Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 18:58:01
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ebay, inzeraty  (Prečítané 87569 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #15 kedy: 27. Marec , 2007, 15:47:03 »

Za zriadenie konta sa neplati nic, dokonca ti aj poslu domov peknu farebnu obalku na ich naklady s tvojim heslom (resp overovacim klucom).
Vyplnis registraciu, zadas tvoju adresu a na tu adresu ti do tyzdna dojde obalka, overis registraciu a mozes kupovat.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #16 kedy: 28. Marec , 2007, 10:36:33 »

a viete niekto ako je to s dovozom z USA?
na dovoz pouzitej elektroniky je zevraj STOP. Plati to do nejakej sumi ?
A ako je to s novymi vecami a dane? Platim od nejakej sumi ci vzdy?
fenk ju
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #17 kedy: 29. Marec , 2007, 01:08:28 »

dovoz pouzitej elektroniky je zakazany na akukolvek sumu. pokial ich nepresvedcis ze to nieje pouzivane, tak mas smolu a cestuje to bud naspat, alebo to zosrotuju. Dan platis vzdy nad 50$, proste ked sa to na colnicu dostane - tak platit budes. Plati sa nasledovne: z obstaravacej ceny (posta+cena) 19% a z celej sumy 19% + OC vypocitas CLO, ktore je od 2,5 do 12 %. A to potom aj s DPH zaplatis. Comprende?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #18 kedy: 29. Apríl , 2007, 13:22:16 »

dovoz pouzitej elektroniky je zakazany na akukolvek sumu. pokial ich nepresvedcis ze to nieje pouzivane, tak mas smolu a cestuje to bud naspat, alebo to zosrotuju. Dan platis vzdy nad 50$, proste ked sa to na colnicu dostane - tak platit budes. Plati sa nasledovne: z obstaravacej ceny (posta+cena) 19% a z celej sumy 19% + OC vypocitas CLO, ktore je od 2,5 do 12 %. A to potom aj s DPH zaplatis. Comprende?

Hmm, to v podstate eliminuje vyhodu slabeho dolara, plus transport z USA bude nakladnejsi. Takze ked eBay-ovat tak len v ramci EU, bez cla a DPH, alebo mi nieco uniklo ?

Ked uz sme pri tom eBay myslim ze by bolo uzitocne vediet informacie o doprave, ceny a spolahlivost. (Vlastne prva spolahlivost a potom cena).
Kto moze hodit nejake poznatky gitara / basgitara ?

Kolko vahy prida balenie s tvrdym futralom k nastroju ? (Letecky je to od kg a kazde kg je citelne na cene)

Ktore sluzby ste pouzily / su pouzitelne? (FeDex, UPS, DHL???)
Ako je to s poistenim ?

Nez sem davat linky na ponuky na eBay asi bude uzitocnejsie mat taketo logisticke a ine suvisiace informacie.



Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #19 kedy: 29. Apríl , 2007, 13:33:40 »

mam 4x12 bednu z nemecka cez ebay, lacno som ju kupil, za cca 50 kil som platil shipping 71 eur myslim, doviezol mi to kurier v podstate az domov. chvilu to trvalo, netreba byt naivny a mysliet si ze kazda zasielka ma svojho kuriera uz z nemecka.ale prisla bez problemov a tak je psokojnost:-)
potom pre frajerku som zohnal taku malu blbost z USA (vestecka gula co vam odpoveda na vase myslienky), bez problemov prisa (ajked to bolo malicke).
v kazdom pripade, ak sa nakupuje u predajcu so slusnym feedbackom, tak nieje velmi sanca aby to bol oklam:D
MOJA VDAKA PATRI ROBERTOVI za pomoc pri tychto veciach.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 29. Apríl , 2007, 13:55:43 »

To s tou pouzitou elektronikou je SK specialita, v Cesku a ani v celej dalsej EU to nemaju. To znamena, ze z USA sa pravdepodobne neda oficilalne doviezt aparat, efekt, syntak a podobne. Gitara je zjavny hudobny nastroj, aj ked to by mal byt syntak tiez - ktovie ako je to, asi zalezi od konkretnej situacie, uplatku alebo cojaviem coho :)

