Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 03:58:03
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: aky mikrofon na nahravanie v skusobni  (Prečítané 8109 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #15 kedy: 22. Január , 2008, 22:12:38 »

predator myslis ze sa da takto generalizovat?
Zaznamenané

o-yep sro
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #16 kedy: 01. Október , 2008, 18:08:51 »

surne potrebujem co najlacnejsiu alternativu kondenzatoroveho mikrofonu na nahravanie v skusobni..hodil by sa mi aj nejaky rekorder...dakujem.ale staci aj typ a znacka mikrofonu..diky este raz
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #17 kedy: 01. Október , 2008, 19:55:06 »

surne potrebujem co najlacnejsiu alternativu kondenzatoroveho mikrofonu na nahravanie v skusobni..hodil by sa mi aj nejaky rekorder...dakujem.ale staci aj typ a znacka mikrofonu..diky este raz

radsej napis, co konkretne chces nahravat, lebo:
1. kondenzatory su drahsiee, a potrebujes dobre akusticky riesenu miestnost
2. mozno potrebujes prave dynamiku a nie kondenzator Zdravíčko

Dobre dynamicke mikrofony su Shure PG57 (obdoba klasickeho gitaroveho mikrofonu SM57) a Shure PG58.
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 01. Október , 2008, 20:00:49 »

Stavim sa, ze lacrosse chce zavesit jeden mikrofon do prostred miestnosti a takto nahrat vsetko naraz, len pre orientaciu.

Lacrosse, kup hocjaky, na taketo pouzitie ti urcite posluzi aj taky za 700 :) Alebo Behringer C-2 stereo par spolu za 2000 :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #19 kedy: 01. Október , 2008, 20:07:18 »

zlozte sa a kupte si zoom H2, a mozes nahravat sposobom, ze to das do stredku a nahravas vsetko..akurat, ze ked mate v skusobni bordel, ze nikoho nic nerozumiet, tak nic nebude rozumiet na nahravke. ak su aspon ako tak s prizmurenymi ocami dobre podmienky, tak sa s tym daju ziskat celkom obstojne vysledky, bez akehokolvek velkeho umu Zdravíčko
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #20 kedy: 02. Október , 2008, 18:01:20 »

Stavim sa, ze lacrosse chce zavesit jeden mikrofon do prostred miestnosti a takto nahrat vsetko naraz, len pre orientaciu.

Lacrosse, kup hocjaky, na taketo pouzitie ti urcite posluzi aj taky za 700 :) Alebo Behringer C-2 stereo par spolu za 2000 :)

nad tym behringerom som rozmyslal...ako to zapojim do pocitaca ked mam len m audio?..alebo to ma stereo vystup nejaky?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 02. Október , 2008, 18:40:32 »

Nema a potrebujes nan fantomove napajanie... ako na kazdy kondenzatorovy mikrofon.
Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #22 kedy: 02. Október , 2008, 19:15:46 »

Nema a potrebujes nan fantomove napajanie... ako na kazdy kondenzatorovy mikrofon.
a takto..ja mam doma mixpult behringer s f napajanim...ked tam napicham tie dva mikrofony dam ze jeden uplne vpravo druhy vlavo..a dam stereo vystup do zvukovky?..co..pojde to? co?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 02. Október , 2008, 21:58:14 »

kup si tu H2-jku, ma to vstavane mikrofony, ma to 360° zaber a zmacknutim velkeho cerveneho tlacitka nahras nahravku..dokaze to fungovat aj ako audio interface, ma to linkovy stereo vstup.. na take nahravanie jak chces provozovat, je to velmi zaujimava vecicka Na zdravie!
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #24 kedy: 03. Október , 2008, 11:57:44 »

kup si tu H2-jku, ma to vstavane mikrofony, ma to 360° zaber a zmacknutim velkeho cerveneho tlacitka nahras nahravku..dokaze to fungovat aj ako audio interface, ma to linkovy stereo vstup.. na take nahravanie jak chces provozovat, je to velmi zaujimava vecicka Na zdravie!
len ta cena Fuuha zíram
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 03. Október , 2008, 11:59:43 »

len ta cena Fuuha zíram
a kolko ta vyjde nejaka normalna zvukovka + mix + 2xkondik, resp zvukovka + 2x kondik?  Žmurk
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #26 kedy: 03. Október , 2008, 12:08:57 »

a kolko ta vyjde nejaka normalna zvukovka + mix + 2xkondik, resp zvukovka + 2x kondik?  Žmurk
lnze ja mam mix aj zvukovku Smútim...pruser bude len to ze ako to dat oba mikrofony z 2 vstupov do jedneho na mojom ffast tracku..ale to som premyslel ze dam ich do mixu tam dam efekty..a z mixu pravy lavy dam ako stereo output do zvukovky..
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 03. Október , 2008, 12:41:34 »

a takto..ja mam doma mixpult behringer s f napajanim...ked tam napicham tie dva mikrofony dam ze jeden uplne vpravo druhy vlavo..a dam stereo vystup do zvukovky?..co..pojde to? co?
Pojde, ak mas na zvukovej karte stereo vstup. Ak mozes, tak si najskor dva take lacne kondiky pozicaj a vyskusaj nahrat, ze ci to stoji za to, ze to rucit nemozem :) Mozem ti maximalne poslat nahravku, ked sme hrali cela kapela naraz na 6 mikrofonov. No a medzi nimi boli aj dva overheady soundking, kazdy tak za 700 - 900 korun. Cize viem poslat zvuk prave z tychto dvoch mikrofonov, ak som to nezmazal. Tak a teraz si predstav, ze by si mal ty len tieto dva, ale nejako lepsie umiestnene, aby bolo pocut lepsie aj ostatne nastroje. Chapeme sa? :)
« Posledná zmena: 03. Október , 2008, 12:42:41 od Martinlm » Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #28 kedy: 03. Október , 2008, 13:05:38 »

Pojde, ak mas na zvukovej karte stereo vstup. Ak mozes, tak si najskor dva take lacne kondiky pozicaj a vyskusaj nahrat, ze ci to stoji za to, ze to rucit nemozem :) Mozem ti maximalne poslat nahravku, ked sme hrali cela kapela naraz na 6 mikrofonov. No a medzi nimi boli aj dva overheady soundking, kazdy tak za 700 - 900 korun. Cize viem poslat zvuk prave z tychto dvoch mikrofonov, ak som to nezmazal. Tak a teraz si predstav, ze by si mal ty len tieto dva, ale nejako lepsie umiestnene, aby bolo pocut lepsie aj ostatne nastroje. Chapeme sa? :)
stereo vstup mma..to by nebol problem...ak je niekto ochotny nam to pozicat na jednu skusku..tak ma u nas flasticku dobreho vina Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 03. Október , 2008, 13:13:11 »

stereo vstup mma..to by nebol problem...ak je niekto ochotny nam to pozicat na jednu skusku..tak ma u nas flasticku dobreho vina Bavím sa skvele

mozem Ti zicat 2 kusy tohoto:

[img width= height=]http://www.gtp.com.au/conceptmusic2/mediumimages/979.jpg[/img]

buduci tyzden.

inak su uplne zadarmo, jeden stoji asi 1500 korun. mas ale phantom ?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 4.403 sekund, 22 otázok.