz sme podla mna na pode pocitov, dohadov a nahod...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #50 kedy: 05. September , 2006, 17:11:34 »

rastis napísal:
Citácia
No ja by som praveze od krku z 3 kusov javoru cakal ostrejsi zvuk a okrem toho mensiu pravdepodobnost buducich \"S\" a \"vrtul\"


Hej, presne to tvrdia majitelia napr. Les Paulov s javorovymi krkmi v porovnani s mahagonovymi. Este aj to, ze javorovy ubera na akustickej rezonancii a objeme zvuku a pridava attack. Vela 80s hardrockovych a metalovych hracov co hralo na Les Pauloch s vyberalo prave preto kusy z rokov 75-82, ked mali javorovy krk - napr. Zakk Wylde, Norum, Rhodes atd.

Naposledy upravil progrocker, : 05.09.2006 o 18:12
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #51 kedy: 05. September , 2006, 23:35:54 »

Uvazujem o tom ze si necham spravit gitaru a preto rozmyslam nad vhodnym drevo. CO by ste doporucili k mahagonovemu superstrat telu ma krk? Nechcem metalovu gitaru, skor aby to pokrylo co najsirsi zaner
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 06. September , 2006, 14:07:54 »

telcontar napísal:
Citácia
Uvazujem o tom ze si necham spravit gitaru a preto rozmyslam nad vhodnym drevo. CO by ste doporucili k mahagonovemu superstrat telu ma krk? Nechcem metalovu gitaru, skor aby to pokrylo co najsirsi zaner


Javor / palisander je taka klasika, ze pri superstrat gitare by som nad inym vobec nerozmyslal. Podla mojho nazoru jeden z najsirsich zaberov ma LP - od blues cez jazz az po thrash metal. To u ineho modelu tak lahko nenajdes, este tak mozno SG.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 06. September , 2006, 14:14:56 »

rastis napísal:
Citácia
Podla mojho nazoru jeden z najsirsich zaberov ma LP - od blues cez jazz az po thrash metal. To u ineho modelu tak lahko nenajdes, este tak mozno SG.


U Stratocastra, s vynimkou thrash metalu, ale zas lepsie spravi country. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #54 kedy: 06. September , 2006, 14:57:26 »

Hej, country ma napadlo hned, ako som dopisal prispevok :)
Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #55 kedy: 06. September , 2006, 17:18:36 »

a co tak eben?
Country sa da hrat aj na fujare, az tak brutalne by som tie gitary nedelil - kazdemu vyhovuje nieco ine
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #56 kedy: 06. September , 2006, 17:29:21 »

eben ma jasny ton a dlhy sustain
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 06. September , 2006, 17:30:31 »

Ja tiez, spravy thrash metalista zahra ten svoj Slayer aj na Progrockerovej  ES335 kopii.
progrocker napísal:
Citácia
U Stratocastra, s vynimkou thrash metalu, ale zas lepsie spravi country. Žmurk
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #58 kedy: 06. September , 2006, 17:30:54 »

midlo napísal:
Citácia
a co tak eben?


Javorovy krk a ebenovy hmatnik - to uz moze zniet ozaj dost ostro, hoci na tento typ gitary to moze byt dobra kombinacia. Eben sa podla mna najviac hodi na mahagonove krky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 06. September , 2006, 17:32:35 »

martinlm napísal:
Citácia
Ja tiez, spravy thrash metalista zahra ten svoj Slayer aj na Progrockerovej  ES335 kopii.


Coby nie, so spravnym aparatom bez problemov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.