EU ebay sa na gitary takmer vobec neoplati, kedze 1USD = 1EUR v EU cenach...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #21 kedy: 29. Apríl , 2007, 15:40:02 »

Rastik, rozdiel je v terminologii.. my hovorime sice pouzita elektronika, ale jedna sa v skutocnosti o pouzitu spotrebnu elektroniku ktora ma normy ine v EU a ine v USA a pod. Problem je s nasimi colnikmi, ked ti budu chciet pustit cosi, tak ti to pustia. Ak nebudu, tak nepustia. V celej EU su zakony rovnake, mame colnu uniu takze neexistuje aby si niekto inde nieco doviezol a inde nie. Tiez sa mi par krat stalo ze na colnici mi chlapik dal rozbalit snimac a hladam konektor do zasuvky, kedze to bol snimac na elektricku gitaru. Pokym som mu nevysvetlil fyzikalny princip, nechcel mi to prepustit. Takze o tomto to je. Nezahrávaj sa
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 29. Apríl , 2007, 16:01:32 »

Takato debata prebehla nedavno na ceskom zvukarskom serveri. VSETCI do jedneho si tam klepali na celo, ze o akom zakaze dovozu pouzitej elektroniky to hovorim. Ze taka jedina norma v EU neexistuje. A kazdy tam daval hned niekolko prikladov z vlastnej skusenosti, ako si bezne dovazaju syntaky, rackove efekty, mixplulty - cokolvek. Z tej debaty vyplynulo, ze ak takato nejaka smernica je, tak ide cisto o SK zalezitost...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 29. Apríl , 2007, 17:12:39 »

kamarat Holandan ponakupol z USA vsetko mozno, jazdene basove hlavy, efekty a neviem co este a okrem dane a cla s tym nemal ziadnu inu starost...tiez mam pocit, ze je to nejaka nasa specialita..
Zaznamenané

dustin
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #24 kedy: 29. Apríl , 2007, 19:33:46 »

hmm, ja mam basovy set z nemecka, bola tam v jednom baliku : basa, puzdro, pas. v druhom- zosilovac. neni to ziadna znacka, ale to bola moja prva basa. stalo to dokopy okolo 160 € v juny 2006.

no, vyhoda bola ta, ze to islo secko cez sestru co byva v nemecku, takze ziadne problemy.
neskor mi zacal liezt na nervy zvuk zosilovaca, tak na vianoce som dostal new- trochu mimo  Popiskujem si
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 29. Apríl , 2007, 21:55:22 »

Tu sa ale hovori o pouzitej elektronike. Alebo to bol pouzity set?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #26 kedy: 30. Apríl , 2007, 08:53:37 »

nemecko je v EU.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
p.t.r
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #27 kedy: 01. Máj , 2007, 13:23:29 »

v inzeratoch na Thomann.de chlapik z Viedne predava Mesu DR dvojkanal za 1400 euro. myslim, ze ceny za takyto apec sa na ebay splhaju vyssie ci nie? takze ak by mal niekto zaujem...vcera som mu skusal pisat iba tak, zo zvedavosti a ochotne komunikoval, poslal fotky etc..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 02. Máj , 2007, 11:07:25 »

Toto uz neni celkom o ebay, ale o poste. Vydrazil som snimace z USA (Progrock mi vydrazil), na druhy den som zaplatil, hned dalsi den to chlapik poslal. Prisli mi 30.4.2007. Posielane boli 29.1.2007 (viz foto) Si píš!!! Ja uz 2 mesiace som bol v tom, ze ma chlapik ojebal a pred par dnami som si takmer dal vydrazit dalsie snimace - neskutocny bordel a som presvedceny, ze to dosrala Slovenska Posta. Snimace prisli ako normalna listova zasielka, nesli cez colnicu.


* ebay.jpg (16.01 KB, 319x327 - prehliadnuté 1035 krát.)
« Posledná zmena: 02. Máj , 2007, 11:08:18 od Rastis » Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #29 kedy: 02. Máj , 2007, 11:14:04 »

Co ja viem, skor to cestovalo kade / tade a skoro urcite to zabludilo aj do Slovinska. Ked si predstavis aky problem maju Americania najst na mape hocico okrem ich statov.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Strán: 1 [2] 3 4 ... 14 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.